قدرتمندترین شرورهای مارول که ابرقدرت ندارند ؛ باهوش ترین شروران مارول

در دنیای مارول، شروران همواره دارای ابرقدرت نیستند. همراه ما باشید تا به قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول بپردازیم.

دنیای سینمایی مارول (بهترین فیلم های مارول 2022) داستان‌های فوق العاده‌ای از نبرد ابرقهرمانان با شروران به طرفداران این دنیای سینمایی ارائه داده است. کمیک‌های مارول همواره بهترین شروران ممکن را به تصویر کشیدند و بهترین داستان‌ها را برای تبدیل شدن این افراد به شروران بسیار قدرتمند روایت کردند. ابرشروران زیادی در دنیای مارول وجود دارند که قدرت‌های ابرانسانی دارند که با استفاده از آن‌ها با قهرمان داستان مبارزه می‌کنند.

در بین تمام این شروران (شرورترین شخصیت های مارول)، افرادی وجود دارند هیچگونه قدرت ابرانسانی ندارند و تنها با استفاده از هوش خود مشکلات بسیار زیادی برای قهرمانان داستان ایجاد می‌کنند. در واقع مقابله با اینگونه شرورها بسیار مشکل‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. آن‌ها می‌توانند بدون هیچ قدرت درونی خاصی، بدترین کارهای ممکن را انجام دهند و آسیب جبران ناپذیری وارد نمایند.

ویزگی خاصی که این شرورها را از بقیه برتر می‌کند، هوش فوق العاده آن‌ها است. این شروران با استفاده از اطلاعات و هوش خود سلاح‌هایی را طراحی می‌کنند که به شدت خطرناک می‌باشد و قهرمان داستان را وارد یک چالش بسیار سخت خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم تا قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

500 سریال جذاب و برتر در دنیای ابرقهرمانی

500 تا سریال های برتر MCU

قدرتمندترین شرورهای مارول که ابرقدرت ندارند

  • باهوش ترین شروران مارول

شما می‌توانید فهرست قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول

محبوب‌ترین شروران دنیای مارول کسانی هستند که هیچگونه قدرت ابرانسانی ندارند و با استفاده از تفکر و مهارت خود در برنامه ریزی نقشه‌های بسیار دقیق، باعث خرابی‌های زیادی می‌شوند. این شرورها از لحاظ شخصیتی و اخلاقی جذابیت بیشتری نسبت به دیگر شروران دارند. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول بپردازیم.

استاد بزرگ (The Grandmaster)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی Marvel

یکی از قوی ترین شرور های مارول که ابرقدرت ندارند ، استاد بزرگ می‌باشد که برای اولین بار در فیلم ثور: رگناروک (بهترین کمیک های ثور) به تصویر کشیده شد. از نظر توانایی مبارزه یا تهدید فیزیکی، استاد بزرگ مطمئنا کسی را نمی‌ترساند. او هنوز هم به دلیل قدرتی که در کنترل دیگران دارد می‌تواند کشنده باشد. استاد بزرگ به لطف دیالوگ‌های خنده‌دار، کاریزمای بالا و نفوذ زیادش بر ساکار حکومت کرد.

به همین دلیل بود که او توانست هالک و ثور (بهترین کمیک های مایتی ثور) را برای مبارزه به جان هم بندازد و آن‌ها واقعاً نتوانستند در این زمینه کاری انجام دهند. استاد بزرگ در هیچ نبرد تن به تن برنده نخواهد شد اما سطح بالایی از کنترل دارد و در استفاده از آن ترسی ندارد. او یک شرور بسیار فوق العاده در این فیلم بود و در انتهای آن جان سالم به در برد و حضور مجدد او در دنیای مارول دور از ذهن نیست.

ویپلش (Whiplash)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در MCU

شخصیت شرور اصلی فیلم مرد آهنی 2 (بهترین دیالوگ های مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول) شبیه اولین دشمنی است که تونی استارک با آن روبرو شد. هر دوی آن‌ها از نسخه‌های فناوری استارک برای ساختن سبک خاص خود با لباس‌های فوق‌العاده برای مبارزه با قهرمان نمادین استفاده کردند. با این حال، چیزی که ایوان وانکو را کشنده‌تر می‌کند، نبوغ او است. او توانست مانند تونی استارک با کمترین امکانات ممکن، سلاحی بسازد که به لباس مخصوص مرد آهنی آسیب زیادی بزند.

وانکو، با نام ویپلش شناخته می‌شود و ثابت کرد کسی است که زیاد تونی را به چالش نمی‌کشد، اما خطر او برای اولین حضورش کاملاً مشهود بود. او با دسترسی به فناوری‌های فوق پیشرفته نظامی باعث شد تا شورش بسیار ترسناکی رخ بدهد و تونی استارک را حسابی به دردسر بیندازد. وانکو یکی از قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای مارول محسوب می‌شود، زیرا توانست تنها با استفاده از نبوغ خود دردسر بسیار زیادی برای تونی استارک درست کند.

دکتر اختاپوس (Doctor Octopus)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای مارول

اتو اکتاویوس ​​دارای یک ویژگی می‌باشد که ظاهراً همه شرورهای (بهترین شخصیت های شرور انیمیشن های دیزنی بر اساس IMDB) دنیای سینمایی مارول آن را دارند و آن این است که او نبوغ بسیار زیادی دارد. این دانشمند ابتدا در سال 2004 در مرد عنکبوتی 2 ظاهر شد و با بازی فوق العاده الفرد مولینا به محبوبیت بسیار زیادی رسید. او برای انجام یک آزمایش فوق پیشرفته، چهار بازوی مکانیکی قدرتمند به خود متصل کرد، اما در ادامه با استفاده از ان‌ها به یکی از قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در MCU تبدیل شد.

اندام اضافی او به او قدرتی می‌دهد که قبلاً از ان برخوردار نبود، اما حتی با این بازوها، بزرگترین سلاح دکتر اختاپوس مغز اوست. آلفرد مولینا به قدری در این نقش خوب بازی کرد که در سال 2021 مجدداً او را در نقش دکتر اختاپوس در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (بررسی فلسفی و روانشناختی مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست) به تصویر کشیدند و آن حس نوستالزی مرد عنکبوتی 2 را به بینندگان ارائه دادند.

ژاکت زرد (Yellowjacket)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرور های مارول که ابرقدرت ندارند

شاید دارن کراس یکی از به یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های شرور (10 شروری که مرد عنکبوتی نجاتشان داد) در دنیای سینمایی مارول نباشد، اما او ثابت کرد که یک مشکل بزرگ برای مرد مورچه‌ای و دوستانش است. او که با لباس زرد و فناوری پیم مسلح شده بود، توانست از بسیاری از جهات به نسخه دیگری از مرد مورچه‌ای تبدیل شود. دارن کراس یکی از قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی Marvel می‌باشد، زیرا توانست فرمول پیم را بازسازی کند و با طراحی لباس مخصوص خود به ژاکت زرد تبدیل شود.

مرد مورچه‌ای (بهترین کمیک های مرد مورچه ای) یک شخصیت دست کم گرفته شده و در عین حال قدرتمند است، بنابراین فردی با توانایی‌های او اما با یک ذهن شیطانی، فردی است که باید از او ترسید. نکته‌ای در فیلم وجود دارد که در آن او یک بز را بدون هیچ دلیلی می‌کشد و هیچ پشیمانی نشان نمی‌دهد و ثابت می‌کند که چقدر می‌تواند شرور باشد.

میستریو (Mysterio)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول

حتی بیش از باهوش (باهوش ترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول) بودن، برای یک آدم بد خطرناک و بدون قدرت مهم است که حیله‌گر باشد. کوئنتین بک این کار را انجام داد و توانست میلیون‌ها نفر را فریب دهد، زیرا او در مورد قهرمانی به نام میستریو دروغ می‌گفت و توهماتی را برای فریب دادن همه ایجاد کرد. میستریو برای اولین بار در فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه با بازی جیک جیلن هال به تصویر کشیده شد و توانست محبوبیت بسیار زیادی در بین طرفداران پیدا کند.

بک همچنین به اندازه کافی باهوش بود که فناوری‌ای را ایجاد کند که تونی استارک آن را BARF نامید، که بخشی از آن چیزی است که باعث شد توهمات او به خوبی عمل کنند. کسی که بتواند چنین تکنولوزی فوق العاده‌ای را بسازد و تمام مردم و مخصوصاً مرد عنکبوتی (سوتی های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست) را فریب دهد، قطعاً کسی است که باید از او ترسید. میستریو توانست حس عکبوتی پیتر را فریب دهد و آسیب زیادی به او بزند.

الکساندر پیرس (Alexander Pierce)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول

گاهی اوقات، ترسناک‌ترین چیزی که یک شخصیت (بهترین شخصیت های کمیک پلنگ سیاه که در MCU نیستند) می‌تواند داشته باشد نفوذ است. زمانی که الکساندر پیرس برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول در فیلم کاپیتان امریکا: سرباز زمستان ظاهر شد، قبل از آن یک فرد مسن بود که برای هیچ ابرقهرمانی در سطح فیزیکی تهدیدی محسوب نمی‎شد، اما با نفوذ بسیار زیاد خود می‌توانست به راحتی هرکاری را انجام دهد.

همانطور که گفته شد، او یکی از اعضای عالی رتبه سازمان شیلد است. تا جایی که از نظر فنی رئیس نیک فیوری می‌باشد. پیرس مخفیانه برای هایدرا کار می‌کرد و توانست توطئه‌های شرورانه (بهترین گروه های ابرشرور) آن‌ها را بدون اینکه کسی بویی ببرد اجرا کند. با این همه سلاح و عواملی که در اختیار داشت، اساساً می‌توانست هر کاری که می‌خواست انجام دهد.

کرکس (Vulture)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول

دنیای سینمایی مارول اغلب راهی برای بهبود شرورهای کتاب‌های مصور (معرفی و تحلیل بهترین فیلم های کمیک بوکی نتفلیکس) پیدا کرده است و یکی از بهترین‌ها کرکس بود. در کمیک، او عمدتاً یک آنتاگونیست قدیمی است که به نظر نمی‌رسد آنقدرها هم ترسناک باشد، اما مایکل کیتون این شخصیت را با اباهت بسیار زیادی به تصویر کشید و باعث شد که طرفداران عاشق این شخصیت شوند.

او قدرت خاصی نداشت اما از فناوری چیتاوری که در دستش بود به خوبی استفاده کرد. این کمک کرد تا تومز را به یک دزد درجه یک و شخصی تبدیل کند که ارزش این را دارد که با مرد عنکبوتی وارد مبارزه شود. برنامه ریزی دقیق و طبیعت بی رحم او چیزی است که او را به یک شرور فوق العاده تبدیل می‌کند.

بارون زمو (Baron Zemo)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول

به ندرت پیش می‌آید که یک شخصیت شرور (بهترین دشمنان حیوانی مرد عنکبوتی) بتواند قهرمان‌ها را به بهترین نحو به چالش بکشد، مخصوصاً وقتی صحبت از انتقام‌جویان باشد. به هر حال، آن‌ها تیمی هستند که لوکی، اولترون و ارتش مربوطه آن‌ها را شکست دادند. در حالی که تانوس برجسته‌ترین شخصیتی بود که آن‌ها را نابود کرد، اما بارون زمو توانست آن‌ها را به روشی متفاوت شکست دهد.

به عنوان شخصیت شرور کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (بهترین کمیک های کاپیتان آمریکا)، زمو از حیله گری خود برای نفوذ به مناطق امنیتی بالا و یافتن موقعیت مناسب برای مبارزه انتقام جویان در مقابل یکدیگر استفاده کرد. او در پایان دستگیر شد، اما توانست تیم انتقام جویان را برای مدتی از هم بپاشد. بازگشت او در سریال شاهین و سرباز زمستان نشان داد که او مهارت‌های بیشتری نسبت به چیزی که نشان می‌دهد، دارد.

کینگ پین (Kingpin)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول

ویلسون فیسک در ابتدا در سریال بی باک (بهترین کمیک های بی باک) که از شبکه نتفلیکس پخش شد، یک تهدید مطلق بود. او زندگی را برای مت مورداک به جهنم تبدیل کرد و تقریباً در هر کاری که انجام می‌داد بی‌رحم بود. او در نبردها همواره برنده می‌شد و با سیاست فوق العاده خود توانست از یک زندان به پنت هاوس بزرگ خود برسد و بر نیویورک حکومت کند.

ویلسون فیسک قدرت ابرانسانی خاصی نداشت و تنها با استفاده از سیاست و ذهن متفکر خود توانست تمامی دشمنان خود را نابود کند و به همه اهداف خود برسد. وینسنت دون افریو با بازی فوق العاده خود در نقش کینگ پین توانست دل هواداران را به دست آورد و مجدداً در سریال هاکای (بهترین کمیک های هاکای) به نقش خود بازگشت. او همچنان در دنیای سینمایی مارول حضور دارد و در آینده دنیای مارول نقش موثری خواهد داشت.

کیلمانگر (Killmonger)

قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول
قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول

مبارزه تیچالا و اریک کیلمانگر در حالی که هیچ کدام قدرت خاصی نداشتند کاملاً یک طرفه به نفع اریک بود. با توجه به اینکه او یک قاتل آموزش دیده با صدها قتل می‌باشد، عادی است که در مبارزه با تیچالا برتری داشته باشد. او هیچگونه قدرت خاصی نداشت، اما یک مبارز (بهترین مبارزات خانوادگی در دنیای سینمایی مارول (MCU)) تمام عیار و فوق العاده بود که توانست با ترکیب هوش و مهارت مبارزه‌اش به پادشاهی واکاندا برسد.

کیلمانگر چه با دستانش چه با تفنگ، در هر حالتی سر سخت است. او همچنین ثابت کرد که یک استراتژیست ماهر می‌باشد و توانست راهی برای ورود به واکاندا بیابد در حالی که تقریباً هیچ خارجی دیگری نتوانسته بود این کار را انجام دهد. او همچنین در طول حضورش در سریال What If…، (بهترین کمیک‌ های What If) چیزهای مهمی را به بینندگان نشان داد. در این سریال ما متوجه شدیم که اریک کیلمانگر تا چه حدی می‌تواند برای قهرمانان مارول خطرناک باشد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار قوی ترین شرورهای بدون ابرقدرت در دنیای سینمایی مارول سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *