بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول ؛ از تونی و استیو، تا نیک فیوری و کارول

برخی از ابرقهرمانان مارول در فاز سوم به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کردند. با فیگار باشید تا به بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول بپردازیم.

درحالی که فاز 4، 5 و 6 مارول به عنوان حماسه جهان‌های موازی نام گذاری شدند، طرفداران در انتظار شکل گیری مجدد گروه بزرگ انتقام جویان هستند. اما در کنار گروه‌های برزگ، اشخاصی هستند که به صورت دونفره به همکاری با یکدیگر ادامه می‌دهند. اما ما قصد داریم تا پیش از فاز چهارم، به بهترین زوج ها در فاز سوم MCU بپردازیم.

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول

از تونی و استیو، تا نیک فیوری و کارول

شما می‌توانید فهرست بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول

جدای از همکاری‌ها، زوج‌هایی که قصد داریم از آن‌ها نام ببریم می‌توانند خواهر و برادر، شریک عاشقانه، و یا حتی رقیب باشند. محدود کردن زوج‌های فاز سوم مارول بسیار دشوار است اما ما معیار انتخاب آن‌ها را بر جذابیت رابطه‌ آن‌ها گذاشتیم.


پس تا پایان این نوشتار همراه با فیگار باشید تا به معرفی بهترین زوج ها در فاز 3 دنیای سینمایی مارول بپردازیم.

هوپ وین داین و اسکان لانگ (Hope Van Dyne & Scott Lang)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
هوپ وین داین در کنار اسکات لانگ در پوستر فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک

اولین فیلم مرد مورچه‌ای عمدتاً سرگرم کننده بود و شخصیت‌هایی دوست داشتنی و کمدی را به مخاطبان معرفی کرد. در ابتدا به نظر نمی‌رسید که مرد مورچه‌ای تاثیر مهمی بر خط داستانی کلی حماسه ابدیت بگذارد اما فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک همه چیز را تغییر داد.

این فیلم هوپ وین داین را به عنوان یک ابرقهرمان معرفی کرده و به روابط او با اسکات می‌پردازد. این باعث خلق یکی از بهترین زوج های فاز سوم MCU شد. همچنین در پایان فیلم دیدیم که اسکات لانگ در فضای کوانتومی گیر افتاد که منجر به تمام وقایع فیلم پایان بازی می‌شد.

بیشتر بخوانید:

باکی بارنز و استیو راجرز (Bucky Barnes & Steve Rogers)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول

اگر یک رابطه بسیار حیاتی در حماسه بینهایت وجود داشته باشد، بدون شک رابطه باکی بارنز و استیو راجرز است. دوستی آن‌ها یک قرن طول کشید و این آن‌ها را به یکی از بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول تبدیل می‌کند.

درحالی که فیلم جنگ داخلی به مسائل و شخصیت‌های مهمی می‌پرداخت، اما تمرکز آن بر استیو و باکی بود. استیو که به تنهایی با موارد پیمان‌نامه سکوویا مشکل داشت، همه چیز را به خطر انداخت تا به باکی کمک کند. از دست دادن باکی در فیلم جنگ ابدیت نیز انگیزه اصلی او در فیلم پایان بازی برای بازگرداندن مردگان بود.

بیشتر بخوانید:

دکتر استرنج و وانگ (Doctor Strange & Wong)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
دکتر استرنج در کنار وانگ در فیلم دکتر استرنج در جهان‌های موازی جنون

اگرچه دومین فیلم انفرادی این دو شخصیت در فاز چهارم ساخته شد، اما این دو از اولین فیلم انفرادی دکتر استرنج در سال 2016، در کنار یکدیگر بودند. دکتر استرنج با در دست داشتن سنگ زمان یکی از مهم‌ترین اشخاص در فاز سوم دنیای مارول بود و در کنار وانگ، یکی از زوج ها در فاز 3 دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شد.

این دو شخصیت همیشه در کنار یکدیگر هستند و نقشی حیاتی در دنیای سینمایی مارول دارند. همچنین قدرت جادویی آن‌ها بود که باعث شد تمام انتقام جویان بتوانند در فیلم پایان بازی گردهم آمده و تانوس را شکست دهند.

بیشتر بخوانید:

استیو راجرز و تچالا (Steve Rogers & T’Challa)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
استیو راجرز در کنار تچالا در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی

یکی از دلایل متعددی که فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی را به یکی از مهم‌ترین آثار دنیای سینمایی مارول تبدیل کرد، معرفی شخصیت‌هایی مثل پلنگ سیاه و یا مرد عنکبوتی بود. در مورد تچالا نیز ارتباط بین او و استیو از همین فیلم برقرار شد.

آن‌ها به دلیل قصد تچالا برای قتل باکی، دشمن یکدیگر محسوب می‌شدند اما در نهایت به یکدیگر احترام گذاشته و تبدیل به یکی از بهترین زوج های فاز سوم دنیای سینمایی مارول شدند. استیو برای نجات باکی به تچالا اعتماد کرد. همچنین زمانی که باید برای نجات ویژن تصمیم می‌گرفت نیز باری دیگر به او اعتماد کرد. تچالا سپر جدیدی به استیو هدیه داد و این دو در کنار یکدیگر به نبرد علیه ارتش تانوس پرداختند.

بیشتر بخوانید:

کارول دنورز و نیک فیوری (Carol Danvers & Nick Fury)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
نیک فیوری در کنار کاپیتان مارول در فیلم کاپیتان مارول

هنگامی که در سکانس پس از تیتراژ فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت، نیک فیوری پیغامی را با یک پیجر به کاپیتان مارول ارسال کرد، طرفداران از معنای دقیق آن اطلاعی نداشتند. با این حال، در سال بعد و در فیلم اختصاصی کاپیتان مارول، معنای این پیغام مشخص شد و کارول دنورز و نیک فیوری به عنوان یکی از بهترین زوج های فاز 3 دنیای سینمایی مارول معرفی شدند.

اگرچه این زوج تنها در یک فیلم در کنار هم بودند، اما پیود قوی بین کارول و فیوری بسیار واضح بود. بدون ارتباط بین کارول و نیک فیوری، شاید حتی هیچوقت گروه انتقام جویان تشکیل نمی‌شد. همچنین کاپیتان مارول در فلیم پایان بازی به کمک انتقام جویان آمد و به نابودی تانوس کمک کرد.

بیشتر بخوانید:

گامورا و نبیولا (Gamora & Nebula)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
گامورا در آغوش نبیولا در فیلم نگهبانان کهشکان 2

در بخش دیگری از کهکشان، گامورا و نبیولا به عنوان یکی از بهترین زوج های فاز سوم MCU شناخته می‌شوند. در طول اولین فیلم نگهبانان کهکشان و البته بخش زیادی از فیلم دوم، نبیولا مصمم بود تا خواهر خوانده‌اش، گامورا را شکست دهد. اما همونطور که مشخص است، هیچ نفرتی واقعاً در میان آن‌ها وجود ندارد. رقابت آن‌ها نتیجه این است که تانوس آن‌ها را در دوران کودکی مجبور به مبارزه با یکدیگر برای کسب رضایت می‌کرد.

در طول مبارزه این نبیولا و گامورا در سیاره ایگو،‌ نبیولا گفت: “تو کسی بودی که می‌خواستی برنده شی و من فقط یک خواهر می‌خواستم!” در یکی از زیباترین لحظات دنیای سینمایی مارول، گامورا خواهرش را به آغوش می‌گیرد. در نهایت و پس از سال‌ها درگیری، گامورا و نبیولا تبدیل به یکی از بهترین خواهر و برادر های دنیای سینمایی مارول می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

هالک و ثور (Hulk & Thor)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
هالک در کنار ثور در فیلم ثور: رگناروک

زمانی که فیلم انتقام جویان برای اولین بار در سال 2012 اکران شد، طرفداران در هر لحظه از دیدن یک دعوای کوچک بین هالک و ثور، دو مورد از قوی‌ترین و بهترین اعضای انتقام جویان، هیجان زده بودند. فیلم ثور: رگناروک، دقیقاً همان نبردی را که طرفداران انتظار داشتند به آن‌ها هدیه داد.

صحنه‌های آن‌ها در کنار هم پس از نبرد، در طول فیلم خنده دار بود. در فیلم انتقام جویان: پایان بازی نیز این هالک است که به نیو آزگارد رفته و ثور را متقاعد می‌کند تا دوباره به انتقام جویان پیوسته و به مبارزه با تانوس بپردازند. این ثابت می‌کند که آن‌ها از بهترین زوج های فاز سوم دنیای سینمایی مارول هستند.

بیشتر بخوانید:

استیو راجرز و تونی استارک (Steve Rogers & Tony Stark)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
استیو راجرز در کنار تونی استارک در فیلم انتقام جویان: پایان بازی

استیو راجرز و تونی استارک از زمانی که برای اولین بار در فیلم انتقام جویان با یکدیگر ملاقات کردند، رابطه خاصی بین آن‌ها شکل گرفت. آن‌ها دوستانی بسیار صمیمی بودند که بارها با نظر یکدیگر مخالفت می‌کردند. با اینکه آن‌ها در تمام این مدت با وجود اختلاف نظر همچنان دوستانی صمیمی بودند، اما فیلم جنگ داخلی انتقام جویان را نابود کرد و دوستی بین تونی و استیو نیز همراه با انتقام جویان از بین رفت.

آن‌ها تا فیلم انتقام جویان پایان بازی دیگر دوست نمی‌شوند. اما برای مقابله با تانوس، آن‌ها به تمام انتقام جویان نیاز داشتند. بدین صورت آن‌ها یک بار دیگر آشتی کرده و وارد لیست بهترین زوج های فاز 3 دنیای سینمایی مارول شدند. هرچند که هردوی راه آن‌ها در پایان همین فیلم به پایان رسید و برای همیشه از دنیای سینمایی مارول خارج شدند.

بیشتر بخوانید:

پیتر پارکر و تونی استارک (Peter Parker & Tony Stark)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
پیتر پارکر در کنار تونی استارک در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

همانطور که بالاتر گفتیم، مرد عنکبوتی در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی معرفی شد و تونی استارک او را به تیم خود جذب کرد. بلافاصله یک ارتباط استاد و شاگردی بین آن‌ها شکل گرفت که باعث وجود یکی دیگر از بهترین زوج ها در فاز 3 دنیای سینمایی مارول می‌شد. ما در فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست، بیشتر با این رابطه آشنا شدیم.

اما این فیلم جنگ ابدیت بود که به معنای واقعی آن‌ها را جزو ‌بهترین زوج ها در فاز سوم MCU می‌کرد. تونی، پیتر و دکتر استرنج در این فیلم در کنار نگهبانان کهکشان با تانوس در سیاره تایتان جنگیدند. همچنین پس از بشکن تانوس، پیتر پارکر کشته و تونی استارک از درون نابود شد. مرگ پیتر بزرگترین دلیلی بود که تونی استارک در فیلم پایان بازی به انتقام جویان باری درست کردن اوضاع کمک کرد.

بیشتر بخوانید:

گامورا و تانوس (Gamora & Thanos)

بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول
تانوس در کنار گامورای خردسال در سیاره‌اش

گامورا در اولین فیلم نگهبانان کهکشان به تانوس پشت کرد. اما این دو سال‌ها با یکدیگر ملاقاتی نداشتند تا زمانی که فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت ساخته شد. در عوض این فیلم رابطه عمیق آن‌ها را بیش از هرچیزی توسعه داد و باعث شکل گیری یکی از بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول شد.

تانوس گامورا را در کودکی از خانواده‌اش جدا کرد اما با وجود اقدامات شیطانی، واقعاً به او عشق می‌ورزید. او مجبور شد تا برای به دست آوردن سنگ روح، گامورا را قربانی کند. اما به وضوح می‌توانیم بگوییم که او از انجام این کار غمگین بود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول

دلیل اختلاف استیو راجرز و تونی استارک چه بود؟

استیو راجرز با نپذیرفتن قرارداد سکوویا و اقدامات سر از خود رسماً به عنوان دشمن ایالات متحده شناخته می‌شد و تونی استارک تصمیم گرفت تا جلوی او را بگیرد.

آیا گامورا دختر تانوس بود؟

تانوس هیچ فرزندی نداشت اما او گامورا را در کودکی از خانواده‌اش جدا، و به فرزند خواندگی پذیرفت.


One thought on “بهترین زوج ها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول ؛ از تونی و استیو، تا نیک فیوری و کارول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *