محققان کشف کردند که برخی از افراد توانایی تشخیص نرخ فریم بالای 60 را دارند

یک مقاله جدید که توسط محققان «Plos One» منتشر شده است، نشان می‌دهد برخی از افراد قادر به تشخیص نرخ فریم بالای 60 هرتز هستند.

این آزمایش شامل یک نمونه 80 نفره از مردان و زنان در گروه سنی بین 18 تا 35 سال بوده است. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که برخی از افراد توانایی بالقوه‌ای در تشخیص و تمایز نرخ فریم‌های بالا دارند.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:

برای اطلاع از آخرین اخبار بازی، می‌توانید به بخش اخبار بازی یا کانال تلگرامی فیگار مراجعه کنید.


محققان کشف کردند که برخی از افراد توانایی تشخیص نرخ فریم بالای 60 را دارند

یک تحقیق نشان داده که برخی از افراد قادر به تشخیص بیش از 60 چشمک در یک ثانیه از منبع نور هستند، در حالی که دسته‌ای دیگر تنها می‌توانند تا 35 چشمک را تشخیص دهند. این نشان می‌دهد که مفهوم نرخ فریم برای همه ثابت نیست و برخی از افراد ممکن است از نرخ فریم پایین‌تر لذت بیشتری ببرند؛ زیرا قابلیت تشخیص آن را ندارند.

این تحقیق به‌عنوان یک نوع تفکیک زمانی در مغز انسان است، به این معنا که مغز چقدر سریع می‌تواند تفاوت‌های بین سیگنال‌های تصویری را تشخیص داده و به آن‌ها واکنش نشان دهد. به عبارت دیگر، برخی افراد دنیا را سریع‌تر از دیگران می‌بینند.

این تحقیق شروع جدیدی برای تحلیل این پدیده است و باید به طور کامل‌تر مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد. همچنین این پروژه، نیاز به تحقیقات بیشتر و جزئی‌تری برای درک کامل مکانیسم‌های عملکرد مغز و تفاوت‌های بین افراد دارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی تشخیص نرخ فریم بالای 60 چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با فیگار در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *