نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید

اکسپنشن جدیدی برای بازی محبوب Assassins Creed Valhalla ارائه شده است که محتوای جدیدی برای این بازی به همراه خواهد داشت. در ادامه با نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids با ما در فیگار همراه باشید.

در این اکسپنشن جدید کاراکتر شما یعنی Eivor به ایرلند سفر می‌کند تا شما بتوانید تاریخ کشوری جدید را تجربه کنید.

در سفر Eivor به کشور ایرلند در اکسپنشن Wrath of the Druids شما شاهد محتوایی که با آن از پیش آشنایی دارید و همچنین محتوایی جدید در سرزمینی جدید با طبیعتی زیبا خواهید بود.

این اکسپنشن قطعا یک DLC جزئی نخواهد بود چرا که شما به 2/3 ایرلند دسترسی خواهید داشت. همچنین این اکسپنشن جدید کمپین مختص خود، دشمنان جدید، یک سیستم جدید برای تجارت و همچنین Armor Set ها و اقلام تزئینی (Cosmetics) بسیاری برای به دست آوردن و آپگرید کردن شان به همراه دارد.

نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ داستان اکسپنشن جدید

اکسپنشن جدید

  • داستان اکسپنشن جدید
  • سیستم تجارت بازی
  • فرقه Children of Danu
  • توانایی های جدید اکسپنشن
  • کلام آخر
نقد و بررسی Assassin's Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید
نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید

در ابتدا باید گفت این اکسپنشن متمرکز بر ماجراجویی های Eivor خواهد بود و با اینکه گاهاً اتفاقات ماوراء الطبیعه در آن رخ می‌دهد، اتفاقاتی که در عصر امروزی برای Layla Hassan می‌افتد یا اتفاقات مربوط به نژاد Isu ها در آن زیاد محسوس نیست.

این اکسپنشن طوری طراحی شده که شما در هر مرحله از داستان اصلی بازی که هستید، بتوانید آن را بازی کنید.

اکسپنشن Wrath of the Druids که با یک سری کاراکتر های جدید که توسط پسر دایی Eivor یعنی Barid رهبری می‌شوند همراه است. Barid که پادشاه دوبلین، پایتخت ایرلند، شده است یکی از فرستاده های تاجر خود به نام Azar که فردی تک چشم است را به Ravensthorpe، قرارگاه Eivor، می‌فرستد تا او را به کمک خود بخواند.

از آن جا است که Eivor به یک منطقه کاملاً جدید که در مجاورت نروژ و Vinland است، ماجراجویی جدید خود را شروع می‌کند.

در این اکسپنشن با برخی کاراکتر ها که در تاریخ وجود داشته اند مثل شاه Flann Sinna و روابط نه چندان پایدار او با وایکینگ هایی که در ایرلند مستقر شده اند، آشنا می‌شوید.

همچنین با مسائلی نظیر کشمکش های بین دو پادشاهی ایرلند شمالی و جنوبی رو به رو خواهید شد.

و همچنین با یک فرقه به نام Children of Danu که قادر به احضار گرگینه از میان مه های گیج کننده هستند، رو به رو خواهید شد.

در این اکسپنشن همانند قبل با مسائلی مربوط به گسترش قلمرو، سیاست، توطئه و نقشه کشی و کشت و کشتار بسیار مواجه خواهید شد.

در طول پانزده ساعت گیم پلی در مپی بزرگتر از برخی DLC های دیگر Assassin’s Creed Valhalla شما باز هم به فعالیت هایی که در گذشته برای تان مقدور بود می‌پردازید و تقریباً هر چه در ورژن اصلی بازی وجود داشت در این اکسپنشن هم وجود دارد. از جنگجو های گمشده وایگینگ گرفته تا هیولا های افسانه ای جدید.

نقد و بررسی Assassin's Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید
نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید

سیستم تجارت بازی ؛ نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids

سیستم تجارت بازی به گونه ای است که شما باید تجارت خانه هایی را که در منطقه ای حفاظت شده همانند یک قلعه قرار گرفته اند از دست راه زنان پس بگیرید و بعد از فتح آن ها باید به نحوی سند های آن ها را پیدا کنید تا بتوانید به طور رسمی برای آن ها کارگر استخدام کنید.

پس این، قلعه ها قابل آپگرید خواهند بود و پس از آپگرید کردن، این تجارت خانه ها یکی از چهار نوع کالا شامل لباس، کتاب، کالا های لوکس مانند جواهرات و مشروبات الکلی را برای شما فراهم می‌کنند که به صندوقی در شهر دوبلین که در مغازه Azar قرار دارد منتقل خواهد شد.

در هر تجارت خانه شما قادر هستید که سه ساختمان مجزا آپگرید کنید که به شما در تولید محصولات بیشتر کمک می‌کنند و گنجایش انبارتان را بالا می‌برند و برای آپگرید این ساختمان ها شما به مصالحی به نام Trade Post Supplies نیاز دارید که با انجام Raid می‌توانید آن ها را بدست آورید.

راه دیگر بدست آوردن Trade Post Supplies انجام مأموریت های  Royal Demands and King’s Pleas است که در طول داستان DLC جدید Assassin’s Creed Valhalla با آشنایی با شاه ایرلندی Flann Sinna برای شما باز می‌شوند. این مأموریت ها از لونه های کبوتران که در جاهای مختلف مپ قرار دارند، قابل دریافت اند.

شایان به ذکر است این مراحل هدف های Optional و اختیاری ای دارند که با، با موفقیت به انجام رساندن آن ها شما Trade Post Supplies بیشتری دریافت خواهید کرد.

پس از اینکه کالا به اندازه کافی تولید و جمع آوری کردید شما باید به Azar در ایجاد یک شبکه تجاری با چهار کشور مختلف که شامل کشور های شبه جزیره ایبری، روسیه، مصر و بیزانس است کمک کنید.

این امر با نحویل این کالاها صورت می‌گیرد که تحویل هر کدام به کشور های یاد شده داستان مختص خود را خواهند داشت.

در صورت انجام مأموریت های تجاری هر کشور یک آیتم مخصوص آن کشور به شما تعلق خواهد گرفت.

به علاوه جوایز این مأموریت ها شامل دو آیتم مربوط به تزئینات مختص کشتی، دو ست تاتو، چهار آیتم تزئینی مربوط به قرارگاه Ravensthorpe و حتی تا شش ست آیتم کاراکتر هم می‌شود، البته اگر همه مسائل مربوطه را به نحو احسنت انجام دهید.

و بله، انجام مأموریت های آپشنال شما را یاد Full Synchronization از سری های قبل فرنچایز Assassin’s Creed خواهد انداخت.

نقد و بررسی Assassin's Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید
نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید

فرقه Children of Danu ؛ نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids

شما در این اکسپنشن با درو-اید های بدی مواجه خواهید شد که عضو فرقه Children of Danu هستند و شما به شکار اعضای این فرقه خواهید پرداخت.

اعضای این فرقه شما را به یاد بازی های گذشته فرنچایز Assassin’s Creed همانند Brotherhood خواهد انداخت که در آن به مبارزه با فرقه Cult of Romulus می‌پرداختید. شما به مبارزه با اشخاصی که شاخ گوزن به سر دارند خواهید پرداخت که وقتی اطراف خود را با گاز های توهم زا محاصره می‌کنند به قدرت های ماورأ الطبیعه دست می‌یابند.


بیشتر بخوانید: بازی Resident Evil Village


بعضی از دشمنان شما از این فرقه، گرگینه هایی هستند که با نام Púca یا ارواح عرفانی ایرلندی از آنها یاد می‌شود که قادر به تبدیل خود به موجودات مختلف هستند؛ البته، شما فقط با آن ها به صورت یک گرگینه رو به رو خواهید شد.

نقد و بررسی Assassin's Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید
نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids

توانایی های جدید اکسپنشن ؛ نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids

این اکسپنشن توانایی های جدیدی نیز با خود به همراه دارد که شامل توانایی دفاعی احضار سگ شکاری-گرگی ایرلندی، تیر های تجهیز شده به بمب دودزا و توانایی با کله ضربه زدن خنده داری است.

کلام آخر ؛ نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids

با 15 ساعت محتوا بزای بازی کردن و ویژگی های جدید، اکسپنشن Assassin’s Creed Valhalla می‌تواند دوست داران این بازی و دوست داران وایکینگ ها و فرهنگ ایرلند را با موسیقی های خوش آهنگ و مناظر زیبایش به خود جذب کند.

حال فقط این می‌‌ماند که خودتان این اکسپنشن را دانلود کرده و از محتوای آن لذت ببرید.


بیشتر بخوانید:


نظر شما راجع به این اکسپنشن چیست؟ آیا انتظارات شما را از یک اکسپنشن برای Assassin’s Creed Valhalla را برطرف کرده است؟ آیا شما جذب محتوا جدید این اکسپنشن شده اید؟ نظرات خود را با ما در قسمت نظرات سایت فیگار به اشتراک بگدارید.


One thought on “نقد و بررسی Assassin’s Creed Valhalla Wrath of the Druids ؛ اکسپنشن جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *