فروش 450 میلیونی لایو اکشن پری دریایی

حالا که چند هفته‌ای است از اکران لایو اکشن The Little Mermaid گذشته، خبری مبنی بر فروش 450 میلیونی لایو اکشن پری دریایی بازتاب فراوانی را کسب کرد.

پس از اینکه چند هفته‌ای از اکران مردمی فیلم پری دریایی دیزنی به انتشار رسید، با فروش کردن لایو اکشن 450 میلیونی پری دریایی بودیم. فروش 450 میلیون دلاری The Little Mermaid پس از چند هفته، فروش خوبی را برای دیزنی به همراه دارد.

فروش 450 میلیونی The Little Mermaid تلاش فیلم را برای ماندن در رقابت برای باکس آفیس می‌کند.

فروش 450 میلیونی لایو اکشن پری دریایی

فروش کردن لایو اکشن 450 میلیونی پری دریایی

آیا پری دریایی کوچولو موفق است یا نه؟ پاسخ با هر لایه جدیدی از زمینه که به جدول باکس آفیس آپدیت می‌شود نیز تغییر می‌کند. در ظاهر، این واقعیت که بازسازی لایو اکشن دیزنی از انیمیشن کلاسیک سال 1989 اکنون از مرز 400 میلیون دلار در سطح جهانی عبور کرده است، ارزش تجلیل دارد.

بیشتر بخوانید:

باکس آفیس ایران و جهان 

جدیدترین و بهترین فیلم های لایو اکشن 2023 و تمام دوران

اما وقتی در نظر بگیرید که بیش از نیمی از آن از تئاترهای داخلی بوده است، این دستاورد مقداری ارزش خود را از دست می‌دهد و سپس، وقتی در نظر بگیرید که فیلم 250 میلیون دلار هزینه تولید کرده است (منهای بازاریابی)، این رقم 400 میلیون دلاری چندان خاص به نظر نمی‌رسد.

قاعده کلی این است که فیلمی با این اندازه باید دوبرابر بودجه خود را در سینماها به دست بیاورد تا به نتیجه برسد، به این معنی که پری دریایی کوچولو، پس از دو هفته کامل اکران، همچنان در شیب قرمز قرار دارد و در حال حاضر با سرعت حدود 500 میلیون دلار در حال پایان دادن به فعالیت جهانی خود است.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های دیزنی تاریخ سینمای جهان + [2023]

بهترین سریال های دیزنی تاریخ سینمای جهان + [2023]

پری دریایی کوچولو حدود 22 میلیون دلار از سینماهای داخلی این آخر هفته اضافه کرد و مجموع فروش خود را به 228 میلیون دلار رساند. طبق گزارش ورایتی، این فیلم تاکنون حدود 185 میلیون دلار از سرزمین‌های خارج از کشور به دست آورده است و فروش جهانی آن 413 میلیون دلار است .

فروش 450 میلیونی لایو اکشن پری دریایی
فروش 450 میلیونی The Little Mermaid

فروش 450 میلیون دلاری The Little Mermaid

فروش 450 میلیونی لایو اکشن پری دریایی
فروش 450 میلیونی The Little Mermaid

پری دریایی کوچولو یا همان The Little Mermaid یک فیلم موزیکال فانتزی محصول ۲۰۲۳ به کارگردانی راب مارشال بر اساس فیلمنامه‌ای نوشته دیوید مگی است. این فیلم که توسط والت دیزنی پیکچرز، لوکامار پروداکشنز و مارک پلات تولید شده است، اقتباسی لایو اکشن از انیمیشن سال 1989 دیزنی به همین نام استکه خود بر اساس افسانه‌ای با همین عنوان در سال 1837 اثر هانس کریستین اندرسن ساخته شده است.

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزماً بازتاب دیدگاه رسانه فیگار نیست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *