بهترین فیلم های زامبی محور تاریخ سینما

بهترین فیلم های زامبی می‌تواند شما را آنچنان درگیر کند که موقع بیرون رفتن از خانه مدام ترس از حمله‌ور شدن یک زامبی شما را فرا بگیرد.

شاید این سوال برای شما پیش آید که ریشه زامبی در سینما از کجا آغاز شد؟ با رجوع به مقاله‌ی لینک شده می‌توانید به پاسخ این سوال برسید.

بسیاری از فیلم های ترسناک با محور جن و احضار روح برای خیلی از فیلمبازان تکراری شده است. در دهه‌های اخیر، فیلم‌ها و سریال‌های زامبی محور از محبوبیت بیشتری برخوردارند. زامبی، واکر، مردگان متحرک زد، و یا هرچیز دیگری که آن‌ها را خطاب کنید؛ در دو دهه اخیر فیلم‌ها و سریال‌های زیادی در رابطه با زامبی‌ها ساخته شده‌اند و طرفداران بسیار زیادی نیز داشته‌اند. اگر بدنبال بهترین فیلم های زامبی ۲۰۲۳ هستید حتما به مقاله‌ی بهترین فیلم های ترسناک 2023 مراجعه کنید؛ حتما در این مقاله فیلم زامبی ۲۰۲۳ مورد نظر خود را پیدا خواهید کرد. یا اگر به دنبال بهترین فیلم زامبی جهان هستید حتما به مقاله‌ی بهترین فیلم های جهان سر بزنید.

احتمالاً شما نیز تابه حال برخی از این فیلم‌ها و سریال‌ها را تماشا کرده‌اید و یا حتی طرفدار این ژانر جذاب و هیجان‌انگیز باشید. شاید تا به حال بهترین فیلم های راب زامبی را دیده باشید و با خود بگویید که کاش یک لیست جامع و جدی در رابطه با بهترین فیلم های زامبی محور یا بهترین سریال های زامبی محور در اختیارم بود و با خیال راحت از دیدنشان لذت می‌بردمو بعد از دیدن پشیمان نمی‌شدم. در این نوشتار می‌توانید علاوه بر رجوع به مقاله‌های بهترین فیلم زامبی کره ای و بهترین سریال های زامبی محور کره ای با جدیدترین فیلم های زامبی و جدیدترین سریال های زامبی آشنا شوید.

بهترین فیلم های زامبی محور تاریخ سینما

مقاله مکمل:

بهترین فیلم ها و سریال های زامبی
بهترین فیلم های زامبی

بهترین فیلم های زامبی ژانری است که در میان دیگر ژانرهای تاریخ سینمای جهان برای طرفداران هنر هفتم به علت شرایط کنونی کره‌ی زمین حائز اهمیت است. چرا که این روزها اخباری درباره زامبی شدن انسان‌ها در چین به گوش می‌رسد!

اگر شما علاوه بر پر بیننده ترین فیلم ها و سریال های 2022 + 2021 از نگاه IMDB علاقه زیادی به فیلم‌ها و سریال‌های زامبی محور دارید و یا در انتظار اکران بهترین فیلم های زامبی هستید، این نوشتار برای شما است.

Carter

بهترین فیلم های زامبی محور
Carter بهترین فیلم زامبی محور

فیلم کارتر راجع به مأموری به نام کارتر است که در اتاق یک هتل بین راهی بیدار می‌شود اما چیزی در مورد خودش یا حتی نامش به خاطر نمی‌آورد. او که هیچ خاطره‌ای از گذشته خود ندارد، به دل مأموریت خطرناکی فرستاده می‌شود. او باید هنگام فرار از مرگ که یک سایه به دنبالش است، هویت خود را کشف کند و بفهمد چگونه سر از اینجا درآورده و این صدای مرموزی که در گوشش او را کارتر صدا می‌زند کیست؟

اگر شما همراهان عزیز بدنبال فیلم زامبی دوبله فارسی هستید این فیلم هم دوبله شده هم زیرنویس فارسی آن موجود هست.

Dead Snow

بهترین فیلم های زامبی محور
فیلم های زامبی محور برتر

در فیلم “برف مرده” داستان حول محور گروهی از دوستان می‌چرخد که به کوه می‌روند و تصمیم می‌گیرند که شب را در منطقه‌ای دور افتاده، به دور از همه سپری کنند؛ تا بتوانند درکنار هم کمی استراحت کنند و خوش بگذرانند.

آرامش آن‌ها خیلی طولانی نمی‌شود زیرا یک پیرمرد مرموز به سراغ آن‌ها می‌رود و اطلاع می‌دهد که در طی جنگ جهانی دوم، مهاجمان نازی در این منطقه بسیار روش‌های وحشیانه و خشنی داشتند. براساس یک افسانه، این وحشی‌گری آنقدر ادامه داشت که شورش یکی از روستایی‌ها، مهاجمان را به سمت سرما و تاریکی کوه‌ها سوق داد؛ تا جایی که تک تک آن‌ها از بین رفتند.

اما حالا شایعه‌ای وجود دارد که می‌گوید آن‌ها در قالب زامبی‌ها، بازگشتند؛ زامبی‌های شرور نازی. این فیلم با اینکه یک دنباله هم در سال ۲۰۱۴ داشت، اما آنقدرها اثر مشهوری نشد؛ بنابراین احتمالا خیلی از شما آن را ندیده‌اید. نظراتی هم که منتقدان برای آن ثبت کرده بودند، میانگین نمره متوسطی را برایش به ارمغان آورد.

Warm Bodies

بهترین فیلم و سریال زامبی محور
فیلم های زامبی محور برتر

داستان این فیلم که براساس رمانی با همین نام نوشته شده است، روی پیشرفت رابطه‌ی بین جولی (یک زن جوان) و آر که یک زامبی به شمار می‌رود، تمرکز دارد. ارتباط این دو شخصیت به جایی می‌رسد که عاشق یکدیگر می‌شوند؛ به همین ترتیب هم آر کم کم به شکل انسانی خود بازمی‌گردد.

چیزی که این اثر را نسبت به آثار مشابه خودش متمایز می‌کند، نحوه نمایش خصوصیات انسانی در شخصیت‌های زامبی است؛ اینکه چطور داستان از زاویه دید یک زامبی به ما نشان داده می‌شود. جالب است بدانید که رمان اقتباس شده، با الهام از کتاب رمئو و ژولیت از شکسپیر نوشته شده است. اگر می‌خواهید بهترین فیلم زامبی آمریکایی را ببینید همین فیلم انتخاب اول و آخر شما خواهد بود.

Zombivli

بهترین فیلم و سریال زامبی محور
Zombivli از فیلم های برتر زامبی محور

ویشواس (لالیت پرابهاکار) یک رهبر محلی آتشین اهل جاناتا ناگار است که به شدت به جامعه خود افتخار می‌کند و به هر کسی که به ساکنان جامعه او تهمت می‌زند اعتراض می‌کند. او در حمل یک مرد بیمار به بیمارستان کمک می‌کند، اما بیمارستان را مملو از افرادی می‌بیند که علائم مشابهی دارند. بیماران به دارو پاسخ نمی‌دهند و بیمار با تلو تلو خوردن از بیمارستان خارج می‌شود و رفتار زامبی از خود نشان می‌دهد.

این فیلم به زبان ماراتی ساخته شده و ژانری ترسناک، کمدی و درام دارد. زامبیولی درباره یکی از حومه‌های بمبئی به نام دامبیولی است و داستان یک زوج طبقه متوسط جامعه و مردی فقیرنشین اما قهرمان را روایت می‌کند که شهر آنها با ویروسی زامبی آلوده شده است و حال باید تلاش کنند تا خود و شهر را نجات دهند. شاید یکی از بهترین فیلم های هندی ترسناک و زامبی محور که باید ببینید همین فیلم باشد.

Wyrmwood: Road of the Dead

بهترین فیلم و سریال زامبی محور
Wyrmwood یکی از فیلم های برتر زامبی محور

فیلم “وایرمود: جاده مردگان” در مورد بری است. بری یک مکانیک بااستعداد و مردی خانواده‌دار است که در آستانه‌ آخرالزمان زامبی‌ها، زندگی‌اش از هم می‌پاشد. خواهر او به اسم بروک، توسط یک تیم شرور که از سربازهایی با ماسک‌های ضدگاز تشکیل شده، ربوده شده است؛ سربازهایی که توسط یک دکتر روان‌پریش آزمایش می‌شوند.

درحالی‌که بروک نقشه‌ فرار خود را طراحی می‌کند، بری به دل جاده و خیابان می‌زند که او را پیدا کند. در همین حین، با بنی متحد می‌شود؛ یک بازمانده دیگر که باید با هم، خود را مسلح کنند و برای نبرد بزرگی آماده شوند. در طرف دیگر این نبرد، هیولاهای گوشت‌خواری هستند که در یک منطقه جنگلی و خشن استرالیا زندگی می‌کنند. این فیلم زامبی های گوشت خوار را جوری به شما نشان می‌دهد که شب خوابتان نبرد!

Unhuman

بهترین فیلم ها و سریال های زامبی
Unhuman یکی از بهترین فیلم های سینمایی زامبی

در این فیلم که به عنوان یکی از بهترین فیلم های سینمایی زامبی در لیست قرار گرفته، اتوبوس گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی در سفری تصادف می‌کند. روابط این دانش‌آموزان در این ماجرا مورد آزمایش قرار می‌گیرد. آن‌ها متوجه می‌شوند توسط مهاجمی تحت تعقیب قرار گرفته‌اند. آن‌ها به یک باره در شرایطی قرار می‌گیرند که باید برای زنده‌ماندن تلاش کنند.

Dead Again

زامبی ترین فیلم ها و سریال ها
بهترین فیلم های سینمایی زامبی

در یک جامعه غمزده روستایی انگلیسی، آخرالزمانی زامبی وار به راه می‌افتد و افراد مختلف محلی مجبور به مقابله با آن می‌شوند. این فیلم یک کمدی زامبی محور انگلیسی است. فیلم کمی شبیه به فیلم شب مردگان زنده است اما به اندازه آن خوب نیست. فیلم دوباره مرگ واقعاً یک فیلم مستقل بدون الهام است. این فیلم از بهترین فیلم های زامبی محور تاریخ سینما است که باید قبل از مرگ ببینید.

Alive

زامبی ترین فیلم ها و سریال ها
Alive از بهترین فیلم های سینمایی زامبی

در ابتدای معرفی این فیلم باید بگوییم که بهترین فیلم زامبی که قبل از مرگ باید ببینید همین فیلم است. مردم ساکن در سئول، بدون هیچ هشدار قبلی‌ای، ناگهان به طرز وحشتناکی خشن و آدمخوار می‌شوند و در خیابان‌ها، درست همانند زامبی، به عابران حمله می‌کنند. یک مرد جوان که در آپارتمان طبقه چهارم پدر و مادرش تنها است، همه‌ی این اتفاقات را نظاره می‌کند.

هیچ مواد غذایی خاصی در آپارتمان باقی نمانده است. به همین ترتیب او در اقدامی احمقانه، در خانه را باز می‌کند و درست در همان لحظه، یکی از همسایه در تلاش است تا به زور وارد خانه شود. ازطریق تلویزیون مطلع می‌شود که ویروس در سراسر کشور در حال گسترش است. با گذشت زمان، تلفن و اینترنت از کار میفتد و آب هم ته می‌کشد.

این فیلم جزو بهترین فیلم های زامبی کره ای است که برای عاشقان سینه چاک سینما دیدن این فیلم از نان شب هم واجب‌تر است.

World War Z

بهترین فیلم زامبی
World War Z از بهترین فیلم های زامبی محور جهان

در خلاصه داستان، جری لین (با بازی برد پیت)، مأمور سازمان ملل، سفری بین‌المللی را علیه زمان شروع می‌کند تا از گسترش نسل زامبی‌ها جلوگیری کند. وی در کنار تلاش برای نجات جان مردم عادی، مجبور است از خانواده خود نیز در برابر حمله زامبی‌ها محافظت کند. این فیلم بنا به نظر برخی منتقدان از بهترین فیلم های زامبی محور جهان است که باید ببینید.

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور

The Beyond (1981)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم ایتالیایی زامبی محور
 • کارگردان : لوسیو فولچی
 • نویسنده : داردانو ساچتی
 • امتیاز : 6.1

داستان فیلم درباره‌ی زن جوانی به اسم لیزا مریل است که هتلی در روستای لوئیزیانا را به ارث می‌برد که بعد از آن اتفاقاتی غیر فراطبیعی و وحشتناک برایش می‌افتاد که این ساختمان بر روی یکی از دروازه‌های جهنم ساختته شده است. این فیلم به علت فیلم برداری دیوانه‌ کننده‌اش، نماد گرایی زیاد و سکانس‌های بی رحمانه‌اش در دل طرفداران این ژانر جا خوش کرده و همچنین خودش را تبدیل به یکی از بهترین فیلم‌های فولچی، کرده است.

Demons (1985)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
 • کارگردان : لمبرتو باوا
 • نویسنده : داریو آرجنتو
 • امتیاز : 6.6

داستان فیلم در یک سالن سینما اتفاق می‌افتد و مجموعه‌ای از شخصیت‌ها را دنبال می‌کند که خود را در اولین نمایش یک فیلم ترسناک جدید می‌بینند. شیاطین با شخصیت‌های به یاد ماندنی، از جمله یک مرد نابینا، یک دلال محبت و دو فاحشه، و گروهی از پانک‌های سرگردان که مستقیماً از قوطی کوکاکولا کوکائین می‌کشند، کشتارهای خاطره‌انگیز را با حس مسخره‌ای از سرگرمی ترکیب می‌کند.

Cemetery Man (1994)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم های ایتالیایی با موضوع زامبی
 • کارگردان : میشل سواوی
 • نویسنده : ژیانو رومولی
 • امتیاز : 7.2

این اثر با الهام برداری از سریال مردگان شیطانی سم ریمی و تکنیک‌های کارگردانی تیم برتون ساخته شد و توانست در آن سال سر و صدای زیادی به پا کند.

فیلم در مورد فرانچسکو دلامورته، نگهبان قبرستانی است که مجبور است مردگانی که تبدیل به زامبی می‌شوند دوباره بکشد. بخش اول فیلم یک فستیوال از مسخره بازی‌هایی است که به صورت یک افسانه روایت می‌شوند. فیلم فضایی فلسفی مملو از سکانس‌های خشن تکان دهنده است. شاید این فیلم جزو بهترین فیلم های ترسناک تاریخ سینما هم باشد که قبل از مرگ باید ببینید.

The House by the Cemetery (1981)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم ایتالیایی زامبی محور
 • کارگردان : لوسیانو فولچی
 • نویسنده : داردانو ساچتی، الیسا بریانتی
 • امتیاز : 6.2

این فیلم درباره‌ خانواده‌ای به نام بویل است که به خانه‌ای در نیوانگلند نقل مکان می‌کنند، اما پس از آن متوجه می‌شوند که خانه فرسوده است و در وضعیت بدی قرار دارد. آنها نمی‌دانند که در زیرزمین خانه یک زامبی زندگی می‌کند که از قسمت‌های بدن انسان‌ها برای بازیابی سلول‌های خودش تغذیه می‌کند.

به گفته‌ی منتقدان خانه کنار گورستان بهترین فیلم ایتالیایی زامبی محور است. چیزی که این اثر را جذاب می‌کند این است  که زامبی را به گونه‌ای دیگر به تصویر می‌کشد و داستان غم‌انگیزی در قالب یک زامبی را روایت می‌کند که در گوشه‌ای از زیرزمین خانه‌ای زندگی می‌کند. به گفته‌ی طرفداران و کاربران این فیلم تشابه زیادی به شخصیت فرانکشتاین دارد.

بیشتر بخوانید:

یکی از اخباری که به تازگی منتشر شده و راجع به یک فیلم زامبی محور خیلی ترسناک هم می‌باشد فیلم Twilight of the Dead آخرین پروژه رومرو می‌باشد که می‌توانید اطلاعات کامل را از طریق لینک مربوطه بخوانید.

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم ها و سریال های زامبی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


5 thoughts on “بهترین فیلم های زامبی محور تاریخ سینما

 1. اطلاعات در مورد ما همه مرده ایم کم و اشتباه بود ستارگان یون چانگ یون، پارک جیهو ،پارک سولومون و… هستند و کارگردان هم اسمش تو سایت های دیگه درج شده چرا نامشخص نوشتید

 2. فیلم های خوبی بود .لی هتل ترانسیلوانیا یک فیلم زامبی محور نیست ‌‌
  وسریال the last of us هیچ ربطی به زامبی ها ندارد مخصوصا به گفته سازنده و فیلمبردار در این سریال هیچ کس حق گفتن کلمه زامبی را ندارد در واقع این سریال یه بقاست بعد از این که یه قارچ کنترل مردم رو به دست میگیرد.

 3. خواهش میکنم سریالthe last of us را دانلود نکنید واقعا واقعا واقعا مزخرفه حتی نمیشه قسمت اولش را کامل دید انقدر که حوصله سربره اصلا زامبی محور نیست این سریال فقط۵ دقیقه اول یه ویروس قارچی پخش میشه و یه پدرودختر فرار میکنن و بعد ۲۰سال بعد را نشون میده و دیگه هیچ زامبی ای وجود نداره سریال زامبی فقط والکینگ دد وسلام،،،البته اگه سریال در حد والکینگ دد میخواهید برید سریالfrom را ببینید مثل والکینگ دد میخکوب میشید من یک فصلش را یک روزه دیدم فصل دوم هم تا قسمت دو اومده واقعا خوبه بعد والکینگ دد فقطfrom.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *