فرادرس

بهترین انیمه های چینی ؛ بهترین و مهم ترین انیمه های چینی را بشناسید

در این نوشتار به معرفی بهترین انیمه های چینی خواهیم پرداخت. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا بهترین و مهم ترین انیمه های چینی را بشناسید.

به لیست بهترین انیمه های چینی که برای تماشا تهیه شده است، خوش آمدید. در ابتدا ممکن است انیمه های چینی کمی متفاوت به نظر برسد، اما به تدریج به آن عادت می‌کنید. مضامین موجود در انیمه های چینی بسیار خوب هستند. البته کمبودهای انیمه چینی زیاد است، ولی علت آن، این است که آن‌ها تازه وارد حرفه انیمه‌سازی شده‌اند. در آینده کارهای بهتری از آن‌ها خواهید دید.

انیمه های چینی با اسم Donghua معروف هستند. چین نسبت به سال‌های گذشته در ساخت انیمه پیشرفت چشمگیری داشته است. همانطور که اشاره شد این انیمه‌ها می‌توانند رقیب قدری برای انیمه های ژاپنی باشند. در مقاله‌های قبلی سایت فیگار، همچون بهترین انیمه های مدرسه ای ، بهترین انیمه های ایسکای و بهترین انیمه های عاشقانه به معرفی برخی از بهترین انیمه های ژاپنی در ژانرهای مختلف پرداخته ایم.

انیمه های چینی از نظر گرافیکی شباهت بسیاری به انیمه های ژاپنی دارند، اما از نظر محتوا متفاوت هستند. اکثر انیمه های چینی مضامین تاریخی و رزمی دارند، که مطابقت بسیاری با فرهنگ چین دارد. البته در زمینه‌های دیگر نیز انیمه تولید می‌کنند، اما اکثریت با تم تاریخی-جادویی و هنرهای رزمی هستند. با مطالعه این نوشتار از سایت فیگار نیز می‌توانید با بهترین انیمه های چینی در ژانرهای مختلف آشنا شوید. در ادامه مقاله همراه ما باشید، تا بهترین و مهم ترین انیمه های چینی را بشناسید.

بهترین انیمه های چینی

بهترین و مهم ترین انیمه های چینی را بشناسید

نگاهی کلی به لیست انیمه‌هایی که در نوشتار بهترین انیمه های چینی برای شما فراهم شده است:

 1. Quanzhi Gaoshou (استاد تمام وقت)
 2. Doupo Cangqiong (جنگیدن برای شکستن آسمان)
 3. Mo Dao Zu Shi (پدر سالار را لمس کنید)
 4. Congqian Youzuo Lingjianshan (زمانی کوه لینجیانشان وجود داشت)
 5. Ling Qi (درستش کن)
 6. Douluo Dalu (سرزمین روح)
 7. Zhen Hun Jie (خیابان مرثیه)
 8. Huyao Xiao Hongniang (خواستگار)
 9. Da Yu Hai Tang (ماهی بزرگ و بگونیا)
 10. Yao Shen Ji (حسابرسی)

Quanzhi Gaoshou

بهترین انیمه های چینی , انیمیشن های چینی , سرزمین انیمه های چینی , انیمه چینی
بهترین انیمه های چینی , انیمیشن های چینی , سرزمین انیمه های چینی , انیمه چینی

Ye Xiu یک بازیکن حرفه‌ای در بازی آنلاین Glory است. به خاطر مهارت‌هایی که دارد و کمک‌هایی که به پیشرفت بازی، در سال‌هایی که برای شرکت سازنده بازی کار می‌کرد، کرده است، به عنوان خدای بازیکن‌ها شناخته می‌شود. اما به دلایل مختلف، از تیم‌ها بیرون انداخته می‌شود و از او می‌خواهند که استعفا دهد. پس از انصراف از بازی حرفه‌ای، در یک کافی‌نت کار می‌کند. زمانی که بازی Glory دهمین سرورش را راه اندازی می‌کند، او تصمیم می‌گیرد دوباره به بازی برگردد. با ۱۰سال تجربه‌ای که از گذشته دارد، تصمیم می‌گیرد که دوباره به اوج برسد.

برخلاف بیشتر انیمه‌هایی که با این انیمه در یک ژانر قرار دارن، این انیمه در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد. زمانی داخل بازی هستید که شخصیت اصلی وارد بازی شود. روحیه تیمی که هم در خارج از دنیای بازی و هم در دنیای بازی وجود دارد، می‌تواند این انیمه را در ژانر ورزشی هم قرار دهد. این انیمه امتیاز ۷.۷ را از سایت IMDB دریافت نموده است.

 • ژانر: اسپورت-بازی، ماجرایی، اکشن
 • نوسنده: Sha Liang
 • کارگردان: Ke Xiong
 • تعداد قسمت: ۲ فصل ۲۴ قسمت

Doupo Cangqiong

بهترین انیمه های چینی , انیمیشن های چینی , سرزمین انیمه های چینی , انیمه چینی
بهترین انیمه های چینی , انیمیشن های چینی , سرزمین انیمه های چینی , انیمه چینی

جهانی را تصور کنید که جادویی در آن وجود ندارد و در این جهان فقط افراد قدرتمند قوانین را وضع می‌کنند. شیائو یان در چنین جهانی زندگی می‌کند. او سه سال پیش به قدرتی بسیار برتر دست یافت، که سال‌ها همچون آن دیده نشده بود. و ناگهان به دلیلی که حتی خودش از آن خبر نداشت، تمام قدرتش را از دست داد.

علاوه بر آن، نا لان یان، که با خواست پدربزرگش با او نامزد شده بود، می‌خواهد نامزدی را بشکند. شیائو یان که می‌خواهد از قبیله و ناموس آن محافظت کند، برای ۳ سال بعد یک دوئل ترتیب می‌دهد. طی ۳ سال باید بسیار قوی‌تر از گذشته شود تا…

این انیمه امتیاز ۸.۶ را از سایت IMDB دریافت نموده است.

 • ژانر: عاشقانه،‌ ماجرایی، فانتزی
 • نوسنده: Zhang Ting
 • کارگردان: Yu Rongguang
 • تعداد قسمت: ۴۵

بیشتر بخوانید: بهترین انیمه های شونن


Mo Dao Zu Shi

انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی
انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی , انیمیشن های چینی , انیمه چینی

وی وو شیان استاد بزرگ فرقه شیطانی است. انسان‌های بسیاری از متنفر هستند. و نهایتا او از طرف بهترین و مورد اعتمادترین دوستش خنجر می‌خورد و می‌میرد. سال‌ها بعد روح او به بدن یک دیوانه که مورد آزار و اذیت بقیه قرار می‌گرفت، وارد می‌شود. آن دیوانه بدنش را به شیان اهدا می‌کند تا انتقامش را بگیرد.

وو شیان بعد از به دست آوردن بدن جدیدش، با یکی از قوی‌ترین مبارزان لان وان ژی، که در زندگی قبلی‌اش دشمن بود، درگیر می‌شود. این انیمه داستان وو شیان و اینکه چطور به رهبر فرقه شیطانی تبدیل و با لان وان ژی دشمن می‌شود را تعریف می‌کند.

جذاب‌ترین بخش این انیمه، جدا از داستان جذابش، آرت فوق‌العاده و بی‌نظیر آن است. گرافیک انیمه شما را مجاب می‌کند که چشم‌تان را از روی انیمه بر ندارید. موسیقی و صحنه‌های مبارزه‌ که فقط از عهده فیلم‌های چینی برمی‌آید نیز، اجزای این انیمه لدت‌بخش را تشکیل می‌دهند. این انیمه امتیاز ۸.۶ را از سایت IMDB دریافت نموده است.

 • ژانر: اکشن، ماجرایی، فراواقعی
 • نوسنده: Liang Sha
 • کارگردان: Xiong Ke
 • تعداد قسمت: ۲ فصل ۲۳ قسمت

Congqian Youzuo Lingjianshan

انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی
انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی , انیمیشن های چینی , انیمه چینی , بهترین انیمه های چینی

در زمان‌های قدیم در ۹ استان “کیوشو”، یک اتفاق فجیع پیش‌بینی شده بود. از این قرار بود که با سقوط ستاره‌های دنباله‌دار به زمین، انرژی روحانی آسمان‌ها و زمین از بین می‌رود و دوره‌ای از هرج و مرج شروع خواهد شد. اما پیش بینی‌ها درست از آب در نیامدند و دنباله‌دارها بدون برخورد با زمین از آسمان شب عبور کردند.

در این زمان، در یک روستای دور افتاده از مناطق “سوکی” پسری به اسم “اوریکو” به دنیا می‌آید. این بچه تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته است. ۱۲ سال بعد، این پیش‌بینی به فراموشی سپرده می‌شود. قبیله “ریکنزن” یکی از ۵ فرقه قوی در ۹ استان است که تصمیم میگیرد برای پذیرفتن شاگردهای جدید، امتحانی را برگزار کنند. وقتی اوریکو متوجه این قضیه می‌شود، همراه با خدمتکارش “اوشو” به سمت محل برگزاری امتحان می‌رود.

داستان‌های چینی با داستان‌های ژاپنی خیلی فرق دارند. اگر هیچ نوع آشنایی با آن‌ها ندارید، نگران نباشید. بعد از تماشای چند قسمت با  آن آشنا می‌شوید و از تماشای آن لدت خواهید برد. از همراهی شما تا این قسمت از نوشتار بهترین انیمه های چینی متشکریم. در ادامه با تعدادی دیگر از این انیمه های عالی آشنا خواهید شد.

 • ژانر: کمدی، جادویی، فانتزی
 • نوسنده: Guowang Bixia
 • کارگردان: Iku Suzuki
 • تعداد قسمت: ۱۲

بیشتر بخوانید: بهترین انیمه های شیطانی


Ling Qi

انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی
انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی , انیمیشن های چینی , انیمه چینی , بهترین انیمه های چینی

“کیکا یو”، وارث یک خاندان جن‌گیر معروف و با سابقه است. او بعد از اینکه خانواده‌اش را از دست می‌دهد، از نظر اقتصادی دچار مشکل می‌شود. به همین علت مجبور می‌شود برای گذراندن زندگی، سیستم‌های رایانه‌ای را تعمیر کند و گاهی به صورت پاره وقت پیش‌گویی انجام دهد.

یک شب یو مجبور می‌شود که برای انجام دادن کاری به اوراق فروشی برود. به طور اتفاقی شاهد مبارزه‌ای بین یک جن‌گیر مرموز و در عین حال جذاب، به نام “تانموکو کی”، با یک روح شیطانی میشود. این اتفاق یک دریچه جدید برای کیکا یو باز می‌کند و سرنوشت او تغییر می‌یابد. ولی متاسفانه سرنوشت روی دیگری به نام سنگدلی دارد، که باعث می‌شود یو با یک ماشین تصادف کند.

پس از این تصادف او به روح تبدیل می‌شود. درست در همین زمان جن‌گیر خوش‌تیپ داستان، از ناکجا آباد ناگهانی ظاهر می‌شود. او از کیکا یو تقاضا می‌کند که برای مبارزه با ارواح شیطانی، با اون پیمان ببندد. در ادامه ماجراهای بعد از بستن پیمان روحی این دو دنبال می‌شود. این انیمه امتیاز ۸.۲ را از سایت IMDB دریافت کرده است.

 • ژانر: فانتزی، انیمیشن
 • نوسنده: Reiko Torii
 • کارگردان: Li Haoling
 • تعداد قسمت: ۱۰

Douluo Dalu

انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه
انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه , انیمیشن های چینی , انیمه چینی

تنگ سان زندگی‌اش را در بخش بیرونی فرقه تنگ گذراند و با مخلوقات و سلاح‌های مخفی سر و کار داشت. وقتی آموزش یکی از هنرهای رزمی مخفی را از قسمت داخلی فرقه دزدید تا به هنرش اضافه کند، تنها راه او برای فرار مرگ بود. ولی زمانی که خودش را از قله‌ی جهنم مرگبار پرتاب کرد، در یک دنیای جدید متولد شد. دنیای دولو دالو (سرزمین ارواح)، دنیایی که هر شخصی در آنجا، روح خودش را دارد. آن‌هایی که روح قوی‌تری دارند، می‌توانند با تمرین به ارباب ارواح تبدیل شوند.

روحی که در تنگ سان متولد شده است، علف نقره‌آبی، یک روح بی‌مصرف است.. آیا تنگ سان موفق می‌شود که بر سختی‌ها غلبه کند و به درجات والای ارواح برسد؟ در این دنیای جدید افتخاری به ارمغان خواهد آورد؟

این انیمه به صورت ۳ بعدی ساخته شده است. با اینکه حرکات یک مقدار آزار دهنده به نظر می‌رسند، اما بعد از مدتی به تماشای آن عادت خواهید کرد. می‌توانید از داستان لذت ببرید. به خاطر سبک و حرکاتی که در انیمه استفاده شده است، بیشتر از اینکه حس تماشای انیمه به شما دست دهد، انگار در حال انجام بازی کامپیوتری هستید. با این حال صحنه‌های اکشن انیمه همچنان از جذابیت برخوردار است.

 • ژانر: اکشن،‌ ماجرایی
 • تعداد قسمت: ۱۱۹
 • مدت زمان هر قسمت: ۲۰ دقیقه

بیشتر بخوانید: بهترین انیمه های ایچی (Ecchi)


Zhen Hun Jie

انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه
انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه , انیمیشن های چینی , انیمه چینی

در “خیابان مرثیه”، ارواح شیطانی جذب می‌شوند، تا انسان‌ها بتوانند آن‌ها را نابود کنند. آن‌جا جایی است که ارواح و انسان‌ها در کنار هم زندگی می‌کنند. اما همه انسان‌ها نمی‌توانند به این خیابان وارد شوند. فقط کسانی که روح نگهبان داشته باشند می‌توانند وارد شوند. به همین خاطر انسان‌های محدودی هستند که می‌توانند وارد این خیابان شوند.

“شیا لینگ” فقط یک کارآموز معمولی دانشگاه بود، اما یک ملاقات اتفاقی زندگی عادی او را تغییر می‌دهد. در این دنیای پر از ارواح شیطانی، آیا می‌توانید با روحیه نگهبان خود برای زنده ماندن همکاری کنید؟ این انیمه امتیاز ۸.۱ را از سایت IMDB دریافت کرده است.

 • ژانر: اکشن، ماجرایی، درام
 • کارگردان: Shujie Li
 • تعداد قسمت: ۲۴

Huyao Xiao Hongniang

انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه
انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه , انیمیشن های چینی , انیمه چینی

در این انیمه عاشقانه چینی جدید عشق واقعی هرگز نخواهد مرد. حتی اگر این عشق بین یک موجود فانی مثل انسان‌ها و یک موجود نامیرا مثل یوکای‌ها باشد. ولی از آنجایی که زندگی انسان‌ها محدود است، یوکای‌هایی که محبوب‌شان را از دست می‌دهند، باید بدون آن‌ها به زندگی ادامه دهند. حتی اگر انسان‌ها دوباره متولد شوند و یوکای دوباره شریکش را بیابد، خاطرات گذشته‌ از ذهن انسان پاک شده است.

برای حل این مشکل، یک یوکای سرویس جدیدی را ارائه می‌دهد. با استفاده از آن سرویس، یوکای‌ها می‌توانند حافظه معشوقه‌‌شان را بازگردانند. پس اگر یوکایی عزیزش را از دست بدهد، با خریدن این سرویس، حافظه‌ی محبوبش را بازیابی خواهد کرد. به این ترتیب دوباره روزهای عاشقانه‌شان شروع می‌شود. این انیمه یک داستان عاشقانه به سبکی کاملا جدید است. لحظات خوشی را برای شما فراهم خواهد کرد.

 • ژانر: رمانتیک،‌ کمدی، فانتزی
 • کارگردان: Wang Xin ، Dong Yi
 • تعداد قسمت: بیش از ۱۲۰ قسمت

Da Yu Hai Tang

بهترین انیمه های چینی , انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی
بهترین انیمه های چینی , انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی

در سرزمینی اسطوره‌ای و کهن، مردمانی روح مانند وجود دارند، که بر نظم قلمروی فانیان نظارت می‌کنند. یکی از آن‌ها، دختری با نام “چون” است. او به سنی رسیده است که باید تحت آزمونی، به نام مراسم عبور، قرار بگیرد. در این آزمون او باید دنیای انسان‌ها را به تنهایی تجربه کند و در آن به کاوش بپردازد.

زمانی که وقت بازگشت او از دنیای انسان‌ها فرا می‌رسد، طوفان می‌شود و او در یک تور ماهی‌گیری به دام می‌افتد. چون توسط پسری از انسان‌ها نجات پیدا می‌کند. اما خود پسر در حین حادثه غرق می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد. چون با داشتن احساس گناه، به دنیای خود بازمی‌گردد.

بعد از آن ماجرا، او با “نگهبان روح” آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد که آن پسر را، در ازای نیمی از طول عمرش احیا کند. اما چون خبر نداشت که مداخله در نظم طبیعی دنیا عواقب شدیدی به همراه خواهد داشت. “ماهی بزرگ و بگونیا” داستان فداکاری و رستگاری “چون” است، که با توانایی‌های محدودش به تقابل با مرگ، عشق و احساساتش می‌پردازد. او باید تصمیمی بگیرد که آیا همه چیز را برای نجات جان یک انسان فانی فدا کند، یا تعهد اخلاقی خود را برای پاسداری از نظم جهان از دست ندهد.

شاید این انیمه یکی از بهترین انیمه های چینی تا به امروز باشد. نه تنها این انیمه در سطح چین، که در کل دنیا مورد توجه قرار گرفته است. دیدن یک انیمیشین که پیوند عمیقی با تعالیم و فرهنگ چینی دارد و پر از مفاهیم اخلاقی و انسانی است، هیچوقت خالی از لطف نیست. این انیمه امتیاز ۷.۱ را از سایت IMDB دریافت کرده است.

 • ژانر: رمانتیک، درام، انیمه چینی فانتزی , ماجرایی
 • نوسنده: Liang Xuan
 • کارگردان: Liang Xuan ،Chun Zhang
 • مدت زمان فیلم: ۱۰۶ دقیقه

Yao Shen Ji

انیمیشن های چینی , انیمه چینی
انیمیشن های چینی , انیمه چینی , بهترین انیمه های چینی

Nie Li قوی‌ترین شخص با روح شیطانی و همچنین رهبر دنیای رزمی و مبارزه نیز است. اما با این وجود، در زمان جنگ با امپراطور دانایی و شش جانور الهی می‌میرد. در حالتی که خودش نیز علت آن را نمی‌داند، به ۱۳ سالگی خود باز می‌گیرد. و اکنون او ضعیف‌ترین فرد کلاس است. اما با توجه به تجربه‌هایی که از زندگی قبلی خود کسب کرده بود، سعی دارد تا مجددا قدرتمندترین باشد. دستیابی به قدرت اکنون هدف او شده است.

 • ژانر: اکشن، ماجرایی، درام، تاریخی
 • تعداد قسمت: بیش از ۱۲۰
 • مدت زمان هر قسمت: ۷ دقیقه

بیشتر بخوانید:

شما کدام انیمه های چینی را می‌شناسید که باید در این لیست حضور داشته باشند؟ لطفا نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.


8 thoughts on “بهترین انیمه های چینی ؛ بهترین و مهم ترین انیمه های چینی را بشناسید

 1. از کجا می تونیم دانلود کنیم و زیرنویس فارسی یا اینگلیسی رو گیر بیاریم (بیشتر فارسی )
  این پیام هم برای بقیه گذاشتم ببینن ^_^

 2. توی بخش خلاصه mo dao zu shi وی وو شیان از سمت صمیمی ترین دوسش خنجر نمی خوره خودکشی میکنه لن وان ژی هم دشمنش نیس درواقع برادر ناتنیش دشمنشه یجورایی / ( ^ _ ^ ) \

 3. سلام من سالها پیش یه انیمه دیدم سکانس های کوتاهی ازش رو به صورت خیلی کمرنگ یادمه
  یه بچه مدرسه ای یه شب متوجه میشه دوستش وارد یه دروازه به دنیای دیگه میشه
  و دنبالش میره
  بعد از پشت سر گذاشتن کلی ماجرا بهش یه شمشیر میدن به اصطلاح شمشیر پهلوانی که روش چند تا جا یا سوراخ وجود داشت و اون پسر باید چند سنگ رو به دست میاورد و وارد اون سوراخ های روی شمشیرش میکرد
  اگه چیزی ازش متوجه شدین و یا شباهتی به انیمه که دیدید تابحال داره ممنون میشم درجریان بزارید منو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *