سوتی های فیلم های سینمایی 2021 : سوتی فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر و بیشتر

در این نوشتار می‌خواهیم چند مورد از سوتی های فیلم های سینمایی 2021 را با هم مرور کنیم. حتماً ما را تا آخر این مطلب در سایت فیگار همراهی کنید.

دانستن این موضوع که حتی خفن‌ترین کارگردان‌ها هم گاهی یکی دو تا گاف و سوتی در فیلم خود دارند از سه جهت مفید است:

  1. می فهمیم انسان جایز الخطاست و در ابعاد زندگی شخصی یا حرفه ای، اگر نولان در فیلمش سوتی دارد و دنیا به آخر نرسیده، پس شما هم می‌توانید در عین یادگیری هر مهارتی و انجام هر شغلی سوتی بدهید و خیالتان راحت باشد که در هالیوود هم همین وضع است.
  2. چه در مشاغل مشابه کار می‌کنید مانند عناوین شغلی مربوط به فیلمسازی، تئاتر یا کارگردانی هنری فتوشوت، و چه هر شغل دیگری که نامرتبط با دنیای هنر است، یاد می‌گیرید هر موضوعی را از جنبه‌های مختلف ببینید و به آنجایی فکر کنید که به ذهن کسی نمی‌رسد و سطح کارتان را بالا ببرید.
  3. سرگرمی و خنده! چه دلیلی بهتر از این؟

سوتی های فیلم های سینمایی 2021 ؛ مقدمه

لیگ عدالت زک اسنایدر و بیشتر

فهرست مطالبی که در ادامه نوشتار سوتی های فیلم های 2021 خواهید خواند به شرح زیر میباشد:

Mistakes of 2021 movies
Mistakes of 2021 movies

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم کارگردانی از سخت ترین مشاغل دنیا است. هماهنگ کردن ده ها بلکه صدها نفر نیروی متخصص، رهبری کردن جمع بازیگران و برقراری ارتباط بین بخش‌های مختلفِ یک ماشین زنده‌ی فیلم سازی بسیار چالش برانگیز است.

خروجی این فرآیند نیز همیشه بی عیب و نقص نیست چرا که تک به تک سکانس‌ها حاصل همکاری چند انسان است و انسان‌ها هم که – همان طور که خودتان اطلاع دارید – گاهی می‌توانند بسیار حواس پرت باشند.

همین می‌شود که بسیاری از فیلم‌ها ضعیف از آب در می‌آیند. برخی دیگر هم هر چند در سطوح بسیار بالایی ساخته شده‌اند اما یک جاهایی از دست عوامل در می‌رود و سوتی ها و گاف هایی پدید می‌آید که گاهاً بسیار بامزه هستند. به خاطر داشته باشید که حتی کارگردان‌های بزرگ هم از این قاعده مستثنی نیستند. حتی نولان و کوبریک هم در فیلم‌هایشان ناهماهنگی‌هایی وجود دارد.

مقدمه

وظیفه حفظ توالی سکانس‌ها و یکپارچگی آن‌ها بر عهده منشی صحنه است. به زبان سینمایی، راکورد یعنی حفظ تداوم صحنه. منشی صحنه باید تمام اکسسوری‌ها، لوازم به کار رفته و جزییات فیزیکی گرفته تا حالت بدن بازیگران و نحوه ایستادن یا زاویه گردن و شانه را چک کند تا این سکانس با سکانس بعدی در هیچ مورد کوچکی اختلاف نداشته باشند.

وقتی در یک فیلم با یکی از این مشکلات روبرو می‌شوید دیوار منشی صحنه آن فیلم از همه کوتاه‌تر است. اما همیشه هم نمی‌توان تقصیر را گردن او انداخت. برای مثال در یکی از صحنه‌های فرندز  نور چراغ صحنه در پنجره آشپزخانه منزل مانیکا منعکس می‌شود. شاید در چنین شرایطی تنها راه حل ممکن در دستان تدوین گر باشد آن هم با کات کردن آن لحظات.

درست است که این مشکلات بسیار متداول است و پیش می‌آید اما تعداد این سوتی‌ها هر چقدر بیشتر باشد تعجیل عوامل تولید و سَرسری گرفتن کار را نشان می‌دهد. یکی از این فیلم‌ها جوکر Joker است که ده ها سوتی ریز و درشت دارد.

اتفاقاً در فیلم‌های امسال هم شاهد برخی از ایرادات در سکانس‌ها هستیم که بد نیست با هم مروری بر آن‌ها داشته باشیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا چند مورد از سوتی های فیلم های سینمایی 2021 را ببینیم و بخوانیم.


بیشتر بخوانید: سوتی های سریال sQUID gAME (بازی ماهی مرکب)


سوتی فیلم خارج از سیم Outside The Wire 2021

سوتی های فیلم, سوتی فیلم, اشتباهات فیلم های 2021, اشتباهات فیلم
اشتباهات فیلم های 2021

همانطور که مشاهده می‌کنید این خانم گویا مسلح به چشم عقاب است و بدون دیدن هدف از داخل دوربین می‌تواند با درپوش بسته هدفش را ببیند و به آن شلیک کند. در ادامه با نوشتار اشتباهات فیلم های 2021 همراه فیگار بمانید.

بیشتر بخوانید:

سوتی فیلم رفتگران فضایی Space Sweepers 2021

سوتی های فیلم های سینمایی 2021, سوتی فیلم های 2021
سوتی های فیلم های سینمایی 2021, سوتی فیلم های 2021

اولین سوتی این فیلم در زمان 1:20:10 اتفاق می‌افتد. وقتی که کشتی فضایی به درون میدان نانوبات‌ها می‌تازد، کات-نیم Kot-nim غش می‌کند. ته-هو Tae-ho با یک جعبه کمک‌های اولیه به کمکش می‌شتابد. اندکی بعد جعبه را می‌بینیم که به کات نیم نزدیک‌تر شده است.

سوتی های فیلم, سوتی فیلم, اشتباهات فیلم های 2021, اشتباهات فیلم
اشتباهات فیلم های 2021

سوتی بعدی این فیلم که واضح تر است در زمان 1:28:43 قابل رویت است. وقتی که کات-نیم و هایه او نو Hyeo-nu همدیگر را در آغوش می‌گیرند، وقتی کات نیم را نشان می‌دهد دست راست هایه را می‌بینیم اما وقتی دوربین صحنه را از جهت مخالف نمایش می‌دهد دستی در کار نیست و فقط دست چپ او را می‌توانیم در کادر ببینیم.

بیشتر بخوانید:

 

سوتی‌ های فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر Zack Snyder’s Justice League

سوتی های فیلم های سینمایی 2021, سوتی فیلم های 2021
سوتی های فیلم های سینمایی 2021, سوتی فیلم های 2021

این مورد در دقیقه 2:51:45 دیده می‌شود. وقتی سیلاس به هلاکت می‌رسد، سایبورگ Cyborg را از دور می‌بینیم که ایشتاده اما وقتی دوربین سوژه را از زاویه بسته تری نشان می‌دهد، او را می‌بینیم که خم شده است. البته زیاد هم دور از انتظار نیست چون بعد از گذشت دو ساعت و پنجاه و یک دقیقه کذایی لابد سایبورگ هم خسته شده و قامتش خم شده. اینجا منشی صحنه باید به او آب قند می‌داد.

مورد بعدی از سوتی های فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر بدین صورت است. وقتی بری به خانه بازمی گردد و فیوز جعبه فیوز را می‌زند. وقتی اقدام به روشن کردن دستگاه‌ها می‌کند در کسری از ثانیه همه جا روشن می‌شود در صورتی که آن همه لامپ و مانیتور و سیستم و غیره و ذلک قطعاً زمان بیشتری برای روشن شدن نیاز دارند.

بیشتر بخوانید:

سوتی فیلم ترس از باران Fear Of Rain 2021

سوتی های فیلم, سوتی فیلم, اشتباهات فیلم های 2021, اشتباهات فیلم
اشتباهات فیلم های 2021

در این فیلم وقتی دوربین تقویم سال 2021 را نشان می‌دهد می‌بینیم که 30 آوریل چهارشنبه است در صورتی که 30ام آوریل سال جاری میلادی در واقعیت جمعه بود. (01:25:54) در ادامه با نوشتار سوتی های فیلم های سینمایی 2021 همراه فیگار بمانید.

سوتی فیلم  2021 The Suicide Squad

سوتی های فیلم های سینمایی 2021, سوتی فیلم های 2021
سوتی های فیلم های سینمایی 2021, سوتی فیلم های 2021

خدمه و تجهیزات قابل مشاهده هستند؛ عکس را تماشا کنید. تیم در حال گذر از جنگل‌های متراکم و غیر مسکونی گرمسیری است، اما در درختان افرادی با تی‌شرت‌هایی هستند که فقط در اطراف ایستاده اند و به آنها نگاه می کنند. (00:31:50)

سوتی فیلم Fast & Furious 9 (2021)

سوتی های فیلم, سوتی فیلم, اشتباهات فیلم های 2021, اشتباهات فیلم
اشتباهات فیلم های 2021

اشتباه پیوستگی: در اولین رویارویی بین جاکوب و دومینیک، دوچرخه لتی بسته به زاویه دوربین روی زمین قرار دارد و جهت مخالف دارد. (00:21:40)

سوتی فیلم واندر وومن Wonder Woman: 1984

سوتی های فیلم های سینمایی 2021, سوتی فیلم های 2021, سوتی های فیلم, سوتی فیلم, اشتباهات فیلم های 2021, اشتباهات فیلم
سوتی های فیلم های سینمایی 2021, سوتی فیلم های 2021

آتش بازی از سوختن فلزات حاصل می‌شود. از اشتعال آهن، نیکل، منیزیم و مس رنگ‌های زیبای مختلف آتش بازی به وجود می‌آیند. بنابراین پرواز کردن سوار بر هواپیما از میان جرقه‌های رنگارنگ آتش بازی به موتور هواپیما آسیب جدی وارد می‌کند.

یک سوتی فیلم واندر وومن دیگر، راجع به استفاده از عناصری است که اصلا در سال 1984 وجود نداشته و سال‌ها بعد به بازار آمده است. در صحنه‌های فیلمبرداری شده در مرکز بازی‌های ویدیویی آرکِید Arcade ، بازی‌های Rampage، Operation Wolf و Gauntlet مشاهده می‌شوند که هیچ کدام در آن زمان وجود خارجی نداشتند و به ترتیب در سال‌های 1986، 1987 و 1985 پا به هستی گذاشتند.

متاسفانه این سوتی زیادی بزرگ است و مشخص نیست عوامل تولید سرشان کجا گرم بوده است. چک کردن تاریخ تولید بازی‌ها بسیار واضح است و از یک فیلم میلیون دلاری انتظار نمی‌رود این موضوع ساده را فراموش کند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار سوتی های فیلم های سینمایی 2021 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *