بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ در ژانر ترسناک

بسیاری از فیلم‌ها در طول سال‌ها سعی کرده‌اند زندگی پس از مرگ را به تصویر بکشند. در ادامه به بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ می‌پردازیم.

اسرار بزرگ زمان ما همچنان بی پاسخ مانده، بزرگ‌ترین راز بدون شک این است که زمانی که بمیریم چه اتفاقی می‌افتد؟ زندگی پس از مرگ مفهومی است که تقریباً همه باید بدان توجه داشته باشند و با توجه به دیدگاه‌های مذهبی خود درباره آن نظرات خود را دارند. این مفهوم از طریق هنر کاوش شده است، چه داستان و چه موسیقی، این رسانه‌ها به دنبال فراتر رفتن از جنبه فیزیکی و کشف مفهوم انتزاعی بوده‌اند.

اما از طریق چندین فیلم ترسناک است که زندگی پس از مرگ واقعاً زنده می‌شود. تصاویر سورئال و فریبنده ایجاد شده نه تنها ظاهر بلکه احساس چنین مکانی را به تصویر می‌کشد. بسیاری از بهترین فیلم های ترسناک 2023 به این موضوع پرداخته‌اند و دنیای بعد از مرگ را از نگاه خودشان به نمایش گذاشتند. در این مقاله از فیگار به بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ می‌پردازیم.

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

بهترین فیلم های درباره بهشت در ژانر ترسناک

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

در ژانر ترسناک، فیلم‌هایی که به زندگی پس از مرگ می‌پردازند، توانسته‌اند تماشاگران را به واقعیتی مرموز و ترسناک وارد کنند. این فیلم‌ها با بهره‌گیری از مفهومی که پس از مرگ و جهان ماورایی وجود دارد، ترس و هیجان را به تجربه تماشاگران ارائه می‌دهند. زندگی پس از مرگ در این فیلم‌ها معمولاً با  ارواح و اشباحی که به زمین بازگشته‌اند، مرتبط است. در ادامه بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ را به شما معرفی خواهیم کرد.

This is the End

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

در این فیلم، کسانی که شایسته تلقی می‌شوند به آسمان صعود می‌کنند و بقیه افراد روی بقایای سوخته و آتشین روی زمین باقی می‌مانند تا به رستگاری برسند. این اثر با بازی جیمز فرانکو، جونا هیل و دیگر چهره‌های معروف در نقش خودشان، نتوانستند به بهشت ​​راه یابند، زیرا زندگیی که آنها داشته‌اند به اندازه کافی خوب نبوده است. آن عده معدود خوش شانسی که موفق به ورود به آنجا می‌شوند، به بهشتی می‌روند که می‌توانستند به آن امیدوار باشند. این اثر جزو بهترین فیلم های درباره بهشت در ژانر ترسناک قرار می‌گیرد.

The Lovely Bones

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

فیلم The Lovely Bones بر اساس یک رمان پرفروش به همین نام، با بازی سوشو رونان در نقش سوزی سالمون، که به قتل می‌رسد و خود را در برزخ می‌بیند، ساخته شد. از آنجا او مراقب خانواده‌اش است که غمگین هستند و سعی می‌کنند حقیقت قتل او را کشف کنند. به لطف فیلمساز تحسین شده، پیتر جکسون، این فیلم دارای جلوه‌های ویژه پیشرفته‌ای است که دنیای عجیبی را که سوزی پیدا می‌کند و در آن به زندگی مشغول می‌شود به تصویر می‌کشد. با این وجود ، فیلم The Lovely Bones با نقدهای متفاوتی از منتقدان روبرو شد.

Ghost Town

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

شهر ارواح ریکی جرویس را در نقش برترام پینکوس، دندانپزشکی نشان می‌دهد که در حین عمل جراحی به مدت 7 دقیقه می‌میرد و دوباره زنده می‌شود. تنها مشکل اکنون این است که می‌تواند هر جا که برود ارواح را ببیند و مورد اذیت آن‌ها قرار بگیرد.

در اینجا ارواح گیر کرده‌اند و به دلیل کار ناتمام خود قادر به رفتن به بهشت ​​نیستند. پینکوس تنها کسی است که می‌تواند به آنها کمک کند و با وجود اینکه در ابتدا از این کار امتناع کرد، رشد می‌کند و تصمیم می‌گیرد کمتر خودخواه باشد و به دیگران کمک برساند.

All Dogs Go to Heaven

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

در سال 1989، فیلم “همه سگ‌ها به بهشت ​​می‌روند”، نمایی جایگزین از شهر ابری را از نگاه یک سگ ارائه کرد. این فیلم سگ چارلی را نشان می‌دهد که پس از مرگش وارد بهشت ​​می‌شود، اما به زمین باز می‌گردد تا از کسانی که او را کشته‌اند انتقام بگیرد. حالا او باید جایگاه خود را به بهشت ​​تغییر دهد یا به جهنم فرستاده شود. لحن غیرمعمول فیلم، آن را برای نمایش به افراد جوان‌تر به گزینه‌ای مشکوک تبدیل می‌کند، اما برای بچه‌های یک سن خاص، سرگرمی زیادی را ارائه خواهد کرد و ایده‌های جالبی را به تصویر می‌کشد.

Ghost

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

فیلم “گوست” که با صحنه سفالگری نمادین خود مشهور شده است، پاتریک سویزی را در نقش سم ویت نشان می‌دهد، مردی کشته شد و در انتها به عنوان یک روح بازگشت. او مراقب دوست دخترش است و سعی می‌کند از او در برابر کسانی که برای کشتن او توطئه کردند محافظت نماید. این کمدی درام رمانتیک از زمان انتشارش محبوبیت خود را حفظ کرده است. در نقطه اوج فیلم، سم در نهایت وارد بهشت ​​می‌شود، در حالی که دیگران به جایی بسیار بد برده شدند.

What Dreams May Come

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

بازی رابین ویلیامز در نقش کریس نیلسن در فیلم What Dreams May Come را می‌بینید، دکتری که در یک تصادف رانندگی کشته می‌شود. او سپس خود را در بهشت ​​می‌بیند اما آنجا را ترک می‌کند تا همسرش را که به جهنم فرستاده شده است نجات دهد. این اثر جزو بهترین فیلم های ترسناک است که زندگی بعد مرگ را به تصویر می‌کشد.

این فیلم به طور غیر متعارفی بهشت ​​را به تصویر کشید، ابرهایی که مترادف با زندگی پس از مرگ شده‌اند و در جای خود به عنوان یک آرمان‌شهر پر جنب و جوش نشان داده شد. از آبشارهای خروشان گرفته تا مناظر نقاشی شده آن، دنیایی که در این فیلم کاوش می‌شود، مکانی است که هر کسی خوشحال خواهد شد تا ابدیت را در آن سپری کند.

Beetlejuice

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

فیلم Beetlejuice در سال 1988 پیچش داستانی منحصربه‌فردی را بر روی چیدمان خانه‌های جن زده انجام می‌دهد و یک جفت ارواح را به تصویر می‌کشد که تلاش می‌کنند خانواده‌ای را که در یک خانه به زندگی مشغول هستند به بیرون برانند. ذهن تیم برتون، حس شوخ طبعی گوتیک را که او را به شهرت رساند، هدایت می‌کند و یکی از بهترین و خنده دارترین فیلم‌هایش را ارائه می‌دهد. این فیلم با بازی مایکل کیتون به‌عنوان شخصیت معروف، به خاطر گریم برجسته و خلاقانه‌اش برنده جایزه اسکار شد.

The Sixth Sense

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

فیلم حس ششم، ام نایت شیامالان را به عنوان یکی از بهترین کارگردانان سینما ثابت کرد و با یکی از شگفت انگیزترین پیچش‌های داستانی تاریخ سینما، تماشاگران را شوکه نمود. این به علامت تجاری کارگردانی او تبدیل شد و پیچ و تاب‌ها با کارهای آینده او ادامه یافت و موفقیت‌های متفاوتی به دست آورد. بروس ویلیس به عنوان یک روانشناس کودک ظاهر می‌شود و به پسر جوانی که ارواح را می‌بیند کمک می‌کند. این فیلم یک موفقیت بزرگ و دومین فیلم پرفروش سال 1999 بود.

Coco

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

کوکو دیدگاهی جایگزین از زندگی پس از مرگ ارائه کرد و مخاطب را به دنیای فرهنگ مکزیک برد. تم مکزیکی در زندگی پس از مرگ مجموعه‌ای از قوانین و سنت‌های منحصربه‌فرد را با خود به ارمغان آورد که واقعاً در فیلم‌های دیگر دیده نمی‌شود.

این فیلم پسر جوانی را در سرزمین مردگان می‌بیند و باید پدربزرگش را که خواننده بزرگی بود پیدا کند. این فیلم همچنان یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های پیکسار است و 2 جایزه اسکار را دریافت کرد. این اثر جزو برترین فیلم ها در مورد زندگی پس از مرگ در ژانر ترسناک بود که تماشای آن به شما پیشنهاد می‌شود.

Spirited Away

بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ
بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ

انیمه Spirited Away دختر جوانی را نشان می‌دهد که به دنیای ارواح منتقل می‌شود، دنیایی که به موازات دنیای ما است، اما کاملاً متفاوت خواهد بود. او که نمی‌تواند به خانه برگردد مجبور می‌شود خود را وفق دهد و شجاعانه ثابت کند که به خانه باز می‌گردد. این اثر برای کودکان می‌تواند یک فیلم خیلی ترسناک در حد مرگ باشد.

انیمه Spirited Away که توسط استودیو تحسین شده جیبلی تولید شد، ثابت کرد که یکی از محبوب‌ترین آثار انیمه‌ای است. این داستان منحصربه‌فرد و از نظر بصری خیره‌کننده، مخاطبان را در سراسر جهان مجذوب کرد و تحسین منتقدان را دریافت نمود و برای این انیمیشن پیشگامانه‌اش برنده اسکار بهترین فیلم انیمیشنی شد. این فیلم همچنین جزو بهترین انیمه های سینمایی جهان است که باید آن را ببیند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم ها درباره زندگی پس از مرگ سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

منبع: اسکرین رنت


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *