برترین کارگردان برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان ؛ بزرگ ترین پروژه مارول

قسمت ششم فیلم انتقام جویان بزرگ‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول است. همراه ما باشید تا به بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان بپردازیم.

دنیای سینمایی مارول طی سه فاز، شخصیت‌های زیادی را معرفی کرد و داستان‌های بسیار فوق العاده‌ را از کمیک (بهترین کمیک های مارول 2022) به بیننگان ارائه داد. این دنیای سینمایی پس از ده سال به بزرگ‌ترین فیلم‌های خود یعنی انتقام جویان: جنگ ابدیت و پایان بازی رسید و توانست با یک داستان پردازی فوق العاده و عالی، یک پایان خوب را برای سه فاز این دنیای سینمایی رقم بزند.

کوین فایگی، رئیس مارول استودیو، این سه فاز را حماسه ابدیت نام گذاری کرد. مارول از سال 2021 فاز چهارم خود را آغاز کرده است و در طول این دو سال، توانست فیلم‌ها و سریال‌های (بهترین فیلم ها و سریال های ابرقهرمانی 2021) بسیار زیادی را منتشر کند. کارگردان فیلم‌های انتقام جویان جنگ ابدیت و پایان بازی، برادران روسو بودند که در این زمینه فوق العاده عمل کردند.

کوین فایگی در مراسم کامیک کان از پروژه‌های آینده مارول رونمایی کرد و در یک اقدام غیر منتظره دو قسمت بعدی انتقام جویان به نام‌های سلسله کنگ و جنگ‌های پنهان را معرفی نمود. از آنجایی که فیلم جنگ‌های پنهان پرهزینه‌ترین اثر مارول خواهد بود، این سوال مطرح می‌شود که کدام کارگردان برای این فیلم بهتر خواهد بود؟ در این مقاله قصد داریم تا بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان را به شما معرفی کنیم.

برترین کارگردان برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

  • بزرگ ترین پروژه مارول

شما می‌توانید فهرست بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

بعد از اینکه فیلم انتقام جویان: جنگ‌های پنهان توسط کوین فایگی تأیید شد، طرفداران به شدت کنجکاو شدند تا بدانند کارگردان این چه کسی خواهد بود. بزرگ‌ترین پروژه مارول نیاز به یک کارگردان با تجربه خواهد داشت تا بتواند بهترین نسخه ممکن از این فیلم را به تصویر بکشد. تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید تا به بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان بپردازیم.

رایان کوگلر (Ryan Coogler)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
برترین کارگردان ها برای برای فیلم انتقام جویان 6

رایان کوگلر یکی از بی‌نظیرترین کارگردان‌هایی می‌باشد که در حال حاضر در دنیای سینمایی مارول مشغول است. کوگلر پس از فیلم موفق پلنگ سیاه خود، که کشور خیالی واکاندا را برای اولین بار به تصویر کشید، پس از پایان فاز 4 در اواخر امسال با فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه (تحلیل تریلر اول فیلم Black Panther Wakanda For Ever) به این فرنچایز بازخواهد گشت.

کوگلر چشم اندازی تازه به کار خود در این فرنچایز ارائه می‌دهد و متخصص در ساختن دنیاهای جدید جذاب و ایجاد تعادل بین بازیگران بزرگی از بازیگران درخشان است. در حالی که مارول با ساخت سومین فیلم پلنگ سیاه (بهترین کمیک های پلنگ سیاه) فاصله زیادی دارد، به نظر می‌رسد که دست کارگردان کاملاً باز است تا در نهایت یک رویداد متقاطع در قالب ششمین فیلم انتقام‌جویان را هدایت کند. او جزو بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان 6 قرار می‌گیرد.

شین بلک (Shane Black)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم Avengrs Secret Wars

پس از اینکه جان فاورو، کارگردان دو فیلم اول مرد آهنی (چه می‌شد اگر مرد آهنی در فیلم پایان بازی زنده می‌ماند)، برای کارگردانی قسمت پایانی این سه گانه انتخاب نشد، شین بلک به عنوان کارگردان فیلم مرد آهنی 3 انتخاب شد. در حالی که برخی از پیچش‌های داستانی فیلم توسط طرفداران مورد انتقاد قرار گرفت، بسیاری اذعان می‌کنند که فیلم مرد آهنی 3 به طور کلی یک افزونه خوش ساخت و جالب به دنیای سینمایی مارول است.

اگرچه همه انتخاب‌های خلاقانه شین بلک در قسمت سوم مرد آهنی محبوب نبودند، اما این کارگردان شایسته اعتبار بیشتری از طرف طرفداران مارول است. در حالی که احتمال دارد فیلم‌های تیمی مانند انتقام جویان سبک خاص شین بلک نباشند، او بدون شک نسخه منحصر به‌ فردی از جنگ‌های مخفی را می‌سازد که دارای انعطاف‌پذیری احساسی و نمادگرایی است. این کارگردان جزو برترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان قرار می‌گیرد.

جیمز گان (James Gunn)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
برترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

جیمز گان در سال 2014 با فیلم نگهبانان کهکشان وارد دنیای سینمایی مارول شد، فیلمی که به سرعت جزو یکی از محبوب‌ترین آثار در کل مجموعه این دنیای سینمایی قرار گرفت. او پس از سه سال از دومین فیلم نگهبانان کهکشان را ساخت و موفقیت قبلی خود را به طور مجدد تکرار کرد. همچنین او کارگردان قسمت سوم این مجموعه نیز می‌باشد که در سال 2023 اکران خواهد شد.

جیمز گان در مورد حضورش در مجموعه نگهبانان کهکشان که با قسمت سوم به پایان می‌رسد، بسیار پر سر و صدا بوده است. مارول می‌خواهد ذهن خلاق درخشان او را برای پروژه‌های آینده به سرعت جذب کند وگرنه احتمال از دست دادن کارگردان منحصر به فرد خود را خواهد داشت. متأسفانه برای طرفداران مارول، با توجه به اینکه دی‌سی قبلاً با این سازنده قرارداد برای کارگردانی چندین پروژه تلویزیونی منعقد کرده است، احتمال دارد که مارول در ساخت پروژه‌های بیشتر با این کارگردان به مشکل بخورد. به هر حال جیمز گان استاد ساخت فیلم‌هایی مانند انتقام جویان می‌باشد و جزو بهترین کارگردان ها برای فیلم Avengrs Secret Wars قرار می‌گیرد.

کیت هرون (Kate Herron)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان 6

کیت هرون عضو نسبتاً جدیدی به خانواده MCU است که هر شش قسمت فصل اول سریال لوکی (نقد قسمت یک تا پنج سریال لوکی) را کارگردانی کرده است. اگرچه کار او در سریال لوکی عموماً مورد استقبال قرار گرفت، هرون فاش کرد که برای فصل دوم این سریال که در سال 2023 پخش خواهد شد، بازنخواهد گشت.

اگرچه به نظر می رسد که مشارکت هرون در دنیای مارول پس از خروج او از لوکی (بهترین نسخه های لوکی) به پایان رسیده است، احتمال دارد کارگردان مجبور شود از پروژه کناره گیری کند تا به توسعه جنگ های مخفی مورد انتظار کمک نماید. تجربه او با داستان سرایی چند وجهی در فیلم آینده ضروری خواهد بود، که او مطمئناً کارگردانی درخشانی را انجام خواهد داد. او اولین کسی بود که کانگ فاتح را به تصویر کشید و در انجام آن بسیار موفق بود و به همین دلیل ارتباط بیشتری با این شرور منحصر به فرد دارد. کیت هرون جزو برترین کارگردان ها برای برای فیلم انتقام جویان 6 قرار می‌گیرد.

مت شکمن (Matt Shakman)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

مت شکمن یک کارگردان خلاق در پشت یکی از بهترین آثار در دنیای سینمایی مارول (بهترین سریال های مارول 2022) است که تمام نه قسمت از سریال واندا ویژن را کارگردانی می‌کند. این کارگردان همچنین موضوع شایعات اخیر بوده است، زیرا بسیاری از طرفداران گمان می‌کنند که او برای کارگردانی ریبوت موردانتظار چهار شگفت انگیز، که در فاز 6 و در سال 2024 اکران می‌شود، انتخاب شده است.

اگر شایعات در مورد مشارکت مت شکمن با فیلم چهار شگفت انگیز درست باشد، ممکن است این کارگردان برای هدایت جنگ‌های مخفی بیش از حد مشغول باشد. با این وجود، از آنجایی که خانواده اول مارول (ترتیب دیدن سریال های مارول نتفلیکس) بدون شک نقش مهمی در فیلم آینده انتقام جویان خواهد داشت، مارول ممکن است بخواهد کارگردانی متمایز و مشابه برای کارگردانی هر دو فیلم داشته باشد.

سم ریمی (Sam Raimi)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

سمم ریمی یک خالق افسانه‌ای در محدوده دنیای مارول است که اولین نسخه لایو اکشن مرد عنکبوتی را در سال 2002 به روی پرده آورد. پس از کارگردانی سه گانه اصلی مرد عنکبوتی، ریمی اخیراً به مارول برای قسمت دوم فیلم دکتر استرنج بازگشته است.

طرفداران به سادگی از داستان سرایی ابرقهرمانی (قوی ترین ابر قهرمان های دی سی و مارول) ریمی سیر نمی‌شوند و بسیاری از آن‌ها می‌پرسند که آیا بازگشت او تنها یک بار است یا نشانه‌ای از فیلم‌های دیگر مارول خواهد بود. در حالی که احساسات ترسناک کارگردان احتمالاً باید برای پروژه‌ای مانند جنگ‌های مخفی متوقف شود، ریمی قبلاً بیش از بک بار توانایی خود در بیان یک داستان ابرقهرمانی فشرده و قانع کننده در موارد متعدد ثابت کرده است.

جان واتس (Jon Watts)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

جان واتس کارگردانی است که مسئول ساخت یکی از بهترین نسخه‌های سینمایی مرد عنکبوتی است. به عنوان اولین کارگردان دنیای سینمایی مارول که هر سه قسمت از سه گانه مربوطه خود را کارگردانی می‌کند، کار واتس مورد ستایش طرفداران قرار گرفته است، به خصوص پس از اکران فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست که در سال 2021 اکران شد.

علیرغم اینکه واتس کارگردانی فیلم چهار شگفت انگیز MCU را به عهده گرفت، اوایل امسال از این پروژه کناره گیری کرد و مدعی شد که نیاز به استراحت از ژانر ابرقهرمانی  دارد. این ممکن است برای کار جان واتس بر روی فیلم انتقام جویان: جنگ‌های مخفی باشد تا بتواند وقت کافی را برای ساخت این فیلم در اختیار مارول بگزارد. به هر حال او انتخاب خوبی برای کارگردانی این فیلم خواهد بود.

جان فاورو (Jon Favreau)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

از بسیاری جهات، جان فاورو مسئول تولد دنیای سینمایی مارول است. اگرچه فاورو اکنون بیشتر به خاطر ایفای شخصیت هپی هوگان برای بیش از ده سال در این مجموعه شناخته می‌شود، اما فاورو همچنین هر دو فیلم مرد آهنی و مرد آهنی 2 را به ترتیب در سال‌های 2008 و 2010 کارگردانی کرد. او مسئول آغاز این دنیای سینمایی بود و می‌توان گفت که این کار را به بهترین شیوه ممکن انجام داد.

اگرچه بیش از یک دهه از کارگردانی فاورو یک فیلم مارول می‌گذرد، این خالق درخشان همچنان با این مجموعه ارتباط نزدیکی دارد. فاورو با کمک‌های اخیر خود در دنیای جنگ ستارگان، آمادگی خود را برای هدایت یک پروژه ابرقهرمانی دیگر بیش از حد ثابت کرده است و مطمئناً با داستانی به بزرگی جنگ‌های مخفی معجزه می‌کند.

دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

دستین دنیل کرتون که بیشتر به خاطر معرفی یکی از بهترین قهرمانان جدید در فاز 4 مارول یعنی شانگ چی شناخته می‌شود، آینده درخشانی در دنیای سینمایی مارول دارد. طبق گزارش‌ها، این کارگردان نه تنها به دنباله‌ای از شانگ چی، یک پروژه اسپین آف به نام ده حلقه و یک سریال مرد شگفت انگیز پیوسته است، بلکه اخیراً تایید شده که هدایت فیلم انتقام جویان: سلسله کانگ را نیز بر عهده دارد که در سال 2025 اکران می‌شود.

اگر قرار باشد سلسله کانگ و جنگ‌های مخفی اتفاقاتی پشت سر هم باشند، منطقی است که هر دو فیلم توسط یک کارگردان ساخته شوند، درست مانند دو فیلم اخیر انتقام جویان که به دست برادران روسو کارگردانی شدند. با این حال، اگر کرتون به هر دو فیلم وابسته بود، منطقی نبود که مارول فقط مشارکت خود را با فیلم اول اعلام کند. با این حال، طرفداران همچنان می‌توانند امیدوار باشند که این کارگردان فیلم بعدی را هم کارگردانی کند تا فاز ششم مارول با دو اثر فوق العاده به اتمام برسد.

برادران روسو (The Russo Brothers)

بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان
بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان

جو و آنتونی روسو دو نفر از پرکارترین کارگردانان حماسه ابدیت هستند. این دو کارگردان با پیوستن به این مجموعه با کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (بهترین کمیک های کاپیتان آمریکا) و جنگ داخلی، هدایت بزرگ‌ترین فیلم‌های این مجموعه را در انتقام جویان: جنگ ابدیت و پایان بازی به عهده گرفتند.

علیرغم چندین نشانه علنی برادران روسو مبنی بر علاقه آن‌ها به پروژه جنگ‌های مخفی، کوین فایگی، مدیر ارشد استودیو مارول تایید کرده است که برای پروژه‌های آینده بازنخواهند گشت. اگرچه این ممکن است بسیاری از طرفداران را که به بازگشت کارگردانان امیدوار بودند ناامید کند، اما این اولین باری نیست که مارول استودیو آشکارا به طرفداران دروغ می‌گوید. هنوز هم احتمال دارد که روسوها یک بار دیگر برای کارگردانی کاری که مطمئناً یکی از حماسی ترین آثار در کل دنیای سینمایی مارول است، بازگردند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


One thought on “برترین کارگردان برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان ؛ بزرگ ترین پروژه مارول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *