باهوش ترین شخصیت های دی سی ؛ معرفی برترین شخصیت های باهوش دنیای DC

صحبت در مورد باهوش ترین انسان ها در دی سی کامیکس کمی پیچیده است که در فیگار باهوش ترین شخصیت های دی سی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بحث در مورد باهوش ترین شخصیت های دی سی بسیار پیچیده است. بسیاری از باهوش‌ترین انسان‌ها با انواع تصادفات، تغییرات و قدرت‌هایی که بر روی آن‌ها اعمال شده، تبدیل به یک شخصیت خبیث یا قهرمان در دنیای دی سی شده‌اند؛ اما آن‌ها هنوز از نظر فنی به‌عنوان انسان طبقه بندی می‌شوند که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

باهوش ترین شخصیت های دی سی

  • معرفی برترین شخصیت های باهوش دنیای DC

لیست باهوش ترین شخصیت های دی سی از نگاه فیگار که به آن‌ها خواهیم پرداخت:

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

با در نظر گرفتن این موضوع، این انسان‌ها در مورد باهوش بودن در DC قطعاً یک سر و شانه بالاتر از بقیه قرار می‌گیرند. با این فرض که آن‌ها هنوز ویژگی‌های فیزیکی یک انسان را دارند و همچنین تغییراتی که این افراد متحمل می‌شوند می‌تواند بسیار دیوانه کننده باشد.

Professor Ivo

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

اگر پروفسور آنتونی آیو فقط آمازو را داشت که کلاه خود را به آن آویزان می کرد، حداقل می‌توان گفت که حرفه او همچنان درخشان بود. اما او مسئول ایجاد انواع شکل‌های زندگی مصنوعی و دیگر قطعات جالب فناوری است.

اگر بخواهیم کاملاً صادق باشیم، هیچ یک از اینها به موفقیت ایجاد آمازو نزدیک نمی‌شود؛ زیرا او جزء باهوش ترین شخصیت های DC است. این ربات توانایی تقلید همزمان از توانایی‌های مافوق بشری کل Justice League را دارد. این قدرت فقط با استانداردهای هر کسی که قابل توجه است اعمال می‌شود.

Ted Kord

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

این شخصیت یک مخترع، میلیونر و صنعتگر است که کلاه‌های زیادی بر سر دارد  از جمله اینکه ابرقهرمانی است که به نام سوسک آبی (Ted Kord) شناخته می‌شود. زمانی که کورد پوشش خود را از جد خود گرفت، فاقد قدرت اسکاراب مرموز بود که خوشبختانه این ضعف مانع آن نشد.

تد طیفی باورنکردنی از ابزارها، سلاح‌ها و وسایل نقلیه را اختراع کرد که همگی با تم آبی و سوسک بودند. با این حال، بسیاری از مردم هوش کورد را دست کم می‌گیرند، به این دلیل که او بخش زیادی از وقت خود را با Booster Gold می‌گذراند.

Barbara Gordon

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

سفر باربارا گوردون یک سفر دشوار بوده است. باربارا به عنوان دختر کمیسر گوردون و باهوش ترین شخصیت DC، با زندگی کردن با خطر غریبه نبود. اما وقتی تصمیم گرفت بت گرل شود و در کنار بتمن با جنایت مبارزه کند، همه چیز را به سطح دیگری برد.

جوکر به طرز وحشیانه‌ای او را مجروح کرد و پاهایش فلج شد. سپس اوراکل شد، مغز پشت عملیات خانواده خفاش. باربارا گوردون، بدون تردید، بارها ثابت کرده است که هوش مهم ترین جیز در این مسیر می‌باشد.

Lex Luthor

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

وقتی نوبت به نبرد مداوم او علیه سوپرمن می‌رسد، نمی‌توان گفت که لکس لوتور بیشتر انگیزه نفس یا حسادت دارد. حال نمیتوان گفت این انگیزه کدام است و او به هیچ عنوان این انگیزه را اعتراف نمی‌کند. هر چند نفس او تا حدودی به دست آمده است.

لکس قطعا یکی از جاه‌طلب‌ترین و باهوش ترین شخصیت دی سی افراد روی زمین می‌باشد. او چندین بار با سوپرمن تن به تن مبارزه کرده  و بیش از چند بار در صدر قرار گرفته است. او از نظر قدرت فیزیکی با مرد فولادی مطابقت ندارد اما قدرت مغز (Brain) داستان دیگری را در بر دارد.

Batman

باهوش ترین شخصیت های دی سی

پس از اینکه والدینش جلوی چشم او به قتل رسیدند، بروس وین آسیب دیده تصمیم گرفت تا خود را به یک ماشین مبارزه با جرم و جنایت تبدیل کند. او خود را به یکی از بزرگترین مبارزان روی زمین تبدیل کرد و برخی از چشمگیرترین ابزارهای اطراف را توسعه داد.

بتمن درخشان‌ترین استراتژیست روی زمین است که به نظر می‌رسد این مرد برنامه‌ای برای پوشاندن تقریباً هر احتمالی دارد. جنگیدن انسان در میان خدایان و هیولاها نیازمند چندین برنامه خوب برای زنده ماندن می‌باشد.

Ozymandias

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

در دنیای واچمن ها، نیروی غالب تا حد زیادی دکتر منهتن است. او قدرتمندترین موجود در آن جهان و بیشتر دیگران می‌باشد. بخش دیوانه کننده در کل این وضعیت این است که اوزیماندیاس هنوز از انسان تبدیل شده به خدا و باهوش‌تر باشد.

اوزیماندیاس از منظر فیزیکی یک انسان اوج در نظر گرفته می‌شود. از منظر هوشی، او باهوش ترین کاراکتر های دی سی است. در حالی که برنامه او برای “کمک کردن” به جهان در بهترین حالت مشکوک می‌باشد، اما هنوز نقه او کاملاً مبتکرانه خواهد بود.

Brain

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

این قطعا یکی از آن موقعیت‌هایی بوده که شخصی هنوز انسان است اما مطمئناً دیگر به آن نگاه نمی‌کند. یک دانشمند حسود سعی کرد مردی را که تبدیل به مغز شد بکشد. فقط ذهن او زنده ماند و به‌عنوان یک برنامه کامپیوتری نگهداری شد.

مغز (Brain)، به هر شکلی که مهم باشد، یک انسان بوده که جزء باهوش ترین شخصیت های DC است. آزمایش‌های او موسیو ملا، گوریل باهوشی را ایجاد کرد که به عنوان متحد، دوست و محافظ مغز عمل می‌کند. تصور اینکه چرا او خود را به بدنی کاربردی تر تبدیل نکرده  بسیار پیچیده است.

Cyborg

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

هنگامی که ویکتور استون به طرز وحشتناکی مجروح شد، آزمایش‌های مخاطره‌آمیز پدرش به او فرصتی دوباره برای زندگی داد و او را به یک قهرمان اصلی دی سی تبدیل کرد.

سایبورگ جزء باهوش ترین شخصیت های DC بوده و مانند پدرش یک نابغه است. داشتن کامپیوتری که به مغز او متصل شده، مطمئناً به  وضعیت آن آسیبی وارد نکرده است.

Mr. Terrific

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

وقتی صحبت از بهترین بودن و باهوش ترین شخصیت دی سی که یک انسان است به میان می‌آید، Mr. Terrific نمونه‌ای می‌باشد که بسیاری از مردم برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. او به لطف یک عمر آموزش از هر نظر یک انسان اوج مطلق است؛ اما Mr. Terrific خیلی بیشتر از این‌ها می‌باشد.

علاوه بر اینکه یک نمونه فیزیکی قابل توجه بوده، مایکل هولت در سطح دیگری نیز بسیار نابغه است. او مخترع، دانشمند و پژوهشگری با بالاترین درجه است. اگر این دنیای مارول بود، تونی استارک به طرز باورنکردنی به او حسادت می کرد.

Ray Palmer

باهوش ترین شخصیت های دی سی
باهوش ترین شخصیت های دی سی

وقتی صحبت از نابغه بودن به میان می‌آید، ری پالمر جزء باهوش ترین کاراکتر های دی سی می‌باشد؛ اما شگرد اصلی او هنوز هم بسیار چشمگیر است. توانایی‌های او در تغییر اندازه قابل مقایسه نیست و حتی هنک پیم بزرگ و پیم پارتیکل‌های در حد اون نخواهند بود.

پالمر یک نابغه همه جانبه با درک کامل و شهودی از انواع رشته‌های علمی است. او شامل قوی ترین قدرت‌ها بوده؛ اما مانند بتمن، ذهن او چیزی است که او را برای مخالفانش بسیار خطرناک می‌کند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار باهوش ترین شخصیت های دی سی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


2 thoughts on “باهوش ترین شخصیت های دی سی ؛ معرفی برترین شخصیت های باهوش دنیای DC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *