عکس : کشف غافلگیر کننده یک خانه بسیار قدیمی

به تازگی تصاویری از کشف غافلگیر کننده یک خانه بسیار قدیمی توسط باستان شناسان در رسانه های مجازی فارسی منتشر شده که بسیار شوکه کننده است.

اخیرا خبری عجیب در مورد پیدا شدن خانه بسیار قدیمی در رسانه های مجازی منتشر شده است. گویا کشف قدیمی ترین خانه زیر زمین توسط باستان شناسان بسیار غافلگیر کننده بود. در ادامه تصاویری از عجیب ترین کشف خانه قدیمی توسط باستان شناسان خواهیم دید.

کشف غافلگیر کننده یک خانه بسیار قدیمی

کشف غافلگیر کننده یک خانه بسیار قدیمی
عکس کشف قدیمی ترین خانه زیر زمین

به نقل از انشنت اوریجینز،‌ باستان‌شناسان زمانی که مشغول کاوش در یکی از محوطه‌های باستانی جنوب «آتن»‌ بودند به اکتشاف “غافلگیرکننده‌ای” دست پیدا کردند. این گروه از باستان‌شناسان ویرانه‌های یک خانه بزرگ متعلق به قرن نهم یا دهم پیش از میلاد (عصر آهن یونان) را کشف کردند.

این خانۀ حدودا ۳۰۰۰ ساله اخیرا در محوطه‌ای از دل خاک بیرون کشیده شد که در دوران باستان مکان رایجی برای استخراج نقره بود. بقایای این خانه در مکانی غیرمنتظره و در محوطه‌ای کشف شد که فقط ۲۰ متر با نزدیکترین ساحل فاصله داشت. این یعنی سطح دریا باید ۳۰۰۰ سال پیش، در این منطقه کمتر بوده باشد. در قرن هشتم قبل از میلاد، ساکنان این منطقه، ساختمان‌های خود را در بالای یک فلات با ارتفاع ۲۰ متر ساخته‌اند که نشان‌دهنده افزایش سطح دریا در این دوره است.

عجیب ترین کشف خانه قدیمی توسط باستان شناسان

در ادامه می‌توانید عکس کشف قدیمی ترین خانه زیر زمین را ببینید:

کشف غافلگیر کننده یک خانه بسیار قدیمی
پیدا شدن خانه بسیار قدیمی

پیش از این نیز چند مورد ویرانه باستانی شگفت‌آور در شبه جزیره آتیکا در اطراف آتن کشف شده بود، اما این قدیمی‌ترین بنای باقی‌مانده از این دوره تاریخی است که تاکنون در این منطقه کشف شده است. از دیگر اکتشافات باستان‌شناسی مهم این مکان به کشف یک سکونتگاه بزرگ شامل خانه، کارگاه، عبادتگاه، تماشاخانه و گورستان متعلق به عصر برنز میسنی‌ها می‌توان اشاره کرد.

«میسنی»‌ها نخستین تمدن واقعاً پیشرفته یونانی را در سرزمین اصلی یونان ایجاد کردند تا پایه و اساس تمدن یونانی عصر آهن بعدی که در این منطقه به وجود آمد، تشکیل شود.

بیشتر بخوانید:

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاما بازتاب دیدگاه رسانه فیگار نیست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *