شوکه وار ترین خیانت ها در انیمه ؛ 12 خیانت تکان دهنده در انیمه های محبوب

وقتی صحبت از خیانت‌های شوکه کننده به میان می‌آید، انیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. با فیگار بمانید تا به معرفی بهترین خیانت ها در انیمه بپردازیم.

فصل سوم The Boys با پایانی دلخراش، پر از دل شکستگی، خشونت و خیانت به اوج خود رسید. در واقع، خیانت شخصیت‌ها در طول هزاران سال داستان سرایی یک نقطه اصلی داستانی بوده که برای توسعه شخصیت‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. پیچ و تاب خیانت‌های غیر منتظره به یک شخصیت همیشه مخاطبان را به عنوان راهی برای بالا بردن سطح داستان سرایی درگیر کرده است. پس چگونه انیمه به عنوان یک رسانه پرطرفدار با خیانت‌های شوکه وار عمل می‌کند؟

بیشتر بخوانید:

500 تا از بهترین انیمه های جهان [بر اساس دسته بندی ژانر]

بهترین خیانت ها در انیمه

10 خیانت تکان دهنده در انیمه های محبوب

شما می‌توانید فهرست بهترین خیانت ها در انیمه را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

با تشکر از Ranker، رای دهندگان لیستی از 10 خیانت بزرگ در تاریخ انیمه‌ها را تهیه کرده‌اند. از کسانی که به خاطر قدرت به دوستان و خانواده خود خیانت کردند تا کسانی که معتقد بودند برای رسیدن به اهدافشان لازم است هر کاری انجام دهند، خیانت در انیمه می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد.

پس اگر می‌خواهید با برترین خیانت ها در انیمه آشنا شوید، در این نوشتار با ما همراه باشید تا به معرفی این خیانت‌ها بپردازیم.

Sailor Neptune And Sailor Uranus

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

Sailor Moon یکی از تاثیرگذارترین انیمه/مانگاهای شوجو تا به امروز به دلیل طراحی‌های رنگارنگ و شخصیت‌های فوق‌العاده‌اش است. اما یک چیز از نظر پیشرفت پیشگام شده است و آن رابطه بین میچیرو و هاروکا است. پیوند بین نپتون و اورانوس، به‌ترتیب، به‌رغم آنچه برخی از سانسورچی‌ها می‌خواهند بیان کنند، چیزی بیش از یک رابطه عاشقانه تلقی نمی‌شود.

پیشرفت به کنار، این دو شخصیت محبوب برای خیانت آنها به خود Sailor Moon شناخته می‌شوند. هر چند این کار برای اهداف دوستانه انجام شد. کنار گذاشتن قهرمان اصلی از ماجرای اصلی، زیانبارتر از آن چیزی است که آنها در ابتدا امیدوار بودند، و این امر رابطه آنها را در هم شکند.

Black Zetsu

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

ناروتو شیپودن شرور و آنتاگونیست با ارزش کم ندارد، اما هیچکدام به اندازه مادارا اوچیها خطرناک و قدرتمند نبودند. نام این شخص به تنهایی شینوبی‌ها را از ترس می‌لرزاند و اراده آنها را می‌شکند. مادارا به عنوان مغز متفکر جنگ جهانی چهارم شینوبی معرفی شد و اوبیتو و آکاتسوکی را در مرگش کنترل می‌کرد.

اما تمام نقشه‌های او زمانی از بین می‌رود که بلک زتسو به او خیانت می‌کند و او را قربانی کاگویا اوتسوسوکی می‌کند. همین باعث شد تا داستان ناروتو تغییر بسیار بزرگی داشته باشد و اطلاعات بیشتری درباره اوتسوسوکی‌ها کشف شود.

Itachi Uchiha

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

ایتاچی اوچیها ممکن است به تنهایی پیچیده‌ترین شخصیت در مجموعه ناروتو (بهترین آرک های انیمه ناروتو) باشد، و این هرگز واضح‌تر از قتل عام او از قبیله اوچیها نشان داده نمی‌شود. نسل کشی قبیله اوچیها یکی از تاثیرگذارترین رویدادهایی است که این انیمه دائماً به آن اشاره می‌کند.

این اتفاق تنها چیزی است که در نهایت برادر کوچک‌تر ایتاچی، ساسکه را تبدیل به چیزی می‌کند که در ابتدای داستان است. اگرچه این عمل به خودی خود از روی رحم و به عنوان راهی برای دور نگه داشتن برادرش از آسیب انجام شد، اما همچنان یک رویداد هولناک بود که حتی خود ایتاچی اعجوبه نیز هرگز نتوانست از نظر روانی با آن کنار بیاید.

Grell

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

با پس‌زمینه‌ای از دوران ویکتوریا، بلک باتلر در هر فرصتی از محیط خود استفاده می‌کند. یکی از بهترین نمونه‌ها این است که چگونه قتل‌های جک چاک‌دهنده را که در آن زمان لندن را گرفتار کرده بود، آغشته می‌کند. سیل و سباستین برای کشف عامل این قتل‌های شریرانه به نتایج ویرانگری دست یافتند.

اینجاست که مادام رد، با نام مستعار آنجلینا دالس، خواهر مادر سیئل وارد شد. در ان داستان فاش می‌شود که از غم و اندوه او که نتوانست بچه دار شود، او و پیشخدمتش، گرل، درگیر یک قتل عام شدند و در واقع به «جک چاک دهنده» تبدیل شدند. هنگامی که او با سیئل و سباستین روبرو می‌شود، او نمی‌تواند برادرزاده‌اش را بکشد. با دیدن این، گرل در نهایت او را از نظر عاطفی ضعیف می‌داند و او را با داس خود می‌کشد و به شراکت آنها پایان می‌دهد.

Moeka

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

به طور کلی، Steins gate انیمه بسیار پرپیچش و عجیب و غریبی است. برای همین، تمام طرفداران این انیمه انتظار یک پیچش بزرگ در داستان را دارند. با این حال، خیانت موئکا به اوکیبه برای بسیاری شوکه کننده بود. در این انیمه کشف می‌شود که موئکا برای یک مجموعه سری کار می‌کند و مایوری را به قتل می‌رساند.

Kyubey

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

برای یک سریال دختر جادویی، Puella Magi Madoka Magica Cake به عنوان تاریک ترین انیمه این ژانر شناخته شده است. این تا حد زیادی به لطف کیوبی همیشه دوست داشتنی و در عین حال شیطون است. از یک “دیدگاه”، خیانت کیوبی لزوماً یک خیانت نیست، بلکه بیشتر یک اقدام برای گمراه کردن دختران جوان برای سرگرمی‌های پیچیده خودشان است.

با فریب دادن دختران جوان برای وارد شدن به “قراردادهایی” که به آنها قدرت دختران جادویی را می‌دهد، آنها باید جادوگران را شکست دهند. چیزی که کنار گذاشته می‌شود این است که وقتی کسانی که قدرت خود را دریافت می‌کنند در یک نقطه ناامید می‌شوند، آنگاه خودشان به یک جادوگر تبدیل می‌شوند. وقتی این موضوع مشخص شد، کیوبی به سادگی اهمیتی نمی‌دهد، زیرا این چیزی بود که “هرگز از آن‌ها سؤال نشد”.

Archer

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

Fate/Stay Night انیمه‌ای است که در آن با پیش‌روی، مقدمه آن پیچیده‌تر می‌شود، اما زمانی که اکشن آن شروع می‌شود، برداشتن چشم از آن برای بینندگان سخت می‌شود. داستان این انیمه شیرو امیا آسیب دیده را دنبال می‌کند که به دنبال جام مقدس است به این امید که از بلایایی مانند آنچه خانواده‌اش را گرفته است جلوگیری کند.

در مسیر جستجوی او یک کماندار بدبین قرار دارد که در هر فرصتی که به دست می‌آورد شیرو را برای انجام ماموریتش تحقیر می‌کند. چرخش تکان دهنده: آرچر در واقع شیرو از یک جدول زمانی متفاوت می‌باشد، زمانی که در آن با دنیای آنها پیمان بسته است تا هر کسی را که امکان دارد در خطر انقراض درگیر باشد، بکشد، حتی اگر اهداف آنها نسخه‌های جوان‌تر از خودشان باشند.

Walter

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

والتر از دوران کودکی خود پیشخدمت/سربازی وفادار برای سازمان Hellsing و همچنین یک مربی و معتمد مناسب برای اینتگرا بوده است. حداقل این چیزی می‌باشد که همه باور دارند تا در نهایت مشخص شود که او به سازمان خود خیانت کرده است و عضو گروه نازی Millenium می‌باشد.

Hellsing Unlimited به خاطر دریای غم و خشونتش شناخته می‌شود، اما با این وجود درام این انیمه بسیار عمیق است. خیانت والتر در سطوح مختلفی آسیب‌زا بود، به ویژه با توجه به دوستی او با اینتگرا و ویکتوریا. غیرمنتظره بودن آن و نحوه بیرون آمدن آن در بحبوحه نبرد نهایی باعث می‌شود که آن بسیار تکان دهنده باشد. خیانت او یکی از تکان دهنده ترین خیانت ها در انیمه است.

Aizen

بهترین خیانت ها در انیمه
بهترین خیانت ها در انیمه

از بین هر سه انیمه‌ای که به درستی “سه بزرگ” نامگذاری شده‌اند، Bleach (معرفی شرور های جدید انیمه بلیچ) همچنان کمترین طرفدار را دارد، چه به دلیل فیلر یا هر دلیل دیگری. اما چیزی که قابل بحث نیست این است که خیانت کاپیتان لشکر 5، سوسکه آیزن، یکی از بهترین آشکار‌های شرور در تاریخ انیمه است.

آیزن از طریق فریب‌دهی، نقش کاپیتان متواضع و سخاوتمند گروه پنجم Soul Society را بازی کرد. هنگامی که اهداف واقعی او مشخص می‌شود، او تبدیل به یک شخصیت ماکیاولیستی می‌شود که برای رسیدن به اهداف خود دست به هر اقدام شروری می‌زند. تلاش او برای قتل ستوان ساده لوح خود، مومو، ممکن است به عنوان یکی از نفرت انگیزترین اعمال در تاریخ انیمه شناخته شود.

Rachel

بهترین خیانت ها در انیمه
تکان دهنده ترین خیانت در انیمه

یکی از معدود وبتون‌هایی که به عنوان انیمه اقتباس شده است، Tower of God محبوبیت زیادی در بین طرفداران انیمه به دست آورده است. بم، قهرمان سرسخت و ساده لوح داستان، از برج بالا می‌رود تا راشل، تنها دوستی را که در تاریکی به او دلداری می‌داد، بیابد.

بم از طریق پشتکار و اراده، تمام کارهای سخت و تقریبا غیرممکنی که پیش روی او گذاشته شده است را پشت سر می‌گذارد تا اینکه در نهایت با راشل ملاقات می‌کند و سپس به او کمک کند تا از برج بالا برود. بام با دیدن ستارگان تحت اللفظی در بالا، خیلی نزدیک به رسیدن به هدفشان، دست راشل را دراز می‌کند و می‌گوید که به قولش عمل کرده است. راشل بدون اخطار ناگهان بم را از روی سکو به داخل شکاف زیر هل می‌دهد. این یک لحظه دلخراش است که وقتی فاش شد که راشل هرگز بم را در همان نور ندیده بود و فقط خودخواهانه آرزو داشت که خودش یک “ستاره” شود، بسیار شوکه‌کننده شد.

Griffith

بهترین خیانت ها در انیمه
تکان دهنده ترین خیانت ها در انیمه

مانگای کنتارو میورا، Berserk، از نظر بسیاری به عنوان یک شاهکار محسوب می‌شود. اما این مانگا هنوز نتوانسته یک اقتباس انیمه‌ای کامل دریافت کند. اما چیزی که به آن نزدیک‌تر شد، اقتباس سال 1997 از قوس «عصر طلایی» بود. هر کسی که فقط آن انیمه خاص را تماشا کرده باشد، یک پایان تلخ برای این داستان شگفت‌انگیز را تجربه کرده است.

این انیمه با فعال کردن بهلیت گریفیث، به دام انداختن دوستانش و خود در قلمرو اختری با دست خدا و تعداد بی‌شماری شیاطین گرسنه به پایان می‌رسد. در ازای “رویای” مادام العمر خود، گریفیث تمام دوستان خود را قربانی این شیاطین می‌کند. او با قدرت‌های تازه‌ای که پیدا کرده است، در مقابل یک گاتس خشمگین به نقض کاسکا می‌پردازد. این لحظه برای همیشه به عنوان یکی از تاریک‌ترین خیانت‌هایی که در فرهنگ پاپ جمع‌آوری شده است، باقی خواهد ماند.

Reiner And Bertholdt

بهترین خیانت ها در انیمه
برترین خیانت ها در انیمه

Attack on Titan مجموعه ای است که بر اساس پیچ و خم ها در هر گوشه ساخته شده است. اما یک تغییری که بسیاری از طرفداران انیمه فقط نمی‌توانستند آن را پیش‌بینی کنند این بود که آنی تنها تایتان شیفت‌کننده‌ای نبود که به پارادیس نفوذ کرد. تبدیل شدن راینر و برتولد به تایتان یک اتفاق بسیار شوکه‌کننده در این انیمه بود.

از زمان آموزش نظامی، راینر به عنوان یک برادر بزرگ برای بازیگران اصلی به نظر می‌رسید. بنابراین، وقتی او به طور واقعی بیان می‌کند که تیتان زرهی است، همه شخصیت‌ها کنترل خود را از دست می‌دهند و خشمگین می‌شوند. برای افزودن آتش بیشتر به شعله، او حتی برتولد را به عنوان تایتان عظیم الجثه معرفی کرد. این یک خیانت به یاد ماندنی است و تنها ذره‌ای از آنچه قهرمانان این انیمه در آینده با آن روبرو هستند را نشان می‌دهد. از نظر رای دهندگان در سایت Ranker، خیانت راینر و برتولد تکان دهنده ترین خیانت در انیمه است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین خیانت ها در انیمه سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


4 thoughts on “شوکه وار ترین خیانت ها در انیمه ؛ 12 خیانت تکان دهنده در انیمه های محبوب

 1. بدترین خیانت ها به نظرم تیتر مناسب تریه تا بهترین خیانت ها
  چون خیانت ک چیز خوبی نیست
  ولی در هر حال لیست خوبی بود
  *اسپویلر*
  جا داره گرید از فولمتال هم اضافه کنیم البته این یه جورایی خیانت خوب حساب میشد
  خیانت بلک زتسو از ناروتو هم به قولا تکان دهنده و دور از انتظار بود
  رولو یا همون برادر قلابی لولوش هم به بالادستی ها خیانت کرد و به لولوش کمک کرد
  این یکی خیانت شاید حساب نشه ولی واقعا زیبا بود
  ممنون بابت مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *