سوتی های سریال sQUID gAME (بازی ماهی مرکب) ؛ اما انسان ممکن الخطاست !

اگر بتوانید همه خشونت ها و تراژدی ها را تحمل کنید، سریال Squid Game کاملاً ارزش دیدن دارد. با نوشتار سوتی های سریال sQUID gAME همراه ما بمانید.

همانطور که این سریال از نتفلیکس در مورد افرادی است که در نسخه مرگبار و واقعی بازی های کودکانه رقابت می‌کنند، در عین حال یک داستان هشدار دهنده در مورد بسیاری از راه های وحشتناک است که پول به مقدار زیاد می‌تواند زندگی آن‌ها را به حقیقت تبدیل کند. حقیقتی که در این سریال به آن مفهومی نزدیک می‌شود که با متضادش برابر باشد. مرگ و زندگی. با نوشتار سوتی های سریال sQUID gAME همراه فیگار باشید تا شما را با اشتباهات سریال بازی مرکب آشنا کنیم.

سوتی های سریال sQUID gAME (بازی ماهی مرکب)

اما انسان ممکن الخطاست !

فهرست مطالبی که درادامه نوشتار سوتی های سریال sQUID gAME خواهید خواند به شرح زیر است:

 • VIP ها
 • Front Man
 • زیرنویس انگلیسی
 • 4 سوتی در سریال بازی مرکب
 • بازیکن شماره 061
 • بازیکن شماره 088
 • بازیکن شماره 321
 • سال تولد
سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب
سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب

فراتر از خود بازی ها، این سریال در مورد فقر، نابرابری و نا امیدی و راه های موذیانه پول درآوردن که ما را در برابر یکدیگر قرار می‌دهد، است. حرص و طمع، قدرتی دارد که کل انسان‌های جهان را بهم می‌اندازد. اما Squid Game نشان می‌دهد که با وجود این مسائل، انسان خوب همچنان می‌تواند بر شر پیروز شود. اما هزینه‌ای در پی دارد.

از نگاه  تفسیر اجتماعی، این سریال بسیار چشمگیر می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه نقد سریال Squid Game (بازی مرکب 2021) ؛ مرز باریک بین انسان بودن و اسب بودن ! به مطالعات خودتان در رابطه با این سریال دامن بزنید. هرچند ما در سایت فیگار مقاله‌های زیادی را در رابطه با بازی ماهی مرکب نوشته‌ایم که می‌توانید از طریق لینک‌های زیر به آن‌ها مراجعه کنید:

به عنوان نمایشی در مورد بازی های وحشیانه با مفهومی از زندگی تا مرگ، این سریال حقیقتا حرف برای گفتن داشت. در بازی ماهی مرکب ، لی یونگ جائه در نقش سئونگ گی هون، قهرمان سریال، در کنار هوئون یونگ در نقش سائ بیوک، مهاجم و جیب بر کره شمالی، و پارک هائو سو در نقش چو سانگ وو، تاجر بی آبرو بازی می‌کند.

بازیگران نسبتاً مطرح هستند، اما چند شخصیت قابل توجه دیگر در سریال بازی مرکب وجود دارند که باید به آن‌ها اشاره‌ای ویژه تر داشته باشیم؛ آن ها عبارتند از:

 • Frontman (لی بیونگ هون) مدیر بازی ها
 • Oh Il-nam (O Yeong-su)، یک شرکت کننده سالخورده در بازی ها که وقتی تشخیص داده شد که سرطان مغز دارد شاید دل خیلی‌ها به حال او سوخت.
 • یان دئوک سو (هئو سونگ تائه)، یک گانگستر بی رحم و فاقد هرگونه تابع اخلاقی.
 • عبدالعلی (آنوپام تریپاتی) یک مهاجر پاکستانی است که برای کمک به خانواده جوان فقیرش به بازی ها می‌پیوندد.
 • هان می نایو (کیم جو-ریونگ) یک زن حیله گر با شکلی خاص از خودبینی.
 • Hwang Jun-ho (Wi Ha-joon)، یک افسر پلیس که در بازی ها به دنبال برادرش نفوذ می‌کند.

سئونگ گی هون روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. او همسر و دخترش را از دست داده است. او یک قمارباز معتاد است که از مادر سالخورده اش دزدی می‌کند. او عمیقا در زیست خود بدهکار است و توسط جیب بری بنام سائ بیوک که بعداً در بازی‌ها هم او را ملاقات می‌کند، مورد عنایت قرار گرفت.

اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME
اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME

او، مانند اکثر افراد دیگر در بازی ها، بدون اینکه متوجه خطرات شود، به بازی می‌پیوندد. 45 میلیارد دلار پول، هر کسی را وسوسه برای شروع بازی مرگ و زندگی می‌کند. اما قیمت 455 شرکت کننده در مسابقه آن چیزی است که تصور می‌شد. برنده شدن در بازی ها جان شما را به خطر می‌اندازد.

شش بازی وجود دارد و هر کدام به طور فزاینده ای وحشتناک است. در یکی از پر تنش ترین آن بازی‌ها، شرکت کنندگان باید یکی از چهار شکل مختلف را از یک پنکیک خشک، بدون شکستن هیچ یک از لبه ها در می‌آوردند.

Squid Game یکی از آن نمایش هایی نیست که شما لزوماً از آن لذت می‌برید، اگرچه گاهی اوقات می‌تواند بسیار خنده دار باشد. این سریال نمایشی است که واقعاً نمی‌توانید از آن چشم بردارید. خشونت آن بسیار شدید و وحشتناک است، شخصیت های آن به وضوح در دنیای واقعی که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، در بازی هایی که برای زندگی آن‌ها حکم مرگ را دارد، غرور را با پول معاوضه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

اما سریال بازی مرکب خالی از اشکال نیست. بیایید از زشتی های سریال بازی مرکب را بررسی کنیم.

VIP ها

از شش قسمت اول Squid Game می‌توان کمتر ایراد گرفت. بازی ها بسیار هولناک بودند، درام و طنز به صورت واقعی انجام شد و شما واقعاً شاهد دگرگونی سئونگ گی هون بودید.

سپس VIP ها در قسمت 7 ظاهر می‌شوند و همه چیز دگرگون می‌شود. VIP ها غالباً ثروتمندان غربی از هر نظر دردناک هستند. دیالوگ آن‌ها وحشتناک است و با صدای ضعیف کار بدتر می‌شود. ناگهان ما به جای زبان کره ای همه چیز را به انگلیسی گوش می‌دهیم و بسیار شکل بدی به خود می‌گیرد.

VIP ها از زمان معرفی تا پایان بازی‌ها مقدار زیادی از زمان نمایش را می‌گیرند و از هر ثانیه آن می‌توانید متنفر باشید. بهتر بود که این سریال به کلی آنها را حذف می‌کرد و آنها را به عنوان ناظران مرموز و نقاب دار قرار می‌داد.

Front Man

مسئله VIP قطعاً در قسمت 7 (VIP) بدترین مسئله است، اما قسمت 8 (Front Man) مشکل عمده دیگری را مطرح کرد. در این قسمت ما می‌آموزیم که مرد مرموز، مردی که در حال انجام عملیات ترسناک با ماسک سیاه است در واقع برادر هوانگ جون هو است. کارآگاه پلیس که وقتی همه شرکت کنندگان برای بار دوم به بازی برمی‌گردند، دزدکی وارد فضای بازی ها می‌شود.

این مسئله در واقع بسیار گیج کننده است. نمی‌دانیم آیا چیزی را در جدول زمانی از دست داده ایم یا نه، اما وقتی با هوانگ جون هو ملاقات می‌کنیم به دنبال برادرش است. او به آپارتمان کوچک خود می‌رود و یکی از کارت های مرموز را پیدا می‌کند که روی آن دکمه های پلی استیشن وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

به نظر می‌رسد که برادرش شاید چند هفته ای است که مفقود شده است. اما وقتی هوانگ جون هو اتاق رکورد را پیدا می‌کند، نام برادرش را در لیست برندگان قرار می‌دهد. ظاهراً او در سال 2015 برنده شده و به جای میلیاردها پول و دیدن جهان، به عنوان بازیگر اصلی انتخاب شده است.

او سرانجام برادر خود را می‌کشد. پلیس هیچ کمکی به شرکت کنندگان در مسابقه نمی‌کند، هیچ گونه پشتیبان پلیسی وجود ندارد. فقط یک طرح فرعی کاملاً بی معنی که به هیچ نتیجه ای نمی‌رسد و در نهایت باعث گیج شدن ما می‌شود.

بنابراین در حالی که شش قسمت اول Squid Game تقریباً از هر نظر عالی بود، سه قسمت پایانی به شدت از لحاظ تعلیق و دراماتیک بودن ضعیف عمل می‌کند.

زیرنویس انگلیسی

Squid Game جهان را به طوفان کشانده است و در ده ها کشور جهان در صدر فهرست بهترین سریال های Netflix 2021 قرار دارد. اما، اگر با زیرنویس انگلیسی تماشا می‌کنید، ممکن است Squid Game را به اشتباه تماشا کنید.

در فیلمنامه ظرافت‌های زیادی وجود دارد، اما برخی از آنها به طور نسبی به انگلیسی ترجمه نشده اند. کمدین یونگمی مایر در شبکه های اجتماعی از ترجمه کره‌ای به انگلیسی Squid Game انتقاد کرد. او به صحنه ای اشاره می‌کند که در آن هان می نایو (با بازی کیم جو ریونگ) بازی می‌کند. به نظر می‌رسد که گفتگوی آن‌ها به شدت تغییر کرده است.

بازی مرکب
غلط, اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME

در تصویر بالا می‌بینید که، شخصیتی در زیرنویس مشخص است که می‌گوید:

من یک نابغه نیستم، اما می‌توانم آن را حل کنم

بازی مرکب
صحیح, سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب

اما ترجمه مستقیم این است:

من بسیار باهوش هستم، من هرگز فرصتی برای مطالعه پیدا نکردم.

با این حال، تنظیمات Netflix را از “انگلیسی [CC]” به “English” در منو تغییر دهید، و در حال حاضر ترجمه آمده است:

من هیچ وقت برای مطالعه زحمت نکشیدم، اما به طرز باورنکردنی باهوش هستم.

این ترجمه بسیار دقیق تری از متن اصلی است. مقایسه بین دو تنظیم تصاویر بالا را مشاهده کنید، زیر نویس پایینی صحیح است.

چرا زیرنویس های “انگلیسی” و “انگلیسی [CC]” بسیار متفاوت هستند؟ ترجمه “انگلیسی [CC]” برگرفته از نسخه دوبله شده این مجموعه است. منظور از ترجمه “انگلیسی [CC]” یک گزینه دسترسی برای دوبله انگلیسی سریال است، در حالی که زیرنویس انگلیسی برای کره ای نسبت به متن اصلی بسیار دقیق تر است. بنابراین، اگر شما Squid Game را تماشا می‌کنید و به دنبال یک ترجمه دقیق انگلیسی هستید که تفاوت های ظریف فیلمنامه را از دست ندهد، مطمئن شوید که زیرنویس انگلیسی مناسب “انگلیسی” و نه “انگلیسی [CC]” را دارید.

4 سوتی در سریال بازی مرکب

پس از انتقادات برای افشای شماره تلفن یک شهروند در کره، اکنون Squid Game به خبرهای حاشیه‌ای دامن زده‌ است. زیرا در چندین صحنه متوجه اشتباهاتی شده‌ایم که می‌تواند برای شما جالب باشد.

بیشتر بخوانید:

این خطاها در سریال بازی ماهی مرکب در واقع با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، اما برخی از کاربران گویا دارای چشم تیز هستند. دقت آنها در سریال Squid Game ناسازگاری های زیادی را نشان می‌دهد. در ادامه با نوشتار سوتی های سریال sQUID gAME همراه فیگار بمانید.

بازیکن شماره 061

اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME
اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME

456 بازیکن در مسابقه مرگ و زندگی برای دریافت جایزه نقدی 45.6 میلیارد وون شرکت کردند. متأسفانه هنگام نمایش برخی از صحنه ها متوجه می‌شویم که شماره روپوش آنها با چیزی که در مانیتور نشان داده می‌شود مطابقت ندارد. برای یک زن با شماره 061 همین مشکل وجود دارد که در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

بازیکن شماره 088

سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب, اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME
سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب

بازیکن شماره 088 نیز که روی صفحه مانیتور یک زن است، اما در زمین یک پیرمرد است.

بازیکن شماره 321

سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب, اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME
سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب, اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME

به همین ترتیب، بازیکن شماره 321 به وضوح به عنوان یک مرد روی مانیتور دیده می‌شود، اما در زمین بازی یک بازیکن زن ظاهر می‌شود.

سال تولد

سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب, اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME
سوتی های سریال sQUID gAME, اشتباهات سریال بازی ماهی مرکب, اشتباهات بازی مرکب, سوتی های SQUID GAME

خطای سال در سریال Squid Game نیز رخ می‌دهد. دقیقاً اطلاعات زیستی بازیکنی که سال تولد او 1897-2020 است، باید 1987-2020 باشد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار سوتی های سریال sQUID gAME سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


20 thoughts on “سوتی های سریال sQUID gAME (بازی ماهی مرکب) ؛ اما انسان ممکن الخطاست !

 1. اوایل فیلم از شخصیت ها و شروع فیلم خیلی جذاب و گیرا به نوعی که پشت سر هم میخواهی فیلم را دنبال کنی بدون وقفه حتی با این که دوبله نیست انقدر جذابه که مو به مو بشینی بخونی ترجمه و فیلم را دنبال کنی ولی قسمت های اخر سریال کلا گیج میشی و خیلی داغون هست حیف این سریال که اینجور تمامش کردن و پشیمون میشی برای وقتی که برای این سریال گزاشتی

 2. اونجا که پیرمرده بخودش مبشاشه بازیکن ۴۵۶لباسشو بهش میدن ولی پیرمرده لخظه اخر لباس و درمیاره بهش میگه گم کردن لباست ممکنه برات دردسر ساز بشه لباس و که درمیارع لباس باشماهر ۰۱هست یعنی لباس خود پیرمرده

 3. … ننه ها به جایی رسیدید که دارید از بهترین فیلم سال ایراد میگیرید
  برید فیلمای ایرانی … نگا کنید به شماها نمیرسه خارج از ایران آنتن بگیرید

  1. درود بر شما دوست عزیزم… نکته اول اینکه بازی مرکب، فیلم نیست، سریاله… نکته دوم اینکه کلی مقاله با محتوای مثبت در رابطه با این سریال در سایت فیگار منتشر شده، شما اگر درک کافی از دیدن فیلم و سریال خوب در سطح جهانی میداشتید، با همون درک بالا میتونستید زیر مقاله های مثبت و پر ملات دیگه سایت از زحماتی که تیم تحریریه سایت داره میکشه جهت جلب رضایت شما همراهان عزیز، تشکر میکردید. نه اینکه با این لحن، در آینه سرکوب شونده خود ناسزا بگویید.

   در هر صورت ممنونم از توجه شما همراه عزیزم

  2. بهترین فیلم سال؟ جزو بهترین ها هست ولی بهترین نیست نمیتونی فقط به خاطر اینکه اینستا رو پر کرده اسمشو بزاری بهترین فیلم سال … من شخصا ازش لذت نبردم شاید به خاطر اینکه همچین ژانری زیاد دیدم و این بین فیلمایی که همچین ژانری داشت زیادی ضعیف بود ..

  1. درود بر شما. آیا دکمه‌های پلی استیشن به عنوان یک بازی مهم و تاثیر گذار در عصر تکنولوژی نمی‌تونن نماد سریال بازی مرکب باشن؟

   ممنونم از توجه سیار خوبتون.

   1. میتونه باشه اما? بنده خدا دکمه ضربدر که همه کار میکنه ولی نیستش ? در هر صورت تو سریال هم میگه دایره مثلث و مربع نماد بازی در بازی ماهی مرکب هست

    1. این علامتها ربطی به دکمه ها نداره چون مجموعه شکل علامت ها میشه ماهی مرکب چرا الکی جو می‌دین یعنی هرچی مثلث و دایره و مربع باشه فقط مال پلی استیشنه ؟ واقعاً که بعضیاتون فقط دنبال حاشیه هستین

 4. خب نویسنده گرامی این مطلب شما اون قسمتی که میگین لباس های افراد یا عوض شده یا به هر نحوی به شرکت کنندگان نمیخوره باید به این نکته هم توجه داشت که صفحه شماره ها در قسمت های بالاتر نشون داده شد و اینکه خب یکسری افراد در بازی اول کشته شدند و یکسری هم دیگه نیومدند، پس ورودی جدید داشتیم وخب طبیعی یه که یه شماره دست دو نفر باشه، اینطور نیست؟

  1. ورودی جدید داشتیم چیه ، تو سریال میگه یه تعدادی نیومدن….بازیکنان با همون شماره قبلیشون دوباره بازی رو شرکت کردن

 5. آره مربع ,مثلث و مربع مال مورچه هاست اونجاهم که توی میز هستن قسمت 9 چراغ ها دایرست، میز کاملا مثلث هست و کفف زیر میز مربع است.که مقامشون اونجا نسبت به بزرگیشونه.

 6. این نظر توئه که اسمشو سوتی گذاشتی
  در ضمن تو که فصل دوم رو ندیدی. هیچکس ندیده و نمیدونه قراره چی باشه
  زود قضاوت نکن شاید اون افشر پلیس نمرد و در فصل بعدی دوباره دیده بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *