فرادرس

مسئول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان توسط مردم کشته شد

سید علی موسوی⁩ مسئول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان توسط مردم کشته شد. اتفاقی که در ادامه اعتراضات مردمی در زاهدان رخ داد.

سرهنگ سیدعلی موسوی مسئول اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در حادثه امروز زاهدان از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

کشته شدن مسئول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان

مسئول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان توسط مردم کشته شد
کشته شدن علی موسوی در زاهدان, اعتراضات در زاهدان

وی در جریان درگیری بین مردم با نیروهای امنیتی و انتظامی پس از اصابت گلوله به بیمارستانی در زاهدان منتقل شد اما دقایقی پیش فوت شد. ساعتی قبل سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها پیرامون اعتراضات در زاهدان و شهادت مسئول اطلاعات سپاه اظهار داشت:

هم‌زمان با خاتمه نماز جمعه و هنگام خروج نمازگزاران از مصلای زاهدان تعدادی افراد مسلح ناشناس اقدام به عملیات تروریستی و تیراندازی به سمت نمازگزاران و مقر کلانتری ۱۶ که در نزدیک مصلا بود کردند.
این حمله بلافاصله با واکنش سریع مأموران پلیس مواجه شد و اوضاع تحت کنترل قرار گرفت.

کشته شدن علی موسوی در زاهدان همه را تحت تاثیر قرار داد. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به دستگیری تعدادی از مهاجمین در این درگیری بیان کرد:

تعداد مهاجمان و جمعیتی که اقدام به تیراندازی به سمت نمازگزاران کردند بالا بود که در چند هسته اقدام به تیراندازی و اقدامات تروریستی کردند.

مسئول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان توسط مردم کشته شد
شهادت مسئول اطلاعات سپاه, کشته شدن مسئول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان

سردار طاهری با تأیید مجروح و کشته شدن تعدادی در جریان این حادثه تروریستی بیان کرد:

تعدادی از مأموران انتظامی هم در جریان این حمله مجروح شدند. بلافاصله پلیس و سایر دستگاه‌های امنیتی وارد عمل شده و اقدامات مقابله‌ای را انجام دادند که تعدادی از مهاجمین شناسایی و دستگیر شدند.
همچنین با اقدامات انجام شده تعدادی سلاح هم به‌دست‌آمده است. آنچه مهم است تروریست بودن این افراد است که از سایر مناطق آمده و در بحث‌های تجزیه‌طلبی محرک بودند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان همچنین از حمله به سه کلانتری خبر داد و گفت:

این حملات شدید نبوده است و تنها در کلانتری ۱۶ شاهد شدت حمله و خسارات بالا بودیم. وضعیت به سمت‌وسوی آرامش رفته است و پلیس و دستگاه‌های امنیتی پای‌کار آمده‌اند و مردم و بزرگان منطقه هم همکاری خوبی داشته‌اند.

فرمانده جدید سپاه سلمان سیستان و بلوچستان

هنوز فرمانده جدید معرفی نشده است،‌ اما در صورت معرفی، این مطلب به روز رسانی خواهد شد.

اخبار بیشتر:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *