بهترین شرور های مارول ؛ قوی‌ترین و خشن ترین شخصیت های مارول

شرورهای بزرگی در دنیای کمیک بوک‌های مارول وجود دارند. در ادامه می‌توانید با فیگار همراه باشید تا بهترین شرور های مارول را به شما معرفی نماییم.

تاکنون شخصیت های شرور مارول زیادی در دنیای سینمایی مارول از جمله تانوس و اولتران حضور داشته‌اند. با این حال، شخصیت‌های بسیار زیادی وجود دارند که به دلایل مشکلات حقوقی همچنان در دنیای سینمایی مارول راه نیافته‌اند.

بیشتر بخوانید:

بهترین شرورهای زن مارول

بهترین شرورهای زن دی سی

بهترین شرور های مارول

قوی‌ترین و خشن ترین شخصیت های مارول

شما می‌توانید فهرست بهترین شرور های مارول را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول

اکثر مشکلات حقوقی دنیای سینمایی مارول تاکنون حل شده و راه برای ورود ابر شرور های مارول جدید و متفاوت به دنیای سینمایی مارول باز شده است.

در صفحه اینستاگرام فیگار همراه ما باشید:

اگر قصد دارید تا با بهترین شرور های Marvel در دنیای کمیک بوک آشنا شوید، می‌توانید تا پایان این نوشتار با فیگار همراه باشید و ضمن آشنایی با بهترین شرورها، مطالب ذیل را نیز مطالعه نمایید:

کینگ پین

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, شخصیت های منفی مارول

کینگ پین یکی از برترین شرور های مارول مربوط به مرد عنکبوتی و بزرگ‌ترین دشمن بی‌باک است. کینگ پین بزرگ‌ترین جنایتکار در شهر نیویورک است و به قدرت زیاد، او را تبدیل به یکی از خشن ترین شخصیت های مارول کرده است.

کینگ پین مردی بسیار جاه‌ طلب است که برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کاری می‌زند. لازم به ذکر است که شخصیت کینگ پین در سریال بی‌باک که در نوشتار ترتیب دیدن سریال های مارول نتفلیکس به آن پرداخته‌ایم حضور دارد. همچنین در نقد فصل 1 سریال هاکای نیز ذکر کردیم که این شخصیت رسماً وارد دنیای سینمایی مارول شده است.

بیشتر بخوانید:

گربه سیاه

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین ابرشرور های مارول

گربه سیاه یکی دیگر از بهترین ابرشرور های مارول است که ارتباط زیادی با مرد عنکبوتی دارد. گربه سیاه در بهترین کمیک های مرد عنکبوتی حضور داشته و رابطه بسیار پیچیده‌ای با پیتر پارکر دارد. این شخصیت گاهاً به عنوان متحد، دوست و یا حتی معشوق مرد عنکبوتی شناخته می‌شود. با این حال، او همچنان بهترین شرور مارول است.

در ابتدا گربه سیاه دشمن مرد عنکبوتی بود. اما زمان زیادی طول نکشید تا او و مرد عنکبوتی عاشق یکدیگر شوند. ارتباط عاشقانه آن دو نیز منجر به خلق داستان‌های درام بسیار زیادی در کمیک‌های مرد عنکبوتی شده است. با وجود ارتباط عاشقانه گربه سیاه و مرد عنکبوتی، این شخصیت همچنان از لیست ابر شرور های مارول خارج نشده است.

بیشتر بخوانید:

میستیک

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین ضد قهرمان مارول

میستیک یک جهش‌یافته خاص و متفاوت است که به عنوان بهترین شرور Marvel نیز شناخته می‌شود. همچنین او به عنوان مادرخوانده روگ شناخته می‌شود. اولین حضور شخصیت میستیک در کمیک‌های مارول نیز مربوط به شماره 18 کمیک میس مارول (تحلیل تریلر سریال Ms Marvel) می‌‌شود.

قدرت اصلی میستیک تغییر شکل است. او می‌تواند بدون اینکه کسی متوجه شود، ظاهر خود را تغییر داده و مشابه هر شخصی که می‌خواهد شود. این قدرت می‌تواند باعث رخدادهای جذابی در داستان‌های مردان ایکس و همچنین انتقان جویان شده است.

بیشتر بخوانید:

مفیستو

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین شرور های Marvel

مفیستو شیطان واقعی دنیای مارول است. او منجر به خلق بسیاری از شخصیت‌های اهریمنی مارول شده و حضور پررنگی در بهترین کمیک های دکتر استرنج داشته است. همچنین او منجر به خلق یکی از محبوب ترین شخصیت های کمیک های مارول، روح سوار شده است.

در سال اخیر، نام مفیستو به دلیل تئوری‌های اشتباه مبنی بر حضور او در سریال وانداویزن بر سر زبان‌ها افتاد. اکنون نیز گمان می‌شود که این شخصیت، یکی از ابر شرور های مارول در قسمت دوم فیلم دکتر استرنج باشد. شما می‌توانید برای اطلاع بیشتر از حضور این شخصیت در فیلم دکتر استرنج، نوشتار تحلیل تریلر دوم دکتر استرنج جهان های موازی جنون را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

تانوس

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین ضد قهرمان مارول

شاید تانوس قوی ترین شخصیت کمیک مارول نباشد؛ اما او شناخته‌ شده‌ترین و بهترین شرور Marvel است. در دنیای کمیک بوک، تانوس عاشق مرگ شد. مرگ که به الهه مرگ نیز شهرت دارد، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌ها در دنیای سینمایی مارول است.

تانوس برای اثبات عشق خود به مرگ دست به انجام هرکاری می‌زند. حتی او یک بار نیمی از جهان را کشت تا بتواند توجه مرگ را جلب کند. در سال‌های اخیر، تانوس در دنیای سینمایی مارول حضور داشته و با ایدئولوژی جدید خود تبدیل به یک نماد شده است. عده زیادی تانوس را بهترین ابر شرور مارول می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

گالاکتوس

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, برترین شرور مارول

گالاکتوس در ابتدا به عنوان دشمن چهارشگفت انگیز ساخته خلق شد. با این حال، او به قدری عظیم بود که تبدیل به بهترین شرور مارول شدا. گالاکتوس یک فضایی یا یک خدا نیست؛ بلکه او ترکیبی از هردو است. در زمان رخ دادن بیگ بنگ، یک موجود از جهان قبلی جان سالم به در برده و به جهان جدید منتقل شد. آن موجود، گالاکتوس بود.

گالاکتوس موجودی خداگونه است که با پا گذاشتن در دنیای جدید، دچار تغییر شد. اکنون او باید از سیاره‌ها تغزیه کند تا بتواند زنده بماند. موج سوار نقره‌ای نیز همانند نماینده‌ او در جهان است. جابه جایی ماده، تلپورت، ایجاد زندگی، احیای مردگان و چندین مورد دیگر جزو قدرت‌های گالاکتوس هستند. قدرت‌های گالاکتوس به قدری زیاد است که حتی رید ریچارد نیز نمی‌تواند تمام آن‌ها را نام ببرد. همین موارد باعث تبدیل شدن گالاکتوس به یکی از بهترین ابرشرور های مارول شده است.

بیشتر بخوانید:

آپوکالیپس

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین شرور های Marvel

آپوکالیپس با پوستی خاکستری رنگ در قبیله‌ای از مصر باستان متولد شده و سپس توسط آن‌‌ها ترک شد تا بمیرد. از سوی دیگر، گروهی از جنگجویان او را یافته و با نام اِن صباح نور بزرگ کردند. او اولین جهش یافته جاودانه تاریخ مارول است و در طول زمان قدرت‌های ویژه‌ای به نسبت دیگر جهش‌یافته‌ها را به نمایش گذاشته است.

تغییر شکل، قدرت، سرعت، و تقریباً هر چیز دیگری جزو قدرت‌های مهم آپوکالیپس هستند. تقریبا هیچ چالشی نیست که این شخصیت نتواند از آن عبور کند. با این حال، فیلم X-Men: Apocalypse برخلاف این موضوع عمل کرده و این شخصیت‌ را بسیار ضعیف‌تر از نسخه واقعی او نشان دادند. در میان دیگر شخصیت های منفی مارول کمتر کسی به آپوکالیپس شباهت دارد.

بیشتر بخوانید:

لوکی

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین ابر شرور مارول

اگرچه لوکی از لحاظ جسمی قدرت زیادی ندارد، اما نبوغ، دانش و تسلط او بر هنرهای عرفانی، لوکی را تبدیل به برترین شرور مارول کرده‌اند. لوکی یکی از بزرگ‌ترین دشمن‌های انتقام جویان محسوب می‌شود. او با تغییر ظاهر، می‌تواند دیگران را فریب دهد. به طور کلی، تلپورت، تغییر شکل و تأثیرگذاری بر افراد ضعیف النفس قدرت‌های لوکی هستند.

در سال‌های اخیر، لوکی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده‌ است. البته که دلیل اصلی محبوبیت لوکی، حضور در دنیای سینمایی مارول و بازیگری بینظیر تام هیدلستون در این نقش است. با این حال، لوکی پیش از حضور در دنیای سینمایی مارول نیز برترین شرور مارول محسوب می‌شد.

بیشتر بخوانید:

اولترون

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین ابر شرور مارول

در ابتدا هنک پیم اولتران را در کمیک‌ها ساخت تا بتواند از اولین هوش مصنوعی بزرگ جهان رونمایی کند. اما ارتقاء‌های مداوم و پیشرفته‌تر شدن اولتران، منجر به شرور شدن او شد. امروزه اولتران به عنوان یکی از قوی‌ترین و بزرگ‌ترین دشمنان انتقام جویان شناخته می‌شود.

کشتن اولتران بسیار سخت است و تقریباً هر بار که او کشته می‌شود، شرور دیگری تصمیم می‌گیرد تا باری دیگر او را به زندگی بازگرداند. اولتران می‌تواند از راه دور ربات‌هایش را کنترل کرده و با روش‌های هوشمندانه بر ابرقهرمانان پیروز شود.

بیشتر بخوانید:

دارک فونیکس

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, شخصیت های منفی مارول

دارک فونیکس یکی دیگر از شخصیت های شرور مارول است که در ابتدا یک ابرقهرمان بود. همچنین او جزو قدرتمندترین و بهترین شخصیت‌های زن کمیک بوک محسوب می‌شود. با قرار گرفتن ژان گری در معرض تشعشعات کشنده، او به عنوان فونیکس ظاهر شد. فونیکس یک نیروی کیهانی است که وارد جسم ژان شده و او را فاسد کرد.

فونیکس بر ضد مردان ایکس جنگید و با قدرت بسیار زیاد، اقدام به نابودی دنیا کرد. با این حال، سرونشت خوبی در انتظار او نبود و بالاخره مردان ایکس توانستند فونیکس را شکست داده و بشکند. با این حال، این شخصیت نیز جزو بهترین ضد قهرمان های مارول محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دکتر دووم

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین شرور مارول

تمام شخصیت های شرور مارول برای موثر بودن نیازی به ابرقدرت و یا بیگانه بودن ندارند. در کودکی ویکتور فان دووم، یکی از والدین او توسط مفیستو و دیگری توسط ظالمی دیگر کشته شدند. با این حال، دووم با آمیختن علم قدیمی و جادویی که از مادرش آموخته بود توانست بورسیه تحصیلی به آمریکا را دریافت کند.

از زمانی که یک آزمایش باعث زخمی شدن شدید شورت دکتر دووم شد، او تقصیر را بر گردن همکارش رید ریچارد انداخت. همچنین لتوریا نام کشوری خیالی است که دکتر دووم بر آن حکومت می‌کند. تمامی این موارد، منجر به خلق بهترین ضد قهرمان مارول شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

مگنیتو

بهترین شرور های مارول
بهترین شرور های مارول, بهترین شرور Marvel

مردان ایکس بخش زیادی از بهترین کمیک های مارول تاریخ را تشکیل می‌دهند. پس کاملاً منطقی به نظر می‌رسد که بخش زیادی از بهترین ضد قهرمان های مارول نیز مربوط به مردان ایکس باشند. مگنیتو نیز به طور همزمان بهترین ضد قهرمان مردان ایکس و یکی از بهترین ضد قهرمان های مارول است.

در دنیای تکنولوژی، مگنیتو این توانایی را دارد که فلز را هر طور که می‌خواهد دستکاری کندو این به تنهایی کافی است تا مگنیتو را به یکی از قدرتمندترین و خشن ترین شخصیت های مارول تبدیل کند. او می‌تواند با یک حرکت دست مرد آهنی را در هوا حرکت داده و یا کوئین جت‌های انقام جویان را همانند یک توپ فلزی به فضا پرتاب کند.

تنها چیزی که از نابودی دنیا توسط مگنیتو جلوگیری می‌کند اخلاق او است. مگنیتو بسیار قدرتمند است و اعتقاد دارد که انسان‌ها باید تاوان تعصب خود علیه جهش‌یافته‌ها را بپردازند. با این حال و در شرایط بحرانی، حتی مگنیتو نیز دلش به رحم آمده و به دیگر ابرقهرمانان برای نجات دنیا کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین شرور های مارول سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین شرور های مارول

لیست برترین شرور های مارول بر چه اساسی تشکیل شده است؟

لیست برترین شرور های مارول حاوی برخی از بهترین و محبوب‌ترین ابرشرورهای مارول، بدون ترتیبی مشخص است.

انگیزه تانوس برای نابودی جهان چیست؟

در دنیای کمیک، تانوس به الهه مرگ علاقمند شده و برای جلب رضایت او اقدام به قتل عام مردم جهان می‌کند. اما در دنیای سینمایی مارول، تانوس یک ایدئولوژی برای حذف نیمی از جهان دارد تا از انقراض جلوگیری کند.


6 thoughts on “بهترین شرور های مارول ؛ قوی‌ترین و خشن ترین شخصیت های مارول

  1. به نظرم اگه قرار باشه یه فیلم یا سریال از هر کدوم اینا بسازن(اونایی که نساختن) میتونن تا زمان نوه های من فیلم بسازن با شخصیت پردازی کمتر و تمرکز بیشتر توی انتخاب بازیگر خوب و بی حاشیه.

  2. باورم نمیشه. خدایی میستیک و گربه سیاه. اونا هیچ چیزشون شبیه یه شرور نیست. بیشتر شبیه عاشق و آنتی هیرو هستن تا شرور. بعد کسی رو مثل کنگ فاتح رو نذاشتی. اون یکی از خطرناکترین و مهمترین شرورای ماروله یا دورمامو یا حتی هلا. گربه سیاه و میستیک جلوی اینایی که گفتم مورچه هم محسوب نمیشن. تمام دشمنای مرد عنکبوتی هم از ترکیب میستیک و گربه سیاه شرور تر هستن. کسایی هم هستن مثل کابوس یا اسکرال ها یا رونان که تحدید های کم یا شرور های بدی نیستن. حتی رداسکال هم شرور خیلی بهتری نسبت به گربه سیاه و میستیکه. کینگ پین هم به عنوان یه شرور درجه خیابونی فوق العاده هست. و صد در صد از اون دوتا بالاتره.

    1. دوست عزیز توجه کنید که قصد این نوشتار انتخاب قوی‌ترین ابرشرورها نیست. ما قصد داشتیم تا برخی از محبوب‌ترین و مشهورترین ابرشرورهای مارول رو در یک لیست قرار بدیم و با وجود تعداد بسیار زیاد ابرشرورها بدون شک امکان نام بردن از تمام آن‌ها وجود نداره. شاید کانگ جزو بزرگ‌ترین تهدیدات دنیای مارول به حساب بیاد اما بدون شک میستیک شهرت بیشتری نسبت به کانگ داره و به همین دلیل میستیک در لیست حضور داره و متاسفانه جایی برای کانگ وجود نداره.

    2. ببین رفیق هلا حریص ازگارد بود بعدشم زده برترین ضد قهرمانانی ک با انتقام جویان جنگیدن هلا ک دشمن ثور بود هیچ ربطی ب انتقام جویان نداشت

  3. اون شرور هایی که تو میگی تو فیلم قوی شدن یا ضعیف تو کمیک میستیک از همه اونا قوی تره. اما با این نظر من اینه که قوی ترین و بد ترین شرور دنیای مارول خدای ترسه یا خود لوفیه لوکی برای نابودیشون جر خورد یا حتی مرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *