بهترین سریال های شبیه Elite از نگاه سایت فیگار

اگر از طرفداران سریال Elite هستید و به دنبال آثار مشابه آن هستید، تا انتها با بهترین سریال های شبیه Elite از نگاه سایت فیگار همراه ما باشید.

انتشار فصل ششم سریال Elite از نتفلیکس باعث ایجاد شور و اشتیاقی فراوان در بین طرفداران این سریال شد. سریالی که توانست ترکیبی منحصر به فرد از یک درام نوجوانان و معمای قتل را ارائه دهد و مهارت سریال در حفظ تعادل بین این عناصر بود.

دلایل زیادی برای لذت بردن از سریال Elite وجود دارد، بنابراین کاملا قابل حدس و منطقی است که افرادی که از تماشای آن لذت برده‌اند، به دنبال بهترین سریال های مشابه Elite باشند.

بیشتر بخوانید:

نقد سریال Elite (نخبه)

بهترین سریال های شبیه Elite

بهترین سریال های شبیه Elite از نگاه سایت فیگار

مقالات مکمل:

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های مثل Elite

خوشبختانه تعدادی سریال وجود دارد که نقاط مشترک زیادی با سریال Elite داشته و از طرفی از کیفیت خوبی نیز برخوردارند و می‌توان آن‌ها را بهترین سریال های مثل Elite نامید.

Pretty Little Liars (2010–17)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های شبیه Elite

سریال Pretty Little Liars بر روی گروهی از دوستان تمرکز دارد که توسط یک شخصیت مرموز آزار داده می‌شوند. این شخص آن‌ها را به افشای اسرارشان تهدید می‌کند. همانند Elite، این مجموعه نیز تاریکی و پلیدی نسبتا زیادی دارد و حتی به سوی فیلم‌های اسلشر نیز منحرف می‌شود.
این سریال مخاطب را در شرایطی قرار می‌دهد که به شخصیت‌های آن با وجود تمام نقص‌هایی که دارند، اهمیت دهد. جای تعجب نیست که این نمایش به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های ژانر درام نوجوانان در نظر گرفته شود.

Heartstopper (2022–present)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های شبیه Elite

یکی از برجسته‌ترین جنبه‌های Elite این است که این مجموعه شامل داستان‌های غیر متعارف است و به راحتی می‌توان روی شخصیت‌های غیر معمول و زندگی عاشقانه‌شان سرمایه‌گذاری احساسی کرد.
این موضوع در مورد Heartstopper، یکی دیگر از بهترین نمایش‌های نتفلیکس نیز صادق است. با تمرکز بر عشق شکوفا بین نیک و چارلی که در ابتدا به نظر می‌رسد یک داستان عاشقانه ساده باشد اما لایه‌های عمیقی در زیر این سطح وجود دارد. هر یک از شخصیت‌ها متوجه می‌شوند که رابطه آن‌ها چقدر می‌تواند زندگی آن‌ها را تغییر دهد و به هر یک از آن‌ها کمک می‌کند تا شادی را که همیشه سزاوار آن بوده‌اند، پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های عاشقانه تاریخ سینما

Euphoria (2019–present)

بهترین سریال های شبیه Elite
محبوب ترین سریال های شبیه الیت

Euphoria یکی  از محبوب ترین سریال های شبیه الیت می‌باشد. الیت، مانند بسیاری از نمایش‌های مشابه، به زندگی گاها تاریک درونی نوجوانان علاقه‌مند است. این موضوع در Euphoria که به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های HBO تبدیل شده است، به افراط‌های گیج‌کننده کشیده شده است.
شخصیت اصلی آن Rue Bennett با بازی Zendaya است، بنابراین سریال تمرکز زیادی بر روی مشکلات و درگیری‌های او دارد. با این حال، این سریال به بررسی شخصیت‌های دیگر و تلاش‌های آن‌ها برای درک آشفتگی دوران جوانی نیز می‌پردازد.

بیشتر بخوانید:

نقد فصل 2 سریال Euphoria

Young Royals (2021–present)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های شبیه Elite

با Elite، بینندگان نگاهی درونی به اتفاقات در یک دبیرستان دارند. اتفاق مشابهی در سریال خانواده سلطنتی جوان رخ می‌دهد که همانطور که از عنوانش پیداست، بر روی یک نوجوان سلطنتی، شاهزاده ویلهلم و به ویژه عشق او به مرد جوان دیگری تمرکز دارد.
مطمئناً چیزی شبیه به داستان سیندرلا در قوس‌های داستانی اصلی مجموعه وجود دارد. علاوه بر این، سریال بسیار واقعی بنظر می‌رسد چرا که بازیگران کاملا شبیه به سن و سال شخصیت‌های خود در سریال هستند. در نتیجه، اهمیت دادن به این افراد، امیدها و عشق آن‌ها آسان است.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های دبیرستانی آمریکایی و جهان

The Afterparty (2022–present)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های شبیه Elite

اگرچه بسیاری از جذابیت‌های Elite از درام نوجوان آن ناشی می‌شود، اما به دلیل ساختار روایی شکافته و تأکید آن بر معمای قتل، سرگرم کننده است. این شیوه اخیرا همچنین بخش کلیدی The Afterparty، یکی از بهترین نمایش‌ها در Apple TV+ نیز می‌باشد.
این سریال نسبت به الیت گرایش کمدی بسیار بیشتری دارد، اما همچنان بر یک قتل و تحقیق درباره آن متمرکز است. پس از آغاز سریال به سرعت مشخص می‌شود که پرونده بسیار فراتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد و گذشته سایه بسیار بلندی بر زمان حال انداخته است.

بیشتر بخوانید:

بررسی و معرفی بهترین سریال های کمدی

13 Reasons Why (2017–20)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های شبیه Elite

همانطور که طرفداران می‌دانند، Elite از مطالب تاریک دوری نمی‌کند و این موضوع از تمرکز سریال بر روی موضوع قتل نیز کاملا مشخص است. با این حال، الیت تنها درام نوجوانانه‌ای نیست که چنین کاری را انجام می‌دهد. 13 Reasons Why به ویژه به دلیل این که موضوع بسیار پرتنش خودکشی را بررسی می‌کند، اثر قابل توجهی می‌باشد.
در طول چهار فصل، 13 Reasons Why عمیقاً به روانشناسی گاها تاریک شخصیت‌های خود می‌پردازد. از این نظر، این یک کاوش قابل توجه در مورد ماهیت اضطراب نوجوانان است که گاهی اوقات می‌تواند کسانی را که از مسائل مختلف سلامت روان رنج می‌برند به آن سوق دهد.

Yellowjackets (2021–present)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های شبیه Elite

در میان بسیاری مسائل دیگر، الیت بیشتر در مورد تاثیری است که گذشته می‌تواند بر زمان حال بگذارد. Yellowjackets، سریال بسیار محبوب Showtime، این شیوه را تا حد منطقی خود دنبال می‌کند و درام‌های روان‌شناختی زیادی را با یکدیگر ترکیب می‌کند.
این سریال به دو خط زمانی جداگانه تقسیم می‌شود: در گذشته، یک تیم فوتبال و تلاش آن‌ها برای زنده ماندن از یک سانحه هواپیما را می‌بینیم، در حالی که در حال حاضر آن‌ها با زندگی خود و آسیب‌های گذشته سروکار دارند. این یک نوع درام درهم تنیده می‌باشد که با بازی‌های قانع‌کننده‌ای نیز همراه است و با وجود گاها آزاردهنده بودن آن، نمی‌توان از تماشایش چشم برداشت.

How To Get Away With Murder (2014–20)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های شبیه Elite

در بیشتر دوره‌های پخش خود، How to Get Away With Murder به عنوان یکی از بهترین نمایش‌های Shondaland در نظر گرفته می‌شد. این موضوع بیشتر به دلیل عملکرد قدرتمند ویولا دیویس در نقش آنالیز کیتینگ بود. وکیل مدافعی با بیش از چند راز که از نظر اخلاقی نیز فردی قابل شک بود.
این سریال به زندگی پیچیده شخصیت‌های جوان‌تر خود نیز می‌پردازد و به دلیل میزان پرداختن به مسائل غیر متعارف قابل توجه است.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های حقوقی به رهبری زنان

Gossip Girl (2021–present)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال های شبیه Elite

این سریال با تمرکز بر زندگی پر از رسوایی نوجوانان طبقه بالای جامعه، همه عناصری که طرفداران Elite به آن علاقه‌مند هستند را دارا است.
علاوه بر این، به روش‌های مختلفی نسبت به مجموعه قبلی خود نیز بهبود می‌یابد، به ویژه با گنجاندن شخصیت‌ها و مسائل غیر سفیدپوست. جای تعجب نیست که این سریال تبدیل به یکی از بهترین سریال‌های پخش شده در HBO Max شده است.

S.Education (2019–present)

بهترین سریال های شبیه Elite
بهترین سریال مشابه الیت

از میان بسیاری از سریال‌های عالی در نتفلیکس، S.Education در رتبه اول قرار دارد و برخی آن را بهترین سریال مشابه الیت می‌دانند. این سریال نیز مانند الیت در یک دبیرستان می‌گذرد و در شیوه به تصویر کشیدن زندگی شخصیت‌های نوجوان خود به طرز قابل توجهی پیشرو است.
در قلب این نمایش اوتیس قرار دارد، یک مرد جوان خجالتی و بی دست و پا که با احساسات خود نسبت به مایو مبارزه می‌کند. با این حال، با هر فصل، این سریال گسترش یافته تا بر روی بسیاری از شخصیت‌های دیگر خود تمرکز کند. همه آ‌ن‌ها باید با بحران‌های بسیاری از جوانی، به ویژه بحران‌هایی که حول محور جنسیت و هویت جنسی می‌چرخند، دست و پنجه نرم کنند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های شبیه Elite سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *