دلخراش ترین گذشته ها در انیمه ؛ معرفی 12 پس زمینه ای که اشکتان را در می آورد

شخصیت‌های زیادی در دنیای انیمه هستند که دارای گذشته‌ دلخراش هستند. با فیگار بمانید تا با غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه آشنا شوید.

برخی شخصیت‌های انیمه یادآوری دائمی هستند که همه نمی‌توانند یک زندگی سرشار از شادی و رنگین کمانی را داشته باشند. برخی از آنها حوادثی آنقدر غم انگیز و  پس زمینه‌ای دلخراش را پشت سر گذاشته‌اند که گذشته غم انگیز آنها را فقط می‌توان به عنوان یک جهنم توصیف کرد.

بیشتر بخوانید:

500 انیمه و انیمیشن برتر تمام دوران [بر اساس دسته بندی ژانر]

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

معرفی 10 گذشته دلخراش

شما می‌توانید فهرست غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

تراژدی تجربه شده توسط این شخصیت‌ها به قدری بزرگ است که درد آنها یک فرد عادی را می‌کشد. برخی از این شخصیت‌ها به اندازه کافی خوش شانس بودند که دوستانی را پیدا کردند تا به بهبودی آنها کمک کنند. از سوی دیگر، همه آنها آنقدر خوش شانس نبودند که پایان خوش خود را داشته باشند.

در حالی که برخی از این شخصیت‌ها از آن زمان به پایان خوشی دست یافته‌اند، برخی هستند که چندان خوش شانس نبودند و در عوض پایان بدی به دست آوردند. در اینجا چند شخصیت جدید و قدیمی را در این سال‌ها معرفی می‌کنیم که دردهای زیادی را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. پس در این نوشتار با ما همراه باشید تا به معرفی غم انگیز ترین گذشته ها در انیمه بپردازیم.

Lelouch vi Britannia

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

Lelouch vi Britannia گواه این است که حتی افرادی که از اشراف متولد شده‌اند می‌توانند زندگی غم انگیزی داشته باشند. او در کودکی شاهد ترور مادرش بود که باعث فلج شدن خواهرش شد و بعداً به ژاپن تبعید و توسط پدرش رها شد.

با چنین شرایط غم انگیزی، جای تعجب نیست که او تا این حد از پدرش و امپراتوری بریتانیا متنفر باشد. پس از دریافت قدرت Geass، لیلوش هویت Zero را پذیرفته و به دنبال پایان دادن به حکومت بریتانیا بر ژاپن است. متأسفانه میل او به انتقام بر میل او به عدالت غلبه می‌کند. در پایان، او همان چیزی می‌شود که به دنبال نابود کردنش بود.

Trafalgar Law

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

ترافالگار لا کاپیتان دزدان دریایی قلب و یکی از شخصیت‌های اصلی One Piece (غم انگیز ترین لحظات انیمه وان پیس) است. لاو اولین حضور خود را در مجمع الجزایر سابائودی داشت، جایی که با تفنگداران دریایی جنگید. ترافالگار لا با میوه شیطانی آنقدر قوی که می‌تواند تقریباً با هر توانایی مقابله کند، یک حریف ترسناک به حساب می‌آید.

با این حال، داستان گذشته لا کاملا احساسی است. پدر و مادر و خواهر کوچکترش در جریان فاجعه فلوانس کشته شدند و او با پنهان شدن در زیر اجساد قربانیان این حادثه موفق شد مخفیانه از کشور خارج شود. لا وقتی با کورازون ملاقات کرد، زندگی‌اش بسیار بهتر شد، تا اینکه دوفلامینگو کورازون را کشت.

The Elric Brothers

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

ادوارد و آلفونس الریک علیرغم غیبت پدرشان با مادرشان تریشا زندگی شادی داشتند. پس از مرگ او به دلیل بیماری، آنها ضربه سنگینی خوردند و اد به دلیل نبود پدرش از او رنجید. آنها که ناامید از بازگرداندن مادرشان بودند، مرتکب تابوی کیمیاگری شدند و یک تکنیک کیمیاگری غیرقانونی را انجام دادند. نیازی به گفتن نیست که تلاش آنها منجر به تولد، و متعاقباً مرگ، یک هیولا بد شکل شد.

بدتر از آن، این تلاش در نهایت به قیمت یک دست و پای ادوارد تمام شد، در حالی که آلفونس تمام بدن خود را از دست داد. از آن زمان به بعد، ادوارد و آلفونس برای بازسازی بدن خود به یک سفر طولانی و دردناک رفتند. پس زمینه برادران الریک یکی از دلخراش ترین پس زمینه ها در انیمه است.

Itachi Uchiha

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

ایتاچی اوچیها پس از دیدن وحشت‌های جنگ در کودکی، عهد کرد که دنیایی بدون خشونت خلق کند. سال‌ها بعد، او نفرت و تحقیر را در قبیله اوچیها کشف کرد. هنگامی که قبیله او شروع به برنامه ریزی برای یک کودتا کردند، او مخفیانه یک مامور مضاعف برای روستا برگ پنهان شد.

علیرغم تمام تلاش‌هایش، او مجبور به اعدام هم قبیله‌هایش شد. در پایان، تنها بازمانده برادرش ساسکه بود که ایتاچی او را متقاعد کرد که از او متنفر باشد تا ساسکه بتواند انتقام قبیله آنها را بگیرد. این واقعیت که ایتاچی با موفقیت این تراما را برای مدت طولانی به تنهایی به دوش می‌کشید، بسیار شگفت‌انگیز است.

Levi Ackerman

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

لیوای آکرمن یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های انیمه است. او قوی‌ترین انسان در حمله به تایتان (10 مرگ دلخراش در انیمه حمله به تایتان) است، با این حال، همیشه اینطور نبود. لیوای قبل از تبدیل شدن به یک سرباز سرسخت و قوی، کودکی بسیار ضعیف بود.

لیوای در اوایل کودکی سختی زیادی کشید. مادرش زمانی که او هنوز خیلی جوان بود به دلیل بیماری درگذشت. تقریباً در آستانه مرگ، لیوای برای مدت کوتاهی توسط عمویش آموزش دید و در نهایت عمویش او را تنها گذاشت.

Hyakkimaru

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

هیاککیماروی در انیمه Dororo از بی‌رحمی پدرش رنج می‌برد. پدر هیاکیمارو از همان لحظه تولد او را به عنوان قربانی برای چندین شیاطین در ازای رونق سرزمینش پیشکش کرد. همین باعث شد تا او زندگی بسیار سختی را داشته باشد و هر روز برای جانش مبارزه کند. پس زمینه هیاکیمارو یکی از بهترین گذشته های تراژیک در انیمه است.

در نتیجه، شیاطین هیاککیمارو را از همه چیز، از جمله پوست، اندام، چشم، قابلیت صحبت کردن و همچنین ستون فقرات او غارت می‌کنند. سپس پدرش دستور می‌دهد که او را رها کنند. هیاککیمارو بعداً توسط دکتر جوکای نجات یافته و بزرگ می‌شود و به او اندام‌های مصنوعی می‌دهد تا به رشد او کمک کند. هیاکیمارو که مجبور می‌شود به خاطر جاه طلبی مرد دیگری رنج بکشد، با سرنوشتی بدتر از مرگ نفرین شده است.

Nico Robin

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

وقتی صحبت از پس زمینه شخصیت‌های One Piece می‌شود، نیکو رابین دارای یکی از غم انگیزترین‌ها می‌باشد. وقتی او دو ساله بود، مادرش اوهارا را ترک کرد و او را در معرض آزار کلامی و فیزیکی خاله‌اش و همچنین سایر کودکان قرار داد. در سن هشت سالگی، تفنگداران دریایی به خانه او حمله کردند که منجر به مرگ مادرش، باستان شناسان دیگر و همچنین دوستش سائول شد.

از آن زمان به بعد، رابین 20 سال از دولت جهانی فرار کرد. در آن زمان، او مجبور شد از خود مراقبت کند زیرا هرکسی که به او اعتماد می‌کرد در نهایت به او خیانت کرد. تا زمانی که او با کلاه‌های حصیری آشنا شد، زندگی رابین جهنم مطلق بود.

Crona

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه

کرونا در زمان بزرگ شدن، مدام مورد آزار جسمی و روانی مادرش مدوسا و سلاح شیطانی خود راگناروک قرار گرفت. برخورد شدید آنها در نهایت کرونا را تا مرز جنون کشاند. کرونا به عنوان یک عامل جنون، در از بین بردن مخالفان خود و جذب روح آنها تردیدی ندارد.

در انیمه، دوستی کرونا با ماکا به او کمک می‌کند تا از جنون خود دور شود. متاسفانه در مانگا این اتفاق نمی‌افتد. او تسلیم جنون می‌شود و اعمال غیراخلاقی مانند کشتن وحشیانه مدوسا و تبدیل شدن به کیشین جدید انجام می‌دهد. در پایان داستان او در مانگا، نمی‌توان برای کرونا متاسف نشد. تجربه‌های کرونا در دوران کودکی باعث شده است تا او در فهرست دلخراش ترین گذشته ها در انیمه قرار بگیرد.

Seras Victoria

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
گذشته های تراژیک در انیمه

سراس که یک افسر انسانی و پلیس سابق بود توسط آلوکارد به یک خون آشام تبدیل شد. در بیشتر انیمه، گذشته سراس یک راز باقی ماند. تا اینکه در قسمت هفتم Hellsing Ultimate جزئیاتی از گذشته او فاش شد. این قسمت نشان می‌دهد که پدرش یک افسر پلیس مخفی بود و جنایتکارانی که او در حال تحقیق آنها بود او را به خانه خود ردیابی کردند، جایی که او شاهد اعدام والدینش بود.

پس از چاقو زدن به یکی از مهاجمان، او مورد اصابت گلوله قرار گرفت و نزدیک به مرگ رفت، اما نه قبل از اینکه مجبور شود شاهد کشته شدن مادرش توسط جنایتکاران باشد. این رویداد در تمام دوران کودکی او را آزار می‌داد. گذشته او بسیاری از طرفداران این انیمه را شوکه کرد.

Lucy

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
دلخراش ترین گذشته ها در انیمه

لوسی در کودکی در یک یتیم خانه بزرگ شد که در آنجا توسط مراقبانش مورد بی‌توجهی قرار می‌گرفت و توسط سایر کودکان مورد آزار و اذیت قرار گرفت. تنها دوست او یک توله سگ بود که در پنهانی از او مراقبت می‌کرد. پس از نشان دادن توله سگ به یک یتیم دیگر، او وجود آن را به زورگویان لوسی فاش کرد.

لوسی پس از آن مجبور شد تماشا کند که آنها تنها دوستش را تا سر حد مرگ کتک بزنند. این واقعه دردناک باعث شد که او دیوانه شود و شکنجه گران خود را با بردارهای خود سلاخی کند. سپس لوسی در نهایت دستگیر و در یک مرکز دولتی زندانی می‌شود و همین نفرت او از انسان‌ها را بیشتر می‌کند. از یک دختر کوچک تنها، تعامل لوسی با انسان‌های بدخواه او را به یک ماشین قتل شرور تبدیل کرد.

Hänsel & Gretel

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
دلخراش ترین پس زمینه ها در انیمه

هانسل و گرتل که هویت واقعی آنها ناشناخته مانده است، یکی از وحشتناک‌ترین گذشته در انیمه را دارند. هنسل و گرتل که در سنین جوانی رها شدند، مجبور بودند در فیلم‌های نامناسب شرکت کنند. به آنها دستور داده شده بود که کودکان دیگر را به قتل برسانند یا خودشان در معرض اذیت قرار بگیرند و جانشان را از دست بدهند. بدرفتاری‌ها و وحشت‌های مداومی که آنها شاهد بودند، دوقلوها را به پذیرش خشونت سوق داد و آنها را به قاتلان زنجیره‌ای تبدیل کرد.

این دوقلوها که خود را به عنوان “خون آشام” می‌دانستند، فکر می‌کردند که اگر به کشتن ادامه دهند می‌توانند برای همیشه زندگی کنند. متأسفانه، این دوقلوها پس از شکنجه و قتل عام مردان بالالایکا، به دست او جان خود را از دست دادند. گذشته هانسل و گرتل به معنای واقعی کلمه وحشتناک است.

Guts

غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه
غم انگیز ترین گذشته ها در انیمه

از زمان تولد، گاتز زندگی خود را در محاصره مرگ و خشونت سپری کرده است. پس از اینکه او به عنوان یک نوزاد زیر جسد حلق آویز مادرش توسط مزدوران پیدا می‌شود، سربازانی او را می‌گیرند و به عنوان یک کودک سرباز بزرگ می‌کنند. او همچنین زیر نظر سرپرستش گامبینو که حتی او را به یکی از سربازانش فروخت، مورد آزار شدید قرار گرفت.

گاتس در نهایت به گروه شاهین می‌پیوندد، جایی که در نهایت پیوندهای دوستی و رفاقت ایجاد می‌کند. سال‌ها بعد، او مجبور می‌شود ببیند که دوستش، گریفیث، رفقای خود را قربانی شیاطین کند و معشوقه‌ای، کاسکا را جلوی او مورد آزار و اذیت قرار دهد. با وجود زنده ماندن از این قتل عام، او نفرین شده است تا هر شب توسط شیاطین شکار شود تا اینکه بمیرد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار غم انگیز ترین پس زمینه ها در انیمه سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


2 thoughts on “دلخراش ترین گذشته ها در انیمه ؛ معرفی 12 پس زمینه ای که اشکتان را در می آورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *