بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول که قدرتی ندارند ؛ موثر ترین قهرمانان

در دنیای مارول تمامی قهرمانان قدرت‌های ابرانسانی ندارند. با ما همراه باشید تا به بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت بپردازیم.

در حالی که دنیای سینمایی مارول با ارائه قهرمانانی با قدرت باورنکردنی نام خود را به دست آورده است، موفقیت‌های اخیر فیلم بیوه سیاه و سریال هاکای ثابت کرد که دنیای مارول لزوماً نیازی به تمرکز بر قهرمانانی با قدرت‌های ابرانسانی ندارد. به هر حال، برخی از قوی‌ترین قهرمانان این دنیای سینمایی اصلاً قدرتی ندارند و تنها با مهارت‌هایی که خودشان آن‌ها را به دست آورده‌اند مبارزه می‌کنند.

اینگونه قهرمانان (بهترین فیلم ها و سریال های ابرقهرمانی 2021) معمولاً نادیده گرفته می‌شوند، اما اگر نگاهی به نقش آن‌ها در طول داستان داشته باشیم، متوجه می‌شویم که در بعضی موارد تأثیر بسیار زیادی در شکست دادن شرور دارند. آن‌ها نداشتن قدرت را محدودیت تلقی نمی‌کنند و همواره در کنار قوی‌ترین ابرقهرمانان مانند هالک و ثور با دشمن مبارزه می‌کنند.

این قابلیت به آن‌ها جایگاه خاصی می‌دهد تا جزو بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول که قدرتی ندارند قرار بگیرند. شجاعت اینگونه قهرمانان قابل احترام است و می‌توانند جزو محبوب‌ترین ابرقهرمانان دنیای مارول قرار بگیرند. در این مقاله قصد داریم بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

500 سریال جذاب و برتر در دنیای ابرقهرمانی

500 تا سریال های برتر MCU

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول که قدرتی ندارند

  • موثر ترین قهرمانان

شما می‌توانید فهرست بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت

در فیلم‌های مارول معمولاً ابرقهرمانانی حضور دارند که با استفاده از قدرت خود با شروراان مبارزه می‌کنند، اما در بین آن‌ها قهرمانانی وجود دارند که بدون داشتن هیچگونه قدرتی با شروران مبارزه می‌کنند. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا به بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت بپردازیم.

Phil Coulson

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان بدون قدرت Marvel

فیل کولسون از آن دسته شخصیت‌هایی است که نباید آن را دست کم بگیرید. او در نقش یکی از مأموران شیلد بسیار عالی عمل می‌کند و جزو کسانی است که بدون هیچگونه قدرتی توانایی مبارزه و زنده ماندن در مبارزات را دارند. او در فیلم انتقام جویان (انتقام جویان مارول و Squid Game ) به دست لوکی کشته شد، اما این پایان کار او نبود و در سریال مأموران شیلد توسط نیک فیوری به زندگی برگشت.

شما با دیدن این سریال به این موضوع کاملاً پی می‌برید که این شخصیت تا چه اندازه‌ای با استعداد است و می‌تواند در تمامی شرایط خونسردی خود را حفظ کند. او حتی زمانی که در بین ابرقهرمانان بسیار توانا و قدرتمندی (قوی ترین ابر قهرمان های دی سی و مارول) بود، تأثیرات خود را می‌گذاشت و به همین دلایل جزو بهترین قهرمانان بدون قدرت مارول محسوب می‌شود.

Kate Bishop

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت

کیت بیشاپ یکی از جدیدترین ابرقهرمانان نوجوان مارول است که در سریال هاکای معرفی شد. زندگی او در دوران بچگی توسط کلینت بارتون نجات یافت و کیت به شدت دوست داشت تا در آینده مانند او به یک قهرمان تبدیل شود.

او هیچگونه قدرتی ندارد و تمام زندگی‌اش را تلاش کرد تا مهارت‌های رزمی و تیر اندازی را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرد. او در کنار کلینت با شروران مبارزه کرد و حتی یک مبارزه تن به تن با ویلسون فیسک داشت که واقعا تحسین برانگیز است.

Black Widow

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
قهرمانان برتر بدون قدرت دنیای سینمایی Marvel

بیوه سیاه که یکی از اعضای موسس انتقام جویان (بهترین رهبران گروه انتقام جویان) است، قبل از اینکه خودش را برای نجات نیمی از زندگی‌ها در جهان فدا کند، از نبرد نیویورک و اولترون جان سالم به در برد. درست زمانی که او با خواهرش و سایر بیوه‌های سیاه متحد شد، مجبور شد آنها را رها کند مطمئن شود که کاهای می‌تواند به خانه نزد خانواده‌اش برود.

مهارت او در مبارزه (بهترین بازی های مبارزه ای بر اساس متاکریتیک) را نیز نمی‌توان دست کم گرفت. او آموزش دیده است تا تنها با یک لباس مبارزه و یک سلاح معمولی با دشمن خود مبارزه کند و پیروز شود. در طول فیلم‌های مارول بارها شاهد نبرد او با شروران بودیم و کاملاً واضح نشان داده شد که بدون هیچ قدرتی می‌تواند زنده بماند. بیوه سیاه به همین دلایل در لیست برترین قهرمانان بدون قدرت دنیای سینمایی مارول قرار می‌گیرد.

James Rhodes

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت

جیمز رودز یکی از افسران ارتش ایالات متحده است که با تونی استارک ارتباط بسیار صمیمی و نزدیکی داشت. او در طول وقایع فیلم مرد آهنی 2 یکی از لباس‌های مخصوص تونی را به دست آورد و به ماشین جنگی تبدیل شد.

او از ابتدا هیچگونه قدرت فوق بشری نداشت و همواره با مهارت‌های تیر اندازی خود و… با شروران مبارزه کرد. جیمز رودز در فیلم‌های انتقام جویان نقش موثری داشت و حتی بدون لباس مخصوص خود هم می‌تواند به شدت برای حریفان خود خطرناک باشد.

Rocket

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
برترین قهرمانان بدون قدرت دنیای سینمایی مارول

راکت راکون اولین بار در فیلم محافظان کهکشان (بهترین کمیک های نگهبانان کهکشان) معرفی شد. این شخصیت در نگاه اول جدی گرفته نشد، زیرا به طور مداوم به فکر پول و نفع شخصی خودش بود. در طول داستان فیلم محاظان کهکشان یک و دو، رشد شخصیتی راکت بسیار عالی نشان داده می‌شود و بعد از وقایع انتقام جویان : جنگ ابدیت و پایان بازی به یکی از محبوب‌ترین شحصیت‌های این دنیا تبدیل شده است.

راکت هیچ قدرت خاصی ندارد و سلاح اصلی او در برابر دشمنان‌اش هوش بسیار بالای او است. راکت با در اختیار داشتن چند عدد سلاح یا کمی تجهیزات خطرناک‌ترین بمب‌ها و سلاح‌ها (وحشیانه ترین سلاح ها در فیلم های ترسناک) را می‌سازد تا شروران را از بین ببرد. علاوه بر این، او مهارت مبارزه بسیار زیادی دارد که به او این امکان را می‌دهد تا در صورت نبودن سلاح دشمنان خود را شکست دهد. با این تفاسیر او یکی از قهرمانان برتر بدون قدرت دنیای سینمایی Marvel محسوب می‌شود.

Clint Barton

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان بدون قدرت مارول

هاکای یکی از بهترین قهرمانان بدون قدرت Marvel به شمار می‌رود. او در فیلم انتقام جویان (بهترین گروه های ابرقهرمانی) ثابت کرد که در برابر قوی‌ترین حملات شروران می‌تواند موثر باشد و با آن‌ها مبارزه کند. هاکای یکی از دست کم گرفته شده‌ترین شخصیت‌های مارول است که در سریال اختصاصی او، نشان داده شد که تا چه اندازه می‌تواند شجاع و فداکار باشد.

هاکای یا به عبارتی کلینت بارتون، مهارت فوق العاده‌ای در نشانه گیری دارد. هدف گیری او بسیار دقیق می‌باشد و اینطور که در طول فیلم‌های مارول گفته شد، او هیچوقت نشانه گیری اشتباه نداشته است. علاوه بر این مهارت، او در مبارزه (بهترین مبارزات طولانی در انیمه های شونن) تن به تن به شدت خطرناک ظاهر می‌شود و بدون هیچ سلاحی می‌تواند از هر خطری جان سالم به در ببرد.

Star-Lord

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت

پیتر کوییل یا استار لرد هیچ قدرت خاصی ندارد، اما یکی از بهترین جنگجویان مارول (بهترین فیلم ها و سریال های مارول 2022) محسوب می‌شود. او برای اولین بار در فیلم محافظان کهکشان حضور داشت و نقش اصلی این فیلم بود. با اینکه در قسمت دوم محافظان کهکشان مشخص شد که قدرت‌هایی دارد، اما او قبل از اینکه حتی به این قدرت‌ها دست پیدا کند نیازی به آن‌ها نداشت.

او مهارت بسیار زیادی در هنرهای رزمی دارد و در بین بهترین دزدهای کهکشان برزگ شده است. او یکی از مبارزانی می‌باشد که تنها با تجهیزات پیشرفته خود در مقابل تانوس می‌ایستد و با او مبارزه می‌کند. این دلایل باعث می‌شود تا این شخصیت در این لیست قرار بگیرد.

The Punisher

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت

شخصیتی که طرفداران سال‌ها منتظر دیدنش در دنیای مارول بودند، پانیشر (معرفی و تحلیل بهترین فیلم ها و سریال های شبیه به شوالیه ماه) تمام چیزی بود که می‌توانستند به آن امیدوار باشند. مبارزی باورنکردنی که توانست بارها دردویل را شکست دهد و یک تهدید بسیار ترسناک برای خلافکاران بود. پانیشر یک مبارز تمام عیار است و خطر بسیار بزرگی برای دشمنان‌اش محسوب می‌شود.

مردی که ثابت می‌کند، چیزی بیشتر از یک ضدقهرمان (بهترین کمیک های غیر ابرقهرمانی) نیست، عزم پانیشر برای ردیابی شرورها او را جذاب و غم‌انگیز می‌کند. بر اساس داستان غم انگیز و پیشینه ناراحت کننده او، پانیشر را می‌توان یکی از غمگین‌ترین شخصیت‌های مارول دانست. او مهارت خاصی در استفاده از انواع اسلحه را دارد و تنها با یک اسلحه کوچک به یک تهدید جدی برای دشمنان‌اش تبدیل می‌شود.

Yelena Belova

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت

یکی از بهترین شخصیت‌های جدید دنیای سینمایی مارول (بهترین متحدان شوالیه ماه در دنیای سینمایی مارول)، یلنا، با تاریخچه غم انگیز، شوخ طبعی و تمایل شدیدش برای انتقام از خواهرش و یافتن دیگر بیوه‌های سیاه، بلافاصله طرفداران را مجذوب خود کرد. او دقیقاً مهارت‌هایی مشابه خواهرش ناتاشا رومانوف را دارد و یکی از بیوه‌های سیاه است.

یلنا همچنین ثابت کرد که می‌تواند قهرمانان واقعی را از دشمن تشخیص دهد، زیرا در نهایت تصمیم گرفت هاکای (بهترین کمیک های هاکای) را در مورد مرگ خواهرش باور کند. دیدن اینکه این شخصیت در مارول قرار است چه کارهایی انجام دهد هیجان انگیز خواهد بود. او یکی از قهرمانان بدون قدرت مارول محسوب می‌شود زیرا برای کشتن شرور فیلم بیوه سیاه خود را تقریباً فدا کرد، اما توسط خواهرش نجات داده شد.

Sam Wilson

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت

سم ویلسون یا فالکون تنها کسی بود که از نظر استیو راجرز لیاقت کاپتان آمریکا (بهترین کمیک های کاپیتان آمریکا) بودن را داشت. به همین دلیل سپر خود را به او داد و ادامه راه خود را به او سپرد. سپ ویلسون یک مبارز بسیار خوب با قلبی پاک است و به خوبی می‌تواند راه استیو راجرز را در مبارزه با شروران (بهترین ارتش شیطانی در دنیای سینمایی مارول (MCU)) ادامه دهد.

او از هیچگونه قدرت خاصی بهره نمی‌برد، اما در پرواز با استفاده از بال‌های فلزی خود بسیار استاد است. او در سریال فالکون و سرباز زمستان به خوبی راه تبدیل شدن به کاپیتان آمریکا را به تصویر کشید و طرفداران را برای فیلم بعدی کاپیتان آمریکا آماده کرد.

Iron Man

بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت
بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت

یکی از محبوب‌ترین ابرقهرمانان دنیای مارول تونی استارک (بهترین کمیک های قلب آهنی) است. او از همان ابتدا یک شخصیت خاص در بین تمام ابرقهرمانان بود. مردی که همه چیز را آغاز کرد، تونی استارک چیزی بیش از یک مرد با ذهنی درخشان نبود. با این حال، تونی با استفاده از هوش خود و ساخت یک زره، توانست به یکی از بزرگترین قهرمانان زمین تبدیل شود و حتی خود را فدای نجات جهان کند.

او در طول فیلم‌های انتقام جویان تماماً به فکر نجات جهان از حملات آینده شروران (شرورترین شخصیت های مارول) بود و سعی داشت تا زمین را در برابر آن‌ها مقاوم سازد. او هیچگونه قدرت ابرانسانی نداشت و تنها با هوش سرشار و نبوغ خود توانست به این نقطه برسد. تونی استارک به قدری زره خود را پیشرفته کرد که حتی برای استفاده از سنگ‌های ابدیت هم آمادگی کامل داشت و در نهایت توانست کهکشان را نجات دهد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول (MCU) بدون قدرت سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


One thought on “بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول که قدرتی ندارند ؛ موثر ترین قهرمانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *