تئوری ها و ایستراگ های Squid Game ؛ مسائلی که جدی هستند !

بازی مرکب جدیدترین اثر Netflix است. این درام ترسناک کره ای پربیننده ترین سریال نتفلیکس شده است. با نوشتار تئوری ها و ایستراگ های Squid Game با فیگار بمانید.

برای کسانی که هنوز به این سریال 9 قسمتی علاقه مند نشده اند، Squid Game اعتیاد به قمار سونگ گی هون را دنبال می‌کند. در حالی که خود را برای شرکت در یک سری بازی های کودکانه دعوت می‌کند تا یک جایزه نقدی سرسام آور دریافت کند. در ادامه با نوشتار تئوری ها و ایستراگ های Squid Game از نتفلیکس همراه ما باشید.

تئوری ها و ایستراگ های Squid Game

مسائلی که جدی هستند !

فهرست تئوری های سریال بازی مرکب که در نوشتار تئوری ها و ایستراگ های Squid Game برای شما آورده شده است را در لیست زیر در یک نگاه می‌توانید ببینید:

 • نگهبانان نقاب دار و کارت قرمز
 • موهای قرمز سونگ گی هون
 • اه ایل نام پدر سئونگ گی هون
 • محافظت از Oh Il-nam
 • کارگران برندگان قبلی هستند
 • بازیکنانی که به بازی برنگشتند، اکنون کارگر هستند
 • مرگ در Squid Game پیش بینی شده بود
 • پدر خوانده سئونگ گائونگ و نقشش در بازی‌ها
 • یک مدل عملی از نظریه بازی است
تئوری ها و ایستراگ های Squid Game, تئوری های بازی مرکب
تئوری ها و ایستراگ های Squid Game

اما وقتی سئونگ گی هون-و دیگر شهروندان مستأصل و فقیر از نظر مالی-شروع به رقابت می‌کنند، به نظر می‌رسد در این بازی‌های کودکانه یک پیچ کشنده وجود دارد. کسانی که در انجام وظایف شکست می‌خورند حذف می‌شوند (منظور ما اصابت گلوله به سر است).

در حالی که میلیون ها نفر از ما در دنیای رنگارنگ و غرق در خون غوطه ور شده ایم که در سریال Squid Game به طرزی خاص برای ما دراماتیک می‌شود. برخی از بینندگان و یا طرفداران این سریال نظریه ها یا سرنخ هایی را مشاهده کرده اند که به نحوه عملکرد بازی ها اشاره می‌کند و نکاتی خاص را که در لالای ساختار روایتی این سریال پنهان بوده را برای ما بازگو کرده‌اند. در نوشتار تئوری های Squid Game بهترین نظریه ها را برای شما بازگو می‌کنیم.

نگهبانان نقاب دار و کارت قرمز

تئوری های سریال بازی ماهی مرکب, تئوری های squid game
تئوری های سریال بازی ماهی مرکب

بسیاری از نظریه های بازی مرکب از این موضوع ناشی می‌شود که چگونه مردم درگیر این مسابقه زیرزمینی می‌شوند. یکی از نظریه های قانع کننده ای که در حال انجام است، به بازی با برگرداندن کارت مرتبط است، Ddakji ، از Seong Gi-hun می‌خواهد در قسمت اول در ایستگاه قطار بازی کند.

بینندگان به خاطر خواهند آورد که سئونگ گی هون هر بار که موفق می‌شود کارت حریف خود را برگرداند، 10000 وون (معادل حدود 6.20 پوند در انگلستان است) می‌برد. اگر حریف موفق شود کارت سئونگ گی هون را برگرداند، سئونگ گی هون سیلی به صورتش می‌زند.

تاجر از سئونگ گی هون می‌خواهد بین کارت قرمز یا آبی یکی را برای بازی انتخاب کند و سئونگ گی هون آبی را انتخاب می‌کند. وقتی بعداً به عنوان شرکت کننده وارد مسابقه می‌شود، پوششی آبی رنگ یا سبز دارد.

برخی این نظریه را مطرح کرده اند که افرادی که کارت قرمز را انتخاب می‌کنند، تبدیل به نگهبانان نقاب دار می‌شوند. ناظران قرمزپوش که بر مسابقات نظارت می‌کنند و به حذف شرکت کنندگان کمک می‌کنند.

موهای قرمز سونگ گی هون

تئوری ها و ایستراگ های Squid Game, تئوری های بازی مرکب
تئوری ها و ایستراگ های Squid Game, تئوری های بازی مرکب

قسمت آخر می‌بینید که سئونگ گی هون موهای خود را پس از پیروزی در بازی ها و جمع آوری پول جایزه اش قرمز کرده است. در حالی که این فقط می‌تواند یک تصمیم سینمایی برای نشان دادن شخصیت سابق مهربان و خوش شانس باشد، اکنون مردی تغییر کرده است که بسیاری از مردم، از جمله دوستانش را دیده است.

اما دیگران معتقدند که این یک پیشگویی است. سئونگ گی هون “قرمز” را انتخاب کرده است و بعنوان یک نگهبان نقاب دار برمی‌گردد تا بازی‌ها را از داخل زیر نظر بگیرد. این نظریه کمی پیچیده است، اما ما این سریال را با سئونگ گی هون به پایان می‌رسانیم تا مصمم باشیم هر کسی را که همچنان اجازه ادامه بازی ها را می‌دهد، پیدا کنیم-بنابراین شاید کسانی که این نظریه را پیشنهاد می‌دهند به دنبال چیزی هستند. شما می‌توانید امیدوار به ساخت فصل 2 سریال بازی ماهی مرکب باشید.

اه ایل نام پدر سئونگ گی هون

تئوری های سریال بازی ماهی مرکب, تئوری های squid game
تئوری های سریال بازی ماهی مرکب, تئوری های squid game

سئونگ گی هون با شرکت کننده مسن Oh Il-nam یا شرکت کننده 001 رابطه فوری برقرار می‌کند، اما برخی به سرنخ هایی اشاره کرده اند که دوستی این دو از روابط خانوادگی ناشی می‌شود. به هر حال، ما سونگ گی هون را در خانه با مادرش می‌بینیم، اما اصلاً هیچ صحبتی یا بحثی از پدرش وجود ندارد.

سرنخ هایی در طول روایت وجود دارد که این دو با هم مرتبط هستند. صحنه ای که سئونگ گی هون از نگهبانان تحت تأثیر درخواست شکلات شیر ​​کرد، با خنده اوه ایل نام به او گفت که پسرش شبیه است. در صحنه دیگری مشاهده می‌شود که این دو در مورد شباهت‌های طراحی صحنه یکی از بازی ها با بزرگ شدن محله های خود بحث می‌کنند و باز هم این مسئله باعث می‌شود که ما حس کنیم این پیرمرد پدر سئونگ گی هون باشد.

پیچ و خم نمایش، که نشان می‌دهد Oh Il-nam کسی بوده که برای یک سری آدم نمایشی را ایجاد کرده است، بسیاری را بر آن داشت تا ادعا کنند که کل مسابقات توسط Oh Il-nam برای یافتن پسر گمشده اش طراحی شده بود، به ویژه هنگامی که او به Seong Gi- هدیه می‌دهد. آیا مسابقات همگی یک فریب برای پدر و پسر است تا بتوانند در دوران کودکی از سرگرمی لذت ببرند؟ از تئوری های squid game که باید توجه ویژه‌ای شود همین تئوری است.

بیشتر بخوانید:

محافظت از Oh Il-nam

تئوری ها و ایستراگ های Squid Game, تئوری های بازی مرکب
تئوری ها و ایستراگ های Squid Game, تئوری های بازی مرکب

از همان ابتدا، Oh Il-nam در مقایسه با سایر شرکت کنندگان در مسابقه بسیار برتر بود. او به طور قابل توجهی بزرگتر از دیگران است، او سابقه ای دریافت نمی‌کند و به طور شگفت انگیزی برای کسی که به شدت بیمار است استراتژیک عمل می‌کند.

اما سرنخ های بزرگتری وجود دارد که نشان می‌دهد شرکت کننده 001 بیشتر در این مسابقه شرکت داشته است. بسیاری از بینندگان اشاره کرده اند که Oh Il-nam در مورد هر یک از بازی ها، با وجود معایب آشکار، چقدر مشتاق است. شما می‌توانید حقایق پنهان شماره 001 را در مقاله‌ای که لینک شده است بخوانید.

اوه ایل نام نسبتاً شاد، که با وجود تماشای کشته شدن صدها نفر با خوشحالی به جلو می‌رود، به سختی توسط دستگاه قاتل عروسک/روبات سادیستی در نور سبز سبز اسکن می‌شود.

سرنخ دیگری در مورد هویت واقعی اوه ایل نام در آشوب ها دیده می‌شود: یکی از معدود مواردی که نگهبانان یا VIP ها در حال تماشای آن هستند، می‌توانند بر آن کنترل داشته باشند. علی رغم کشته شدن تعداد زیادی از شرکت کنندگان در مسابقه، نیروهای امنیتی تنها زمانی مداخله می‌کنند که اوه ایل نام به دوربین ها می‌گوید “ترسیده است” زیرا می‌دانست که او یک هدف ضعیف و آسان است که اگر اوضاع به حالت وخیم در سوله نزدیک شود به راحتی آسیب می‌بیند. در ادامه با نوشتار تئوری ها و ایستراگ های Squid Game همراه ما باشید.

کارگران برندگان قبلی هستند

تئوری های سریال بازی ماهی مرکب, تئوری های squid game
تئوری های سریال بازی ماهی مرکب, تئوری های squid game

نظریه دیگر در مورد هویت افرادی که روی بازی ها کار می‌کنند این است که محافظان با رنگ قرمز در واقع همه برندگان قبلی بازیهای قدیمی هستند. این غیرممکن نیست، زیرا مرد جلویی اینهو است، برادر گمشده کارآگاه جون هو. همانطور که دیدیم، برندگان هر بازی مبلغ قابل توجهی پول نقد برنده می‌شوند.

اما برخی از این شرکت کنندگان در حال حاضر دارای میلیون ها پوند بدهی هستند و دادن کارت‌های دعوت به معتادان به قمار تنها باعث می‌شود که آنها بیش از پیش در افعال خشونت بار خود افراط کنند. شاید وقتی برندگان به دنیای خارج باز می‌گردند، بی پروا تمام جایزه خود را خرج می‌کنند و دوباره خود را در کوه های بدهی می‌بینند؟

آه ایل نام به وضوح می‌تواند بازیکنان را ردیابی کند. ما می‌بینیم که او هنگام لغو بازی ها، سونگ گی هون را پیدا می‌کند. بنابراین شاید او بتواند برندگان را ردیابی‌ کند و به آنها فرصتی دیگر می‌دهد تا با کار به عنوان نگهبان برای مدت معینی بدهی خود را پرداخت کنند.

همچنین توضیح می‌دهد که چرا برندگان گذشته جذب می‌شوند. نگهبانان بی روح و سرد نشان داده می‌شوند و هیچ چیز نمی‌تواند شخصی را به این سختی نشان دهد که همه بازیکنان را در جستجوی پول بکشد و بکشد.

اما ما باید پسر جوان را که در قسمت سوم نگهبان شناخته شد، در نظر بگیریم. آیا او واقعاً می‌تواند یک تورنمنت قبلی را برنده شده باشد؟ یا شرایط تاریک تری در اطراف بازی ها وجود دارد که ما حتی نمی‌توانیم درک کنیم؟

بازیکنانی که به بازی ها برنگشتند، اکنون کارگر هستند

تئوری ها و ایستراگ های Squid Game, تئوری های بازی مرکب
تئوری ها و ایستراگ های Squid Game

پس از لغو بازی ها پس از اولین رأی گیری، اکثر بازیکنان به بازی باز می‌گردند زیرا همه آنها به شدت به دنبال پول هستند. با این حال، 14 نفر دیگر تصمیم نمی‌گیرند که برگردند زیرا نمی‌خواهند جان خود را به خطر بیندازند. ما Front Man را می‌بینیم که به دیگر نگهبانان می‌گوید که مراقب کسانی باشند که برنگشته اند. اما منظور او از این گفته چه بود؟

خوب، یک نظریه این است که به این 14 نفر فرصت داده می‌شود تا بدهی خود را به عنوان کارگر قرمز بپردازند. کارگران، تا زمانی که از قوانین پیروی کنند (و از مخالفت با شرکت کنندگان در مسابقه اجتناب کنند)، تا حد زیادی از آسیب در امان هستند. همچنین می‌تواند راهی مطمئن برای جلوگیری از افشای اطلاعات خود از بازی ها به دنیای خارج باشد.

اگر به 14 شرکت کننده ای که به این بازی بازنگشته اند نگاه کنیم، در کنار شرکت کنندگان قبلی که به سال های قبل بازنگشته بودند، به این معنی است که بیش از 100 بازیکن در حال گردش هستند که مشابه تعداد گارد های مسلح است. در ادامه با نوشتار تئوری ها و ایستراگ های Squid Game همراه ما بمانید.

بیشتر بخوانید:

مرگ در Squid Game پیش بینی شده بود

تئوری های سریال بازی ماهی مرکب, تئوری های squid game
تئوری های سریال بازی ماهی مرکب, تئوری های squid game

ما می‌توانیم سرنوشت برخی از بازیکنان برجسته خود را در بازی ها فقط با نگاهی به رفتار آنها در دنیای خارج حدس بزنیم، زیرا بسیاری از اقدامات آنها به طرز شاعرانه ای نشان می‌دهد که چگونه همه آنها می‌میرند.

بیایید به سانگ وو نگاه کنیم: او در پایان بازی ها خود را می‌کشد و قصد داشت این کار را انجام دهد قبل از اینکه در قسمت دوم دوباره به مسابقه کشیده شود. در جاهای دیگر، جانگ دئوک سو گانگستر پس از سقوط در بازی پل شیشه ای جان خود را از دست داد، به این ترتیب او از کسانی که او را تعقیب می‌کردند فرار کرد.

Sae-byeok، مهاجم کره شمالی، در بازی نهایی گلوی خود را برید، به گونه ای که او کلاهبردار خود را در دنیای خارج تهدید کرد. و مرگ علی (احتمالاً یکی از دلخراش ترین در این مجموعه بوده است) به این دلیل است که سانگ وو سنگ های مرمریت او را می‌دزدد. درست مانند اینکه علی قبل از مسابقات ناامیدانه پول رئیس خود را دزدیده است.

بیشتر بخوانید:

پدر خوانده سئونگ گائونگ و نقشش در بازی‌ها

این نظریه ممکن است پیچیده باشد، اما برخی از بینندگان معتقدند که شوهر جدید همسر سابق سئونگ گی هون در بازی ها نقش دارد. چرا؟ خوب، چند سرنخ وجود دارد.

این مرد به وضوح کمبود مالی ندارد، به راحتی پول نقد را برای عمل جراحی مادر سئونگ گی هون تحویل می‌دهد، اما در او نیز یک خط خشن و کینه توز وجود دارد، زیرا او اصرار دارد که سئونگ گی هون برای همیشه از زندگی آنها خارج شود.

واضح است که هر کسی که مسئول بازی ها است می‌تواند انگلیسی صحبت کند، زیرا ما صحبت های او را با کسی می‌شنویم و با رفتن خانواده به آمریکا برای کار، به احتمال زیاد او مسلط است. آیا او واقعاً می‌تواند مغز متفکر باشد یا حداقل درگیر آن باشد؟ به احتمال زیاد، اما Squid Game نشان داده است که همه چیز ممکن است.

یک مدل عملی از نظریه بازی است

تئوری ها و ایستراگ های Squid Game, تئوری های بازی مرکب, تئوری های سریال بازی ماهی مرکب, تئوری های squid game
تئوری ها و ایستراگ های Squid Game, تئوری های بازی مرکب

یکی از تئوری های بازی مرکب که باید به آن توجه کنیم برای اقتصاددانان است: مسابقات به سادگی یک استعاره بزرگ برای تئوری بازی در عمل است. برای کسانی که نمی‌دانند، نظریه بازی مطالعه تصمیم گیری تعاملی است، جایی که نتیجه برای هر بازیکن به اقدامات همه بستگی دارد. هنگام تصمیم گیری برای یک استراتژی، باید اقدامات و انتخاب‌های دیگران را در نظر بگیرید، اما در مورد تصمیمات آنها باید بدانید که آنها به تصمیمات شما چگونه فکر می‌کنند و غیره.

در این بازی، مرگ یک نفر شانس دیگری برای زندگی با پول جایزه است. بیایید در عمل به آن نگاه کنیم: این بازیکنان در پایان ناامید هستند و به سادگی چاره ای جز پیوستن به بازی ندارند، حتی اگر هزینه از دست دادن زندگی باشد. مجری این بازی فقط از کسانی دعوت کرد که بدهی زیادی دارند و راهی برای بازگشت از آن ندارند مگر اینکه بازی کنند و پول جایزه را برنده شوند.

بدون پیوستن به بازی، شرکت کنندگان راهی برای بازپرداخت بدهی خود ندارند و زندگی فقط جهنم روی زمین خواهد بود، که بهتر از مرگ نیست. بنابراین، بازیکنان چاره ای جز انتخاب بازی به عنوان “استراتژی غالب” خود ندارند.

بازی Squid Game را بسیار تکان دهنده است، زیرا بر شکاف طبقاتی بین انتخاب افراد فوق ثروتمند و عدم انتخاب افراد بسیار فقیر تأکید می‌کند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار تئوری ها و ایستراگ های Squid Game سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


3 thoughts on “تئوری ها و ایستراگ های Squid Game ؛ مسائلی که جدی هستند !

 1. سلام.یه سوال ذهنمو مشغول کرده(اسپویل داره)
  تو مرحله طناب کشی ۴۰ نفر زنده موندن
  قبل از شروع مرحله تیله بازی چون دکتر حذف شد ۱۹ تا گروه تشکیل شد که باید تو مرحله تیله ۱۹ نفر زنده میموندن با اون دختره میشدن ۲۰ نفر پس چرا تابلو عدد بازیکنای زنده رو ۱۷ زد؟

  1. دیدیم که بعد تموم شدن بازی تیله عدد روی نمایشگر ۱۷ بود نه ۲۰، یادته سانگوو به علی گفت که اگه دوتامون بعد تموم شدن تایم بازیو تموم نکنیم زنده میمونیم؟ اونجا میخواستن نشون بدن که اگه سانگوو به علی خیانت نمیکرد و طبق نقشه پیش میرفت هردوشون میمردن، چرا؟ چون تنها دلیلی که میتونه عدد ۱۷ رو به جای ۲۰ توجیح کنه اینه که سه تا تیم تو نیم ساعت نتونستن بازی رو تموم کنن درنتیجه هردوشون باهم مردن 🙂 پس به جای ۱۹ نفر ۱۶ نفر از بازی سالم درومدن، هان می نیو بهشون اضافه شد، شدن ۱۷ نفر و بعد خودکشی اون مرده فقط ۱۶ نفر ازشون باقی موند:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *