10 شخصیت در MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

دنیای سینمایی مارول شخصیت‌های زیادی دارد که بسیار قوی هستند، اما در این مقاله به 10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند می‌پردازیم.

چندین شخصیت در دنیای سینمایی مارول در طول فرنچایز استودیو مارول ضعیف‌تر شده‌اند. از زمانی که MCU با مرد آهنی در سال 2008 شروع شد، مارول استودیو ده‌ها شخصیت پیچیده، جالب و قدرتمند را در این فرانچایز معرفی کرده است که هر کدام از آنها در بهترین فیلم های مارول به تصویر کشیده شدند. با این حال، اغلب، قدرت شخصیت‌ها در مارول کامیکس همیشه به درستی به لایو اکشن تبدیل نمی‌شوند، بنابراین قدرت‌های چندین قهرمان و شرور MCU به‌طور قابل توجهی تغییر کرده‌اند.

در میان برخی از قدرتمندترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول می‌توان به شخصیت‌های برجسته‌ای مانند دکتر استرنج، کاپیتان آمریکا و اسکارلت ویچ اشاره کرد و در حالی که این قهرمانان توانایی‌های خود را در طول زمان افزایش داده‌اند، دیگران چندان خوش‌شانس نبودند. شما همچنین می‌توانید مقاله 10 شخصیت MCU که به خاطر تونی استارک مردند را مطالعه کنید. در این مقاله از فیگار 10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند را به شما معرفی خواهیم کرد.

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

شخصیت هایی از دنیای سینمایی مارول که ضعیف شدند

شما می‌توانید فهرست 10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

ما ابرقهرمانان زیادی را در فیلم‌ها و بهترین سریال های مارول دیدیم، اما برخی از آن‌ها در حال حاضر نسبت به اوایل حضور خود در دنیای سینمایی مارول ضعیف‌تر شده‌اند. اگر نمی‌دانید که چطور آثار دنیای سینمایی مارول را تماشا کنید، می‌توانید مقاله ترتیب دیدن فیلم ها و سریال های مارول را مطالعه نمایید. در ادامه به 10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند می‌پردازیم.

اسپرایت (Sprite)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

اسپرایت به عنوان یکی از اعضای تیم اترنالز (ابدی‌ها) در فاز 4 که با توانایی استفاده از انرژی کیهانی برای ایجاد توهم به تصویر کشیده شده بود، شروع به کار کرد. اسپریت با ایجاد توهماتی برای گیج کردن یک دیوینت در لندن، پخش خاطرات آژاک ابدی نخست و تلاش برای خنثی کردن نقشه سرسی برای کشتن تیاموت آسمانی در حال ظهور، قدرت باورنکردنی خود را ثابت کرد.

با این حال، اسپرایت همیشه نسبت به هموطنان ابدی خود حسادت می‌کرد، زیرا ظاهری شبیه انسان‌های بالغ داشتند، در حالی که او برای همیشه در بدن یک کودک گیر کرده بود. این باعث شد که سرسی در پایان Eternals اسپرایت را به یک انسان تبدیل کند، توانایی‌هایش را از او بگیرد و او را به شدت تضعیف نماید. اگر به فیلم اترنالز علاقه‌مند هستید می‌توانید مقاله بررسی فلسفی و روانشناختی فیلم Eternals را مطالعه نمایید.

پیتر کوئیل (Peter Quill)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

پس از معرفی او در سال 2014 در نگهبانان کهکشان، تصور می‌شد پیتر کویل باز بازی کریس پرت فقط یک انسان معمولی است که هیچ توانایی خاصی جز مهارت، شوخ طبعی و دانش خود در فضا ندارد. نگهبانان کهکشان 2  این ایده را تغییر داد، زیرا فاش شد که پدر کویل در واقع همان ایگوی آسمانی است، که به این معنی بود که کویل به توانایی‌های آسمانی، از جمله دستکاری انرژی و ماده و جاودانگی دسترسی دارد.

این قدرت‌ها باعث شد که استار لرد یکی از قدرتمندترین قهرمانان MCU باشد، اما پس از اینکه نگهبانان کهکشان ایگو را کشتند، کویل این توانایی‌ها را از دست داد و بار دیگر او به شخصیتی بی‌قدرت تبدیل شد، هرچند که پیروزی او در این نبرد بسیار مهم بود. اگر به شخصیت‌های نگهبانان کهکشان علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله بهترین شخصیت های نگهبانان کهکشان که در MCU نیستند را مطالعه نمایید.

جیمز رودز (James Rhodes)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

بسیار شبیه مرد آهنی تونی استارک، سرهنگ جیمز رودی رودز بدون هیچ توانایی مافوق بشری برای اولین بار حضور یافت و این موضوع هنوز در MCU امروزی وجود دارد. در عوض، رودی از زره ماشین جنگی استفاده می‌کند تا وارد ماجراجویی‌های قهرمانانه خود شود، مجهز به مجموعه‌ای از سلاح‌ها و قابلیت‌ها.

در حالی که قدرت ماشین جنگی در اکثر فیلم‌های MCU بسیار ثابت مانده است، فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی نشان داد که رودی به شدت مجروح شد و قدرت استفاده از پاهایش را از دست داد که به طور قابل توجهی این شخصیت را ضعیف کرد. گمانه زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه رودی پس از جنگ داخلی با نسخه اسکرول خود جایگزین شده است، اما نسخه واقعی آن به زودی در سریال جنگ‌های زرهی ظاهر خواهد شد. اگر به این شخصیت علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله بهترین کمیک های ماشین جنگ را مشاهده نمایید.

 

پگی کارتر (Peggy Carter)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

در حالی که هیلی آتول انواع فوق‌العاده‌ای از پگی کارتر، با نام مستعار کاپیتان کارتر را در سریال وات ایف و دکتر استرنج 2، پگی کارتر اصلی MCU هیچ قدرت خاصی از خود نشان نداد. در حالی که مارول استودیو به طور خاص او را ضعیف‌تر نکرد، پگی در مراحل مختلفی از زندگی‌اش ظاهر شد.

حضورهای بعدی او در فیلم کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان نسخه بسیار ضعیف‌تری از این شخصیت را ارائه کرد، زیرا او از زمان اولین حضورش در کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو در سال 2011 به وضوح پیر شده بود. پروژه فاز 1 به او به عنوان یک زن در دنیای مردانه قوت و قدرت می‌بخشید، اما با گذشت زمان کمتر و کمتر دیده مورد توجه قرار گرفت. اگر به شخصیت‌های زن سینمای مارول علاقه‌مند هستید، مقاله بهترین شخصیت های زن قدرتمند در MCU را مطلاعه کنید.

مانتیس (Mantis)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

قدرت ضعیف مانتیس مورد جالبی است، زیرا به نظر می‌رسید این اتفاق بدون هیچ دلیل موجهی رخ داده بود. در اولین حضور پوم کلمنتیف در نقش مانتیس در فیلم نگهبانان کهکشان 2، نشان داده شد که او می‌تواند ایگو را به خواب بفرستد، در حالی که نگهبانان تلاش می‌کردند با ایگو مبارزه کنند.

با این حال، در فیلم انتقام جویان: جنگ‌های ابدیت، مانتیس برای نگه داشتن تانوس، که قدرتی به اندازه یک موجود آسمانی نداشت، تلاش کرد. به نظر می‌رسد که قدرت‌های مانتیس در حضورهای اخیرش در MCU بی‌اهمیت شده‌اند، جدای از اینکه می‌تواند با هیولاهای باتری خوار در نگهبانان کهکشان 3 ارتباط برقرار کند. اگر به تیم نگهبانان کهکشان علاقه‌مند هستید، مقاله حقایق نگهبانان کهکشان که تنها طرفداران کمیک می دانند برای شما جذاب خواهد بود.

تانوس (Thanos)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

جاش برولین اولین بار در نقش تانوس در نگهبانان کهکشان پس از اینکه دامیون پواتیه تایتان دیوانه را در فیلم انتقام جویان به تصویر کشید، ظاهر شد و او به عنوان یک جنگ سالار بین کهکشانی با قدرتی وحشتناک وارد بازی کرد. این تنها در فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت افزایش یافت زیرا تانوس شروع به جمع‌آوری شش سنگ بی‌نهایت کرد و در نهایت پس از به دست آوردن کل مجموعه، تبدیل به قدرتمندترین موجود در جهان شد، که توانست نیمی از جمعیت جهان را در یک لحظه از بین ببرد.

با این حال، این ضربه ناگهانی به طور چشمگیری تانوس را ضعیف کرد و به بازوی او آسیب جدی وارد نمود و پس از از بین بردن سنگ‌های ابدیت در انتقام جویان: پایان بازی، تانوس محافظت خود را از دست داد و شکست دادن او بسیار آسان شد. اگر به این از دیای مارول علاقه‌مند هستید، مقاله دیالوگ های برتر تانوس در دنیای سینمایی مارول را مطالعه نمایید.

ویژن (Vision)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

ویژن با بازی پل بتانی که توسط اولتران، تونی استارک و بروس بنر در فیلم انتقام جویان: عصر اولتران ساخته شده است، اولین بار در MCU لایو اکشن خود را به عنوان ویژن پس از صداپیشگی جارویس از زمان مرد آهنی انجام داد. بدنه ویبرانیوم و کنترل ویژن بر روی سنگ ذهن او را به عضوی فوق العاده قوی از انتقام جویان تبدیل کرد که خط داستانی او را در فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت گیج کننده‌تر کرد.

ویژن باید بهتر می‌توانست از خود در برابر حملات افراد تانوس محافظت کند و تانوس با حذف سنگ ذهن از سر او در جنگ ابدیت او را با غیرفعال کردن کامل تضعیف کرد. آینده ویژن در MCU نامشخص است، اما امیدواریم که او بخشی از قدرت خود را پس بگیرد. اگر به این شخصیت علاقه دارید، می‌توانید مقاله بهترین کمیک های ویژن را مطالعه کنید.

نیک فیوری (Nick Fury)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

نیک فیوری، ساموئل ال جکسون، از همان ابتدا یکی از اعضای اصلی MCU بوده است و در صحنه پس از تیتراژ فیلم مرد آهنی اولین حضور خود را داشت و به عنوان جمع‌کننده انتقام جویان و مدیر سابق شیلد معرفی شد. ارتباطات شیلد فیوری به او قدرتی غیرقابل درک می‌داد، علی‌رغم اینکه قهرمان توانایی‌های فوق‌انسانی برای مبارزه کردن نداشت.

با این حال، پس از فروپاشی شیلد در فیلم کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان، انحلال انتقام جویان در کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، و بشکن تانوس در انتقام جویان: پایان بازی، قدرت فیوری به طور جدی کاهش یافت. این یک نکته مهم در سریال تهاجم مخفی فاز 5 بود، زیرا فیوری تلاش می‌کرد تا قدرتی را که قبلاً داشت، به دست آورد.

بروس بنر (Bruce Banner)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

بروس بنر با بازی مارک روفالو یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تضعیف قهرمانان مارول است، زیرا او از هالک به هالک هوشمند تبدیل شد. بسیاری از بینندگان، استودیو مارول را برای این نسخه از هالک سرزنش کرده‌اند و امیدوارند که نسخه اصلی، احتمالاً در پروژه شایعه شده هالک جنگ جهانی در MCU، بازگردد.

هالک هوشمند، هوش بنر در سطح نابغه و بخشی از قدرت هالک را حفظ می‌کند، اما نمی‌تواند به اندازه همتای حیوانی قبلی خود به میزان تخریب زیاد دست یابد. این تغییر زمانی بیشتر مشهود بود که هالک و ابامنیشن دوباره در سریال شی هالک با هم دیده شدند. اگر به شخصیت هالک علاقه دارید، می‌توانید مقاله دیالوگ های برتر هالک در دنیای سینمایی مارول را مطالعه نمایید.

کارول دنورز (Carol Danvers)

10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند
10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند

فیلم کاپیتان مارول یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان MCU را با نام کارول دانورز با بازی بری لارسون معرفی کرد که از انرژی تسترکت نیرو می‌گیرد. لارسون در فیلم The Marvels در سال 2023 بازخواهد گشت و مونیکا رامبو  و کامالا خان به او ملحق شدند و قرار است قدرت کاپیتان مارول ضعیف شود زیرا بینندگان شاهد نقص‌های انسانی او هستند.

در طی مصاحبه‌ای با مجله توتال فیلم، مری لیوانوس، تهیه کننده The Marvels، پیشنهاد کرد که در مورد این قهرمان، تله‌هایی وجود دارد  و به این معناست که اقدامات خود کاپیتان مارول وضعیت را بدتر می‌کند و باعث می‌شود که او بسیار قابل ربط‌تر به نظر برسد. اما ضعیف‌تر.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار 10 شخصیت MCU که با گذشت زمان ضعیف تر شدند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *