بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک از نگاه سایت فیگار

در بیشتر فیلم های ترسناک، خون آشام ها، عنصر اصلی ژانر وحشت هستند. در ادامه می‌ خواهیم بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک معرفی کنیم.

دراکولا مشهورترین خون آشام در بین طرفداران فیلم های ترسناک می‌باشد؛ اما محبوب‌ترین شخصیت‌های خون آشام دیگری نیز وجود دارد. در اینجا بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک معرفی شده است. وقتی بیشتر مردم به خون آشام‌ها فکر می‌کنند، احتمالاً دراکولا اولین کسی است که به ذهن می‌رسد. داستان چند شماره‌ای ترانسیلوانیا یک موفقیت تجاری سریع به دست آمده نبود؛ اما پس از پایان قرن طرفدار پیدا کرد. از زمانی که دراکولا راهی پرده سینما شد، خون‌آشام‌های به یاد ماندنی دیگری نیز به فیلم‌ها و سریال‌های و  ژانر ترسناک اضافه شدند. خون آشام‌ها حتی در برخی انیمیشن‌های ژانر وحشت نیز دیده شده اند.

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک

  • برترین خون آشام ها در فیلم های ژانر ترسناک

شما می‌توانید فهرست بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک

اگرچه دراکولا ممکن است نمونه ای از خون آشامی باشد که اکثر نویسندگان او را دوست دارند و برای مدت طولانی خون آشام‌های خود را بر اساس آن خلق کنند؛ اما در فیلم‌ها و ادبیات مدرن راه طولانی را پیموده‌اند. برخی از محبوب‌ترین خون آشام‌های امروزی آنهایی نیستند که در قلعه‌های تاریک زندگی می‌کنند یا افراد را می‌ربایند. در عوض، آن‌ها خون‌آشام‌هایی هستند که آرزو دارند دوباره انسانیت خود را در آغوش بگیرند. برخی  خون آشام‌ها با سریال‌هایی مانند The Vampire Diaries یا The Twilight Saga شدند؛ زیرا نویسندگان بیشتری به بررسی آن‌ها می‌پردازند.

Blade

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
خون آشام های برتر در فیلم های ژانر ترسناک

اگرچه بلید یک دامپیر (نیمه خون آشام، نیمه انسان) است، او هنوز یکی از ماندگارترین چهره‌های خون آشام بوده و جزء برترین خون آشام ها در فیلم های ژانر ترسناک می‌باشد. او یک جنگجوی ماهر است که با خون آشام‌ها مبارزه خواهد کرد، همچنین با شهوت خون خود نیز ممقابله ی‌کند تا بتواند خوی وحشیگریش را کنترل کند. بلید شخصیتی است که با دیگر خون آشام‌ها همراه می‌شود و به مبارزه با دیگر خون‌آشام‌ها می‌پردازد. او با ویسلر و در نهایت هانیبال کینگ تشکیل خانواده داده است، چیزی که او را ضعیف‌تر و در عین حال قوی‌تر می‌کند.

Lestat De Lioncourt

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
پر طرفدار ترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک

لستات شاید دومین خون آشام به یاد ماندنی در داستان The Vampire Chronicles و یکی از معروف‌ترین خون آشام ها در بهترین فیلم های ترسناک است. لستات، یک فرانسوی مو طلایی با تمایل به لباس‌های سفارشی و موسیقی راک، موجودی است که با قوانین اخلاقی خودش عمل می‌کند. در Interview With The Vampire، او یک جفت کارگر فاحشه خانه را قبل از کشتن آن‌ها شکنجه می‌دهد؛ اما همچنین می‌توان او را در حال دلبستگی به کلودیا و لوئیس دید. در Queen of The Damned، او همسر آکاشا می‌شود اما پس از اینکه متوجه شد نقشه‌های او هر خون آشامی را که به او اهمیت می‌دهد، می‌کشد، تصمیم می‌گیرد او را دنبال نکند. ماهیت پیچیده او فقط باعث می‌شود طرفداران او را بیشتر دوست داشته باشند.

The Countess

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک

فصل پنجم American Horror Story شخصیت‌های به یاد ماندنی زیادی از جمله لیز تیلور، جیمز پاتریک مارچ و به ویژه کنتس را به طرفداران نشان داد. کنتس با بازی لیدی گاگا، زنی است که مصمم می‌باشد بدون توجه به هزینه، قدرت خود را حفظ کند. با وجود این، او در برخی موارد از اطرافیان خود محافظت می‌کند. او مسئول کمک به لیز تیلور است که خودش را بپذیرد و او واقعاً عاشق بچه‌هایی است که از آن‌ها مراقبت می‌کند. کنتس علاوه بر کمدی از لباس خیره کننده و طبیعت فریبنده‌اش، یک خون آشام قوی است که از ایستادن در مقابل مردان زندگی خود، به ویژه همسرش، قاتل سریالی جیمز پاتریک مارچ، هراسی ندارد. او یکی از تنها شخصیت‌های مجموعه American Horror Story است که طرفداران هم موافق و هم مخالف آن هستند.

David

برترین خون آشام ها در فیلم های ژانر ترسناک

The Lost Boys تا حدی به خاطر شخصیت Keifer Sutherland، دیوید، جزء خون آشام های برتر در فیلم های ژانر ترسناک قرار گرفته است. او دارای  ویژگی‌های موتور سوارانی که لباس چرم می‌پوشند است و نگرشی مقدس‌طلبانه دارد؛ اما به نوعی مخاطبان به اندازه شخصیت‌های مایکل و استار، به سمت او نیز جذب می‌شوند. وقتی دیوید مثل خفاش با خون‌آشام‌های دیگرش وارونه نمی‌خوابد، برای وعده غذایی بعدی خود در سانتا کارلا (در واقعیت، سانتا کروز) پیاده‌روی می‌کند. دیوید یک آنارشیست است که بر تمام افرادی که با او ملاقات می‌کند، قدرت خود را نشان داده است. او هیچ مشکلی با آشامیدن خون برای ادامه بقا ندارد. در واقع، به نظر می‌رسد از فرصت برای ایجاد ویرانی بیشتر در اطراف خود لذت می‌برد.

Spike

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
خون آشام های برتر در فیلم های ژانر ترسناک

وقتی اکثر مردم به خون آشام‌های Buffy The Vampire Slayer فکر می‌کنند، اولین فکرشان معمولا فرشته است. اگرچه عشق اول بافی شخصیت بزرگی بود که سیر تکاملی آن در طول سریال برای تماشای آن عالی است؛ اما این اسپایک بود که به عنوان شخصیتی به یاد ماندنی‌تر برجسته دیده می‌شود. اسپایک که با نام ویلیام خونین نیز شناخته شده است، یک خون‌آشام ترسناک بود که حتی قبل از اینکه پا به Sunnydale بگذارد، چندین قاتل خون‌آشام را کشته بود. در طول نمایش، وفاداری در حال تغییر اسپایک از او شخصیتی غیرقابل پیش بینی و در عین حال جذاب ساخت. در یک سکانس او تله‎‌هایی برای کشتن بافی می‌گذارد و دقیقه بعد عاشق او می‌شود. اسپایک چندین بار خود را برای بافی و گروه اسکوبی فدا کرد، اگرچه مورد قدردانی قرار نمی‌گرفت؛ اما بافی همیشه برای کمک به اسپایک تکیه می‌کرد.

Barnabas Collins

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
پر طرفدار ترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک

سری Dark Shadows که یک فیلم خیلی ترسناک در حد مرگ بودند، نیازهای طرفداران خون آشام را در اواخر دهه شصت برآورده کرد، به خصوص با خون آشام نمادین، بارناباس کالینز. اگرچه بارناباس می‌توانست گوشه‌گیر باشد؛ اما یک خون‌آشام کاریزماتیک بود که اطرافیانش او را دوست داشتند. با بازی جاناتان فرید، قوس بارناباس از یک خون آشام بی رحم به خون آشامی که به خانواده‌اش اهمیت می‌دهد زیرا او را نجات خواهد داد، بخشی از چیزی است که او را به شخصیتی به یاد ماندنی تبدیل کرده است. برنابا علیرغم تکاملش، هنوز یک شرور محسوب می‌شود. در سال 2013، راهنمای تلویزیون او را به لیست بدترین شرورهای تمام دوران اضافه کرد.

Damon Salvatore

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک

هنگامی که دیمون اولین بازی خود را در « Vampire Diaries» انجام می‌دهد و به نظر می‌رسد که یک شخصیت وایلدکارت است. او کاملاً علاقه‌ای به ترکیب شدن با انسان‌ها ندارد، به نظر می‌رسد برای اینکه به چه کسی آسیب می‌زند اهمیتی نمی‌دهد و فقط می‌خواهد با توانایی‌های خون‌آشام‌اش اوقات خوبی را سپری کند. البته همه اینها کاملاً درست نیست و او در طول سریال به یکی از جالب ترین شخصیت‌ها تبدیل می‌شود. مانند کاترین، هرچه مخاطبان درباره دیمون بیشتر بدانند، بیشتر به او علاقه‌مند می‌شوند. او به راحتی به یکی از دوست داشتنی ترین شخصیت‌های سریال تبدیل می‌شود که باید از نظر احساسی دیده شود تا مخاطب ببیند او واقعاً کیست.

Alice Cullen

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
برترین خون آشام ها در فیلم های ژانر ترسناک

خون آشام‌ها در داستان‌های مختلف توانایی‌های زیادی دارند. اغلب، حواس، قدرت و رفلکس های برتر وجود دارد. گاهی اوقات تبدیل به خفاش می‌شود. برای The Twilight Saga، توانایی‌ها بسط شخصیت انسانی آن‌ها هستند. آلیس جزء پر طرفدار ترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک قرار گرفته است. این او را در فرهنگ پاپ منحصربه‌فرد می‌سازد؛ زیرا این مهارتی است که معمولاً برای به تصویر کشیدن جادوگران در نظر گرفته می‌شود. آلیس همچنین در بدن خود استخوان تیز یا جونده‌ای ندارد. او بهترین نقش آفرینی را در این فیلم کرده است، با توجه به اینکه داستان پس‌زمینه آلیس چقدر تاریک می‌باشد. آلیس همان شخصیتی است که مخاطب آرزو می‌کند با او دوست شود، چه او یک خون آشام باشد یا نه.

Selene

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
خون آشام های برتر در فیلم های ژانر ترسناک

Underworld همچنین پویایی بین گرگینه‌ها و خون آشام‌ها را بررسی می‌کند، کاری که بسیاری از فرنچایزهای فراطبیعی در سال‌های پس از ظهور هر دو موجود در ادبیات انجام داده‌اند. تفاوت اینجاست که خون آشام‌ها شرور نیستند. بیشتر داستان‌های خون‌آشام ممکن است شامل یک یا دو مرد خوب باشد؛ اما آن‌ها اغلب قسمت اعظم شرور را تشکیل می‌دهند. این در مورد سلن صدق نمی‌کند. او قهرمان داستان خود است، فقط سعی می‍‌کند کار درست را انجام دهد؛ اما در نهایت در میانه یک جنگ باستانی گیر می‌کند. در حالی که هر فصل از فرانچایز فیلم محبوب نیست، سلنا برای حفظ تعادل ظریف در دنیای خود تلاش می‌کند یک قهرمان جذاب را به وجود آورد.

Morbius

بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک
پر طرفدار ترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک

در حالی که اکثر خون آشام‌ها در فرهنگ پاپ به وضوح الهام (و اسطوره شناسی) خود را از دراکولا می‌گیرند، موربیوس کمی متفاوت است. او در داستان‌های علمی تخیلی به جای ماوراء طبیعی است. توانایی‌های خون‌آشام‌مانند موربیوس که در اصل یک شخصیت شرور مرد عنکبوتی بود؛ البته نتیجه یک آزمایش است، نه یک نیش. با گذشت سال‌ها، این شخصیت کمتر به یک شخصیت شرور تبدیل شده و بیشتر به یک ضدقهرمان دلسوز شکل گرفته است. او در واقع بسیاری از داستان‌هایش را صرف مبارزه با جرم و جنایت می‌کند؛ اما همچنین تلاش خواهد کرد تا دریابد که چگونه خصلت خون‌آشامی‌اش را درمان کند، چیزی که دیگر خون‌آشام‌ها واقعاً فرصت انجام آن را ندارند. او از سال 1971 محبوبیت خود را حفظ کرده است و در فیلم لایو اکشن خود نشان داد که قدرت ماندگاری در انواع فرانچایزها را دارد.

بیشتر بخوانید:

هر آنچه از فیلم موربیوس 2 می دانیم ؛ تاریخ اکران فیلم موربیوس 2 چه زمانی است؟
نقد و بررسی فیلم Morbius ؛ آیا فیلم موربیوس ضعیف‌ترین اثر مارول است؟

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین خون آشام ها در سینمای ژانر ترسناک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *