سوتی های دنیای سینمایی مارول ؛ خنده‌ دارترین و بامزه‌ترین گاف های MCU

علی رغم باور برخی از طرفداران، سوتی های دنیای سینمایی مارول زیادی وجود دارند که می‌توانند خنده‌دار و بامزه باشند. با فیگار باشید تا اشتباهات MCU را بشناسید.

با اکران فیلم مرد آهنی در سال 2008، ترتیب دیدن فیلم های مارول آغاز شد. دنیای سینمایی مارول بزرگ‌ترین فرنچایز تاریخ سینما است. هر سال چندین فیلم و سریال در دنیای سینمایی مارول ساخته می‌شوند و با داستان‌هایی جدید، این دنیای بزرگ را گسترش می‌دهند. با این حال، این بدان معنا نیست که گاف دنیای سینمایی مارول جمله‌ای بی معنی باشد.

سوتی های دنیای سینمایی مارول

خنده‌ دارترین و بامزه‌ترین گاف های MCU

شما می‌توانید فهرست سوتی های دنیای سینمایی مارول را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول

هر فیلمی دارای اشتباهات و سوتی‌های زیادی می‌باشد. سوتی های MCU نیز در اکثر فیلم‌های این فرنچایز محبوب وجود دارند. شاید سوتی های MCU تاثیر زیادی بر روند داستان نگذاشته و به این فیلم‌ها را خراب نکنند. با این حال، اشتباهات دنیای سینمایی مارول می‌توانند لحظاتی شاد و خنده‌دار برای شما داشته باشند.

ماگ وارونه تونی استارک

تونی استارک اغلب به عنوان یکی از باهوش‌ترین افراد در دنیای سینمایی مارول شناخته می‌شود. او همواره سخت در تلاش برای اختراغ و آزمایش کشف‌های جدید در آزمایشگاه است و آثار علم او همیشه در دنیای سینمایی مارول خواهند ماند. با این حال، یک اشتباه MCU وجود دارد که باعث می‌شود تونی استارک بسیار احمق دیده شود.

در یکی از سکانس‌های فیلم مرد آهنی، تونی استارک درحال کار بر روی میز کارش است. در همین حین، یک ماگ صنایع استارک بر میز کار او قرار دارد. اما نکته مهم آن است که این ماگ به صورت وارونه قرار دارد! تونی استارک همچنان تمرکز زیادی بر کار دارد اما در سکانس بعدی می‌توانیم مشاهده کنیم که تونی از این ماگ وارونه قهوه می‌نوشد! به همین دلیل، این سکانس به یکی از سوتی های MCU تبدیل شد.

بیشتر بخوانید:

لوکیشن متناقض نیو ازگارد

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول, گاف دنیای سینمایی مارول

پس از نابودی ازگارد، ثور مردم خود را به زمین منتقل کرد. او تصمیم گرفت تا خانه‌ای جدید برای مردم خود بسازد تا بتوانند برای همیشه آنجا زندگی کنند. مکانی که ثور برای نیو ازگار یا ازگارد جدید انتخاب کرده بود، نروژ بود. این انتخاب اشاره‌ای به اساطیر اسکاندیناوی دارد که در مکان‌های اسکاندیناوی بودند. همچنین نروژ مکانی بود که برای اولین بار تسارکت در آن دیده شد و به طور کلی، مکان نیو ازگارد یکی از بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود.

یک گاف MCU در این ایستراگ جذاب نهفته است. نیو ازگارد در نروژ واقع است. اما پلاک کامیونی که هالک سوار آن می‌شود و همچنین شماره روی جعبه‌های پیتزا، همه مربوط به کشور بریتانیا می‌شوند. این تناقض اشتباه دنیای سینمایی مارول جالبی را رقم زده است.

بیشتر بخوانید:

کامئو خدمه ساخت فیلم دکتر استرنج

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول, اشتباهات دنیای سینمایی مارول

فیلم دکتر استرنج جادو را به دنیای سینمایی مارول معرفی کرد. با این حال، هیچ طلسمی وجود ندارد که بتواند از اشتباه MCU مربوط به حضور یکی از خدمه در فیلم جلوگیری کند.

استن لی یکی از بهترین نویسنده های کمیک مارول است که به دلیل کامئو یا حضور افتخاری در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول شناخته می‌شود. البته که شما می‌توانید با ۵ حضور افتخاری استنلی خارج از مارول این نیز آشنا شوید. با این حال، در سکانسی از فیلم دکتر استرنج، یکی از خدمه فیلم به طور اتفاقی که کامئو در این فیلم ایجاد کرد. او در پس‌زمینه تصویر دیده می‌شود و نکته جالب آن است که این مرد هیچ کار خاصی انجام نمی‌دهد و همین دلیل خنده‌دارتر شدن این سکانس است.

بیشتر بخوانید:

خط مترو اشتباه

با توجه به این که ثور می‌تواند با استفاده از بایفرانس به هر مکانی سفر کند، کاملاً واضح است که او با حمل و نقل عمومی آشنا نیست. در بحبوحه نبرد نهایی فیلم ثور: دنیای تاریک، ثور خود را در ایستگاه مترو گرینویچ می‌یابد و به دنبال راهی برای رسیدن به مالکیت است.

در همین حین، یک زن به ظاهر مهربان ثور را راهنمایی می‌کند تا سه ایستگاه دیگر به راه خود ادامه دهد. اما کسانی که با ایستگاه‌های مترو لندن آشنا باشند، می‌دانند که ثور حتی در قطار درستی نیست! این سکانس باعث شکل گیری یکی از سوتی دنیای سینمایی مارول شده است.

بیشتر بخوانید:

گذشته گامورا

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول, گاف های دنیای سینمایی مارول

ریشه کردن یک نژاد برای همیشه اصلاً شوخی بردار نیست. با این حال، یکی دیگر از گاف های دنیای سینمایی مارول مربوط به یک نسل کشی بزرگ می‌شود. در سکانسی از اولین فیلم نگهبابانان کهکشان، گامورا و دیگر اعضای نگهبانان کهکشان توسط سپاه نوا دستگیر می‌شوند و همین لحظه است که این اشتباه دنیای سینمایی مارول رخ می‌دهد.

هنگامی که گامورا دستگیر شد، ماموران نوا خلاصه‌ای از گذشته او را بازگو می‌کنند. طی صحبت‌های آن‌ها متوجه خواهیم شد که گامورا تنها بازمانده از سیاره‌اش است و هرکس دیگری که در سیاره او زندگی می‌کرد توسط تانوس کشته شده است. با این حال، اشتباه دنیای سینمایی مارول در این است که در فیلم جنگ ابدیت ما شاهد یک فلش بک از کودکی گامورا هستیم. در این سکانس متوجه خواهیم شد که تانوس تنها نیمی از مردم سیاره گامورا را به قتل رساند تا ایدئولوژی خودش را انجام دهد. و همین لحظه یک تناقض بزرگ ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

سپر جادویی کاپیتان آمریکا

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول, اشتباهات دنیای سینمایی مارول

سپر کاپیتان آمریکا یکی از مهم‌‌ترین نماد‌های دنیای سینمایی مارول است. همچنین یکی از حقایق پنهان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست مربوط به اضافه کردن این سپر به مجسمه آزادی برای ادای احترام به این شخص بود. با این حال، نحوه حفاظت از این نماد بزرگ، یک اشتباه MCU را رقم زده است.

در آخرین لحظات فیلم پایان بازی و هنگامی که همچنان تمام انتقام جویان باز نگشته بودند، ما شاهد نبردی بسیار حماسی میان کاپیتان آمریکا و تانوس بودیم. نتیجه این نبرد شکست فجیع کاپیتان آمریکا و شکستن سپر او بود. زمان زیادی لازم نبود تا کاپیتان آمریکا کاملاً کشته شود! همچنین لازم به ذکر است که آسیب سپر او بسیار زیاد بود تا حدی که یک ضربه دیگر می‌توانست سپر را به دو نیم تقسیم کند. اما خیلی زود، ما دوباره شاهد سپر کاپیتان آمریکا به صورت کاملاً سالم هستیم.

بیشتر بخوانید:

دو مرد مورچه‌ای

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول, سوتی دنیای سینمایی مارول

نبرد پایانی فیلم پایان بازی، بسیار عظیم و حماسی بود. این نبرد نقطه عطف تمام فیلم‌های دنیای سینمایی مارول تا آن زمان بود و به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود. در این نبرد، تعداد زیادی از ابرقهرمانان درحال مبارزه با دیده می‌شدند و این شلوغی بسیار زیاد، گاف های دنیای سینمایی مارول را به همراه داشت.

در حین نبرد پایانی، انتقام جویان قصد داشتند تا باری دیگر یک پورتال کوانتومی باز کنند. بدین صورت، اسکات لانگ تصمیم می‌گیرد تا به سراغ ون رفته تا بتواند تونل کوانتومی را آماده کند. اما گاف MCU مربوط به حضور مرد مورچه‌ای در دو مکان به صورت همزمان است. اسکات همزمان که به سوی ون حرکت می‌کند، در قامت Giant Man‌ نیز دیده می‌شود که درحال مبارزه با ارتش تانوس است.

بیشتر بخوانید:

پروتکل‌های بهداشتی دکتر استرنج

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول, گاف های دنیای سینمایی مارول

هنگامی که دکتر استرنج برای اولین وارد دنیای سینمایی مارول شد، نه یک جادوگر بلکه یک جراح بود. او به نجات بیماران خاص و به شکل غیرمعمول شهرت داشت و به همین دلیل غرور زیادی پیدا کرده بود. اما هرچقدر که دکتر استرنج جراح خوبی باشد، در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اصلاً پزشک خوبی نیست و یکی دیگر از اشتباهات MCU را به وجود می‌آورد.

در یکی از اولین سکانس‌های فیلم دکتر استرنج، ما استیفن را مشاهده می‌کنیم که وارد اتاق عمل می‌شود. او در ابتدا دست‌های خود را شسته و سپس ماسک جراحی‌ها را بر صورتش می‌گذارد. اما تقریباً هر پزشکی پس از تماشای این سکانس متوجه اشتباه بودن این پروتکل شد و به آن واکنش نشان داد. درواقع این احتمال وجود دارد که ماسک صورت از قبل آلوده شده باشد. پس پزشگان واقعی در ابتدا ماسک را بر صورت گذاشته و سپس دست‌هایشان را می‌شویند.

بیشتر بخوانید:

موهای قدرتمند بیوه سیاه

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول, گاف دنیای سینمایی مارول

اگرچه بیوه سیاه برخلاف دیگر اعضای انتقام جویان از قدرت‌های فرابشری برخوردار نیست، اما او مبارز بسیار خوبی است. با این حال، همچنان گاف MCU به سراغ او نیز خواهد آمد. در اولین سکانس‌های فیلم انتقام جویان، ما شاهد مبارزه هیجان انگیز بیوه سیاه با گروهی از خلافکاران روسی هستیم.

بیوه سیاه مشت‌های قدرتمندی دارد؛ اما موهای او حتی از مشت‌هایش قدرتمندتر هستند. در ادامه این نبرد، بیوه سیاه سر خود را در مقابل یکی از روس‌ها به بالا حرکت می‌دهد. اما به نظر می‌رسد که بدلکاران این سکانس را اشتباه متوجه شده و عملکردی عجیب انجام می‌دهند. این سکانس به شکلی ادامه می‌یابد که بیوه سیاه با موهاش به صورت مرد روس ضربه زده و آن مرد نیز به عقب پرتاب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

`

فیلم خاطرات مرد عنکبوتی

سوتی های دنیای سینمایی مارول
سوتی های دنیای سینمایی مارول, گاف دنیای سینمایی مارول

فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه با سکانس‌هایی خنده‌دار و جالب آغاز می‌شوند. ما شاهد فیلم‌هایی هستیم که پیتر پارکر به عنوان یادگاری از سفرش به همراه تونی استارک به آلمان و رویدادهای جنگ داخلی تهیه کرده است. این ویدیو شروع خوبی برای فیلم بود اما همچنان باعث رخ دادن یک سوتی دنیای سینمایی مارول دیگر شد.

نکته‌ای که این فیلم را به سوتی دنیای سینمایی مارول تبدیل کرد، لحظه رویارویی پیتر با انتقام جویان بود. در این ویدیو ما مشاهده می‌کنیم که پیتر در هنگام مواجه شدن با انتقام جویان می‌گوید:‌ (سلام به همگی). اما همچین دیالوگی در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی وجود نداشت.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار سوتی های دنیای سینمایی مارول سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی آنلاین مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید از طریق اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با سوتی های دنیای سینمایی مارول

چه اتفاقی برای سیاره گامورا افتاد؟

در فیلم نگهبانان کهکاشان مشخص می‌شود که گامورا تنها بازمانده از سیاره‌اش است و تمامی ساکنان آن کشته شده‌اند. اما در فیلم جنگ ابدیت، ما مشاهده می‌کنیم که تانوس تنها نیمی از ساکنان سیاره تانوس را کشت و این یک تناقض است.

نیو ازگارد در چه مکانی واقع است؟

پس از نابودی ازگارد، ساکنان آن به زمین مهاجرت کردند و در مکان به نام نیو ازگارد واقع در نروژ ساکن شدند.


5 thoughts on “سوتی های دنیای سینمایی مارول ؛ خنده‌ دارترین و بامزه‌ترین گاف های MCU

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *