حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند ؛ مردی از جنس طمع

آتو هایتاور، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های سریال خاندان اژدها می‌باشد که در این نوشتار، به حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند می‌پردازیم.

مجموعه رمان‌های فانتزی نغمه‌ی یخ و آتش که سریال بازی تاج و تخت و خاندان اژدها بر روی آن ساخته شده است، دارای دنیای گسترده‌ای می‌باشد و خاندان‌ها و شخصیت‌های زیادی را معرفی کرده. در سریال بازی تاج و تخت، شاهد این گستردگی عظیم و شخصیت‌های زیاد بودیم و دیدم که هر کدام پیشینه‌ی تاریخی مجزایی دارند و نویسنده‌ی رمان، توانسته بود دنیایی پهناور و مملو از کارکتر‌های دوست‌داشتنی و منفور خلق کند.

خاندان اژدها، که پیش درآمد مجموعه‌ی بازی تاج و تخت است، به 200 سال پیش از اتفاقات سریال اصلی می‌پردازد و یک‌سری خاندان مختلفی را معرفی می‌کند که در بازی تاج و تخت حضور ندارند، و یا اینکه منقرض شده‌اند. تمرکز اصلی سریال خاندان اژدها، بر روی خاندان تارگرین است و خاندان هایتاور و والرین نیز، خاندان‌های مهمی هستند که تأثیر مستقیمی بر روی آن‌ها دارند.

این مطلب ممکن است حاوی مطالب اسپویل از کتاب نغمه‌ی آتش و یخ باشد که در سریال خاندان اژدها خواهیم دید

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

  • مردی از جنس طمع

در ادامه شما میتوانید فهرست حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند را در لیست زیر مشاهده کنید:

 

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

یکی از خاندان‌های مهمی که در سریال حضور دارند و تأثیر مستقیمی بر روی داستان تارگرین‌ها می‌گذارند، هایتاور‌ها هستند که در مجموعه‌ی بازی تاج و تخت منقرض شده بودند و حضور نداشتند. یکی از تأثیرگذار‌ترین این افراد، آتو هایتاور نام دارد که می‌توان از آن به عنوان شخصیت منفی داستان نیز یاد کرد. با ما همراه باشید تا به حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند بپردازیم.

او یک شوالیه است

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
حقایق پنهان شخصیت آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

شوالیه‌ها یکی از معتبرترین شخصیت‌ها در هفت پادشاهی و دنیای جورج آر. آر. مارتین هستند. اکثر جنگجویان، به امید رسیدن به افتخار و مبارزه برای یک هدف عادلانه می‌خواهند شوالیه شوند. علاوه بر این، شوالیه‌ها به درجه‌ی قابل توجهی در دربار می‌رسند و توانایی‌های بزرگی در مبارزه دارند.

یکی از حقایق پنهان شخصیت آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند این است که آتو هایتاور، در زمان جوانی خودش، یک شوالیه‌ی بزرگ و یک جنگوجوی حرفه‌ای بوده که توانسته برای خاندان تارگرین مبارزه کند و به همین علت است که او مقام Hand of the King، یا همان دست راست پادشاه را دارد.

آتو در زمان نوجوانی‌اش جنگ‌های زیادی را دیده و توانسته در طی مدت طولانی، خودش را به یک شوالیه‌ی حرفه‌ای تبدیل کند. حتی در سریال خاندان اژدها نیز مشاهده می‌کنیم که او، برای بازپس‌گیری تخم اژدها از دیمیون، راهی درگون استون می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آتو، بزرگ خاندان هایتاور نیست

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

آتو هایتاور پسر دوم و برادر کوچکتر لرد هایتاور بزرگ است که در هفت پادشاهی به عنوان ارباب هایتاور شناخته می‌شود. در سریال خاندان اژدها، برادر بزرگتر او در قلمروی خودشان است و بزرگ خاندان، هایتاور‌های سریال می‌باشد. آتو هایتاور، هرگز انتظاری برای به ارث بردن صندلی خانواده‌اش در اولدتاون ندارد و می‌خواهد هدفی بزرگ‌تر را دنبال کند و حاکم هفت پادشاهی بشود.

فرزندان دوم در هفت پادشاهی، موقعیت دشواری دارند و فقط در صورتی حاکم می‌شوند پادشاه بر حق بمیرد و جانشینی نداشته باشد. آتو هایتاور، در طی این اتفاقات، از هوش خود بهره‌ی کافی را برد و جایگاه خود را در وستروس پیدا کرد.

آتو چند فرزند دارد

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

سریال خاندان اژدها، یک دختر آتو که آلیسنت نام دارد و همسر دوم پادشاه ویسریس است را نشان می دهد. آتو، طبق همان عادت، و خلق خوی جاه‌طلبانه‌ای که دارد، سعی می‌کند او را به پادشاه نزدیک کند و به وسیله‌ی دخترش، به تاج و تخت چشمی داشته باشد. با این حال، او چندین پسر دیگر دارد،  که تاکنون در سریال نیز آن‌ها را مشاهده نکردیم. اگرچه تنها یکی از آن‌ها نقش اصلی را در رقص اژدهایان ایفا می‌کند و امیدوار هستیم که او را مشاهده کنیم.

سِر گواین هایتاور که پسر کوچک آتو است، به دومین فرمانده‌ی شهر دیده‌بان تبدیل می‌شود و به عنوان جاسوس عمل می‌کند. او به دنبال هر گونه نشانه‌ای از بی وفایی نسبت به پادشاه ایگان دوم می‌باشد و سعی دارد تا مانند پدرش، عمل کند که به دست دیمون تارگرین نیز به قتل می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

او دست راست 3 پادشاه بوده است

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
برترین حقایق شخصیت آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

دست راست پادشاه، یا همان Hand of the King، یک افتخار بزرگ است که در سریال بازی تاج و تخت، بر دستان ند استارک بود و در سریال خاندان اژدها نیز به دستان آتو. در واقعیت، این موقعیت دشوار می‌باشد و تعداد کمی از مردم می‌توانند آن را داشته باشند. یکی دیگر از برترین حقایق شخصیت آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند این بود که توانست برای 3 پادشاه این عنوان را همراهی کند.

او ابتدا برای پادشاه جهاریس خدمت کرد و در نهایت، پس از جانشین شدن ویسریس نیز، این نشان را حفظ کرد. اگرچه او به مدت چند سال، از حمل کردن این نشان، توسط ویسریس سلب شد، اما در آینده، برای ایگان دوم نیز، دوباره خدمت کرد و توانست نشان خودش را پس بگیرد که در نهایت به مرگ هر دو منجر شد.

آتو مدتی کوتاه، فرمانروای هفت پادشاهی بود

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

خاندان تارگرین در طول حکومت خود، تصمیمات احمقانه‌ی زیادی می‌گیرند. بسیاری از پادشاهان تارگرین، علاقه‌ای به حکومت ندارند و این در حالی است که برخی دیگر از قدرت خود سوء‌استفاده می‌کنند. پادشاه جهاریس اول، که به عنوان صلح‌آور نیز شناخته می‌شد، برای مدتی یکی از بهترین فرمانروایان تارگرین و طولانی‌ترین پادشاهی این خاندان بود که پنجاه و پنج سال بر تخت آهنین نشست. با این حال، مرگ همسر و پسرش، او را به افسردگی عمیقی فرو برد که نتوانست از آن فرار کند.

به همین ترتیب، آتو به مدت چند ماه، به عنوان دست راست پادشاه، فرمانروای وستروس شد. بی‌سابقه نیست که یک دست راست، در دنیای مارتین به طور مؤثر بر هفت پادشاهی حکومت کند و در سریال بازی تاج و تخت نیز شاهد این بودیم. در دوران حکومت پادشاه دیوانه، تایوین لنیستر نقش پادشاه وستروس را ایفا کرد. آتو به همان اندازه قادر به انجام وظیفه بود.

از رینیرا متنفر است

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

شاید خصوصیت جاه‌طلبی او برای به دست آوردن تاج و تخت بود که به جاسوسی علیه رینیرا و عمویش دیمون وادار کرد، اما در اصل ماجرا، طی اتفاقاتی که رخ می‌دهد و شیطنت‌هایی که رینیرا برای به دست‌آوردن تاج، پس از مرگ پدرش انجام می‌دهد، تنفر آتو را از او بیشتر نیز می‌کند. آتو در ابتدا فقط سعی دارد که او را از دور خارج کند، اما در طول ماجرا مشاهده می‌کنیم که آن دو، می‌توانند مبارزه‌ای بر سر پادشاهی برگزار کنند.

یکی از بزرگترین دلایل اصلی شروع جنگ رقص اژدهایان است

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند

در طول غیبت آتو از دادگاه پادشاهی، آلیسنت، دخترش گروهی از لردهای وفادار را مأمور می‌کند که از جایگاه پسرش به عنوان وارث قانونی ویسریس حمایت کنند. هنگامی که او، پس از مرگ ویسریس به پایتخت باز می‌گردد، شروع به آماده‌سازی تاجگذاری، پسرش یعنی ایگان دوم می‌کند. آتو، آلیسنت و سِر کریستون کول عاملان اصلی این طرح هستند که پس از مرگ ویسریس، ایگان را تاج گذاری، و عملاً مبارزه‌ی بزرگ تاریخ تارگرین‌ها، یعنی رقص اژدها را آغاز کردند.

آلیسنت هایتاور، یکی از بهترین شخصیت‌های سریال House of the Dragon است و او همسر دوم پادشاه ویسریس می‌باشد. او زنی مستقل می‌باشد، اما تأثیرات آتو بر او غیرقابل انکار است. او کسی است که بر ادعای ایگان دوم بر تاج و تخت پافشاری می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت که دلیل اصلی این جنگ، آتو است.

به دستان رینیرا کشته می‌شود

حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند
حقیقت های مخفی آتو هایتاور که فقط طرفداران سریال می دانند

مرگ آتو، به دست رینیرا، یکی دیگر از حقیقت های مخفی آتو هایتاور که فقط طرفداران سریال می دانند است. آتو هایتاور، آنقدر زنده نمی‌ماند که بتواند پایان جنگی را که آغاز کرده را ببیند. رینیرا به همراه دیمون به پایتخت پرواز می‌کنند و کنترل تخت آهنین را به دست می‌گیرند. رینیرا حالا خود را ملکه می‌داند و آتو را خائن می‌داند و سر او را می‌برد. به همین ترتیب، آتو اولین نفر از اعدامی‌های رینیرا می‌باشد.

به عنوان یکی از پایه‌گذاران اصلی این جنگ، منطقی بود که رینیرا ابتدا او را اعدام کند. او هرگز علاقه‌ای به آتو نداشت و احتمالاً می‌خواست که هر چه سریع‌تر از دست او خلاص شود و توانست این کار را هم انجام بدهد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار مقایسه شخصیت های خاندان اژدها و بازی تاج و تخت سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


One thought on “حقایق آتو هایتاور که فقط طرفداران کتاب می دانند ؛ مردی از جنس طمع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *