بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک از نگاه سایت فیگار

همانطور که تکنولوژی ترسناک است، می‌تواند کارایی بسیار زیادی داشته باشد. در ادامه بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک را معرفی می‌کنیم.

فیلمسازان بی‌شماری با ساخت چندین فیلم ترسناک تمام تلاش خود را کرده‌اند تا به ما درباره ماهیت شیطانی تکنولوژی هشدار دهند و در لحظه‌ای که توجه خود را به جای دیگری معطوف کنیم که این فناوری چه کاری می‌تواند انجام دهد، متوجه می‌شویم بیشتر ضرر، توانایی آن را دارد که بهترین امکانات را به ما ارائه کند.

در طول سالها، تکنولوژی به عنوان یک عنصر مهم در بهترین فیلم های ترسناک 2023 به طور گسترده به کار رفته است. از تجسم ایده‌ها و موجودات خیالی ترسناک با استفاده از جلوه‌های ویژه تا بکارگیری دستگاه‌ها و ابزارهای پیشرفته، تکنولوژی به فیلم‌های ترسناک ابعاد جدیدی اضافه کرد. در این مقاله از فیگار به معرفی بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی در ژانر ترسناک می‌پردازیم.

بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی در ژانر ترسناک

برترین فیلم ها با موضوع فواید تکنولوژی با ژانر ترسناک

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی در ژانر ترسناک
بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک

تکنولوژی همواره موضوعی بوده است که فیلم‌های زیادی در مورد خطرات آن ساخته شد. فیلم‌های ترسناکی که با موضوع تکنولوژی سر و کار دارند، معمولاً به طور خاص مورد توجه قرار می‌گیرند و لحظات جالبی را به تصویر می‌کشند. در ادامه این مقاله بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک را به شما معرفی خواهیم کرد.

Chopping Mall

بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی در ژانر ترسناک
بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک

این فیلم داستانی از ربات‌های امنیتی را روایت می‌کند که در یک مرکز خرید از بین رفته‌اند، در حالی که در حین پخش چند سکانس کشتن بسیار مؤثر و گروهی از شخصیت‌ها که حتی چند نفر از آنها کاملاً دوست‌داشتنی هستند، می‌پردازد. فیلم Chopping Mall به راحتی قابل هضم و تماشایی است، اما پیامی که در هسته اصلی این فیلم کلاسیک قرار دارد را فراموش نکنید.

فیلم Chopping Mall توصیه ای است در مورد اینکه چرا نباید بیش از حد به فناوری وابسته شد و چرا هرگز نباید امنیت عمومی را به یک ماشین سپرد. هوش مصنوعی به راحتی خراب می‌شود و احتمالاً تلاش می‌کند تا بشریت را سرنگون نماید و متعاقباً ما را به بردگی بکشد. فیلم Chopping Mall جزو برترین فیلم ها با موضوع فواید تکنولوژی با ژانر ترسناک قرار می‌گیرد.

Evilspeak

بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی در ژانر ترسناک
فیلم های برتر مورد خواص تکنولوژی در ژانر ترسناک

فیلم Evilspeak یک داستان انتقامی کلاسیک با پیچ و تاب است. استنلی با بازی کلینت هاوارد، پسر نوجوانی در یک آکادمی نظامی با یک کتاب جادوی سیاه آشنا می‌شود و با کمک آن و یک کامپیوتر، استنلی شروع به انجام یک مراسم تاریک می‌کند. چه چیزی ممکن است اشتباه باشد؟

خب، همانطور که معلوم است، اشتباه پیش می‌آید، اما همه چیزهایی که در فیلم Evilspeak می‌بینیم به‌عنوان هشداری است که در صورت عدم توجه دقیق به فناوری اتفاقی می‌افتد. اگر هرگز فیلم Evilspeak را ندیده‌اید و ترجیح می‌دهید آن را ببینید، خود را برای صحنه‌ای شامل خشونت علیه یک حیوان بی‌دفاع آماده کنید که نمی‌توانید آن را ببینید.

Demon Seed

بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی در ژانر ترسناک
بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک

فیلم Demon Seed یکی از بهترین فیلم های ترسناک است که بر فناوری قدیمی که از رمان دین کونتز به همین نام اقتباس شده است، مملو از رایانه‌هایی به اندازه یک ماشین جمع و جور می‌باشد که حتی به نصف آیفونی که در جیب شما قرار می‌گیرد، قدرتمند نیستند. اما اشتباه نکنید، حتی فناوری بیش از حد دست و پا گیر می‌تواند تحت شرایط درست بد باشد.و این نکته در اینجا به خوبی نشان داده می‌شود، زیرا با دانشمندی آشنا می‌شویم که یک برنامه نرم‌افزاری ایجاد می‌کند که بر روی باردار شدن همسرش تمرکز دارد.

فیلم Demon Seed دقیقاً نشان می‌دهد که چرا ما نباید اجازه دهیم فناوری به نفع خودش بیش از حد هوشمند شود. اگر این کار را انجام دهیم، تک تک ما به یک بچه فن‌آور اهریمنی آغشته می‌شویم و در اختیار ماشین‌ها رها خواهیم شد. با جدیت تمام، این تلنگر، مانند بسیاری از اقتباس‌های کونتز، اغلب نادیده گرفته می‌شود اما کاملاً سرگرم‌کننده است. علاوه بر این، برای پیش‌بینی فناوری خانه‌های هوشمند چندین دهه قبل از اینکه رایج شود و با قیمت مناسب برای مصرف‌کننده در دسترس باشد، قابل توجه می‌باشد.

976-Evil

بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی در ژانر ترسناک
بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک

در این داستان در مورد خطرات فناوری، ما با مرد جوانی به نام هوکس با بازی استیون جفریس آشنا می‌شویم که خط تلفن جدیدی را کشف می‌کند که به او اجازه می‌دهد مستقیماً با ارباب تاریکی ارتباط برقرار کند.

هوکس با استفاده از قدرت شیطان، از کسانی که به او ظلم کرده‌اند انتقام می‌گیرد و می‌آموزد که چرا فناوری چیزی نیست که باید با آن بازی کرد و این یک درس ارزشمند است. در حالی که فیلم 976-Evil به دور از یک فیلم کلاسیک محبوب است، اما وجه تمایز آن را دارد که توسط نماد ژانر رابرت انگلوند کارگردانی شد و این برای تضمین یک ساعت کافی است که از دیدن آن لذت ببرید.

Videodrome

بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی در ژانر ترسناک
بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک

فیلم Videodrome حرف آخر در مورد یک فیلم خیلی ترسناک در حد مرگ در مورد تکنولوژی شیطانی است. دیوید کراننبرگ به طرز ماهرانه‌ای وحشت بدن را با فناوری شوم در قالب یک شبکه تلویزیونی ترکیب می‌کند که سیگنال‌های مضر را از طریق امواج پخش خواهد کرد.

جیمز وودز و دبی هری به ترتیب به عنوان رئیس ایستگاه تلویزیونی و شخصیت رادیویی حضور دارند. این دو با هم تلاقی لذت و درد را بررسی می‌کنند و همچنین می‌آموزند که چرا فناوری بیشتر از اینکه مفید باشد، می‌تواند آسیب برساند و قرار نیست که توسط افراد ضعیف استفاده شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم ها در مورد فواید تکنولوژی برای ژانر ترسناک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

منبع: Dread Central


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *