اهواز گرم‌ترین نقطه کره زمین ؛ اهواز دیرزو گرم ترین نقطه کره زمین بود!

ناسا با انتشار تصویر ماهواره‌ای شهر اهواز ایران را با 46.5 درجه سانتیگراد دما، گرم‌ترین شهر جهان معرفی کرد.  تابستان سال ۲۰۲۲ موج گرما در جهان رکورد زده است.

اهواز با دمای 46.5 درجه گرم ترین شهر جهان معرفی شد. در ادامه با خبر گرم ترین نقطه جهان همراه فیگار بمانید.

گرم‌ترین شهر جهان

اهواز گرم ترین شهر جهان

گرم‌ترین شهر جهان
اهواز گرمترین نقطه کره زمین, گرم ترین نقطه جهان, اهواز گرم ترین شهر جهان

اهواز گرمترین نقطه کره زمین ثبت شد

موج‌ گرما در ماه‌های ژوئن و ژوئیه ۲۰۲۲، اروپا، شمال آفریقا، خاورمیانه و آسیا را درنوردید زیرا دما در برخی نقاط، به بالای ۴۰ درجه سلسیوس رسید و بسیاری از رکوردهای اخیر را شکست.

ناسا اعلام کرد که تابستان سال ۲۰۲۲ موج گرما در جهان رکورد زده است. تصاویر ماهواره ای سه شهر اهواز ایران سویل اسپانیا و شاهنگهای چین را به ترتیب گرم ترین شهر ها معرفی کرده اند. اهواز در جنوب ایران با ثبت دمای ۴۶.۵ درجه سانتی گراد بالای صفر تا کنون گرم ترین نقطه کره زمین بوده است.

در غرب اروپا که پیشتر خشکسالی شدیدی را تجربه می‌کرد، موج گرما به آتش‌سوزی‌هایی دامن زد که در سراسر پرتغال، اسپانیا و بخش‌هایی از فرانسه رخ دادند. در پرتغال، دمای هوا در روز ۱۳ ژوئیه در شهر لیریا، به ۴۵ درجه سلسیوس رسید و بیش از ۳۰۰۰ هکتار در آتش سوخت.

بیشتر بخوانید :

از همراهی شما تا انتهای نوشتار گرم‌ترین شهر جهان سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه  کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *