دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد، مارول به دیسی برتری دارد. همراه ما باشید تا به دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است بپردازیم.

استودیو مارول و برادران وارنر در ژانر ابرقهرمانی با هم مبارزه کرده‌اند و در سال 2022 با فیلم‌هایی مانند ثور: عشق و رعد و بتمن دنیای سینمایی خود را ادامه دادند. با این حال، طرفداران هر دو طیف با در نظر گرفتن عواملی مانند الهام از کمیک، اجرای داستان، به بحث و گفتگو ادامه می‌دهند که چه کسی بین MCU و DCEU پیروز می‌شود.

با پخش برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی بسیاری مانند خانم مارول و قسمت دوم دکتر استرنج توسط MCU، این جهان افسانه‌های خود را در مورد چندجهانی و کیهانی در فاز چهار گسترش می‌دهد که بسیار بهتر از تصویر مستقل DCEU از ابرقهرمانان درستکارشان است. در این نوشتار قصد داریم تا دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

دلایلی که ثابت می کند دیسی از مارول بهتر است

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول که قدرتی ندارند

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

 • دلایلی که نشان می دهد مارول از دیسی برتر است

شما می‌توانید فهرست دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

دنیای سینمایی مارول از سال 2008 روند منظمی از دنیای سینمایی خود را آغاز کرد و همچنین کمپانی برادران وارنر، دنیای سینمایی دیسی را سال‌هاست که پا برجا نگه داشته‌اند. هواداران این دو غول ابرقهرمانی همواره با یکدیگر بحث و مجادله دارند که کدام یک از این دو بهتر عمل کرده‌اند. تا انتهای این نوشتار با فیگار همراه باشید تا به دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است بپردازیم.

چندین شخصیت موفق

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که نشان می دهد مارول از دیسی برتر است

مارول در بازاریابی همه شخصیت‌هایش کار بسیار بهتری انجام داده است در حالی که DC تقریباً به طور انحصاری بر روی بتمن و سوپرمن تمرکز می‌کند. اگرچه دی‌سی اخیراً بر ابرقهرمانانی مانند واندر وومن و شزم تمرکز کرده است، اما آن‌ها به اندازه تعداد شخصیت‌هایی که مارول با موفقیت به نمایش گذاشته و توسعه داده، به یکدیگر نزدیک نیستند.

مارول موفقیت تحسین برانگیزی دارد که تعداد زیادی کمیک، فیلم و مجموعه‌ای از شخصیت‌های متعدد موفق را خلق کرده است، حتی پروژه‌های اخیر خود را بر روی قهرمانان کمتر شناخته شده‌ای مانند خانم مارول یا شوالیه ماه قرار داد. بتمن، سوپرمن و واندر وومن ابرقهرمانان نمادینی هستند و هیچ کس نمی‌تواند آن را انکار کند، اما به نظر می‌رسد که دی‌سی در همان نام‌های محبوب خود گیر کرده است و برای سرمایه گذاری روی قهرمانان جدیدتر ریسک نمی‌کند.

ابرقهرمانان مرتبط

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که نشان می دهد مارول از دیسی بهتر است

از نظر بسیاری از افراد مارول و خط داستانی آن جذاب‌تر از دی سی هستند. برخی از بینندگان به دنبال داستانی واقع گرایانه و قابل ربط می‌روند که در آن ابرقهرمانان واقعی و قابل قبول به نظر می‌رسند. به عنوان مثال، ویژگی‌های مرتبط کامالا کان در مورد طرفداران ابرقهرمانی چیزی است که بسیاری از طرفداران دنیای سینمایی مارول می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. این ارتباط به طرفداران اجازه می‌دهد تا به راحتی این شخصیت‌ها را قبول کنند و جنبه انسانی‌ای را ببینند که آن‌ها را بسیار فراتر از یک ابرقهرمان خواهد کرد.

شرورهای پیچیده

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند Marvel از DC بهتر است

بسیاری از شرورهای مارول به چند بعدی بودن دست می‌یابند و داستان پیشینه‌شان باعث می‌شود تا خوانندگان آنها را ریشه‌یابی کنند، همدردی کنند یا استدلال‌هایشان را منطقی بدانند. از این رو، سناریوی سلطه بر جهان یک شرور منحرف می‌شود و شخصیت شرور ظریف و پیچیده‌تری ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، نگرانی تانوس در مورد جمعیت بیش از حد او را بر آن داشت تا جهان را برای کاهش این بار از بین ببرد، در حالی که واندا ماکسیموف قلب طرفداران را شکست، زیرا او فقط می‌خواست با دوقلوهایش باشد.

تیم های عالی

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی برتر است

تیم‌های مارول در فرهنگ پاپ به نماد تبدیل شده‌اند و اکثر مردم، چه طرفداران چه غیر طرفداران، می‌توانند آن‌ها را در هر جایی بشناسند. این را نمی‌توان در مورد تیم‌های دی سی گفت که حتی با لیگ عدالت هم به محبوبیتی دست پیدا نکرده‌اند. فیلم‌های مردان ایکس نقش مهمی در معرفی شخصیت‌های متعددی که با هم کار می‌کردند داشته‌اند، که اولین فیلمی بود که نشان داد فیلم‌های ابرقهرمانی تیم‌آپ می‌توانند بسیار فوق العاده باشند. وقتی صحبت از گروه‌های ابرقدرت فوق العاده و فراموش نشدنی به میان می‌آید، مارول دست برتر را دارد.

قهرمانان ضعیف

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

مارول قهرمانان شگفت انگیزی دارد که فوق العاده هستند، زیرا آن‌ها هیچ ابرقدرت خاصی ندارند و هنوز هم می‌توانند هر دشمنی را شکست دهند. معمولاً ابرقهرمانانی که قدرتی ندارند و موثر واقع می‌شوند بسیار محبوب‌تر از بقیه خواهند بود.

هاکای و بیوه سیاه نمونه‌های خوبی هستند. شخصیت ضعیف آن‌ها که با سایر اعضای انتقام جویان همخوانی دارد تحسین برانگیز است و دلیلی برای دوست داشتن مارول برای به تصویر کشیدن اینکه یک فرد عادی چقدر می‌تواند در میدان جنگ عالی و ضروری باشد، قابل تحسین می‌باشد.

توسعه شخصیت

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

مارول معمولاً شخصیت‌های بیشتری را توسعه می‌دهد و داستان‌های این کمپانی بیشتر شخصیت محور هستند. گاهی اوقات، دیدن یک شخصیت دوست داشتنی دارای یک پیشرفت جالب و عمیق است، سرگرم کننده‌تر و ارزشمندتر خواهد بود و بهترین آرک شخصیت‌ها در مجموعه ثور در میان دیگر ابرقهرمانان و شرورها، این را ثابت می کند.

لوکی به‌عنوان یک شخصیت شرور شروع کرد، اما به تدریج تبدیل به یک ضدقهرمان شد که و سریال خودش را در هرج و مرج چندجهانی دریافت کرد. داشتن طرحی جذاب جالب است، اما قوس‌های شخصیتی به فیلم‌های مارول تداوم می‌بخشد و مخاطبان را وادار می‌کند تا ابرقهرمانان خود را دوباره در فیلم دیگری ببینند و همواره مشتاق دیدن دوباره او باشند.

تقلید

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

یکی دیگر از دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی برتر است تقلید و مسخره کردن دیگ ابرقهرمانان می‌باشد. ددپول بهترین شخصیتی است که می‌توان برای این موضوع مثال زد. او این شخصیت ضدقهرمانی را دارد که او را خنده‌دار می‌کرد، اما همچنین به قدری جدی دیگران را مسخره می‌کرد که هرگز آنقدر کسل کننده یا بد به نظر نمی‌رسید.

مارول در مسخره کردن ابرقهرمانان خود بهترین است، که احتمالدارد از نظر بسیاری درست باشد. اخیراً، ابرقهرمانان مارول از دست و پا چلفتی، نامناسب، ساده لوح، احمق یا هر ویژگی دیگری که ماده قهرمانانه است، هراسی نداشته‌اند که فقط باعث می‌شود قلب بسیاری از طرفداران را به دست آورند.

چندجهانی

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

خط داستانی مارول روان‌تر و سخت‌تر از دی‌سی است. تمام وقایع می‌توانند جایی در دنیای چندگانه مارول رخ دهند. با DC، من هرگز این احساس را ندارم که داستان‌ها می‌توانند در بیش از یک جهت پیش بروند. اگرچه فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست ممکن است بخش‌هایی از وضعیت را در مورد چندجهانی ناپایدار ثابت کرده باشد، اما در قسمت دوم فیلم دکتر استرنج برای مفهوم سازی بیشتر آن ادامه یافت.

مارول تاکنون چندجهانی خود را ساخته است و از کشف همه احتمالاتی که در صورت تغییر یک چیز کوچک احتمال دارد رخ دهد، ترسی ندارد. فیلم‌ها و سریال‌ها بیش از هر زمان دیگری از چندجهانی بهره‌برداری می‌کنند و نشان دادن به هرج و مرج برانگیخته و پیامدهای زیادی که ممکن است در صورت بروز مشکلات در آن اتفاق بیفتد برای تماشاگران لذت‌ بخش است. یکی از دلایلی که نشان می دهد مارول از دیسی بهتر است مبحث چند جهانی می‌باشد.

نویسندگان بهتر

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

MCU بهتر از DCEU عمل می‌کند نه به این دلیل که مارول قهرمان‌های بهتری دارد، بلکه از نویسندگان بهتری بهره می‌برد. دی‌سی می‌توانست به همان اندازه موفق باشد اگر نویسندگان بهتری داشت و ابتدا شروع به ساختن دنیای سینمایی اختصاصی خود می‌کرد.

با این حال، چه اگرها به عنوان استدلال معتبر به حساب نمی‌آیند و مارول با داشتن موفق‌ترین جهان سینمایی برنده می‌شود. این کمپانی نویسندگان بهتری دارد که با آزادی بیشتری کار می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد خلاقیت بیشتری داشته باشند و در ارائه داستان شخصیت‌های مارول ریسک کنند. این مورد در فیلم ثور: رگناروک بود که تصویر خود را با لحنی کمدی‌تر اصلاح کرد، که قوس شخصیت ثور را با محتوا و انرژی بیشتری بهبود بخشید. یکی از دلایلی که ثابت می کند Marvel از DC بهتر است داشتن نویسندگان بهتر و ریسک پذیر می‌باشد.

رکورد شکنی در باکس آفیس

دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است
دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

وقتی صحبت از فیلم‌ها به میان می‌آید، هیچ رقابتی وجود ندارد و همه چیز به رکورد رکورد فروش بستگی خواهد داشت. جنبه فیلم اساساً جایی است که مارول بر همه چیره می‌شود. مارول به طور مداوم برای یک دهه در حال حاضر تماشاگران را خشنود کرده است و رکوردهای زیادی را پشت سر گذاشت.

ممکن است این بحث وجود داشته باشد که کتاب‌های مصور مارول یا دی سی بهتر هستند، اما وقتی صحبت از فیلم‌ها و سریال ها می‌شود، بحث زیادی وجود ندارد. نه تنها قهرمانان متعدد و نویسندگان باورنکردنی مارول هستند که مارول را بهتر از دی سی نشان خواهند داد، بلکه ترکیبی از همه ویژگی‌های آن باعث شده است که آن را به یک هیولای شکست ناپذیر در باکس آفیس تبدیل کند و انتقام جویان: پایان بازی دومین فیلم پرفروش تمام دوران باشد. یکی از دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی برتر است ، فروش بسیار بالای فیلم‌ها و رکوردهای بازدید تریلرهای یوتیوب و… می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


41 thoughts on “دلایلی که ثابت می کند مارول از دیسی بهتر است

 1. بچگانه دلیل های ممکن کل مقاله بچگانه است که فقط mcu رو با dcu (قدیمdceu)مقایسه کردید😂 ازشما انتظار نداشتم که همچین مقاله بچگانه و فن بوی رو بنویسید

  1. سلام
   دوست عزیز اولا اینکه شما اشتباهات این بود که سینمای این دو رو با هم مقایسه کردید مگر نه مارول به پای دیسی هم نمیرسه (خودم مارول فنم)اگه لیست بهترین کمیک های دنیا (که همه این ابرقهرمانا از کمیک اومدن)رو نگاه کنین شاید 50 درصدش برای دی سی و مقدار کمی هم برای مارول باشه دوما سینمای دیسی به دلیل بی عرضگی وارنر (که جدیدا خوب شده)شرور ها پیچیده:میشه دقیقا بگی کدوم شرور مارول اورجین پیچیده ای داشت ؟(دیسی هم تو سینمای نداره ولی هر دو در کمیک واقعا پیچیده ان)
   تیم های عالی:دی سی از نظر تیم از مارول کم نداره (جاستیس لیگ.تن تایتان.واچمن.بت فمیلی.جاستیس لیگ دارک …)
   قهرمان های ضعیف:بتمن(و کل خانوادش بتوومن.ازبین ها.بتگرل.نایتوینگ.رد هود و …)گرین ارو
   تقلید: دیسی به دارک بودن معروفه اما طنز هم کم نداره :شزم.فلش…
   چند جهانی:دیسی فقط تو نیو 52 52تا جهان داره (می تونین کمیک های :ساعت قیامت(بعد از واچمن بخونید).متال.دی متال و..رو بخونید)
   نویسندگان بهتر:تو سینما اره ولی اگه کلی حساب کنی این حرفت یه جک خنده داره
   در کل ناروا تو سینما خیلی بهتر عمل کرده اما از نظر کمیک که همه اینا رو از کمیک داریم مارول به پای دی سی نمیرسه
   اینها رو هم گفتم تا یکم اطلاعات داشته باشید چون مثل اینکه هیچ چیز نمیدونید قبل از نوشتن مقالات یکم مطالعه داشته باشید و تحقیق کنید و تعصبی کار نکنید
   با تشکر

  2. اصلا دلایل مضخرفه اولن بهترین نویسنده هارو دیسی داره مثل فرانک میلر‌ (البته چند تا کمیک از دردویل تووی مارول داد که کمیکای خوبی بود) یا گریسون موریسون. با کمیک رسوپرمن الستار دوم شرور های مارول پیچیده هست 😂😂😂🤣🤣🤣🤣 وفقط یک شرور دی سی جوکر از همه شرور ها بهتره الان تو فیس پیچیده نیست بعد تازه بهترین ابرقهرمان تاریخ که بدونه قدرته ماله دیسی که اونم بتمنه تازه بازم هست مثله وایلد کت یا گرین ارو و……….. تازه دیس هم چندتا جهان داره مثل زمین اول یا زمین ۶۶۶ یا زمین ۳۱ که بهترین زمین از نظر من بود و کلی زمین دیگه یا حتا چندین مولتیورس داریم مثل دارک مولتیورس که توش رویداد متال اتفاق میوفته و…..‌….. تیم خوب هم اگه میخوای کلی تیم هست مثل جاستیس لیگ و تین تایتان و واچمن …….
   ..

 2. بدترین مقاله عمرم بود،واقعا چرا انقدر از پیشرفت دیسی میترسین که میاین برتری های قدیمی مارول به رخ میکشید،#تعصب بیخودی ممنوع😐

  1. شما ها چرا حرص میخورید. وقتی دی سی این همه جوکر معرفی کرده ولی هیچکدوم نتونسته به خوبی هیث لجر باشه در حالی که مارول چندین مرد عنکبوتی معرفی کرد و همشون موفق بود. من خودم طرفدار جفتشونم و کاملا قبول دارم که دنیای سینمایی مارول جلو تر از دی سیه چون مارول کاملا رو فیلم هاش ریسک می‌کنه و شخصیت های جدید معرفی میکنه در صورتی که دی سی کاملا از این قضیه جداست، کمتر کسی منتظر فیلم های دی سیه در صورتی که همه منتطر فیلم های مارولن و البته این هم بگم دنیای دی سی واقعا تو کمیک عملکرد بهتری داره ولی واقعا تو دنیای سینمایی حرفی برای زدن جلوی مارول نداره.

 3. 😂😂😂😂فقط میتونم بگم یه بچه اومده اینو نوشته🤣🤣🤣🤣 آخه همه اینایی که گفتید دی سی بهترشون هست 🤣🤣🤣مثلا کوئیک سیلور محبوب تر و قوی تر هست یا فلش 😂😂 اسکارلت ویچ و دکتر استرنج یا دکتر فایت و دکتر منهتن😂😂😂 اون یارو کمانداره یا گرین ارو😂 ددپول یا دی استورک 🤣 اون یارو کی بود که آتیشی بود و یه موتور داشت و یهو اسکلت آتیشی میشد ؟ حالا اون یا لوسیفر 🧐😂 آخه چطوری میگید مارول بهتر از دی سی هست 🧐🧐🧐🧐🧐

  1. واقعا از سایت شما انتظار نداشتم 😪
   شما اشتباه بزرگی میکنید که مارول رو با دیسی
   مقایسه میکنید ، وقتی مارول رو با دیسی مقایسه میکنید دیسی فنا میریزن تو چت بعد بعد مارول فنا هم تعصبی میشن میان کلی بحث میکنن که مارول از دیسی بهتره من خودم نه دیسی فنم نه
   مارول فن فقط فیلماشون رو نگاه میکنم
   ولی لطفا توهین نکنید

  2. اولا شما وقتی هیچی نمیدونی چیزی نگو و تعصبی نشو
   ولی وقتی کمیک نمیخونی و فقط الکی میگی دیسی از مارول بهتره 😐
   مارول تا حالا ۱۴ تا تقلید از دیسی داشته ولی دیسی ۳۸ تا تقلید داره از مارول
   مارول سال ۱۹۳۴ شروع شد و دیسی سال۱۹۴۱ شروع شد اگر خودت بری یکم کمیک بخونی متوجه میشی ، فقط با دیدن فیلم های دیسی نمیتونی بگی که مارول از دیسی بهتره
   لطفا تعصبی نشو 🙏

  3. فشاری نشو دوست عزیزم
   تنها کسی که راس میگفتی فلش بود بقیش همه مارول معروف تره
   مشخصه که دی سی فنی
   وقتی هیچکیو نمشناسی نیا اینجا چرت نگو
   میگی اون یارو آتیشی و کمانداره حتی فیلماشم ندیدی اومدی داری نظر میدی
   مشخصه مارول بهتره
   کلا دی سی ۶ تا قهرمان خفن داره ولی مارول هرکیو میگی خفنه
   فیلم های موفق مارول خیلی بیشتره

 4. یه چیز دیگه واندر وومن یا بلک ویدو 😂 دارک ساید یا تانوس 😂 حالا همه ی اینا 😂😂😂 آخه چرا از دی سی میترسید مثلا میگید چند تا اسپایدر من دارید شما ها برید ببینید چند تا فلش و سوپر من و واندر وومن و فانوس سبز مخصوصا که هزار تا ازش وجود داره و آتلانتیسی ها و چند تا نسخه ی جوکر و ….. وجود داره 😂 آخه شما مارولی ها نمی تونی فکر کنید چه قدرتی به ابرقهرماناتون بزارید میگید ما بهتریم 🧐😂😅😂 من دیگه رد دادم 😅😅😅🤣🤣🤣🤣

  1. میشه کمتر بولشِت بگی؟
   بچه سال تعصبی؟
   چهارتا کاراکتر آورده معلومم نی هدفش چیه
   هی اینو با اون میگه ک دیسی اینارم داره
   آخه کودکسال بچه سال خردسال نوزاد اصلا اوکی بگیم همه ی این کاراکترا رو داره
   مارول سینماش صد برار جلوتر از دیسیه
   یعنی هرچقدم دیسی خفن باشه ۱۰ تا امتیاز میگیره ولی مارول بخاطر همون یدونه سینماش ۱۰۰ امتیاز میگیره
   و الانم هیچ دلیل منطقی ای نمیبینم ک بخوام با یه بچه سال تعصبی فشاری بحث کنم

  2. رد دادنت که کاملا مشخصه
   ولی
   بین تانوس و دارک ساید صد در صد تانوس شرور بهتریه
   شروع کار دی سی و مارولو باهم مقایسه کن
   چقد مارول سریعتر خوب پیشرفت کرده
   بعد هم بلک ویدو نسبت به واندروومن خیلی داستان بهتری داره

 5. اما با چند دیدگاه شما موافق نیستم یک شرور های مارول به خوبی دی سی نیستن چون کمتر میشه باهاشون ارتباط بر قرار کرد چون مثل قهرمان ها قدرت دارند اما دی سی شخصیت هایی مثل جوکر و دو چهره بتمن دیوانه نه دو کل شخصیت های دی سی به همین ها خلاصه نمیشه و شخصیت های خوبی هم مثل تایتان ها نوجوان و لیگ ابر. شرور ران داره و سه اگه قرار باشه دی سی بیاد از یک ابر قهرمان و همینطور ویلن مثل بتمن دیوانه بسازه حتی رکورد مرد عنکبوتی چند جهانی هم میزنه چون ترکیبی از شخصیت های جذابی مثل بتمن و جوکر و باید برید کمکیک شو مثل من بخونید که به عمق جذابیت این شخصیت پی ببرید در ضمن من نه فن مارول هستم و نه دی سی چون هم کمکیک و هم فیلم سریال های هردوشون نگاه می کنم بخاطر اینکه اولین فیلم ابر قهرمانی من مرد عنکبوتی سم ریمی بود انمیشن هم بتمن

 6. مقاله واقعا خوبی نبود یه مقاله دیسی دیگه هم نوشته بودیم اسم مقاله هم دلایلی که ثابت می‌کند دی سی یا دیسی از مارول بهتر است اونم مقاله خوبی نبود به نظر این مقاله و ترکیب می‌کردید جالب تر بود مثلا ۵ دلیلی که دیسی بهتر است و ۵ دلیلی که مارول بهتر است! ولی بازم میگم مقاله اصلا خوبی نبود

  1. اگر اینها که گفتید در مورد دنیای سینمایی بود میشه تا حدودی گفت درسته ولی چرا تیتر اصلی به دنیای سینمایی اشاره ای نشده؟ که احتمالا به خاطر جذب مخاطب هست و کامنت گرفتن
   اما اگر در مورد کمیک و کل مولتیورس دیسی و مارول باشه کاملا مقالمه چرت و پر از خضبلات بود در کمیک میشه گفت دیسی بهتر از مارول کارکرده اینو از هر کمیک خوانی بپرسی میگه ، در انیمیشن هم دیسی بسیار بهتر از مارول کارکرده و حتی چند جهانی رو نشون داده ، در سینمایی اما مارول یه سر وگردن بهتر دیسی هست البته این بعد از اومدن mcu به سینما بود و قبلا ما سگانه بتمن نولان را داشتیم که هنوزم برترین فیلم های کمیکی هستن اما به خاطر تعدد سینمایی های چشم گیر و پرفروش مارول مخصوصا دو اونجرز آخری مارول در این مورد بهتره ، در سریال باز دیسی بهتره به شروع زود تر و سریال های بسیار زیاد و مختلف و طولانی که آرو و فلش جز بهترین سریال ها هستن

 7. سلام
  دوست عزیز اولا اینکه شما اشتباهات این بود که سینمای این دو رو با هم مقایسه کردید مگر نه مارول به پای دیسی هم نمیرسه (خودم مارول فنم)اگه لیست بهترین کمیک های دنیا (که همه این ابرقهرمانا از کمیک اومدن)رو نگاه کنین شاید 50 درصدش برای دی سی و مقدار کمی هم برای مارول باشه دوما سینمای دیسی به دلیل بی عرضگی وارنر (که جدیدا خوب شده)شرور ها پیچیده:میشه دقیقا بگی کدوم شرور مارول اورجین پیچیده ای داشت ؟(دیسی هم تو سینمای نداره ولی هر دو در کمیک واقعا پیچیده ان)
  تیم های عالی:دی سی از نظر تیم از مارول کم نداره (جاستیس لیگ.تن تایتان.واچمن.بت فمیلی.جاستیس لیگ دارک …)
  قهرمان های ضعیف:بتمن(و کل خانوادش بتوومن.ازبین ها.بتگرل.نایتوینگ.رد هود و …)گرین ارو
  تقلید: دیسی به دارک بودن معروفه اما طنز هم کم نداره :شزم.فلش…
  چند جهانی:دیسی فقط تو نیو 52 52تا جهان داره (می تونین کمیک های :ساعت قیامت(بعد از واچمن بخونید).متال.دی متال و..رو بخونید)
  نویسندگان بهتر:تو سینما اره ولی اگه کلی حساب کنی این حرفت یه جک خنده داره
  در کل ناروا تو سینما خیلی بهتر عمل کرده اما از نظر کمیک که همه اینا رو از کمیک داریم مارول به پای دی سی نمیرسه
  اینها رو هم گفتم تا یکم اطلاعات داشته باشید چون مثل اینکه هیچ چیز نمیدونید قبل از نوشتن مقالات یکم مطالعه داشته باشید و تحقیق کنید و تعصبی کار نکنید
  با تشکر

  1. این تو میگی چون dc فنی
   ولی من که از همشون نگاه میکنم قبول ندارم.
   مثلا فیلم بلک ادام جدید واقعا خوب بود ولی بلک پنتر خوب نبود ولی در عوضش اسپایدر من ۳ از همه بهتر بود

 8. تو ایران کدوم حرف و تحقیق و مقالشون درسته ک اینم درس باشه
  من طرف dc یا marvel نیستم
  میخام اینو بگم که دروغه تمام سایت های ایرانی ک تو گوگل و جاهای دیگه فعالیت میکنن دروغه
  گیرم dcظعیفه یا قهرماناش ظعیفن تو بیا و از خودت مایه بزار قهرمان های شما از مارول قوین آره؟؟

  سر و ته یه قهرمان دارین اونم سامورایی در برلینه
  همینجوری یه عمر مارو گول زدین الانم دارین گول میزنین
  ولی دیگه تمومه عمرتون ب آخر رسیده

  1. یعنی چرت ترین کامنتی که تو عمرم خونده بودم،کامنت تو بود.حرف های تو نه اینجا جاشه نه ربطی به این موضوع داره.چه ربطی به عمر و این چیزا داره مثلا تو حکومت تغییری ایجاد بشه به این سایت چه ربطی داره.#چرت_و_پرت_نگوییم

 9. وای چقدر خندیدم آخه من به نویسنده این مقاله چی بگم
  Dc کبیر کجا مارولی که از رو DC کپی کرده کجا

  دوبرابر بهتر از موضوعات این مقاله مال DC هست
  درضمن بازگو میکنم که 70درصد مارول کپی از دی‌سی هست

 10. فکر کنم دی‌سی فنا به اندازه کافی ریبدن بهت. ولی ناموسا مارول‌فن‌ها هم به این موضوع پی بردن که کمیک‌های مارول نسبت به دی‌سی خیلی ضعیفه. ولی اگه بخوای سینما دی‌سی و مارول رو با هم مقایسه کنی، آره خب مارول بهتر از دی‌سی عمل می‌کنه.. ولی داستان اصلی سینما نیست این بهونه شماست. و حرف آخرم اینکه اون موقع که استن‌لی تو کمر باباش بود دی‌سی داشت کمیک‌های بتمن رو می‌نوشت، حالا برید گریه کنید.

  1. دیگه انقدر مزخرف نگید این مقاله مسخره سینمای این دوتا رو فقط در نظر گرفته

   وگرنه مارول همش طنز و نسخره بازیه هیچ جدیتی نداره توی بد ترین حالت هم انگار همه چی شوخیه ولی بتمنو که ببینی خا ی ه میکنی دبگه برین گمشین طرفدارای مارول غلط اضافی هم نکنید
   مارولیای دلقک.
   مسخره ها

 11. درواقع درستش اینکه دی سی تو سال ۱۹۳۴ بوجود اومد ولی مارول سال ۱۹۳۹ بوجود اومده
  درباره شرور های مارولم فکر نمیکنم نسبت به شخصیت هایی مثل جوکر ، لکس ، دارک ساید و ترایگون تعریفی داشته باشن
  ابرقهرماناتونم مثل مرد عنکبوتی تقریبا دیگه ابکی شده انقدر شخصیت عوض کردن ساختن
  تنوع قهرمانا و شرور های دی سی و همینطور داستان هاشون خیلی بیشتر از ماروله
  هرچقدر هم بخواین دست و پا بزنید دلیل بیارید
  چه از لحاظ معروفیت شخصیت هایی مثل بتمن ، جوکر ، سوپرمن ، واندر وومن و …
  و چه از لحاظ قدرت که توی بیشتر مقاله ها هم هس قوی ترین سوپرگرله
  حرفی از مارول زده نشده به عنوان اولین و قدرتمند ترین
  برین با همین موفقیتاتون خوش باشید

 12. خدا وکیلی قصدم این نیست که بگم حالا دیسی بهتره یا مارول ولی مارول از بیشتر بچه ها رو دور خودش جمع کرده و بیشتر جلوه بصری داره و داستان های پوچ دیسی هم داستاناش پوچه ولی بیشر فن هاش رنج 18به بالا هستن نه مثل مارول که همه فن هاش بچه مهد کودکیه و دنیای دیسی برای یه بزرگ سال جذاب تره چون مثلا یه شخصیتی مثل جوکر با روان آدم بازی میکنه مثلا پسر عمو.ی من بچه هست فقط فن اسپایذر منه بهش میگم چرا اسپادر من بیشتر بتمن دوس داری میگه چون اسپایدر من از دستاش تار میاد ولی بتمن تار نداره قلاب به خودش میبنده این یعنی مارول پوسته ابر قهرماناش قشنگ تره و ابر قهرمان های دی سی درونشون و شخصیتشون چالش بر انگیز تره

 13. در این مقاله بیشتر چیزا اشتباه بود . همین اول بگم که من فن هیچ کدوم نیستم . خب ، باید بگم که هم به نظر من و هم از نظر کمیک و مقاله هایی که خوندم باید بگم که از نظر سینما درسته مارول یکم از دیسی بهتره ولی وقتی انیمیشن های دیسی میبینم میفهمم که واقعا از این نظر دیسی خیلی بهتر بوده .
  و همینطور اگه آدم دنبال چیزای طنزه باید بره مارول ببینه ولی اگه واقعا دنبال اکشن هستید دیسی
  واقعا انتخاب بهتری نسبت به مارول هست .
  ولی منم چون به اکشن بیشتر از طنز اهمیت میدم تازگی ها دیسی فن شدم .
  باور کنید راست میگم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *