بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

حالا که فیلم Saw X در سال 2023 اکران خواهد شد، بد نیست تا پیش از اکران این فیلم نگاهی به بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw) بیاندازیم.

برای طرفدارانی که عاشق رمز و راز Jigsaw و تله‌های مرگبار این فیلم هستند، فیلم‌های ترسناک زیادی با عناوین برترین فیلم های مثل اره وجود دارد که تماشاگران را در لبه صندلی خود نگه می‌دارد.

هر زمان که به فیلم های ترسناک مبتنی بر شکنجه اشاره می‌شود، فیلم‌های Saw اولین فیلم‌هایی هستند که به ذهن هر آدمی خطور می‌کنند. Saw قاتلی به اسم Jigsaw را دنبال می‌کند که قربانیان خود را در موقعیت‌های مرگبار، تله‌های سخت و دوگانگی شدید اخلاقی قرار می‌دهد. اکثر فیلم‌های ترسناک دارای قتل‌های وحشتناک هستند و می‌توانند به عنوان برترین فیلم های وحشتناک مانند Saw نامیده شوند؛ اما فیلم‌های Saw به خاطر مرگ‌های وحشتناکشان که مستقیماً از آزاردهنده‌ترین کابوس‌های هر کسی می‌آیند، شناخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های ترسناک تاریخ سینمای جهان

بهترین فیلم های 2023 ترسناک بر اساس امتیاز IMDB

بهترین فیلم های نتفلیکس ترسناک

بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

فیلم های برتر ترسناک برای طرفداران Saw

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw) را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

فیلم‌های Saw فوق‌العاده محبوب هستند، و زمانی که یک فیلم ترسناک با واکنش مخاطب مواجه می‌شود، همیشه یک موفقیت به شمار می‌رود. بسیاری از فیلم‌ها سعی می‌کنند از ترس خالص و احساساتی که Saw ایجاد می‌کند تقلید کرده و تعداد کمی از آنها قابل مقایسه هستند. با توجه به اینکه فیلم بعدی تا اواخر سال 2023 اکران نمی‌شود، به سراغ ترسناک ترین فیلم های شبیه اره رفتیم تا طرفداران این فیلم‌ها، لذت را با داستان‌های دیگر نیز تست کنند.

Would You Rather

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
برترین فیلم های مثل اره

دقیقاً مانند Saw، فیلم ترسناک روانشناختی Would You Rather، مردم را به موقعیت‌های خطرناک وادار می‌کند. بازیکنان در این فیلم، که در یک بازی گرفتار شده‌اند، مجبور می‌شوند با ضربات چاقو، برق گرفتگی، غرق شدن، شلاق زدن و تیراندازی به سایر شرکت کنندگان، به آن‌ها صدمه بزنند و همه اینها، برای لذت بردن شروری سادیستی است.

این فیلم، با بازی بریتنی اسنو و افسانه ترسناک جفری کامبز، یک فرضیه ترسناک دارد و عناصر روانشناختی آن شبیه به سریال Saw است. تفاوت اصلی Saw و Would You Rather این است که شخصیت‌های مختلف، داوطلبانه به این بازی آمده‌اند. در حالی که آنها نمی‌دانستند که بازی زندگی یا مرگ خواهد بود، هر کدام در صورت پیروزی چیزی برای به دست آوردن داشتند. Would You Rather برای طرفدارانی که معمای Saw را دوست دارند، جذاب، سخت و عالی است.

Se7en

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
برترین فیلم های وحشتناک مانند Saw

Se7en ساخته دیوید فینچر یک فیلم جنایی و ترسناک شناخته شده است که در دهه 90 ، به لطف داستان پرتنش و ترسناکش از محبوبیت زیادی برخوردار شد. Se7en با بازی برد پیت، مورگان فریمن و گوئینت پالترو، دو کارآگاه را دنبال می‌کند که در رابطه با یک رشته قتل، تحقیق می‌کنند.

هر یک از این قتل‌ها، بر اساس هفت گناه کبیره کتاب مقدس گرفته شده است. Saw از فیلم هیجان انگیز فینچر الهام گرفته شد. این فیلم، قتل‌های مضمون Se7en، پایان‌های پیچیده و ترسناک جامپ‌اسکیر را منعکس کرد و آنها را در دنیای Jigsaw قرار داد. کشتار در Se7en وحشتناک است، اما وحشت واقعی از افشاگری‌های تکان دهنده و پایان وحشیانه فیلم ناشی می‌شود این فیلم شباهت زیادی با فرانچایز اره داشته باشد.

Inhuman Resources

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
فیلم های برتر ترسناک برای طرفداران Saw

Inhuman Resources که در سال 2012 منتشر شد، به اندازه Saw وحشتناک است. این فیلم درباره شش نفر است که خود را با زنجیر به میزها بسته‌اند و وظیفه دارند تا ثابت کنند که یک مدیر سابق منطقه‌ای بی گناه است. مدیر سابق توماس رد ردمن است که اخیراً از زندان فرار کرده و در تلاش برای اثبات بی گناهی خود می‌باشد.

منابع غیرانسانی فاش می‌کنند که وضعیت رد، به عنوان یک قاتل زنجیره‌ای محکوم، او را تغییر داده است و او اکنون مجازات‌های دردناکی را پشت سر می‌گذارد. این فیلم داستانی جذاب و پایانی رضایت کننده دارد. درست مانند فیلم اره، Inhuman Resources مرگ‌های نگران‌کننده، تعلیق و کمی رمز و راز را به مخاطب ارائه می‌دهد تا آنها را مجذوب خود نگه دارد.

بیشتر بخوانید:

ترسناک ترین فیلم های که پایان خود را حدس میزنند

بهترین پایان بندی های تراژدیک فیلم های ترسناک

Headgame

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
ترسناک ترین فیلم های شبیه اره

Headgame، دارای یک فرض نسبتا ساده اما سرگرم کننده است. نه نفر در یک انبار با لنز دوربین تعبیه شده در پیشانی خود از خواب بیدار می‌شوند. تنها یکی از آنها با گذراندن یک سری مسابقات مرگبار زنده می‌ماند. درست مانند Saw، فیلم Headgame مملو از تعلیق است.

دوربین‌‌های موجود در پیشانی شخصیت‌ها برای جامعه نخبگان مخفی است که این بازی‌ها را برگزار می‌کنند. برگزارکنندگان این رویداد برندگان بازی قبلی هستند و روی اینکه چه کسی فکر می‌کند آخرین نفر خواهد بود شرط بندی می‌کنند. Headgame دارای بسیاری از کشتارهای واقع گرایانه و داستانی پرتنش است که آن را به تماشای ارزشمندی برای طرفداران Saw تبدیل می‌کند.

Hostel

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

خوابگاه الی راث، بخشی از یک سه گانه ترسناک و دلخراش است که برای افراد ضعیف نیست. این فیلم سرگرم‌کننده و در عین حال به‌طور وحشتناکی واقع‌گرایانه است که برای طرفداران Saw را که مشتاق دیدن خون‌های فراوان هستند، همه‌چیز را فراهم می‌کند.

هاسل، گروهی از پسران کالج را دنبال می‌کند که تصمیم می گیرند در اسلواکی اقامت کنند. متأسفانه آن‌ها متوجه می‌شوند که هاسل صاحب نام، مهمانان آنها را به قاچاقچیان انسان می‌فروشد. فیلم هاسل، شکنجه را نشان می‌دهد که بسیار وحشیانه هستند، به ویژه با توجه به اینکه شرورها ، افرادی عادی هستند که به سادگی از آسیب رساندن به دیگران لذت می‌برند. هاسل برای طرفداران Saw که از مرگ‌های نگران کننده و روایت کلی لذت می‌بردند، مناسب است.

The Collector

بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

فیلم کمتر شناخته شده The Collector، برای طرفداران Saw که از قتل‌های خلاقانه Jigsaw لذت می‌برند عالی است. این فیلم با بازی جاش استوارت، مردی از خانواده ناامید با گذشته‌ای تلخ را دنبال می‌کند. او یک کلاهبردار است که به پول نیاز دارد؛ بنابراین سعی می‌کند که از رئیس خودش بدزدد.

هنگامی که او به خانه رئیسش نفوذ می‌کند، متوجه می‌شود که قاتل دیگری نیز همین ایده را داشته است. کلکتور، مملو از دستگاه‌های پیچیده و کشنده است که طرفداران Saw از آن‌ها لذت خواهند برد. علاوه بر این، دقیقاً مانند فیلم‌های Saw به موضوعات قدرت و کنترل می‌پردازد. علاوه بر این، بازی باورنکردنی استوارت در نقش آرکین، برای روزها بینندگان را آزار خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم هایی که در آن قهرمان داستان شرور می شود

The Final

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

The Final یک فیلم انتقامی و ترسناک تینیجری ، درباره نوجوانانی است که در دبیرستان مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند و حالا می‌خواهند زندگی آزاردهنده‌هایشان را بدون توجه به هزینه‌اش خراب کنند. این فیلم ممکن است درباره دانش آموزان دبیرستانی باشد، اما فقط برای بزرگسالان مناسب است. مانند Saw، این فیلم، از ترس خشونت‌آمیز بدن و وحشت بدنی دوری نمی‌کند و اغلب قطع‌های اجباری و تغییر شکل را نشان می‌دهد.

The Platform

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

پلتفرم، یک فیلم اسپانیایی می‌باشد که بر رفتار انسان و مسائل مختلفی که بشریت ایجاد کرده است، نور می‌تاباند. پلتفرم بر روی زندانی تمرکز دارد که در هر یک از 250 طبقه، دو زندانی را در خود جای داده است. هر روز یک سکوی غول پیکر پر از غذا پایین می‌آید و یک انتخاب زنده‌ماندن یا مردن، به هر فردی ارائه می‌شود. زندانیان دو دقیقه فرصت دارند تا آنجا که می‌توانند غذا بخورند.

با این حال، بسته به اینکه زندانی در چه سطحی باشد، ممکن است غذایی باقی نماند. پلتفرم یک فیلم سخت است که تفاوت بین سه نوع آدم را توصیف می‌کند. آنهایی که در طبقه بالای اجتماع هستند، آنهایی که در طبقه پایین هستند و کسانی که می‌میرند. درست مانند فیلم‌های Saw، این فیلم شخصیت‌های خود را با انتخاب‌های سختی روبرو می‌کند که بیننده را به این فکر می‌اندازد که اگر خودش در آن موقعیت بود، چیکار می‌کرد.

Final Destination

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

فرنچایز محبوب اسلشر Final Destination از نماد ترسناک جیمز ونگ می‌بالد و دارای کشتارهای وحشیانه است که فقط سرگرم‌کننده‌تر و خلاقانه‌تر می‌شوند. مقصد نهایی که به خاطر صحنه‌های سرگرم‌کننده مرگ و مفهوم جالب آن شناخته می‌شود، بینندگان را از فعالیت‌های رایج وحشت‌زده می‌کند؛ زیرا ده‌ها فکر مزاحم را نشان می‌دهد که به واقعیت تبدیل می‌شوند.

مقصد نهایی درباره افرادی است که قرار نبود از یک تصادف جان سالم به در ببرند و حداقل یک بار موفق به فریب مرگ شدند. مرگ از این بابت خوشحال نیست؛ بنابراین شروع به هدف قرار دادن آنها می‌کند. برای طرفداران Saw، که به خروش بی‌امان و تعداد کشتار بالا علاقه دارند، مقصد نهایی بهترین فیلم است.

House Of 1000 Corpses

بهترین فیلم های ترسناک برای طرفداران فیلم اره
بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

House of 1000 Corpses یک مغز متفکر شیطانی، اهداف خاص یا تله‌های وحشتناکی مانند فیلم‌های Saw ندارد. با این حال، یک فرض فوق العاده وحشیانه دارد که برای همه مناسب نیست. خانه 1000 جسد راب زامبی ، دارای خشونت شدید و زبان زمخت است. خانواده فایرفلای، از قربانیان، فرصت برای شکنجه، حمله و در نهایت کشتن، صرفاً برای سرگرمی استفاده می‌کنند.

در حالی که ممکن است مخاطبان برای تماشای House of 1000 Corpses به دلیل پیش فرض تاریک آن مردد باشند، اما بیل موزلی و رین ویلسون، هر دو عملکرد درخشانی را در کنار راب زامبی داشتند. مانند اره، House of 1000 Corpses مخاطب را گیج می‌کند. به طوری که آنها نمی‌دانند به چه کسی اعتماد کنند یا در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw) سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول

بهترین فیلم شبیه اره که راب زامبی در آن هنرنمایی کرده، چه نام دارد؟

House Of 1000 Corpses فیلمی است که راب زامبی در آن بازی می‌کند و هم برای طرفداران اره و هم برای هواداران این بازیگر عالی است.

کدام فیلم با عنصر بازی بیننده را به سمت فیلم Saw می‌کشاند؟

فیلم Would You Rather، با عنصر بازی، بسیار شبیه فیلم اره می‌باشد.


2 thoughts on “بهترین فیلم ها برای طرفداران اره (Saw)

  1. سلام.
    بنظرم این قبیل فیلم ها رو نباید در ژانر ترسناک گذاشت، مجموعه saw یا wrong turn یا فیلم هایی که معرفی کردید و مشابه اون. این آثار در ژانر slasher یا harsh یا violent (سلاخی و خشن) باید قرار بگیره ، ژانر ترسناک و وحشت بیشتر شامل فیلم های حلقه ، جن گیر و از این دست میشه.
    برای دیدن این آثار (slasher یا harsh یا violent ) واقعا حالت روحی روانی خاصی میخواد و من نتونستم حتی چند دقیقه اش رو ببینم و بار اول که چند دقیقه از یکی از قسمت های saw یا wrong turn رو دیدم خیلی مشمئز کننده و چندش آور بود. کلا دور این ژانر خط کشیدم و هرگز نخواهم دید. بنظرم نویسنده ، کارگردان و حتی بازیگران (و تماشاگران) این آثار حالت روحی روانی خاصی دارن. واقعا چطوری میتونن همچینی فیلم های خشنی رو بسازن و بعضا ببینن !!!

  2. سری فیلم اره بنظر من از بهترین مجموعه فیلم های روانشناختی و اسلشر تاریخ سینماست که داستان بسیار خیلی خوبی هم داره البته بعضی ها هم ممکنه از صحنه های زجر آور فیلم خوششون نیاد ولی برای طرفداران این سری فیلم اینطور نیست و این سبک اسلشر چاشنی کار فیلم اره است امیدوارم فیلمش همینطور ادامه دار باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *