مذاکرات وین ؛ مذاکرات وین به نتیجه رسید و هفته آینده جزئیات اعلام می‌شود

عضو اتاق بازرگانی ایران: احیای برجام به ایستگاه نهایی رسید و جواب مذاکرات وین روز یکشنبه یا دوشنبه هفته آینده اعلام می‌شود.

با وجود اینکه خبرهای ضد و نقیضی درباره نتیجه مذاکرات از وین به گوش می‌رسد اما یک چیز قطعی وجود دارد و آن هم رسیدن به ایستگاه پایانی مذاکرات است. در ادامه با خبر مذاکرات وین به کجا رسید همراه فیگار بمانید.

مذاکرات وین

مذاکرات وین به نتیجه رسید و هفته آینده جزئیات اعلام می‌شود

مذاکرات وین
مذاکرات وین تا کی ادامه دارد, مذاکرات وین به کجا رسید, نتایج مذاکرات وین

مذاکرات وین تا کی ادامه دارد ؟

علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران که پس از یک سفر کوتاه دو روزه به تهران، بامداد روز گذشته وارد وین پایتخت اتریش شد و در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک خود با محوریت لغو تحریم‌ها با انریکه مورا هماهنگ‌کننده گفت‌ وگوها و نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات دیدار کرد.

بیشتر بخوانید :

اما این روزها ماجرای تاثیر حمله‌ی روسیه به اوکراین در خصوص برجام حسابی داغ است، با وجود این خبرگزاری رویترز به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که نامش را بیان نکرد، افزود که تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه به دلیل حمله آن به اوکراین به برجام مرتبط نیست و نباید هیچ تاثیری بر احیای احتمالی این توافق داشته باشد. وی هرگونه ارتباط بین تعاملات با روسیه در مذاکرات احیای برجام در وین با اقدامات آمریکا علیه مسکو به‌دلیل بحران اوکراین را رد کرد.

بیشتر بخوانید :

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در توئیتی در باره نتایج مذاکرات وین نوشت: شیوه مواجهه آمریکا با پیشنهادات اصولی ایران، طرح پیشنهادات غیرقابل قبول و اصرار بر توافق سریع با طرح بهانه‌های واهی، نشان می‌دهد که آمریکا اراده‌ای برای توافق قوی و قابل دفاع برای طرفین ندارد. مذاکرات وین بدون اتخاذ تصمیم سیاسی توسط آمریکا هر ساعت پیچیده‌تر از قبل می‌شود

بیشتر بخوانید :

از همراهی شما تا انتهای نوشتار مذاکرات وین سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *