سوتی ها و حقایق پنهان سریال ونزدی + [ویدئوی پشتِ صحنه]

حقایق پنهان سریال ونزدی به سریالی می‌پردازد که مرزهای ژانر فانتزی را جابجا کرد و تحتِ روایتی روان، اثری قابل توجه را پیشاروی مخاطب قرار داد.

این روزها سریال ونزدی با بازیِ جذاب جنا اورتگا رکوردهای جالبی را ثبت کرده و در دنیای سینما و سریال موجب نقدهای مثبتی شده است. کارگردانی این اثر بر عهده تیم برتون (4قسمت اول) بوده است. برتون پیش از این در ساخت فیلم انیمیشن استاپ‌موشن از خانواده آدامز دخیل بود که در نهایت لغو شد.

سوتی ها و حقایق پنهان سریال ونزدی

+ [ویدئوی پشتِ صحنه]

فهرست مطالبی که در نوشتارِ حقایق پنهان سریال ونزدی خواهید خواند به شرح زیر است:

بیشتر بخوانید و ببینید:

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

داستان سریال از این قرار است که ونزدی آدامز پس از ریختن ماهی‌های آدم‌خوار به استخر مدرسه از مدرسه اخراج می‌شود. این مسئله باعث می‌شود که والدینش، گومز و مورتیشیا آدامز او را در دبیرستانِ قدیمی خود آکادمی نِوِرمور ثبت نام کنند. این یک مدرسه خصوصی برای طردشدگان است.

شخصیت سرد و بی عاطفهٔ ونزدی و طبیعت سرکش او برقراری ارتباط با همکلاسی‌هایش را برای او دشوار می‌کند و باعث می‌شود که او با مدیر مدرسه درگیر شود. با این حال، او متوجه می‌شود که توانایی‌های مادرش را به ارث برده‌ است که به او اجازه می‌دهد یک معمای قتل را حل کند.

جابجاییِ رکورد

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

ونزدی رکوردی را که قبلا توسط فصل چهارم سریال Stranger Things ثبت شده بود، شکست. در Variety ونزدی رکورددار جدیدِ بیشترین ساعات بازدید در یک هفته برای یک سریال تلویزیونی انگلیسی زبان در نتفلیکس است. فصل چهارم Stranger Things قبلا با 335.01 میلیون ساعت بازدید، رکورد را در اختیار داشت، در حالی که ونزدی تا این لحظه به 356.2 میلیون ساعت رسیده است.

مکان فیلم‌برداری

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

این سریال در رومانی فیلم‌برداری شده است. فیلم‌برداری در این کشور به گروه تولید اجازه داد تا حس معماری گوتیک را به مخاطب عرضه کنند. نمای بیرونی آکادمی Nevermore، قلعه کانتاکوزینو است و سایر مکان‌های فیلمبرداری شامل بناهای تاریخی مانند Palatul Monteoru و Casa Niculescu-Dorobantu، باغ گیاه‌شناسی بخارست، و ایستگاه قطار Gara Regala است. پیشنهاد می‌کنم این مکان‌ها را سرچ کنید.

سومین تلاش برتون

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

این کارگردان مشهور ابتدا قرار بود کارگردانی خانواده آدامز در سال 1991 را بر عهده بگیرد اما به دلیل کارش در فیلم بازگشت بتمن مجبور شد آن را رد کند. نزدیک به دو دهه بعد، او قراردادی برای تهیه‌کنندگی و نوشتن یک فیلم انیمیشنی استاپ موشن قرارداد امضا کرد که آن هم به نتیجه نرسید.

تست بازیگری جنا اورتگا

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

در حین فیلم‌برداری فیلم ترسناک X، این بازیگر با تیم برتون تماس گرفت تا در مورد ونزدی صحبت کنند. او در این خصوص در مصاحبه‌اش به WIRED گفت که به برتون گفته:

من خون و عرق گلیسیرین در موهایم دارم و یک برش بزرگ روی صورتم و بیش از 24 ساعت بیدار بودم. من وارد زوم (نام یک نرم‌افزار) شدم و [تیم برتون] خندید. این باعث خنده‌ام شد.

طراحِ رقصِ معروفِ ونزدی

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

او خودش آن صحنه رقص سمی‌اش را طراحی کرده است. رقصِ جذابِ ونزدی به طور گسترده‌ای در رسانه‌های اجتماعی پخش شد و حتی توجه لیدی گاگا را به خود جلب کرد. اورتگا برای آماده شدن برای رقص، فیلم‌های آرشیوی رقصِ مدل گوت‌های دهه ۸۰ در کلوپ‌های شبانه را تماشا کرد.

کرونای جنا

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

اورتگا هنگام فیلم‌برداری رقص به کووید-19 مبتلا بود. گروه تولید سریال فاش کرد که به او دستور داده شده در حالی که احساس بیماری می‌کند فیلم‌برداری را متوقف نکند. لازم به ذکر است این سریال در هنگام پاندمی برداشت شده است. به خاطر این کار او مورد انتقاد قرار گرفت. هنگامی که آزمایش کووید-19 او مثبت شد از مجموعه خارج کرد. او در این زمینه به NME گفت:

آنها گاهی به من دارو می‌دادند زیرا ما منتظر نتیجه مثبت بودیم.

پلک‌های ونزدی

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

تیم برتون تصمیم گرفت ونزدی نباید پلک بزند. بازیگر و کارگردان در همان اوایل با هم هماهنگ شدند. او به TODAY گفت:

اگر شروع به چشمک زدن می‌کردم باید دوباره صحنه را می‌گرفتیم. وقتی چشمتان مدت زیادی باز باشد شما شروع به گریه می‌کنید . [این] زمستان رومانیایی بود و این همه باد در صورتم. بعدتر یاد گرفتم وقتی در صحنه‌ای دوربین روی من نیست (قرار نیست در تدوین من دیده شوم) پلک بزنم.

بازیگرِ نقشِ تینگ

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

برتون دوست داشت Thing را یک شخص واقعی بازی کند. تام ترنبول، سرپرست VFX به نتفلیکس گفت:

در اولین تماس تلفنی که با تیم داشتم او می‌خواست Thing را دستی واقعی بازی کند. در هنگام فیلم‌برداری ویکتور دوروبانتو شعبده‌باز، لباسی سراسر آبی رنگی پوشیده بود تا بدنش قابل ادیت باشد.

هیولا

حقایق پنهان سریال ونزدی
نکات مخفی سریال ونزدی

هیولای هاید نیز توسط یک بازیگر بازی شد. دنیل هیمشات، هاد ترسناک را سر صحنه فیلم‌برداری زنده کرد. در عکسی از پشت صحنه که توسط نتفلیکس به اشتراک گذاشته شده است، بدلکار در حالی دیده می‌شود که برای انجام حرکات استخوان سوز هیولا، رکاب و عصا پوشیده است. این از نکات مخفی ونزدی است.

ریچی، وزندیِ 1991

حقایق پنهان سریال ونزدی
نکات مخفی سریال ونزدی

اورتگا به MTV News گفت که فکر می‌کند ریچی، بازیگر نقش چهارشنبه آدامز در سال 1991 نمی‌خواست با ارائه پیشنهاداتی (در زمینه بازیگری) “غیرقابل” به نظر برسد. این دو هیچ صحبتی در مورد شخصیت ونزدی نمی‌کردند. اورتگا درین زمینه گفت:

فکر می‌کنم زمانی که او سر صحنه بود، هیچ‌کدام از ما چیزی در مورد ونزدی به هم نگفتیم.

صمیمیتِ بازیگران

حقایق پنهان سریال ونزدی
حقایق پنهان سریال ونزدی

از نکات مخفی سریال ونزدی این است که بازیگران در طول زندگی مشترک در رومانی زمان زیادی برای صمیمیت داشتند. آن‌ها اغلب عکس‌های فان را از مجموعه به اشتراک می‌گذارند. زیر پست‌های یکدیگر نظر می‌دهند و در مصاحبه‌ها درباره کار کردن با هم می‌گویند. پرسی هاینس وایت (خاویر) و جورجی فارمر (آژاکس) حتی پس از بازگشت به خانه در لس آنجلس هم اتاقی شدند. اما مایرز به J-14 در مورد جنا اورتگا گفت:

او باورنکردنی است، من او را در حد مرگ دوست دارم.

ویولون سل

حقایق پنهان ونزدی, سوتی های سریال ونزدی, سوتی های ونزدی, نکات مخفی سریال ونزدی, نکات مخفی ونزدی, پشت صحنه سریال ونزدی
حقایق پنهان ونزدی

از حقایق پنهان ونزدی این است که اگرچه اورتگا در طول سریال با صدای نواختن ویولن سل خود بینندگان را حیرت زده کرد، او در طول مصاحبه خود با Wired اذعان کرد که در واقع هیچ تجربه قبلی در نواختن این ساز که کنترل آن بسیار دشوار است، نداشته است .در حقیقت، اورتگا آموزش نواختن ویولن سل را تقریباً دو ماه قبل از شروع فیلمبرداری، شروع کرده و حتی چندین عکس از جلسات تمرین خود را توییت کرده است. اورتگا در این باره عنوان می‌کند که:

احتمالاً نمی‌تونم الان خیلی خوب ویالون سل بزنم، فقط به این دلیل که زیاد از خونه دور بودم و کار می‌کردم ولی این چیزیه که می‌خواهم حتما بهش ادامه بدم. من برای هر کسی که ویولن سل می‌نوازه احترام زیادی قائل هستم. فکر می‌کنم صدای این ساز بسیار لذت بخشه.

تجربه‌ی مایرز

حقایق پنهان ونزدی, سوتی های سریال ونزدی, سوتی های ونزدی, نکات مخفی سریال ونزدی, نکات مخفی ونزدی, پشت صحنه سریال ونزدی
سوتی های سریال ونزدی

مایرز بازیگر نقش ایند هم اتاقی گرگینه ونزدی در راستای آماده شدن برای بازی در نقش انید سینکلر، دختر متفاوتی که عاشق رنگ و فضای مجازی است، به مدت یک هفته در یک کمپ بوت گرگینه شرکت کرده است. او به رسانه Seventeen گفته است:

من و چند نفر دیگر روی زمین می‌خزیدیم و بر سر هم غرغر می‌کردیم. تجربه بسیار عجیبی بود و من هرگز آن را فراموش نخواهم کرد.

طراحی لباس

حقایق پنهان ونزدی, سوتی های سریال ونزدی, سوتی های ونزدی, نکات مخفی سریال ونزدی, نکات مخفی ونزدی, پشت صحنه سریال ونزدی
سوتی های ونزدی

وقتی نوبت به طراحی ظاهر ویمز برای فصل اول رسید، کالین اتوود، طراح لباس برنده اسکار، الهام زیادی برای طراحی او از هدرن و نقش برجسته‌اش در فیلم پرندگان اثر آلفرد هیچکاک گرفت. آتوود درباره آوردن این دیدگاه به کریستی به Variety گفت:

من پوستر قدیمی تیپی هدرن را در فیلم پرندگان خریدم، عکسی از آن را به او نشان دادم و گفتم راه متفاوتی را در پیش بگیریم. به نظر من این همان کسی است که فکر می‌کنم تو هستی و شخصیت تو را مانند او دوست دارم. در ادامه پشت صحنه سریال ونزدی را ببینید که حاوی سوتی های سریال ونزدی نیز هست.

ویدئوی پشت صحنه سریال ونزدی

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار حقایق پنهان سریال ونزدی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


3 thoughts on “سوتی ها و حقایق پنهان سریال ونزدی + [ویدئوی پشتِ صحنه]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *