بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024 از نگاه سایت فیگار

اگر به بازی ریدلی اسکات علاقه دارید با فیگار همراه باشید تا بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024 را به شما همراهان عزیز معرفی کنیم.

ریدلی اسکات در این مرحله نزدیک به نیم قرن است که فیلم‌های بلند می‌سازد. او حتی در دهه 80 زندگی‌اش هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت خود را به این زودی نمایان نمی‌کند، همانطور که در سال 2021 بسیار سرش شلوغ بود و وقت کمی داشت که دو فیلم او تنها چند ماه از هم اکران شدند. او به پروژه‌های همه ژانرها پرداخته است و آثار کلاسیک غیرقابل انکاری را ساخته است (مانند بلید رانر، اولین بیگانه، گلادیاتور، و تلما و لوئیس، به نام چند). همچنین شما می‌توانید مقاله بهترین فیلم های جهان را مطالعه نمایید.

اما متاسفانه تمامی فیلم‌های اسکات جوایز دریافت‌ نکردند. و حتی آن‌هایی که تا حدودی موفق بودند یا مورد پسند منتقدان قرار گرفتند، به چشم نیامدند و سال‌ها پس از اکران اولیه، اگر خوش شانس باشند، تبدیل به فیلم‌های کالت شدند. با این حال فیلم‌های ریدلی اسکات سزاوار جوایز بی‌شماری بودند. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024 می‌پردازیم.

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

برترین فیلم های ریدلی اسکات

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم‌ های ریدلی اسکات تا سال 2024 را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

اسکات پیش از اینکه وارد عرصهٔ تبلیغات شود، فعالیت حرفه‌ای خود را در مقام طراح و کارگردان برای تلویزیون آغاز کرد و مهارت‌های فیلم‌سازی خود را با ساختن مینی‌فیلم‌های مبتکرانه برای آگهی‌های تلویزیونی تقویت کرد. اگرچه فیلم‌های او از نظر مکان‌ها و دوره‌ها طیف گسترده‌ای دارند، اما اغلب تصاویری به یادماندنی از محیط‌های شهری را به نمایش می‌گذارند.

مانند رم قرن دوم (گلادیاتور)، اورشلیم قرن دوازدهم (قلمرو بهشت)، انگلستان قرون وسطایی (رابین هود)، موگادیشو معاصر (سقوط شاهین سیاه)، یا مناظر شهری آینده‌نگر بلید رانر و سیارات دوردست در بیگانه: کاوننت، پرومتئوس و مریخی. برخی از فیلم‌های او برای نقش‌آفرینی شخصیت‌های زنانی با روحیهٔ مقتدر معروف هستند. او در سال 2021 درام تاریخی آخرین دوئل و درام جنایی خاندان گوچی را ساخت.

Black Rain (1989)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

باران سیاه یک اکشن مهیج است که مایکل داگلاس، اندی گارسیا و کیت کپشاو در آن بازی می‌کنند. داستان فیلم در شهر نیویورک می‌گذرد و ماجرای چند پلیسی را دنبال می‌کند که متهم به انتقال یک رهبر مافیای ژاپنی برای پیگرد قانونی به ژاپن هستند. همانطور که آنها در نزدیک مافیای ژاپنی حرکت می‌کنند، با تعداد زیادی از مسائل و درگیری‌ها روبرو می‌شوند.

این فیلم که به دلیل جلوه‌های بصری و سکانس‌های اکشن و همچنین بازی بازیگران اصلی آن مورد تحسین قرار می‌گیرد، یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین فیلم‌های ریدلی اسکات است که در طول سال‌ها در پس‌زمینه محو شده‌اند. در حالی که در مورد توسعه شخصیت یا اتمسفرسازی تمام امتیازات را به دست نمی‌آورد، اما امروز برای هر طرفدار ژانر پلیسی دوستان ارزش دیدن دوباره آن را دارد.

بهترین فیلم های اکشن

Legend (1985)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

تام کروز مدت‌ها قبل از اینکه برای بازی در سریال انفجاری ماموریت غیرممکن شناخته شود و یک سال قبل از اینکه خودش را به عنوان نماد فیلم اکشن با تاپ گان تثبیت کند، در فیلم افسانه‌ای به کارگردانی ریدلی اسکات بازی کرد. طرح داستان در اینجا بسیار ساده است، با یک قهرمان که باید یک شیطان بزرگ را شکست دهد و یک شاهزاده خانم را نجات دهد.

می‌تواند کمی ساده به نظر برسد، و با یکی از بهترین‌های اسکات فاصله زیادی دارد، اما سزاوار این نیست که به طور کامل فراموش شود. با توجه به اینکه او نقش آنتاگونیست اصلی به نام ارباب تاریکی را بازی می‌کند که برای همه مقاصد، اساساً شیطان است، کار را به همان شکلی که هست انجام می‌دهد، و زمانی که تیم کوری وارد فیلم می‌شود، بسیار سرگرم‌کننده‌تر از قبل می‌شود.

بهترین فیلم های تام کروز تا سال 2024

All the Money in the World (2017)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

(همه پول در جهان) یک فیلم درام جنایی محصول سال 2017 است که بر اساس ربوده شدن جان پل گتی سوم در زندگی واقعی ساخته شده است. این فیلم درباره مادر پل، گیل هریس (میشل ویلیامز) است که سعی می‌کند پس از ربوده شدن او توسط گانگسترهای ایتالیایی، درباره آزادی او مذاکره کند. پدربزرگ مولتی میلیاردر قربانی، جی پل گتی (کریستوفر پلامر)، علی رغم درخواست‌های او، در ابتدا از پرداخت باج امتناع می‌ورزد و گیل را مجبور می‌کند از یک مامور سابق سیا کمک بگیرد.

فیلم با بررسی مضامین وفاداری، خانواده و پیامدهای طمع و ثروت بیش از حد، به روابط پیچیده و جنگ قدرت در خانواده شخصیت‌های اصلی می‌پردازد. این فیلم در میان فیلم‌های اخیر ریدلی اسکات است که مورد توجه قرار نگرفته و به خاطر تصویر قابل توجهش از این رویداد پرتنش، شایسته توجه بیشتر می‌باشد.

بهترین فیلم های جنایی

Body of Lies (2008)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

در حالی که این یکی از بهترین اکشن/هیجان‌انگیزترین فیلم‌های تمام دوران نیست، (بدنه دروغ‌های 2008) مطمئناً فیلم مناسبی است. داستان دو مرد را دنبال می‌کند که در شکار مغز متفکر پشت مجموعه‌ای از حملات تروریستی غرق شده‌اند، یکی روی زمین و دائماً در خطر است، و دیگری در حال مشاهده وقایع از سوی دیگر جهان، از لحاظ فیزیکی می‌باشد.

تا حدودی، استعدادهای دخیل در ساخت این فیلم در درجه اول ریدلی اسکات به عنوان کارگردان و لئوناردو دی کاپریو و راسل کرو به عنوان ستارگان فیلم در حال گذراندن مراحل هستند، اما ذاتاً در کاری که انجام می‌دهند به اندازه کافی مهارت دارند که نتایج هنوز هم ثابت بماند. کسانی که دیگر همکاری‌های کرو و اسکات را دوست دارند، یا کسانی که به (Black Hawk Down) علاقه خاصی دارند، احتمالاً باید این یکی را بررسی کنند.

معرفی و تحلیل بهترین فیلم های دیکاپریو

House of Gucci (2021)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

فیلمی که می‌تواند در برخی نقاط به طرز شگفت‌انگیزی کمپینگ باشد، اما در برخی مواقع برعکس آن است، خانه گوچی مطمئناً در همه جا حضور دارد. این یک فیلم جنایی/درام که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده و به دنبال نقشه یک زن برای قتل شوهرش است که اتفاقا پدربزرگ بسیار مشهوری دارد: گوچیو گوچی، طراح مد پشت برند گوچی.

هر زمان که (House of Gucci) موهایش را پایین می‌آورد و کمی احمقانه به نظر می‌رسد، می‌تواند بسیار فان باشد، به طوری که زمان پخش 158 دقیقه‌ای تنها چیزی است که مانع از ایجاد یک سرگرمی خوب در تمام طول می‌شود. بازیگران به نظر می‌رسند که در حال خوش‌گذرانی هستند، لیدی گاگا همه چیز را در اختیار دارد، و آدام درایور یک بار دیگر نشان می‌دهد که به عنوان یک بازیگر هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

بهترین فیلم های درام

Prometheus (2012) & Alien: Covenant (2017)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

شاید نادرست باشد که پرومتئوس و دنباله آن، بیگانه: پیمان را به معنای سنتی دست کم گرفته شده بنامیم. هر کدام نقدهای مناسبی از سوی منتقدان دریافت کردند، با انی حال اولی موفق شد و در زمان انتشارش سر و صدای زیادی ایجاد کرد، به لطف آن که نشان دهنده بازگشت ریدلی اسکات به فرنچایز Alien بود، که او هنگام شروع در سال 1979 نقش اساسی داشت. اما شاید پرومتئوس به عنوان پیش‌درآمد بیگانه بیش از حد مورد بررسی قرار گرفت، در حالی که این دغدغه اصلی آن نبود.

و سپس، زمانی که (Alien: Covenant) مستقیماً به ریشه‌های سریال بازگشت، به نظر می‌رسید طرفداران آن را به دلیل تقلید از آنچه قبلا دیده بودند رد کردند. برای پرومتئوس که رویکردی منحصربه‌فرد به داستان‌های علمی تخیلی دارد، و (Alien: Covenant) که فرمول کلاسیک بیگانه را به‌روزرسانی می‌کند، هر کدام سزاوار عشق بیشتری هستند یا حداقل نفرت کمتری نسبت به آن چیزی که قبلا داشتند.

معرفی بهترین فیلم های کلاسیک علمی تخیلی

Matchstick Men (2003)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

مردان کبریت که در سال 2003 اکران شد. این تقریباً آنقدر جدید نیست که بتوان آن را یک فیلم جدید در نظر گرفت، اما با توجه به اینکه هنوز کمتر از 20 سال از عمرش می‌گذرد، به نظر نمی‌رسد آن‌ قدر طولانی شده باشد که یک فیلم کلاسیک محسوب شود.

از همه اینها که بگذریم، حتی اگر کمی قدیمی‌تر باشد، ممکن است کاملاً کلاسیک نباشد، اما فیلم بسیار خوبی است و در فیلم‌شناسی ریدلی اسکات بی‌نظیر بوده. این یک فیلم جنایی عمدتا کمدی در مورد دو مرد کلاهبردار و عوارضی است که وقتی یکی از آن‌ها به طور ناگهانی با دختر نوجوانش ملاقات می‌کند به وجود می‌آید. این فیلم با ستاره‌های نیکلاس کیج و سام راکول در بهترین حالت خود ساخته شد.

فیلم‌های کلاسیکی که در زمان خود منفور بودند

The Duellists (1977)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

(The Duellists) اولین فیلم بلند ریدلی اسکات بود، و اگرچه ممکن است از بهترین فیلم او فاصله زیادی داشته باشد، اما هنوز هم اولین فیلم قابل توجهی است. تمرکز آن بر رقابت بین دو ستوان فرانسوی است که طی چندین سال یک سری دوئل دارند، بدون اینکه هیچ کدام بر دیگری برتری داشته باشند و نتیجه این است که تمام اختلافات آن‌ها ادامه پیدا می‌کند و تشدید می‌شود.

این فیلم دارای دو اجرای برجسته قوی از هاروی کایتل و کیت کارادین است که نشان می‌دهد ریدلی اسکات همیشه در دریافت بازی‌های خوب از بازیگرانش، حتی از ابتدا، عالی بوده است. همچنین دارای برخی بصری‌های بسیار دلپذیر، توجه قوی به جزئیات و اکشن محکم است که به طور مداوم در بسیاری از فیلم‌های اسکات که او پس از (The Duellists) ساخته است وجود دارد.

بهترین فیلم های اکشن و رزمی 2023

Conquest of Paradise (1992)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

(1492: فتح بهشت) ​​همزمان با پانصدمین سالگرد کشف آمریکا توسط کریستف کلمب ساخته شد و این دقیقاً همان چیزی است که فیلم به آن احتیاج دارد. این یک رویکرد رمانتیک و تقریباً اسطوره‌ای به تاریخ دارد، کلمب را در نوری قهرمانانه به تصویر می‌کشد و از جنبه‌های تاریک‌تر او دوری می‌کند، و فیلم (1492: Conquest of Paradise) را به فیلمی مشکل‌ساز تبدیل می‌کند.  به عنوان تصویری خاص از داستان که چندان به دقت تاریخی توجه نمی‌کند، باز هم بد نبوده و نمره بدی نگرفته، زیرا از نظر بصری زرق و برق‌آلود، امتیازدهی متوسط، مملو از صحنه‌های هیجان‌انگیز و خاطره‌انگیز می‌باشد، و کاملاً اسطوره‌ای است.

اما سرکوب حقیقت در مورد شخصیت تاریخی مانند کلمب شاید خطرناک باشد حتی غیرمسئولانه. بنابراین، کاملاً قابل درک است که چرا (1492: فتح بهشت) ​​مورد پسند همه نیست. با این حال، فیلمسازی و کیفیت فنی در کل قابل توجه است. اگر آنها با داستانی همراه می‌شدند که مایل بود کاملاً در مورد تاریخ صادق باشد، (1492: Conquest of Paradise) می‌توانست یکی از بهترین‌های ریدلی اسکات در نظر گرفته شود. با این حال، همانطور که مطرح است، مسلماً یک تجربه دیداری و شنیداری مست کننده است که قرار نیست همه را راضی کند (و در واقع راضی نکرده است).

بهترین سریال های تاریخی و حماسی

American Gangster (2007)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

قطعاً در سال‌های اخیر از محبوبیت داستان‌های جنایی واقعی کاسته نشده است و همچنین در مورد فیلم‌های زندگی‌نامه‌ای درباره چهره‌های واقعی نیز همینطور است. و دنزل واشنگتن هنوز هم مانند سال 2007 یک بازیگر محبوب است.بنابراین کمی عجیب بوده که یک فیلم جنایی بر اساس یک داستان واقعی با اجرای مرکزی قدرتمند دنزل واشنگتن، با وجود نقدهای خوب از زمان اکران، به فراموشی سپرده شده.

اما این وضعیتی است که گانگستر آمریکایی در آن قرار گرفته است. او به طور کامل پنهان نمی‌شود زیرا می‌داند چطور باید ازخود محافظت کند و زمان طولانی خود را با یک داستان جاه طلبانه و جذاب به تصویر می‌کشد. اما در حال حاضر، این یک فیلم در میان فیلم‌های ریدلی اسکات ناپدید شده صرفاً به این دلیل که قبلاً فیلم ‌های خیلی بهتری ساخته شده است.

بهترین فیلم ها بر اساس واقعیت تاریخ سینمای جهان

Kingdom of Heaven (2005)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

پادشاهی بهشت جنگ‌های صلیبی را در مقیاسی ارائه می‌کند که قبلاً یا پس از آن دیده نشده است، یکی از بزرگترین حماسه‌های مقیاس در حافظه اخیر است که در دهه‌های 1950 و 1960 با این ژانر در اوج شکوفایی خود رقابت می‌کند. طرح داستان پیچیده می‌باسد، شخصیت‌های متعددی وجود دارد، و صحنه‌های نبرد واقعاً دیدنی هستند و فیلمی جذاب را به وجود می‌آورند. دلیل اصلی اینکه به این فیلم توجه کمتری شده این است که همیشه در بین بهترین آثار او نام برده نمی‌شود و اکران آن در سینما بسیار افتضاح بود.

هنگامی که برای اولین بار به عنوان یک برش تئاتری منتشر شد، 144 دقیقه طول کشید، نمایشی ارائه شد، اما جریان داستان را خراب کرد و چیزهای زیادی را نامشخص گذاشت. کارگردان بعدی به طرز چشمگیری نحوه تماشای فیلم را تغییر داد و حدود 45 دقیقه به زمان پخش اضافه کرد و داستان را به مراتب منسجم‌تر و رضایت بخش‌تر کرد. و احتمالاً منجر به دست کم گرفتن پادشاهی بهشت ​​شده است، علیرغم اکران آن و تحسین کسانی که برش کارگردان را دیده‌اند.

بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینما

The Last Duel (2021)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

آخرین دوئل یک حماسه تاریخی است که یکی از ناعادلانه ترین فیلم‌های سال 2021 بود که نادیده گرفته شد، بنابراین طبیعتاً باید در بین کم ارزش‌ترین فیلم‌های ریدلی اسکات قرار گیرد. این داستان مهم، وحشیانه و سخت قابل تماشا در مورد انتقام و بدرفتاری با زنان در فرانسه قرون وسطی است، که هنوز هم از بسیاری جهات در دوران امروز بهتر عمل می‌کند. (The Last Duel) در زمان به عقب سفر می‌کند که خود را بر اساس رویدادهای واقعی استوار می‌کند برای اظهار نظر در مورد زمان حال، چیزی است که آن را بسیار جالب می‌کند.

این سازه نیز کمک می‌کند تا یک سری از رویدادها را سه بار، هر کدام از منظری بسیار متفاوت، قبل از آشکار شدن حقیقت در آخرین دیدگاه، درست در زمانی که فیلم به اوج دلخراش و به‌طور قابل‌ توجهی شدید می‌رسد. همچنین توجه فوق العاده‌ای به جزئیات و اجرای عالی از کل بازیگران وجود دارد. اینکه چگونه فیلم نتوانست حتی یک نامزدی اسکار را کسب کند، یکی از بزرگترین معماهای سال 2021 است.

بهترین فیلم های فرانسوی 2022 و 2021

Gladiator 2 (2024)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

گلادیاتور 2 یک درام تاریخی حماسی به کارگردانی ریدلی اسکات است. این فیلم که دنباله‌ای بر گلادیاتور (2000) است، توسط دیوید اسکارپا نوشته شد و پل مسکال، دنزل واشنگتن، جوزف کوین، فرد هچینگر، پدرو پاسکال، کانی نیلسن، جیمون هونسو و درک ژاکوبی در آن بازی کردند. نقش‌ها این فیلم توسط اسکات فری پروداکشنز برای پارامونت پیکچرز و یونیورسال پیکچرز تولید خواهد شد. گلادیاتور 2 قرار است در 22 نوامبر 2024 در ایالات متحده اکران شود. پس از نجات ماکسیموس در گلادیاتور، لوسیوس، برادرزاده کومودوس، اکنون یک مرد بالغ شده است. این فیلم جزو برترین فیلم های ریدلی اسکات قرار می‌گیرد.

Untitled Alien (2024)

بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024
بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024

این فیلم یک فیلم ترسناک علمی تخیلی آمریکایی به کارگردانی فده آلوارز و نویسندگی مشترک آلوارز و رودو سایاگس است که به‌عنوان قسمت مستقل، هفتمین قسمت اصلی و نهمین فیلم در فرانچایز بیگانه عمل می‌کند. در این فیلم کیلی اسپانی، ایزابلا مرسدس، دیوید جانسون، آرچی رنو، اسپایک فیرن و آیلین وو به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم یک محصول مشترک بین استودیو قرن بیستم و اسکات فری پروداکشنز است و انتظار می‌رود این فیلم در تاریخ 16 آگوست 2024 توسط استودیو قرن بیستم اکران شود. این فیلم در ابتدا قرار بود در Hulu اکران شود، اما در ژوئن 2023 به اکران در سینما تغییر یافت. قرار است در 16 آگوست 2024 در سینماها اکران شود. این فیلم جزو فیلم های برتر ریدلی اسکات می‌باشد.

بهترین فیلم های ترسناک 2023

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های ریدلی اسکات تا سال 2024 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *