بهترین فیلم‌های طنز ایرانی ؛ خنده‌دارترین فیلم‌های ایرانی از نگاه سایت فیگار

اگر دوست دارید آندروفین (هورمون شادی) خونتان بالا برود، شما را به خواندن مقاله‌ی بهترین فیلم‌های طنز ایرانی دعوت می‌کنیم.

در میان ژانرهای مختلف فیلم‌ها، ژانر کمدی بیشترین  طرفدار را دارد، چراکه بیشتر افراد خندیدن را بر هیجان و سایر حالات ترجیح می‌دهند. در سینمای ایران از گذشته تاکنون نیز فیلم‌های طنز بسیاری ساخته شده‌است که بعضی از آنها توانسته‌اند چندین ساعت مخاطب را بخندانند.

بهترین فیلم‌های طنز ایرانی

خنده‌دارترین فیلم‌های ایرانی

شما در لیست زیر می‌توانید بهترین فیلم‌های طنز ایرانی را دریک نگاه مشاهده کنید:

بهترین فیلم‌های طنز ایرانی
بهترین فیلم‌های طنز ایرانی

گاهی فیلم‌های طنز آنقدر جذاب و خنده‌دار ساخته می‌شوند که مخاطب با دیدن چندباره‌ی آن نیز حوصله‌اش سر نمی‌رود؛ البته ناگفته نماند این موضوع درباره‌ی فیلم‌های طنز کنونی خیلی صدق نمی‌کند و خیلی کم پیدا می‌شود که فیلم طنزی بتواند برای چندین بار یک مخاطب را سرگرم کند.

توفیق اجباری

بهترین فیلم‌های طنز ایرانی
بهترین فیلم‌های طنز ایرانی

فیلمی به کارگردانی محمدحسین لطیفی و نویسندگی پیمان عباسی است که محصول سال۱۳۸۳ می‌باشد. اگرچه فیلم این قدیمی‌تر است و تقریباً کیفیت فیلم‌های امروزی را ندارد امّا بازی بی‌نظیر رضاعطاران، همه‌ی این کاستی‌ها را جبران می‌کند.

در این فیلم محمدرضاگلزاز، باران کوثری، رضاعطاران، نیوشا ضیغمی، احمدپورمخبر و… به ایفای نقش پرداخته‌اند. این اثر در واقع زندگی روزمره‌ی یک سوپراستار را روایت کرده‌است که محمدرضاگلزار نقش خودش را بازی می‌کند و مشکلات مختلفی که برای یک هنرپیشه سینما وجود دارد را در معرض نمایش می‌گذارد.

چینش این بازیگران در کنار هم اثری جالب و باارزش را خلق کرده است.

تکخال

بهترین فیلم‌های طنز ایرانی
بهترین فیلم‌های طنز ایرانی

محصول سال ۱۳۹۹ در ژانر کمدی و ساخته‌ی مجید مافی است. حضور بازیگران جذاب و ماهری چون پوریا پورسرخ، سحر قریشی،شبنم قلی‌خانی، یوسف تیموری، امیر کربلایی‌زاده و… توانسته‌است اثری خنده‌دار و باحال را ایجاد کند.

این فیلم روایتگر زندگی مردی است که دارای یک زن و بچه است امّا در این میان و به دور از چشم همسرش عاشق دختر دیگری می‌شود و با او ازدواج می‌کند و سپس همسرش(شبنم قلی‌خانی) تصمیم می‌گیرد تا او را امتحان کرده و به دام بیاندازد و اتفاقات جالبی که در ادامه می‌افتد…

فروش گیشه‌ی تکخال حدود 980میلیون است.

ثبت باسندبرابراست

بهترین فیلم‌های طنز ایرانی
بهترین فیلم‌های طنز ایرانی

چند دوست در دوران جوانی و در میانه‌ی هیجان‌های جوانی با هم شرط می‌بندند که هرکدام دیرتر ازدواج کند، باغی که مال همه‌ی‌شان است به نام او بشود و این شرط را در دفترخانه رسمی هم می‌کنند تا کسی زیرش نزند.

امین حیایی، فرزاد حسنی، نیوشا ضیغمی، مجید صالحی، سحر قریشی، علی مشهدی و.‌… از بازیگران ثبت با سند برابر است می‌باشند. همانطور که انتظار می‌رود حضور هر کدام از این بازیگران در یک فیلم می‌تواند نویددهنده خوب بودن یک اثر باشد.

این فیلم محصول سال ۱۳۹۵ به کارگردانی بهمن گودرزی است. می‌توان این اثر را یکی از بهترین فیلم‌های طنز ایرانی دانست. این اثر حدود 3ملیارد و 200میلیون تومان فروش داشته‌است.

بیشتر بخوانید:

خالتور

بهترین فیلم‌های طنز ایرانی
بهترین فیلم‌های طنز ایرانی

شاید در نگاه اول، این فیلم خیلی ساده و بی‌محتوا بنظر برسد اما تا حدودی می‌تواند شما را بخنداند. پوریا پورسرخ، علی صادقی، مهران غفوریان، سحر قریشی، محمدرضا شریفی‌نیا و…. از هنرپیشه‌های این اثر هستند.

فیلم، داستان سه جوان(علی صادقی، پوریا پورسرخ، مهران غفوریان) را روایت می‌کند که خوانندگی می‌کنند و بعد از اینکه از کار اخراج می‌شوند با رئیس یک شرکت بزرگ(محمدرضا شریفی‌نیا) که به او سوءقصد شده آشنا می‌شوند و اتفاقات جالبی را با هم رقم می‌زنند.

این فیلم در سال ۱۳۹۶ ساخته شده و کارگردانی و نویسندگی این اثر را آرش معیریان بر عهده داشته‌است. ناگفته نماند فروش گیشه‌ی این فیلم بیش از ۶/۵ میلیارد بوده‌است.

رحمان۱۴۰۰

 

بهترین فیلم‌های طنز ایرانی
بهترین فیلم‌های طنز ایرانی

بعد از فروش ۲۲میلیاردی در یک زمان کوتاه بعد از اکران، توقیف شد. ایفای نقش محمدرضاگلزار، سعید آقاخانی، بهرام افشاری، یکتا ناصر، ساره بیات و حضور کوتاه اما جذاب مهران مدیری در این فیلم توانست آنرا به یک فیلم فوق کمدی تبدیل کند.

به دلیل برخی سکانس‌ها که گفته می‌شود دارای شوخی‌های جنسی است توقیف شد ولی باز هم جزو یکی از خنده‌دارترین فیلم‌های ایرانی است. فیلم در مورد مرد فقیری است که ظاهراً سرطان دارد و می‌خواهد قبل از مردن، پول زیادی برای خانواده‌اش دست و پا کند و برای این اتقاق، مشکلات زیادی را از سر می‌گذراند.

کارگردانی این اثر را منوچهر هادی بر عهده داشت که به جرات می‌شود گفت بهترین فیلم خنده دار ایرانی که باید ببینید همین فیلم است.

مهمان

بهترین فیلم‌های طنز ایرانی
بهترین فیلم‌های طنز ایرانی

محصول سال ۱۳۸۶ به کارگردانی سعید اسدی و نویسندگی حسن انصاریان است. اگرچه این اثر مانند فیلم توفیق اجباری قدیمی‌تر است اما آنقدر خنده‌دار است که می‌توان آنرا از بهترین فیلم‌های طنز ایرانی در این لیست دانست.

فیلم، داستان دختری آمریکایی را روایت می‌کند که قصد ازدواج با مردی ایرانی(پوریا پورسرخ) را دارد اما با دیدن یک فیلم ایرانی بنام ب