مهمترین مفهوم های استفاده نشده در مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست

برخی از مفاهیم در آخرین فیلم مرد عنکبوتی بودند که استفاده نشدند و در ادامه به مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست خواهیم پرداخت.

هنر مفهومی Unused Spider-Man: No Way Home نشان می‌دهد که برخی از انتخاب‌های هیجان‌انگیز از جمله لباس Symbiote و موارد دیگر، جزو عناصر مهم کمیک که در مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست استفاده نشدند بودند.

کانسپت آرت تازه رونمایی شده از Spider-Man: No Way Home، چندین مفهوم را نشان می‌دهد که می‌توانست جدیدترین فیلم مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول را کاملاً تغییر دهد، اما در نهایت استفاده نشدند و به مهم ترین اتفاقاتی که در راهی به خانه نیفتادند تبدیل شدند.

تام هالند، برای سومین فیلم انفرادی خود به عنوان قهرمان در MCU به عنوان مرد عنکبوتی مناسب بود؛ اما او تنها بازیگری نبود که در فیلم جاه‌طلبانه Spider-Man: No Way Home به عنوان مرد عنکبوتی ظاهر شد. استودیو مارول از مولتی ورس استفاده کامل کرد تا پیتر پارکر هالند را با نسخه‌های مرد عنکبوتی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد متحد کند.

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست

مهم ترین عنصر استفاده نشده در No Way Home

شما می‌توانید فهرست مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست

سه نسل مرد عنکبوتی، به دلیل از دست دادن، سوءاستفاده‌هایشان در مبارزه با جنایت و ایده درمان شرورهای دو فرنچایز قبلی مرد عنکبوتی که در MCU توسط طلسم دکتر استرنج آزاد شده بودند، به هم پیوستند.

Spider-Man: No Way Home لحظات هیجان انگیز زیادی داشت؛ زیرا سه مرد عنکبوتی دور هم جمع شدند تا گرین گابلین، دکتر اختاپوس، الکترو، مرد شنی و مارمولک را به جهان مربوطه خود بازگردانند. در حالی که فیلم تقریباً یک ورودی عالی بود؛ اما 10 مفهوم که سرنوشت راهی به خانه را تغییر میدادند اهمیت زیادی داشتند که استفاده نشدند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های مارول جهان + 2023 [تاریخ انتشار فیلم‌های مارول تا سال 2025]

عدم استفاده از لباس دکتر اختاپوس

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
10 مفهوم که سرنوشت راهی به خانه را تغییر میدادند

Spider-Man: No Way Home، بالاخره می‌توانست دکتر اختاپوسِ آلفرد مولینا را در لباس کمیک این شخصیت به نمایش بگذارد. کانسپت آرت استفاده نشده برای فیلم، اوتو اکتاویوس از سه گانه مرد عنکبوتی سم رایمی را نشان می‌دهد که لباس زرد و سبزی به تن کرده است که بازسازی لایو اکشن کاملی از لباس نمادین کتاب کمیک دکتر اختاپوس است.

با توجه به اینکه MCU احتمالاً برای اقتباسی از شخصیت‌های شرور که هنوز توسط فرنچایزهای قبلی مرد عنکبوتی در فیلم‌های آینده هالند استفاده نشده‌اند، انتخاب می‌کند، بعید است که لباس‌های دقیق کمیک دکتر اختاپوس به این زودی‌ها به لایو اکشن تبدیل شود.

استفاده ند لیدز از گلایدر گرین گابلین

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
عناصر مهم کمیک که در مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست استفاده نشدند

ند لیدز، ساخته جیکوب باتالون با استفاده از حلقه زنجیر دکتر استرنج برای باز کردن پورتال‌هایی که نسخه‌های مرد عنکبوتی مگوایر و گارفیلد را از گوشه‌های مختلف MCU جدید آورده بودند، لحظه بسیار هیجان انگیزی را در Spider-Man: No Way Home داشت.

او در این فیلم، یک لحظه بزرگ دیگر نیز داشت. این کانسپت آرت استفاده نشده، ند را نشان می‌دهد که از گلایدر گرین گابلین به همراه بمب نمادین شرور در دست استفاده می‌کند. لحظه حذف شده می‌توانست اشاره‌ای به نقش شخصیت، به عنوان هابگوبلین در کمیک‌ها باشد.

مرد عنکبوتی تام هالند می‌توانست لباس سیمبیوت را بپوشد

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
مهم ترین اتفاقاتی که در راهی به خانه نیفتادند

مفهوم لباس سیاه در Spider-Man: No Way Home یک داستان را به کلی را تغییر می‌دهد. صحنه پس از تیتراژ فیلم نشان داد که وقتی ادی براک، با بازی تام هاردی به جهانش بازگردانده شده، قطعه‌ای از سمبیوت Venom در MCU باقی می‌گذارد.

در حالی که مرد عنکبوتی هالند، هرگز با ونوم یا قطعه‌ای از سیمبیوت که در فیلم باقی مانده بود ملاقات نکرد، کانسپت آرت Spider-Man: No Way Home نشان می‌دهد که این اتفاق، ظاهراً همیشه ایده نبوده است؛ زیرا سه نسخه از نماد مرد عنکبوتی، در Symbiote Suit ظاهر می‌شود. بر اساس تاریخچه کتاب کمیک، این لباس اولین نمایش خود را در Avengers: Secret Wars، اگر در Spider-Man 4 نمایش داده نشود، امکان پذیر است.

گرین گابلین آپارتمان را به همراه عمه می منفجر کرد

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
مهم ترین عنصر استفاده نشده در No Way Home

مرگ عمه می در فیلم Spider-Man: No Way Home، بدون شک نقطه عطف فیلم بود و پیتر پارکر هالند را متحمل شدیدترین درامای زندگی خود کرد و ثابت کرد که گرین گابلین ویلم دافو، نه تنها یک شرور برای مرد عنکبوتی مگوایر بود؛ بلکه همچنین دشمن نهایی پیتر پارکر هالند نیز خواهد شد.

لحظه غم‌انگیز فیلم، می‌توانست حتی انفجاری‌تر هم باشد؛ زیرا کانسپت آرتی که از فیلم منتشر شده، ایده سکانسی را نشان می‌دهد که در آن گرین گابلین آپارتمان هپی هوگان را هنگامی که عمه می در ساختمان است، بمباران می‌کند و احتمالاً او را به این شکل به جای دلایل شخصی‌تر که در فیلم اتفاق افتاد، می‌کشد.

گرین گابلین تقریباً زره مرد آهنی را پوشیده است

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست

گرین گابلین در زره مرد آهنی ، منظره‌ای هیجان انگیز است و Spider-Man: No Way Home با این ایده بازی می‌کند. همانطور که در فیلم مشاهده می‌شود، نورمن آزبورن، تغییراتی در زره کلاسیک خود از فیلم‌های مرد عنکبوتی ریمی ایجاد کرد و با توجه به اهمیت مرد آهنی برای پیتر پارکر هالند، منطقی بود که شخصیت شرور بخشی از زره قهرمان را . هم به دلیل فناوری پیشرفته و جدید بودن این شخصیت و هم به عنوان راهی برای به هم ریختن سر مرد عنکبوتی، بپوشاند.

با توجه به شکایت‌هایی که در مورد ارتباط بیش از حد مرد عنکبوتی MCU با مرد آهنی وجود داشت، احتمالاً این کانسپت آرت بدون استفاده باقی ماند.

دکتر استرنج مرد عنکبوتی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد را برای ملاقات با تام هالند می‌آورد

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست

این کانسپت آرت استفاده نشده نشان می‌دهد که ساختار Spider-Man: No Way Home می‌توانست به‌طور عمده تغییر کرده باشد. به جای اینکه ند از حلقه زنجیر دکتر استرنج استفاده کند تا مگوایر و گارفیلد را به آپارتمان بیاورد و سپس پیتر پارکر هالند را در پشت بام مدرسه‌اش پیدا کند، استیون استرنج کسی بود که پس از مرگ عمه می به مدرسه می‌رسید.

دو مرد عنکبوتی، این امر داستان را به شکلی کلیدی تغییر می‌دهد، زیرا دکتر استرنج در طول این بخش از فیلم در ابعاد آینه‌ای گیر افتاده بود و تنها زمانی ظاهر شد که نبرد مجسمه آزادی از قبل در جریان بود.

بیشتر بخوانید:

فیلم هایی که باید پیش از دکتر استرنج 2 دید

کانسپت آرت منتشر شده از زندایا با شنل داکتر استرنج

Spider-Man Insomniac در کانسپت آرت ظاهر شد

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست

Spider-Man: No Way Home، هر سه بازیگر لایو اکشن فیلم Spider-Man را به نمایش گذاشت. با این حال، کانسپت آرت استفاده نشده فیلم، مرد عنکبوتی چهارمی را نشان می‌دهد که در فیلم حضور نداشت. مرد عنکبوتی پلی‌استیشن از بازی‌های اینسومنیاک، مرد عنکبوتی چهارمی بود که حضور پیدا می‌کند.

در حالی که طرفداران ممکن است دوست داشته باشند بازی ویدیویی مرد عنکبوتی را با لباس نمادین عنکبوتی سفید خود ببینند، این شخصیت به احتمال زیاد در کانسپت آرت، به عنوان مرجعی برای یکی از سه مرد عنکبوتی که در واقع در فیلم ظاهر شدند، استفاده شده است.

پیتر پارکر می‌توانست با Met JJJ ملاقات کند

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست

جی. جونا جیمسون از MCU، توسط کسی جز جی کی سیمونز بازی نمی‌شود که طی سال‌ها از اولین حضورش به عنوان شخصیت در مرد عنکبوتی در سال 2002، در چندین پروژه مختلف مرد عنکبوتی به این شخصیت جان بخشید. در حالی که جی‌جی‌جی بخشی از یکی از احساسی‌ترین صحنه‌های فیلم به همراه پیتر پارکر تام هالند است؛ اما این دو شخصیت به درستی همدیگر را ملاقات نمی‌کنند.

در کانسپت آرت استفاده نشده، پیتر پارکر و جیمسون رو در روی هم قرار می‌گیرند، با قهرمانی که از شخصیت سیمونز در خانه‌اش دیدن کرده و به طرز خنده‌داری فاش می‌کند که جی‌جی‌جی بدون شلوار در Daily Bugle زنده بوده است.

بیشتر بخوانید:

کارگردان مرد عنکبوتی توضیح می‌دهد که No Way Home در واقع یک داستان اصلی است

10 ارتباط مرد عنکبوتی با تکنولوژی از نگاه سایت فیگار

گرین گابلین می‌توانست بیشتر شبیه کمیک‌ها باشد

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست

در حالی که ظاهر به روز گرین گابلین در Spider-Man: No Way Home به اندازه کافی خوب بود؛ اما شخصیت شرور می‌توانست دقیق‌تر به نظر برسد. همانطور که توسط کانسپت آرت استفاده نشده نشان داده شده است، گرین گابلین، ظاهری بسیار متفاوت دارد.

تیم فیلمسازی، این ایده را داشتند که از طریق ثور، الف‌های دنیای تاریک، ظاهری شبیه به گابلین نورمن بدهند، دقیقاً مانند آنچه در کمیک‌ها شناخته می‌شود. آزبورن به یک مرکز کنترل آسیب حمله می‌کرد و زره الف‌های تاریکی را که در آنجا پیدا می‌شد  و در نهایت خودش را با لباس گرین گابلین ادغام می‌کرد و باعث می‌شد که به کمیک‌ها نزدیک‌تر باشد.

دکتر اختاپوس ظاهری بسیار متفاوت داشت

مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست
مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست

در نهایت، دکتر اختاپوس مولینا در کانسپت آرت استفاده نشده، با ریش و موهای بلندتر ظاهر می‌شود؛ ویژگی‌هایی که در مرد عنکبوتی 2 ریمی نبود. شرح کانسپت آرت توضیح می‌دهد که مارول در ابتدا می‌خواست دکتر اختاپوس را با تصویری به روز به MCU بیاورد و او را با ظاهری بی‌تفاوت‌تر تجسم کند.

در نهایت، مارول تصمیم گرفت این شخصیت را تا حد امکان به آنچه که در آخرین حضورش انجام داده نزدیک کند، که انتخاب درستی بود؛ زیرا Spider-Man: No Way Home با احساساتی که در مورد آن نسخه‌های خاص از شخصیت‌های محبوب در حال آمدن بود، رشد کرد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار مهمترین مفهوم های استفاده نشده در راهی به خانه نیست سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول

سازندگان فیلم Spider-Man: No Way Home، به چه علت از دکتر اختاپوس با ریش و موهای بلند استفاده نکردند؟

سازندگان فیلم، به این علت که احساساتی که در مورد آن نسخه‌های خاص از شخصیت‌های محبوب در حال آمدن بود، رشد کرده بود، این کار را انجام ندادند.

در کانسپت آرت، چهارمین اسپایدرمن، کدام اسپایدرمن است؟

Spider-Man Insomniac چهارمین اسپایدرمنی است که حضورش در کانسپت آرت بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *