بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

سینما‌دوستان بسیاری از فیلم‌ها را تحسین کردند اما به عنوان آن‌ها توجهی نداشتند. در ادامه بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند را به شما معرفی می‌کنیم.

عناوین نقش بزرگی در اولین تاثیری که فیلم‌ها بر بینندگان می‌گذارند، ایفا می‌کنند. طبیعتاً فیلمی با عنوانی که بتواند توجه تماشاگران سینما را به خود جلب کند و در نتیجه مردم را به سمت خود بکشاند، احتمال موفقیت بیشتری دارد. علاوه بر این، عناوین به شکل دادن از فهم ما درباره لحن یک فیلم کمک می‌کنند و پیامی دقیق درباره موضوع فیلمنامه بیان خواهند کرد. بهترین فیلم های ترسناک 2023 و ژانرهای مختف همواره سعی دارند تا با انتخاب یک عنوان خوب، توجه طرفداران را به خود جلب کنند.

برخی از فیلم‌هایی که سینمادوستان آن‌ها را پسندیدند، عنوان‌هایی را داشتند که آنقدر بد بودند که نمی‌شد آن را ذره‌ای با فیلم تطبیق داد. در واقع منظور ترسناک بودن عنوان فیلم در تیتر این مقاله به هیمن موضوع اشاره دارد. به این معنی که عنوان این فیلم‌ها با وقایع فیلم مطابقت نداشتند؛ در حالی که این فیلم‌ها طرفداران زیادی دارند، اما عنوان‌های خوبی برای آن‌ها انتخاب نشده، و آنقدر بد انتخاب شدند که می‌شود آن‌ها را ترسناک هم دانست.

متأسفانه، تعداد بی‌شماری فیلم ترسناک و اکشن محبوب به دلیل عناوین ناامیدکننده و گمراه‌کننده‌شان، توجه لازم را به خود جلب نکردند که در برخی مواقع بینندگان نتوانستند به درستی درک کنند که فیلم مورد نظر در واقع درباره چه چیزی است. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نکات جالبی را در مورد عناوین محبوبی که در فیلم‌های مربوطه بسیار بد هستند، بیان کرده‌اند. در این مقاله از فیگار به بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند می‌پردازیم.

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

فیلم های برتر که اسم ترسناکی دارند

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

عروس شاهزاده (The Princess Bride)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

این ماجراجویی فانتزی نمادین در سال 1987 توسط راب رینر از رمان ویلیام گلدمن در سال 1973 اقتباس شده است و یک ساعت جادویی و جذاب را برای بینندگان ایجاد می‌کند. داستان فیلم درباره مزرعه‌داری به نام وستلی با بازی کری الوز است که پس از یک جدایی طولانی، باید عشق واقعی خود با بازی رابین رایت را از چنگال شاهزاده هامپردینک با بازی کریس ساراندون نجات دهد.

به گفته برخی از سینما دوستان، فیلم The Princess Bride اگر عنوان متفاوتی داشت می‌توانست بیشتر دیده شود. بسیاری از افرادی که فیلم را مشاهده کردند، معتقد هستند که عنوان آن در واقع محتوای فیلم را به هیچ وجه منعکس نمی‌کند و بسیاری از مردم را خسته خواهد کرد. علاوه بر این، در حالی که آنها فیلم را دوست دارند، با چند نفر آشنا شده‌اند که فیلم را ندیده‌اند، زیرا آنها تصور می‌کنند که این فیلم در امتداد خطوط فیلم‌های دیزنی شبیه به سیندرلا است.

شماره شانس اسلوین (Lucky Number Slevin)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

این فیلم اکشن مهیج نئو نوآر ساخته پل مک‌گولگان با روایتی جذاب حول مردی بی‌خبر با بازی جاش هارتنت می‌چرخد که در میانه‌ی جنگی طراحی شده توسط دو جنایتکار در شهر نیویورک قرار گرفته است.

با وجود اینکه فیلم Lucky Number Slevin دارای چند صحنه سرگرم‌کننده و به یاد ماندنی و طنز فوق العاده است، اما از نظر فنی به عنوان یک کمدی به بازار عرضه نمی‌شود، به همین دلیل است که سینما دوستان معتقدند که عنوان فیلم می‌توانست متفاوت باشد. برخی کاربران شبکه اجتماعی گفتند که این یک عنوان احمقانه است، اگرچه قسمت‌های خنده‌داری داشت، اما کمدی نبود، بنابراین عنوان مسخره می‌تواند مردم را از تماشای آن منصرف کند.

اگزیستنز (eXistenZ)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

این فیلم اواخر دهه 1990 به کارگردانی دیوید کراننبرگ، فیلمساز بسیار تأثیرگذار که توسط برخی به عنوان یک اثر کلاسیک در ژانر علمی تخیلی تلقی می‌شود، ساخته شده است. این فیلم با تمرکز بر روایت یک طراح بازی که مجبور می‌شود آخرین واقعیت مجازی خود را در جریان بیندازد، یکی از بهترین فیلم های جهان شده است.

برخی از کسانی که این فیلم را دیده‌اند عنوان فیلم را افتضاح خواندند. به همین علت این اثر جزو برترین فیلم هایی که عنوان وحشتناکی دارند قرار می‌گیرد.

باغبان وفادار (The Constant Gardener)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

در فیلم The Constant Gardener، رالف فاینز نقش یک بیوه و دیپلمات بریتانیایی، جاستین کویل را بازی می‌کند که در تلاش برای کشف منشاء رازی مربوط به قتل وحشیانه همسرش تسا با بازی راشل وایز و سفری جذاب را آغاز می‌کند. با داستان سرایی گیرا، فیلم پرتعلیق فرناندو میرلس ارزش تماشا را دارد و برای کسانی که از این ژانر لذت می‌برند جذاب خواهد بود.

با این حال، عنوان آن می‌توانست بسیار چشم نوازتر باشد. حداقل طبق گفته برخی سینما دوستان، این عنوان نمی‌تواند عظمت فیلم را نشان دهد. کاربران آن را یک فیلم که هیچ کس به خاطر عنوانش آن را ندید، خواندند. برخی معتقد بودند که عنوان فیلم در مقابل کتاب افتضاح است. این اثر هم جزو فیلم های برتر که اسم ترسناکی دارند قرار می‌گیرد.

وثیقه (Collateral)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

این فیلم با بازی تام کروز و جیمی فاکس، کولترال یک راننده تاکسی لس آنجلسی با بازی فاکس را به تصویر می‌کشد که بعداً متوجه می‌شود که مشتری فعلی‌اش با بازی کروز یک قاتل است که او را مجبور می‌کند در چندین مکان در حال رانندگی در شهر باشد.

به عقیده برخی از افراد که فیلم را مشاهده کردند، این فیلم معمایی مایکل مان دارای عنوان ضعیف برای چنین فیلم بزرگی است. بسیاری از بینندگان با این موضوع موافق هستند و می‌گویند که این فیلم بسیار مهم است، اما با عنوانی کاملاً ضعیف باعث شده تا کمتر دیده شود. این اثر می‌توانست جزو بهترین فیلم های ترسناک و معمایی باشد.

کیک لایه‌ای (Layer Cake)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

دنیل کریگ یک دلال کوکائین ساکن لندن را در این فیلم جنایی را بازی می‌کند. اگرچه او می‌خواهد تجارت را ترک نماید، اما مجبور می‌شود ابتدا یک کار پرمخاطره که شامل ربودن دختر نوجوان یک گانگستر رقیب که با بازی مایکل گامبون است را تمام کند.

با وجود اینکه فیلم متیو وان بر اساس کتابی به همین نام اثر جی جی کانولی کریگ را در مسیری قرار داد تا پا جای جاسوسی با نام جیمز باند بگذارد، برخی از سینما دوستان بر این باورند که این اثر بزرگ می‌توانست عنوانی متفاوت را انتخاب کند. نام این فیلم از نظر طرفداران سینما شبیه یک رامکام به نظر می‌رسد، با این تفاوت که یک فیلم جنایی بریتانیایی فوق العاده است.

درد (Dredd)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

فیلم Dredd 3D با ترکیب ژانرهای علمی تخیلی و اکشن به نتایج جالبی دست یافته است.  فیلم Dredd 3D یک اثر بسیار سرگرم کننده در سال 2012 توسط پیت دیویس ساخته شده است که توسط الکس گارلند، سازنده فیلم Ex-Machina نوشته شد. این اثر یک شهر آینده محور را نشان می‌دهد که در آن پلیس اجازه دارد به عنوان قاضی و هیئت منصفه عمل کند. با وجود اینکه این فیلم دارای جلوه‌های ویژه خیره کننده و روایتی جذاب است، عنوان فیلم Dredd 3D در نهایت در بازاریابی فیلم عملکرد ضعیفی داشت.

رستگاری در شاوشنک (The Shawshank Redemption)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

در داستان این فیلم تکان دهنده، مفاهیمی چون دوستی، آزادی، ظلم و مهم‌تر از همه امید اثر فرانک دارابونت، برگرفته از رمانی به همین نام اثر استیون کینگ، مطرح می‌شود. بینندگان در روایت این فیلم با یک بانکدار با بازی تیم رابینز آشنا می‌شوند. زندگی در زندان ایالتی شاوشنک به دلیل قتل همسر و معشوقش علیرغم ادعای بی گناهی او، همه‌ی آنچیزی است که در سرتاسر فیلم می‌بینید. در حالی که رستگاری در شاوشنک یک موفقیت بزرگ از نظر منتقدان است، متاسفانه در باکس آفیس عملکرد خوبی نداشت و بسیاری از کسانی که فیلم را دیدند، معتقدند که عنوان آن مقصر این موضوع بود.

جان کارتر (John Carter)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

این فیلم اکشن علمی تخیلی محصول سال 2012 به کارگردانی اندرو استانتون که بر اساس “یک شاهزاده مریخ” اولین کتاب از سری رمان‌های بارسوم نوشته ادگار رایس باروز است، شخصیت اصلی با بازی تیلور کیچ را در سفر خود برای میانجی گری ناآرامی‌های داخلی دنبال می‌کند. هنگامی که از یزخس از افراد سینمادوست، پرسیده شد که نمونه‌هایی از فیلم‌های خوب با عناوین وحشتناک را نام ببرند، بسیاری از کاربران معتقد بودن که نام این فیلم مانند یک فیلم بیوگرافی است و می‌توانست عنوان بهتری داشته باشد.

بیبی راننده (Baby Driver)

بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند
بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند

اگرچه فیلم Baby Driver یک فیلم نسبتاً محبوب است، بسیاری از بینندگان آن معتقدند که می‌توانست از عنوان دیگری بهره ببرد. فیلم خوش ساخت ادگار رایت بهمراه یک موسیقی متن باورنکردنی به تصویر کشیده می‌شود.

کسانی که فیلم را مشاهده کردند معتقد بودند که عنوان فیلم Baby Driver به نظر به عنوان یکی از فیلم‌های عجیب و تخیلی زیاد جالب نیست. بسیاری از سینما دوستان در شبکه‌های اجتماعی می‌گفتند که اگر ما در جریان نبودیم، فکر می‌کردیم این فیلم یک اثر کمدی آشغال است که در آن یک نوزاد فرار می‌کند و ماشین‌ها را می‌دزدد. این اثر یک فیلم خیلی ترسناک در حد مرگ با هیجان بالا است که به دلیل عنوان بد خود، نادیده گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم هایی که عنوان ترسناکی دارند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

منبع: کولایدر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *