ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار

حالا که انتظارها به پایان رسید و فیلم The Nun 2 از فرانچایز Conjuring در سینماها اکران شد، بد نیست نگاهی به ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار بیاندازیم.

اگر بخواهیم درباره ترتیب فیلم های مجموعه The Conjuring صحبت کنیم، باید از سال 1950 تا 1981 را تصور کنیم. فیلم ترسناک The Conjuring در سال 2013 شروع به کار کرد و کارگردانی جیمز وان ثابت کرد که هنوز مقدار زیادی وحشت، در چیدمان خانه‌های جن زده کلاسیک باقی مانده است.

داستان مجموعه احضار ، درباره اد و لورن وارن، محققین متاهل ماوراءالطبیعه است که بر اساس داستان‌های واقعی، تحقیقات خود را آغاز می‌کنند. این فیلم، عصر جدیدی را آغاز کرد و به یک فرانچایز تبدیل شد. حالا چند روزی است که فیلم The Nun 2 نیز به انتشار رسید و با فروشی که در افتتاحیه کسب کرد، توانست به یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک 2023 تبدیل شود.

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار

تمامی فیلم های فرانچایز The Conjoring

شما می‌توانید فهرست ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار

اسپین آف‌های Conjuring، منشا آنابل، عروسک شیطانی، ولک راهبه نفرین شده، زن گریان معروف به لا یورونا و بسیاری هیولای دیگر را معرفی کرد. داستان فرانچایز The Conjuring از دهه 1950 رومانی آغاز شده و تا دهه 1980 ادامه دارد. فیلم، هر داستان را با گوشه دیگری از تاریخ جن زده وارن‌ها درهم می‌آمیزد.

The Nun

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار
ترتیب فیلم های مجموعه The Conjuring

راهبه 1، با وجود اینکه پنجمین قسمت از دنیای احضار بر اساس تاریخ ساخت است، در واقع اولین قسمت از نظر زمانی می‌باشد. کورین هاردی، کارگردان این فیلم، تماشاگران را به دهه 1950 در رومانی می‌برد و یک کشیش با هنرنمایی Demián Bichir و یک راهبه تازه کار با هنرنمایی Taissa Farmiga را نشان می‌دهد که با روح معرفی شده در کانجورینگ 2، که ولک وحشتناک نام، درگیر می‌شوند.

ولک در واقع راهبه شیطانی وحشتناکی است که برای اولین بار در The Conjuring 2 معرفی شد و این فیلم، نحوه حضور او در این دنیا را بیان می‌کند.

Annabelle: Creation

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار
تمامی فیلم های فرانچایز The Conjoring

Annabelle: Creation، چهارمین قسمت از The Conjuring Universe و دومین قسمت از نظر زمانی و همچنین دومین قسمت از مجموعه Annabelle، عروسک شیطانی بود. با کارگردانی، فیلمساز Shazam، دیوید اف سندبرگ، فیلم Annabelle: Creation از منشأ وحشتناک عروسک، عنوانی که برای اولین بار در فیلم 2013 معرفی شد، پرده برداری می‌کند.

داستان فیلم، سه سال پس از راهبه 1، در سال 1955 در کالیفرنیای جنوبی، زمانی که یک عروسک ساز غمگین با هنرنمایی آنتونی لاپاگلیا و همسرش با بازی میراندا اتو گروهی از دختران جوان و یتیم را می‌پذیرند می‌گذرد. یکی از یتیمان، که جانیس نام دارد، از فلجی اطفال رنج می‌برد و ناخواسته یک شیطان قدرتمند را آزاد می‌کند.

The Nun II

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار
داستان مجموعه احضار

The Nun II هشتمین قسمت از دنیای احضار است که چهار سال پس از وقایع The Nun و یک سال پس از Annabelle: Creation اتفاق می‌افتد. این فیلم با خواهر ایرن که به فرانسه فراخوانده شده، آغاز می‌شود. فرانسه جایی می‌باشد که یک کشیش به تازگی به طرز وحشیانه‌ای به قتل رسیده است.

در حالی که او در آنجا متوجه می‌شود که یک شیطان قدرتمند پشت این قتل است، به زودی با ولک روبرو می‌شود. همان شیطان قدرتمندی که فقط سال‌ها پیش با او جنگید و تقریباً جان خود را از دست داد. حالا ولک برگشته و از موریس با هنرنمایی یوناس بلوکه یا همان فرانسوی که در راهبه شناخته می‌شد، به‌عنوان وسیله‌ای برای گسترش شر و آسیب استفاده می‌کند و حالا همه‌چیر به خواهر ایرنه بستگی دارد تا یک بار برای همیشه او را از بین ببرد.

Annabelle

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار
ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار

آنابل دومین قسمت از دنیای احضار، و سومین قسمت از نظر زمانی و اولین قسمت از سه گانه آنابل است. این فیلم، به کارگردانی جان آر. لئونتی، بیش از یک دهه پس از Annabelle: Creation، در سال 1967، با اسباب‌بازی نفرین‌شده مورد علاقه همه آشنا می‌شود. این فیلم، یک زوج تازه ازدواج کرده با هنرنمایی آنابل والیس و وارد هورتون را دنبال می‌کند.

The Conjuring

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار
ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار

The Conjuring، اولین قسمت از The Conjuring Universe و چهارمین قسمت از نظر زمانی می‌باشد. فیلم جیمز وان برای اولین بار با شکارچیان متاهل ارواح، اد و لورن وارن، مخاطبان را با این دنیا آشنا کرد که بدون شک از بهترین فیلم های ترسناک جهان می‌باشد که چهار سال پس از داستان آنابل، در سال 1971 اتفاق می‌افتد.

Annabelle Comes Home

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار
ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار

Annabelle Comes Home، هفتمین قسمت از The Conjuring Universe و همچنین پنجمین قسمت از نظر زمانی و سومین و آخرین ورودی از سه‌گانه Annabelle است. این فیلم، یک سواری هیجان انگیز می‌باشد که شاید نسبت به دیگر فیلم‌های این فرانچایز ضعیف‌تر باشد، اما حضور اد و لورن را در خود احساس می‌کند.

The Conjuring 2

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار
ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار

The Conjuring 2 سومین قسمت از The Conjuring Universe و هفتمین قسمت از نظر زمانی است. در این فیلم، عاقبت وارن‌ها را به انگلستان می‌فرستد و فیلم در سال 1977 اتفاق می‌افتد. آنها در مورد پرونده بدنام پیرامون poltergeist Enfield تحقیق می‌کنند.

“The Conjuring 2” فیلمی ترسناک ماوراءالطبیعه می‌باشد که در سال 2016 منتشر شد. این فیلم را بدون شک در کنار نسخه اول فیلم احضار، می‌توان به عنوان بهترین فیلم‌های این مجموعه از لحاظ ترس‌های جامپ اسکیر معرفی کرد.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار

The Conjuring: The Devil Made Me Do It هشتمین قسمت در The Conjuring Universe و همچنین هشتمین قسمت از نظر زمانی است و چهار سال پس از The Conjuring 2 شروع می‌شود و بر روی محاکمه واقعی آرن شاین جانسون تمرکز دارد. این محاکمه، اولین محاکمه قتل آمریکایی که ادعای تسخیر شیطان را به عنوان دفاع دارد را نشان می‌دهد. این فیلم خیلی ترسناک در حد مرگ ، در سال 2021 منتشر شد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار ترتیب دیدن فیلم های فرانچایز احضار سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

منبع مقاله: collider

پرسش های متداول

فرانچایز احضار شامل چند فیلم است؟

این فرانچایز از هشت فیلم اصلی و یک فیلم فرعی ساخته شده است.

آیا در سال جدید، فیلم جدیدی از این فرانچایز خواهیم دید.

بله. با توجه به گفته‌ها و شنیده‌ها، فیلم جدیدی از The Conjuring ساخته خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *