10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

ما در دنیای سینمایی مارول، مرگ شخصیت‌های بسیاری را دیده‌ایم و در این مقاله 10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند را به شما معرفی می‌کنیم.

در طول سال‌ها، دنیای سینمایی مارول نمادین ترین مرگ ها در تاریخ سینما را به تصویر کشیده است، اما برخی از این مرگ‌ها مورد تنفر تماشاگران قرار گرفت. به‌عنوان یک فرنچایز که حول شخصیت‌های قدرتمند و داستان‌های پرمخاطب ساخته شد، منطقی است که برخی از قهرمانان و شروران MCU در طول روایت داستان به سرنوشت نهایی خود برسند. برخی از قدرتمندترین لحظات احساسی MCU مربوط به مرگ یک شخصیت محبوب یا مهم است که نشان می‌دهد فرنچایز چقدر خوب می‌تواند مرگ یک شخصیت را در موقعیت مناسب مدیریت کند.

متاسفانه، هر چند، همه مرگ‌های MCU خوب نبوده است. این فرنچایز مهارتی را در کشتن ناگهانی شخصیت‌ها قبل از اینکه قوس داستانی مورد انتظارشان کامل شود، توسعه داده است، که منجر به تعدادی از مرگ‌های غیرمنتظره MCU می‌شود که بسیار بد به نظر می‌رسند. در مواقع دیگر، شخصیت‌ها به شکلی خاص می‌میرند و با ناتوانی در ارائه یک پایان حماسی، شخصیتی را تضعیف می‌کنند. شما همچنین می‌توانید مقاله 10 مرگ حماسی برتر در دنیای سینمایی مارول را مطالعه نمایید. در این نوشتار از فیگار 10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند را معرفی می‌کنیم.

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

مرگ هایی در دنیای سینمایی مارول که طرفداران دوست نداشتند

شما می‌توانید فهرست 10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

طرفداران مارول معمولاً در هنگام رسیدگی به لحظات مهمی مانند مرگ شخصیت‌ها، انتظار درجه‌ای از دقت کمیک را دارند و MCU همیشه این کار را انجام نمی‌دهد و در نتیجه باعث ناامیدی گسترده در پایان‌های مربوط به شخصیت‌ها می‌شود. بهترین فیلم های مارول همواره مرگ‌ها را به صورت فوق العاده‌ای نشان می‌دهند، اما برخی از آن‌ها نمی‌توانند بار احساسی خوبی را به مخاطب منتقل کنند. اگر نمی‌دانید که تماشای آثار مارول را از کجا شروع کنید، مقاله ترتیب دیدن فیلم ها و سریال های مارول را مطالعه نمایید. در ادامه به 10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند می‌پردازیم.

اودین

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

اودین که به عنوان یکی از قدرتمندترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول معرفی شد، به عنوان یک پادشاه در میان خدایان در آزگارد حکومت می‌کند. با این حال، شروع فیلم ثور: رگناروک نشان دهنده مرگ اودین ضعیف شده است. فیلم با ملاقات اودین با پسرانش برای آخرین بار آغاز می‌شود و به سادگی میمیرد و تبدیل به یک غبار ستاره‌ای طلایی شد.

اگرچه ممکن است این موضوع تاثیرگذار بوده باشد، اما پایانی کاملاً غیر رسمی برای چنین شخصیت قدرتمندی بود و تنها با تسهیل ظاهر هلا به پیشبرد داستان قسمت سوم فیلم‌های ثور کمک کرد. اگرچه از منظر روایی مهم بود، اما مرگ اودین در نهایت به طور مشخص ناامیدکننده ظاهر شد.

هایمدال

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت MCU این است که شخصیت‌های فرعی آن احساس اهمیت کنند و تعداد کمی از آنها به اندازه هایمدال مهم هستند. هایمدال به‌عنوان یک آزگاردی بسیار قدرتمند، یکی از مهم‌ترین متحدان ثور بود، اما در صحنه‌های ابتدایی فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت، به‌طور ناگهانی توسط تانوس کشته شد تا وحشیگری تایتان دیوانه را تثبیت کند.

مرگ هایمدال به دلایل مختلفی نامحبوب بود، این امر قدرت او را کم اهمیت جلوه داد، شخصیتی با پتانسیل‌های بی‌حساب را به هدر داد و در لحظه‌ای فراموش‌شدنی اتفاق می‌افتد که مطلقاً هیچ عدالتی در مورد محبوبیت هایمدال نداشت. هایمدال یکی از برترین خدایان مارول در کمیک می‌باشد.

موداک

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

اگرچه این شخصیت ممکن است احمقانه باشد، اما موداک یک شرور مهم در دنیای مارول است. با این حال، معرفی او در قسمت سوم مرد مورچه‌ای بحث برانگیز بود، زیرا داستان او کاملاً برای MCU بازنویسی شد. علاوه بر این، شرور MCU نیز به مبارزه با کانگ پرداخت و قبل از کشتن او در پایان اولین حضورش در فرنچایز، یک کمان رستگاری غیرمنتظره به او داد.

اگرچه ممکن است موداک یک رقیب قوی برای تهدید بعدی در سطح انتقام جویان نباشد، او یک شرور مهم است و مرگ ناگهانی او هدر دادن واضحی از پتانسیل این شخصیت بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر شما می‌توانید نقد و بررسی فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania را مطالعه نمایید.

ماریا رمبو

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

بهترین دوست کارول دانورز و همراه بالقوه ماریا رمبو نه یک، بلکه دو مرگ ناامیدکننده در MCU داشته است. در سریال واندا ویژن، فاش شده است که ماریا در سال 2018 بر اثر سرطان درگذشت و به بنیانگذار سازمان SWORD یک مرگ غم انگیز اما مشخصاً ضد اقلیم خارج از صفحه نمایش داد. با این حال، یک گونه از ماریا در قسمت دوم دکتر استرنج بازگشت و به عنوان کاپیتان مارول زمین 838 و یکی از اعضای ایلومیناتی خدمت کرد.

سپس ماریا دوباره در MCU کشته شد، این بار توسط اسکارلت ویچ در تعقیب استرنج و آمریکا چاوز به طرز وحشیانه‌ای به قتل رسید. دو بار کشتن ماریا به این شکل طاقت فرسا باعث شد تا هر دو مرگ او در MCU بسیار نفرت انگیز باشد.

اولتران

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

به نظر می‌رسید که معرفی اولتران به MCU به عنوان تهدیدی در سطح انتقام جویان به وضعیت او به عنوان یکی از خطرناک‌ترین شرورهای مارول اشاره می‌کند. علی‌رغم اینکه انتقام‌جویان یک هوش مصنوعی فوق‌العاده قدرتمند برای نابودی بشریت ساختند، توانستند بر اولتران غلبه کنند و او را در اولین حضورش با سهولت نسبی کشتند.

دادن تنها یک فیلم به چنین شخصیت شرور نمادینی بد به نظر می‌رسد، به خصوص که راه‌های بسیار ساده‌ای برای نوشتن بقای او وجود دارد. ترجیح دادن به پایان راحت داستان او با یک مرگ ساده و منظم چیزی بود که نسبت به شخصیت بی احترامی می‌کرد و یکی از بسیاری از مشکلاتی بود که مخاطبان MCU با فیلم انتقام جویان: عصر اولتران داشتند. اگر به انتقام جویان علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله برترین اعضای انتقام جویان در کمیک های مارول را مشاهده نمایید.

کوییک سیلور

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
مرگ هایی در MCU که در بین طرفداران محبوب نبود

از آنجایی که حقوق شخصیت‌های مردان ایکس در آن زمان به فاکس تعلق داشت، گنجاندن کوییک سیلور توسط MCU در فیلم انتقام جویان: عصر اولتران برای طرفداران ابرقهرمانان جهش یافته مارول هم شگفت انگیز و هم هیجان انگیز بود. متأسفانه، در یک لحظه فداکاری قهرمانانه، کوییک سیلور خودش را فدا کرد و این چیزی است که مورد پسند طرفداران قرار نگرفت.

تلاش برای معرفی کوییک سیلور به MCU مانند وعده‌ای برای حضور بیشتر مردان ایکس به نظر می‌رسید، فقط به معنای واقعی کلمه این امیدها را در طول یک فیلم از بین می‌برد. به عنوان یک شخصیت نسبتا مهم، کوئیک سیلور مطمئناً سزاوار داستان بهتری در MCU بود. اگر به گروه مردان ایکس علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله بهترین اعضای مردان ایکس را مطالعه نمایید.

ویژن

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

وقتی صحبت از قهرمانان قدرتمند در MCU به میان می‌آید، ویژن به دلیل بدن ویبرانیومی و قدرت‌های مبتنی بر سنگ ذهن در رتبه بالایی قرار می‌گیرد. با تسهیل شکست انتقام جویان از اولتران، ویژن قهرمان مهمی به نظر می‌رسید که در انتقام جویان: جنگ ابدیت حضور داشته است.

با این حال، این در طول نبرد نهایی فیلم، تانوس به طور وحشتناکی سنگ ذهن را از ویژن جدا می‌کند و فوراً او را می‌کشد. کشتن چنین شخصیت قدرتمندی به این راحتی کاملاً باور کردنی نبود و حتی اگر مرگ او به نوعی دائمی بود، به طرز توهین آمیزی غیرمنطقی به نظر می‌رسید. اگر به این شخصیت علاقه‌مند هستید می‌توانید بهترین کمیک های ویژن را مطالعه کنید.

ماریا هیل

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

از سال 2012 در فیلم انتقام جویان، ماریا هیل یک شخصیت جانبی مهم در MCU بوده است. این مامور شیلد به‌نوعی شریک نیک فیوری بود و انتقام‌جویان را هماهنگ می‌کرد و نقش بسیار مهمی را در فرنچایز داشت. اگر به شخصیت‌های ماموران شیلد علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله 10 شخصیت ماموران شیلد که باید به MCU بازگردند را مطالعه کنید.

سریال تهاجم مخفی شاهد بازگشت هیل بود و تنها در قسمت اول او را از پای درآورد. این یکی از غم‌انگیزترین مرگ شخصیت‌های جانبی MCU بود، اما همچنین بسیار بد هم بود، موقعیت هیل به‌عنوان یک مامور شیلد با سابقه طولانی باعث شد که ماهیت مرگ او به‌طور مشخصی بیهوده احساس شود. کشتن او به عنوان راهی برای تثبیت گراویک به عنوان یک شرور خطرناک، عدالت در مورد این شخصیت را رعایت نکرد.

کیلمانگر

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
مرگ هایی در دنیای سینمایی مارول که طرفداران دوست نداشتند

سابقه MCU با شرورها ممکن است کامل نباشد، اما اتفاق نظر این است که اریک کیلمانگر در میان بهترین شرور های مارول است. پسر عموی تیچالا ثابت می‌کند که به اندازه خود پلنگ سیاه قدرتمند است و بی‌رحمانه توانایی‌های قهرمان و تاج و تخت واکاندا را تصاحب می‌کند. با وجود اینکه کیلمانگر بهترین شرور این مجموعه بود، قبل از اینکه بتواند بازگردد کشته شد و پتانسیل او را برای ادامه نقش متقاعد کننده در MCU هدر داد. در نهایت، این شیوه‌ی بی‌احترامی است که در آن MCU جالب‌ترین آنتاگونیست خود را کشت که به‌ویژه نامحبوب شد.

رید ریچاردز

10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند
10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند

به دلیل مشکلات حقوقی، MCU نتوانست چهار شگفت انگز را زودتر معرفی کند، اما اهمیت رید ریچاردز برای هر فرنچایز مارول شاهد بازیگری مکرر این شخصیت بود. فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی با معرفی جان کرازینسکی در نقش ریچاردز از زمین 838، محبوب‌ترین بازیگران را برای این نقش تأیید کرد.

متأسفانه، در همان صحنه او را از پای درآورد و بی‌رحمانه‌ترین مرگ فرنچایز را رقم زد. تحقق آرزوهایشان فقط برای فرنچایز که به معنای واقعی کلمه آنها را بکشد، چیزی بود که طرفداران به سادگی از آن متنفر بودند و مرگ رید ریچاردز را به عنوان یکی از نامحبوب‌ترین‌های دنیای سینمایی مارول تثبیت کرد. اگر گروه چهار شگفت انگیز علاقه دارید، مقاله بهترین کمیک های چهار شگفت انگیز را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار 10 مرگ در MCU که طرفداران از آن منتفر بودند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *