نقد فیلم Dream Horse (اسب رویایی 2020) ؛ قلب ها مسابقه میدهند!

در این نوشتار به نقد فیلم Dream Horse به کارگردانی یورو لین میپردازیم. در ادامه با بررسی و نقد فیلم اسب رویایی در سایت فیگار همراه ما باشید.

رویا اسبی است با نژادی نادر که در یک روستای کوچک در ولز با هدف شرکت در مسابقات ملی پرش از مانع پرورش یافته است.

جان وکز متصدی بار با درآمد ناچیز و با کمک همسایگان خود برای شرکت او در مسابقات نهایت تلاش خود را میکنند. اما آیا تمام این تلاش ها برای برد او در مسابقه کافی خواهد بود؟ مسابقه ای بسیار هیجان انگیز بین قلب ها! برنده مسابقه کدام اسب خواهد بود؟

با ما همراه باشید تا در این نوشتار به نقد فیلم Dream Horse 2020 بپردازیم.

نقد فیلم Dream Horse (اسب رویایی 2020)

قلب ها مسابقه میدهند!

فهرست مطالبی که در ادامه نقد فیلم اسب رویایی محصول سال 2020 خواهید خواند به شرح زیر میباشد:

 • قلب ها مسابقه میدهند!
 • تونی کولت و پرورش اسب
 • ادای احترام به حیوانی نجیب
 • بر اساس داستان واقعی
 • خلاصه فیلم اسب رویایی
 • ببینیم یا نبینیم؟
 • عوامل فیلم اسب رویایی
نقد فیلم Dream Horse ؛ نقد فیلم اسب رویایی
نقد فیلم Dream Horse ؛ نقد فیلم اسب رویایی

این فیلم بر اساس داستان واقعی الهام بخش Dream Alliance، آلیانس رویایی اسب مسابقه ای که از نژادی کمیاب است، میباشد. فیلم اسب رویایی ساخته یورو لین است که ایشان کارگردان برخی از قسمت های سریال هایی معروف همچون شرلوک، آینه ی سیاه، و… میباشد.

مدت زمان فیلم Dream Horse ١١٣ دقیقه و در ژانر بیوگرافی، ورزشی و درام ساخته شده است. بازیگران اصلی این اثر شامل تونی کولت در نقش جان وکز (Jan Vokes)، دیمین لوئیس در نقش هوارد داویس (Howard Davies)، سیان فیلیپ در نقش مائورین (Maureen)، اوون تیال در نقش براین وکز (Brian Vokes)، نیکولاس فارل در نقش فیلیپ هابز میباشد.

از آنجایی که سناریو فیلم اسب رویایی براساس داستان واقعی میباشد، در طی فیلم صحنه هایی میبینیم که امکان ندارد Dream پیروز مسابقات باشد اما نهیاتا پیروز واقعی را میشناسیم چرا که او با دل و جان مسابقه میدهد.

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم مارپیچ Spiral 2021

نقد فیلم Enfant Terrible (بچه بد 2021)

فیلیپ اهل بریتانیا و مربی اسب است، که اسب های بسیاری را برای مسابقات ملی پرش از مانع آموزش داده و جوایز بسیاری کسب نموده است. اسب رویا نیز توسط فیلیپ تعلیم دیده است.

نقد فیلم Dream Horse 2020 ؛ تونی کولت و پرورش اسب

تونی کولت نامزد بازیگر زن اسکار با بازی احساسی بسیار عالی خود در نقش جان، همسر و مادری نه چندان کامل است که تصمیم میگیرد بر روی خودش قمار کند. طریقه ی جدید مادری را در پرورش یک اسب مسابقه در یک روستای کوچک کشف میکند. و با امید و عشق آن را آماده مسابقه میکند.

نقد فیلم 2020 Dream Horse ؛ اسب رویایی
نقد فیلم Dream Horse (اسب رویایی 2020) ؛ تونی کولت در نقش جان وکز در فیلم اسب رویایی ساخته یورو لین

یورو لین کارگردان فیلم اسب رویایی در میزان احساس خوب و نشاط فیلم زیاده روی کرده است اما انکار احساسات واقعی فیلم غیرممکن است.

جان برای تأمین مخارج زندگی خود در یک تعاونی و بار فعالیت می کند. او و همسرش در شرایط اقتصادی بدی به سر میبرند. شوهرش برایان، با بازی اوون تیل، به دلیل آرتروز فلج کننده بیکار است.

جان وکز با این فکر که پرورش اسب مسابقه میتواند سودمند باشند و به دلیل علاقه اش به حیوانات تصمیم به سرمایه گذاری در این کار میگیرد. همچنین با انجام این کار به نظرش زندگی ناقصش به تکامل خواهد رسید و روحش تغذیه خواهد کرد.

Collette باعث می شود که Jan خیلی ظریف تر از آنچه انتظار می رود باشد. نیل مکای فیلمنامه نویس این اثر ماهرانه کاوش می کند، که چگونه جان به این اسب مسابقه نه تنها به عنوان دوست بلکه از جهاتی بمانند کودک خود نیز نگاه می کند. حالا که بچه هایش بزرگ شده اند ، این شانس را پیدا می کند که دوباره حس مادر بودن را تجربه کند.

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم Four Good Days (چهار روز خوب 2020)

نقد فیلم Mainstream (جریان اصلی 2020)

پیوند جان با Dream Horse بسیار مهیج و تلخ است، با تثبیت عملکرد اسب در مسیر داستان. جان با این کار احساس ناراحتی حاصل از ازدواج نادرستش را فراموش میکند و مشغول میشود.

نقد فیلم Dream Horse 2020 ؛ ادای احترام به حیوانی نجیب

شاید دیدن صحنه های هیجان انگیز پرش Drean Alliance از روی موانع، پیچش سم هایش و خطر مرگ و یا سقط شدن برای همیشه در طول زندگیش از جانب بسیاری از مخاطبان که شیفته ی حیوان ها و اسب ها هستند تفریح جالبی نباشد.

نقد فیلم Dream Horse ؛ نقد فیلم اسب رویایی
نقد فیلم Dream Horse ؛ نقد فیلم اسب رویایی

به همین علت صحنه های بسیار خطرناک در این فیلم نمایش داده نیمشود و صرفا مطلب مورد نظر با تکرار صحنه های پرش اسب، به مخاطب القا میشود.اما شاید اسب رویایی ما زنده بماند و دچار صدمه نشود چرا که او در درون خود قلبی آتشین دارد.

تنش بین اهالی ولز و انگلیس در فیلم به حدی نیست که برای کسانی که آنجا زندگی نکرده اند قابل درک باشد. و همچنین تکرار صحنه های گذر ون جان وکز از روی یک پل به نظر زائد می آید.

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم Separation (جدایی 2021)

نقد فیلم Wrath Of Man (خشم انسان 2021)

رودخانه ی سورن (Severn) طولانی ترین رودخانه در بریتانیای بزرگ است که چشمگیر ترین گذرگاه از ولز به انگلستان و بالعکس میباشد. اما نکته ی این مسئله و تکرار صحنه های رفت و برگشت نشانی است از جاه طلبی، تحمل رنج و سختی و تلاش برای پیروزی که این احساسات جهانی و مشترک هستند، درست همانند عشق به این حیوانات نجیب.

نقد فیلم Dream Horse 2020 ؛ بر اساس داستان واقعی

این داستان واقعی پیش از این موضوع بسیاری از فیلم های معروف همچون Dark Horse نیز بوده است. و هیچ چیز مخفی وجود ندارد که چرا این ماده اسب موجب محبوبیت بیشتر این فیلم شده است.

فیلم اسب رویایی در اصل احترام به شخصیت های شهر کوچکی است که در این روند رضایت شخصی خود را پیدا می کنند. مخاطبان فیلم می خواهند باور کنند که این افراد فرومایه می توانند با نهایت تلاش سرنوشت خود را تغییر دهند و Dream Horse کاری نمیکند که این انتظارات را برهم بزند.

جان و همسرش برایان  سندیکایی برای جمع آوری پول تاسیس کردند که سایر افراد محلی را نیز شامل می شود، به ویژه یک مشاور مالیاتی به نام هوارد (دامیان لوئیس) که تجربه اسب های مسابقه را دارد.

بیشتر بخوانید:

نقد سریال Jupiters Legacy (میراث ژوپیتر 2021)

نقد فیلم Justice Society: World War II (جامعه عدالت 2021)

اگرچه فیلم در اصل بر روی جان، برایان و هوارد متمرکز شده است، که همه به اسب آنها نگاه میکنند و چشم انتظار پیروزی او هستند، اما آنها او را Dream Alliance به معنای اتحاد رویایی مینامند، که به عنوان نمادی از امید باشد برای روستایی که به مدت طولانی روی خوش ندیده است.

خلاصه فیلم اسب رویایی ؛ نقد فیلم Dream Horse 2020

رویا Dream Horse اسبی است در یک روستای کوچک در ولز که توسط جان وکز، متصدی بار پرورش یافته است. جان با پول بسیار کم و بدون هیچ تجربه ای، سعی بر متقاعد کردن همسایگان خود میکند تا درآمد ناچیزشان را صرف کمک به پرورش رویا کنند، به امید اینکه روزی بتواند با زبدگان مسابقات پرش از مانع رقابت کند.

نقد فیلم Dream Horse ؛ نقد فیلم اسب رویایی
نقد فیلم Dream Horse ؛ نقد فیلم اسب رویایی

سرمایه گذاری این گروه درحالی به نتیجه میرسد که Dream با شور و قاطعیت در بین صفوف صعود کرده و به مسابقات قهرمانی ملی ولز بپردازد و قلب یک قهرمان واقعی را نشان دهد.

در این فیلم شاهد هیجانات و مجادلات آنها برای شرکت در مسابقه و سختی های این مسیر خواهید بود.

فیلم Dream Horse 2020 را ببینیم یا نبینیم؟

فیلم اسب رویایی یکی از جدی ترین فیلم ها در دهه ی گذشته است. فیلمی بدون کنایه و با میزان مزاح مناسب، بدون اینکه کسی را ناراحت کند. داستانی بسیار دوست داشتنی در مورد امید و استقامت در قلب جمعی از دوستان در شهری کوچک که سعی در پرورش یک اسب برای مسابقه دارند.

به حدی جسور اند که میتوانند چیزهای بزرگ تری را ببینند. اگر متوجه شدید که موافق این اتفاق نیستید، خب بسیار مبرهن است که این فیلم مناسب شما نخواهد بود.

فیلم Dream Horse روند آرام و نرمی ندارد و اتفاقا دارای صحنه های بسیار مهیج و پرتنش میباشد آنجا که رویا سعی میکند خودش را در برابر اسب های قشر بالایی ثابت کند.

بیشتر بخوانید: واکنش منتقدان به فیلم کروئلا 2021

این فیلم حتی برای کسانی که درک اندکی از اصطلاحات مسابقات اسب دوانی دارند قابل فهم است. فیلمی با فضایی شاد و صمیمی و پر از امید و هیجان در انتظار شما خواهد بود.

نقد فیلم Dream Horse ؛ نقد فیلم اسب رویایی
نقد فیلم Dream Horse ؛ نقد فیلم اسب رویایی

عوامل فیلم اسب رویایی ؛ نقد فیلم (2020) Dream Horse

 • کارگردان: یورو لین (Euros Lyn)
 • نویسنده: نیل مکای (Neil Mckay)
 • بازیگران: تونی کولت (Toni Collette)، دیمین لوئیس (Damian Lewis)، سیان فیلیپ (Siân Phillips)، اوون تیال (Owen Teale)، نیکولاس فارل (Nicholas Farrell)
 • موسیقی: بنجامین وودگیتس (Benjamin Woodgates)
 • کشور: انگلیس و آمریکا
 • زبان: انگلیسی

بیشتر بخوانید:

دوستان و همراهان عزیز سایت فیگار اشتراک نظرات شما در رابطه با نقد فیلم (2020) Dream Horse مایه افتخار و خوشحالی ماست. شما میتوانید نظرات خود را زیر همین نوشتار در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *