معرفی و تحلیل بهترین مینی سریال های معمایی تاریخ از نگاه سایت فیگار

برای کسانی که به شدت عاشق فضاسازی‌های معمایی هستند، مینی سریال های معمایی زیادی وجود دارد که می‌توانند از آن لذت ببرند. با نوشتار معرفی و تحلیل بهترین مینی سریال های معمایی تاریخ از نگاه سایت فیگار با ما بمانید.

در می 2022، HBO Max (بهترین فیلم ها و سریال های HBO Max) قرار است مینی سریال معمایی The Staircase را در مورد مایکل پترسون و مرگ همسرش کاتلین منتشر کند. این سریال با بازی کالین فرث و تونی کولت، مطمئناً در بین طرفداران ژانر معمایی (فیلم ها و سریال‌های جنایی ومعمایی)، به ویژه آنهایی که از سریال‌هایی لذت می‌برند که می‌توانند در یک آخر هفته به شکل یکجا ببینند، محبوب خواهد بود. در آستانه انتشار این سریال، تعداد زیادی مینی سریال دیگر وجود دارد که طرفداران مینی سریال های رازآلود باید نگاهی به آنها بیندازند.

معرفی و تحلیل بهترین مینی سریال های معمایی تاریخ

بهترین مینی سریال های جنایی از نگاه سایت فیگار

فهرست عناوینی که در ادامه نوشتار بهترین مینی سریال های معمایی تاریخ خواهید خواند به شرح زیر است:

معرفی و تحلیل بهترین مینی سریال های معمایی تاریخ از نگاه سایت فیگار
بهترین مینی سریال های معمایی

در مینی سریالهایی مانند The Stranger و Sharp Objects، بینندگان به شبکه‌ای از رازها و دروغ‌هایی هدایت می‌شوند که معمایی بزرگ را برای حل هر قسمت ایجاد و تجربه‌ای تفکر برانگیز را ایجاد می‌کنند. این مینی سریال های اسرارآمیز مطمئناً ذهن‌ها را آزار خواهند داد و تجربه غریب اما آشنا در دنیای واقعی را رقم خواهند زد.

The Woman In The House Across… (2022) – 6.4

بهترین مینی سریال جنایی
بهترین مینی سریال های معمایی
 • ژانر کمدی سیاه، طنز، دلهره‌آور و معمایی
 • سازنده ریچل رامراس و هیو دیویدسون و لری دورف
 • کارگردان مایکل لمان
 • بازیگران کریستن بل، مایکل ایلی، تام رایلی، مری هالند، کمرون بریتون و سامسارا یت
 • موسیقی از نامی ملومد

زنی دلشکسته به نام آنا (کریستن بل) مطمئن نیست که آیا شاهد یک قتل بوده یا خیر. او الکل را با داروهای تجویز شده توسط درمانگرش مخلوط می‌کند، توهمات مکرر دارد و از ترس فلج کننده از باران «امبروفوبیا» رنج می‌برد. آنا توسط اعضای جامعه خود، از جمله همسایگان جدیدش طرد می‌شود و پلیس به آن برچسب «دیوانه» می‌زند. صرف نظر از اینکه آیا قتلی را دیده یا نه، آنا این کار را به عهده می‌گیرد تا حقیقت را بیابد. یکی از محبوب‌ترین و بهترین مینی سریال های معمایی که بین طرفداران این ژانر سر و صدای خوبی بپا کرد همین سریال است.

تحلیل زنی در خانه آن‌سوی…

بهترین مینی سریال معمایی, بهترین مینی سریال جنایی
بهترین مینی سریال های معمایی

کریستن بل نقش اصلی را در این سریال ایفا می‌کند که حقیقتا بسیار دقیق و موشکافانه از فیزیک و بیان خود در به تصویر کشیدن شخصیت اصلی این مینی سریال دلهره آور استفاده می‌کند. غم و اندوه و ناتوانی آنا در رهایی از افسردگی به بهترین شکلش فضاسازی شده است، اما باید این نکته را در نظر بگیرید که این سریال دارای نوعی کمدی غریب اما آشنا است که در لابلای سرکوب کردن‌های هر کدام از ما انسان‌ها در روزمرگینگی‌هایمان حضور پر رنگ دارد.

The Woman In The House… همچنین طرحی را ارائه می‌دهد که بینندگان را تا انتها در منجلاب تعجب و حدس زدن رها می‌کند و حتی زمانی که حقیقت فاش می‌شود، بیننده باور نمی‌کند.

Stay Close (2021) – 7.0

بهترین سریال های کوتاه معمایی
بهترین سریال های کوتاه جنایی

مینی سریال نزدیک بمان از نتفلیکس یک تریلر معمایی پر از چالش است. ساختار روایی این سریال نگاهی دارد به زندگی مگان پیرس که ازدواج می‌کند، و وقتی گذشته‌اش شروع به نوستالژی شدن می‌کند، دنیای کنونی‌اش زیر و رو می‌شود.

تحلیل مینی سریال نزدیک بمان

 

بهترین مینی سریال های رازآلود
بهترین سریال های کوتاه جنایی

این سریال از آن دسته از سریال‌هایی است که شما را با بزرگترین پیچش‌های داستانی مواجه می‌کند. کار بزرگی که تیم تولید این فیلم کرده‌اند این است که معما را تا آخرین اپیزود همانند یک بختک روی ذهن شما می‌اندازند. حقیقتا از لحاظ فیلم‌نامه یکی از شاهکارهای تاریخ سینما می‌باشد.

Nine Perfect Strangers (2021) – 7.0

بهترین سریال های کوتاه معمایی
بهترین مینی سریال های معمایی
 • ژانر درام، معمایی و دلهره‌آور
 • سازنده دیوید ای کلی و جان هنری باترورث بر پایهٔ نه غریبه کامل اثر لیان موریارتی
 • کارگردان جاناتان لوین
 • بازیگران، نیکول کیدمن، ملیسا مک‌کارتی، مایکل شنون، لوک ایوانز و سامارا ویوینگ
 • آهنگساز مارکو بلترامی

سریال Hulu Nine Perfect Strangers (بهترین فیلم ها و سریال های Hulu) یک نمایش پیچیده است که بینندگان را وادار می‌کند تا همه چیز را حدس بزنند. وقتی نه شهرنشین افسرده و پر از مشکلات روانشناختی به یک استراحتگاه سلامتی و تندرستی می‌روند، مدیر تفرجگاه، ماشا را می‌بینند که نقشه‌های مرموزی برای آنها دارد. آنها در طول ساختار روایی این مینی سریال رازآلود باید برای زنده ماندن و رهایی از آن جهنمی که دچارش شده‌اند تلاش کنند. از روانشناختی ترین و بهترین مینی سریال های معمایی که باید ببینید، سریال 9 غریبه کامل است که قطعا پشیمان نخواهید شد.

تحلیل مینی سریال نه غریبه کامل

بهترین سریال های کوتاه معمایی
بهترین سریال های کوتاه معمایی

این سریال به بررسی انگ‌های اجتماعی پیرامون سلامت روان و مسائلی می‌پردازد که اغلب پنهان هستند. این موضوع و رمز و راز دلخراشی که در دل سریال وجود دارد، می‌تواند مخاطب را با هر صحنه به تاملی ژرف وادارد که در عصر تکنولوژی بسیار مهم و جدی به نظر می‌رسد. (نقد سریال Nine Perfect Strangers ؛ اضطراب، خیانت، ترس، شرم و احساس گناه)

Clickbait (2021) – 7.2

بهترین سریال های کوتاه معمایی
بهترین سریال های کوتاه معمایی

Clickbait یک مینی سریال معمایی با پایانی غم‌انگیز است. قطعا این سریال یکی از جدی‌ترین و برترین مینی سریال های معمایی نتفلیکس است که باید ببینید. این سریال درباره مردی با نام نیک بروئر است که ماجرای آدم ربایی او به صورت آنلاین با پایانی شوم پخش می‌شود. با تمام شدن زمان او، برخی رازهای پیچیده و تاریک فاش می شود.

این سریال مورد استقبال برخی از منتقدان قرار نگرفت، با این حال، طرح آزاردهنده آن، مسئله‌ای است که بسیاری از بینندگان از آن لذت بردند و از آن استقبال کردند. این سریال به مثابه یک بازی فکری است که تنها با اجرای آدریان گرنیر و بازیگرانش می‌توانست نهایت تاثیرگذاری را بگذارد.

تحلیل مینی سریال کلیک‌بیت

بهترین سریال های کوتاه معمایی
بهترین سریال های کوتاه معمایی

در طول ساختار روایی مینی سریال Clickbait وحشت در حال افزایش است، زیرا تعداد کلیک بر روی ویدئوی ویروسی طور به طور مداوم در حال افزایش است و تنش در راستای مرگ و زندگی شکل و فرم خشونت باری را به خود می‌گیرد.

چالش‌های بی پایان و ریتم بسیار زیاد در این سریال هیجان را دو چندان می‌کند: زمان استراحت ذهنی برای شما کم است، هشت قسمت تقریباً با سرعت از روی روان شما با گام‌های بلند اما کوبنده عبور می‌کنند. در عین حال، clickbait نیز بسیار سطحی است، نه موضوعات مورد بحث را عمیق می‌کند و نه جنایت شکل گرفته را. دومی فقط وسیله‌ای برای رسیدن به هدف است، همانطور که فیلمنامه نیاز دارد رفتار کنید، نه به دلایل روانی. (نقد سریال Clickbait ؛ هیاهوی رسانه ای و رفتار ما در اینترنت)

The Stranger (2021) – 7.3

بهترین مینی سریال های رازآلود
بهترین مینی سریال های معمایی
 • ژانر معمایی و مهیج
 • سازنده هارلن کوبن بر پایهٔ غریبه اثر هارلن کوبن
 • نویسنده دنی براکل‌هرست
 • کارگردان دنیل اوهارا و هانا کویین
 • بازیگران ریچارد آرمیتاژ، شیوون فینران، جنیفر ساندرز و شاون دولی

غریبه‌ای مرموز رازی را با مردی در میان می‌گذارد که تاثیری وحشتناک روی زندگی به ظاهر عالی او دارد. این غریبه، زنی بیست و چندساله، با یک کلاه لبه دار است که با پیشرفت سریال، رازهای بیشتری را با خود دارد. این راز، بر همسر آن مرد اثر می گذارد و او گم می‌شود.

تحلیل سریال غریبه

بهترین مینی سریال های رازآلود
بهترین مینی سریال های رازآلود

این سریال حالتی را ایجاد می‌کند که در عین خشونت شما هیچ چیز از خشونت را نمی‌فهمید. جذاب‌ترین جنبه همین نکته است که با بیانیه‌های دراماتیک الکی بزرگ و طولانی همراه نیست. هیچ قتل یا آدم‌ربایی وحشتناکی وجود ندارد. شما در طول ساختار روایی فقط با مردم عادی طرف هستید که زندگی معمول خود را با اسرار… تقریباً معمولی می‌گذرانند.

البته جنایات انجام شده عجیب و غریب هستند و راز فاش شده می‌تواند شوکه‌ی خاصی را در شما ایجاد کند. اما «غریبه» یک تریلر معمایی عادی نیست. راز با پیشرفت سریال تقریباً از بین می‌رود و شما را تشنه چیزهای بیشتر می‌کند. ما قطعاً می‌دانیم که مسائلی بیشتر از آنچه به چشم می‌آید در لابلای روابط بین شخصیت‌های موجود در سریال وجود دارد.

Station Eleven (2021-2022) – 7.7

بهترین مینی سریال های رازآلود
بهترین مینی سریال های رازآلود

Station Eleven یک مینی سریال معمایی دیستوپایی است که در سال 2021 در HBO Max با 10 قسمت پخش شد. این سریال 20 سال پس از یک بیماری همه گیر (بهترین فیلم های ویروسی 2022) آنفولانزا که منجر به فروپاشی تمدن شد و تنها چند بازمانده باقی ماند، شروع می‌شود.

در این رمان نویسنده، خطوط گوناگون روایت داستان به دوران پیش و پس از آنفلوآنزایی بشدت مسری می‌پردازد. داستان در جمهوری جورجیا می‌گذرد. بیماری همچون یک بمب نوترونی بر روی کره زمین منفجر شد و جان ۹۹ درصد مردم جهان را می‌گیرد.

آغاز همه‌گیری شبی است که بازیگری هنگام بازی در نقش شاه لیر، روی صحنه دچار حمله قلبی می‌شود. همسر او نویسنده کتاب‌های علمی-تخیلی فکاهی است که داستان‌هایش در آینده در سیاره‌ای به نام ایستگاه یازده رخ می‌دهد.

گروهی از بازیگران و نوازندگان در سراسر مجمع‌الجزایر شهرهای کوچک به اجرای نمایش‌های شاه لیر و رؤیای شب نیمه تابستان در مراکز خرید متروک می‌پردازند. ایستگاه یازده پرده‌دری حکایت‌های کنتربری نوشته جفری چاسر در سده ۱۴ میلادی را به یاد می‌آورد؛ اثری که از اولین نمونه‌های داستان تو در تو به‌شمار می‌آید و پس‌زمینه‌اش شیوع مرگ سیاه است. از بهترین مینی سریال های معمایی که قطعا باید صدر فهرست مینی سریال های شما برای دیدن قرار بگیرد همین سریال است.

تحلیل سریال ایستگاه 11

بهترین مینی سریال های رازآلود
بهترین مینی سریال های رازآلود

مندل در رمان خود پرسش‌های مهمی را پیش می‌کشد؛ کدام فرد و چه معیاری ماهیت هنر را تعیین می‌کند؟ آیا فرهنگ سلبریتی واجد اهمیت است؟ چگونه می‌توانیم خود و جهان را بازسازی کنیم؟ هنر و فرهنگ چه تغییراتی خواهند کرد؟

این سریال به داستان هر یک از شخصیت‌های مهم می‌پردازد و اطمینان می‌دهد که مخاطب انگیزه‌های پشت اعمال و فرآیندهای فکری هر شخصیت را درک می‌کند. Station Eleven در حال حاضر امتیاز Rotten Tomatoes 98 درصد را دارد و تنها تایید می‌کند که سریالی تفکر برانگیز را برای دیدن انتخاب خواهید کرد.

Defending Jacob (2020) – 7.9

بهترین مینی سریال جنایی
بهترین مینی سریال های معمایی
 • ژانر جنایی درام
 • سازنده مارک بامبک بر پایهٔ دفاع از جیکوب اثر ویلیام لاندی
 • نویسنده مارک بامبک
 • کارگردان مورتن تیلدام
 • بازیگران کریس ایوانز، میشل داکری، جیدن لیبرهر، چری جونز و پابلو شرایبر
 • کشور سازنده آمریکا

اندی باربر (با بازی کریس ایوانز) دستیار قابل‌احترام بازپرس بخش قضایی شهر نیوتن در ایالت ماساچوست است؛ شهری که به واسطه کشته شدن پسر نوجوانی در راه بازگشت از مدرسه‌اش به لرزه می‌افتد. زمانی که اندی، پرونده را بلافاصله پس از وقوع حادثه به‌دست می‌گیرد، همه‌چیز به‌سرعت تغییر می‌کند و پسرش، جیکوب (با بازی جیدن مارتل) به اتهام قتل بازداشت می‌شود.

در ادامه، والدین جیکوب به دنبال شواهدی دال بر بی‌گناهی او می‌گردند که نه‌تنها آن‌ها را در دادگاه ارائه کنند بلکه دل خودشان هم از بی‌گناهی پسرشان قرص شود. بااین‌حال در گیرودار پیداکردن این شواهد، درحالیکه اندی بر باورهایش نسبت به پسرش استوار است، همسرش لاری (با بازی میشل داکری) نسبت به جیکوب به شک می‌افتد.

تحلیل سریال دفاع از جیکوب

بهترین مینی سریال جنایی
بهترین مینی سریال جنایی

دفاع از یعقوب یک درام شخصیت محور است که خانواده‌ای از طبقه متوسط ​​بالا خود را درگیر یک پرونده قتل می‌بینند. «دفاع از جیکوب» در هشت اپیزود خود در رابطه با بی‌گناهی یا گناه‌کار بودن به عقب و جلو می‌رود و مخاطب را در حدس زدن و تنش مرتبط با آن غوطه‌ور می‌کند. پالت رنگی که سریال دارد، به سمت رنگ آبی تیره، تقریباً خاکستری، این احساس دردناک عدم اطمینان را ایجاد می‌کند.

این مینی سریال به طور کلی نقدهای مطلوبی دریافت کرده است و یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اصلی Apple TV+ است. کریس ایوانز که در نقش اندی باربر بازی می‌کند، در به تصویر کشیدن مردی که بین محافظت از خانواده و انجام کارش گیر کرده است، کار شگفت‌انگیزی انجام می‌دهد. افشاگری‌های فراوان این مینی سریال بینندگان را درگیر خود نگه می‌دارد.

Sharp Objects (2018) – 8.1

بهترین مینی سریال جنایی
بهترین مینی سریال جنایی
 • ژانر تریلر روان‌شناختی، درام، معمایی و گوتیک جنوبی
 • سازنده مارتی نوکسون بر پایهٔ چیزهای تیز اثر گیلین فلین
 • کارگردان ژان-مارک ولی
 • بازیگران ایمی آدامز، پاتریشا کلارکسون، کریس مسینا، الیزا اسکانلن، مت کریون، هنری چرنی و تیلر جان اسمیت
 • آهنگ آغاز «رقص و انجلا» از فرانتس واکسمن

در جریان داستان ما با دو بخش مجهول مواجه می‌شویم که یافتن قاتل بچه‌ها در اولویت دوم قرار می‌گیرد. در واقع ما با تماشای فلاش بک‌هایی که در سریال دربارهٔ پریکر زده می‌شود، متوجه می‌شویم که چه اتفاقی برای او رخ داده و آیا او اصلاً شرایط آن را دارد که بتواند به شرایط آرمانی اش بازگردد یا خیر. وی در طول داستان بارها خود را از مشکلات و خاطراتی که داشته رها می‌کند تا بتواند کارش را انجام دهد و ماموریتش را به سرانجام برساند. یکی از بهترین مینی سریال های معمایی که باید ببینید همین سریال است.

تحلیل سریال چیزهای تیز

بهترین مینی سریال جنایی
بهترین مینی سریال جنایی

سریال sharp object تیز و خطرناک همچون نامش، روح شما را زخمی خواهد کرد و در پایان با نگاهی مجدد به نام سریال و بررسی حال خود، شکاف و زخمی را در سرتاسر ذهن خود حس خواهید کرد. تمامی عناصر لازم برای یک‌مجموعه دیدنی مانند موسیقی متن شنیدنی، تدوین عالی، شخصیت پردازی خوب، بازی‌های تماشایی بازیگران و از همه مهمتر داستانی میخکوب کننده همه در این سریال گنجانده شده است اما اگر روحیه حساس و ضعیفی دارید از تماشای Sharp Object منصرف شوید.

Mare Of Easttown (2021) – 8.5

بهترین مینی سریال معمایی
بهترین مینی سریال معمایی
 • ژانر جنایی
 • سازنده برد اینگلسبی
 • نویسنده برد اینگلسبی
 • کارگردان کریگ زوبل
 • بازیگران کیت وینسلت، جولیان نیکلسون، جین اسمارت، انگوری رایس، دیوید دنمان، نیل هاف و گای پیرس
 • موسیقی از لله مارکیتلی
 • کشور سازنده ایالات متحده

تحلیل سریال میر اهل ایست‌تاون

بهترین مینی سریال معمایی
بهترین مینی سریال معمایی

اگرچه ابعاد مختلف سریال Mare Of Easttown با دقت و حرفه‌ای‌گری تمام تنظیم و چیده شده‌اند؛ نمی‌توان نقش وینسلت را در موفقیت آن انکار کرد. کیت وینسلت به تنهایی، با ایفای نقش اول سریال و به پیش بردن کل داستان، یک بار دیگر نشان می‌دهد که چیزی بیش از یک بازیگر زبده با چند تا تندیس اسکار است.

مشکلی که در بسیاری از مینی سریال‌های رمزآلود دیده می‌شود چرا که وقت تنگ است و کارگردان در کمتر از ده اپیزود باید داستان را جمع کند.

هر چند ممکن است گاهی این مزیت اندکی دست و پا گیر شود چرا که رویکردی که کارگردان و نویسنده‌ در قبال فیلنامه اتخاذ کرده‌اند از بابت در هم تنیدگی و رابطه پیچیده شخصیت‌ها با هم بیشتر یادآور دنیاهای فانتزی مانند هری پاتر (تئوری های هری پاتر) یا گیم آف ترونز است تا یک سریال تلویزیونی مدرن.

بله ممکن است دنبال کردن این آدم‌ها و پردازش این اطلاعات با هم برای بیننده کمی دشوار باشد ولی حداقل قطع به یقین می‌توان گفت سریال Mare Of Easttown از آن دسته از سریال‌هایی نیست که اگر ناغافل اپیزود پنجمش را تماشا کنید کلیات داستان و ماجراهای پیش آمده برایتان فاش شود.

The Haunting Of Hill House (2018) – 8.6

بهترین مینی سریال معمایی
بهترین مینی سریال معمایی
 • ژانر فراطبیعی، ترسناک و درام
 • سازنده مایک فلنگن بر پایهٔ تسخیر عمارت جهنمی اثر شرلی جکسن
 • کارگردان مایک فلنگن
 • بازیگران میخیل هایسمان، کارلا گوجینو، هنری توماس، الیزابت ریسر و الیور جکسون-کوهن
 • موسیقی از برادران نیوتون

تابستان سال ۱۹۹۲، زن و شوهر جوانی به نام هیو و اولویا کرین به همراه پنج بچه خود (شامل سه دختر و دو پسر)؛ یعنی استیون، شرلی، تئودورا، لوک و الینور (نل) به‌طور موقت به خانه‌ای بسیار قدیمی و بزرگی می‌روند که پیش‌تر خانوادهٔ دیگری به نام هیل در آن سکونت می‌کردند. هیو قصد دارد با تعمیر کردن خانه که برای مدت زیادی خالی از سکنه بوده؛ آن را بفروشد تا بتواند پول خوبی بدست آورد اما به مرور رخدادهایی غیرقابل پیش‌بینی در خانه به وقوع می‌پیوندد که سرنوشت خانواده را برای همیشه عوض می‌کند…

تحلیل سریال تسخیرشدگی خانه هیل

بهترین مینی سریال معمایی, بهترین مینی سریال جنایی, بهترین مینی سریال های رازآلود, بهترین سریال های کوتاه معمایی, بهترین سریال های کوتاه جنایی
بهترین مینی سریال های معمایی

این سریال اقتباسی مدرن از کتاب ترسناک کلاسیک به همین نام نوشتهٔ شرلی جکسن است. تسخیرشدگی خانه هیل از محصولات اصلی نت‌فلیکس است و توسط همین شرکت ساخته و توزیع شده‌است. داستان سریال، روایتی غیرخطی دارد و حوادث پیش آمده برای خانوادهٔ کرین را به تصویر می‌کشد که به خاطر اتفاقاتی، مجبور می‌شوند تا دوباره با ترس‌های قدیمی خود مواجه شوند.

سریال در حالت کنونی نیاز به عُنصر ترس دارد و این ترس را از گذشته قرض می‌گیرد. خب این نکته، خسته کنندگی و مقدمی چینی طولانی را به صورت کامل از بین می‌برد، مثلا ما در دیگر فیلم یا سریال‌ها می‌بینیم، ۳۰ دقیقه‌ی اول یا حتی بیشتر باید منتظر بمانیم تا همه‌چی محیا شود و تازه استارت زده شود.

اما در تسخیرشدگی خانه‌ی هیل شما در حین مقدمه چینی به گذشته برده می‌شوید و آنجا هم که گفتنی نیست چقدر پتانسیل بالایی دارد. هرچه بدبختی می‌بینید از آنجا آمده و شاهد ماجرای جدیدی خواهیم بود. ما همان عامل ترس در نظر می‌گیریمش؛ حال وقتی دوباره به زمان کنونی برمی‌گردیم، در مقدمه، این عامل، همراه ماست و حتی بیشتر و تاثیرگزارتر هم شده است، چرا که اگر شخصیتی در کودکی ترسی داشته وای به حال وضعیت الانش و ‌این ترس را بسیار بهتر درک خواهید کرد.

با این ابتکار دیگر هیچ قسمتی طولانی یا خسته کننده نشده و ریتم کلی از همان اول تند پیش خواهد رفت و استرس همیشه همراه شماست.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین مینی سریال های معمایی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *