پشت پرده بازداشتی مراسم خواستگاری حافظیه شیراز [+فیلم ‏رقص و خواستگاری به سبک غربی در حافظیه شیراز]

اخیراً خبری تحت عنوان پشت پرده بازداشتی مراسم خواستگاری حافظیه شیراز به انتشار رسید که بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی به همراه داشت.

اخیراً فیلمی از برپایی یک خواستگاری در حافظیه شیراز مغایر با عرف جامعه ایرانی – اسلامی در جوار آرامگاه حافظ شیرازی در فضای مجازی دست به دست شد که واکنش‌های بسیاری را برانگیخت. به موجب این ویدیو خواستگاری در حافظیه کارت مدیر کل میراث تا اطلاع ثانوی به منظور بررسی های تکمیلی توسط مقام قضایی از حضور در محیط اداری منع می گردد. در پی این موضوع خبر بازداشت مدیر مجموعه در حافظیه منتشر شد.

پشت پرده بازداشتی مراسم خواستگاری حافظیه شیراز

خواستگاری در حافظیه شیراز

یک زوج جوان، در کنار مقبره‌ی حافظ شیرازی، مراسم خواستگاری‌شان را برگزار می‌کنند، یکدیگر را در آغوش می‌گیرند، می‌بوسند و شاد هستند. چند ساعت بعد، وقتی ویدیوی این مراسم پخش می‌شود، مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس، از کارش تعلیق می‌شود و مسئولان خدوم هم طبع معمول با لحنی تهدیدآمیز می‌فرمایند که اجازه‌ی رفتارهای خلاف شرع را نخواهند داد.

پشت پرده بازداشتی مراسم خواستگاری حافظیه شیراز
پشت پرده بازداشتی مراسم خواستگاری حافظیه شیراز

اخیراً فیلمی از برپایی یک مراسم خواستگاری مغایر با عرف جامعه ایرانی اسلامی در جوار آرامگاه حافظ شیرازی در فضای مجازی دست به دست شد که واکنش‌های بسیاری را برانگیخت. این فیلم که حاوی رفتارهای مغایر با فرهنگ ایرانی اسلامی و بی‌حجابی بود، واکنش‌های بسیاری را نسبت به نحوه نظارت بر این مرکز فرهنگی به دنبال داشت.

استاندار فارس در واکنش به این اتفاق از برخورد قاطع با لاابالی گری، رفتارهای سازمان یافته و هنجار شکنانه در شیراز و سراسر استان خبر داد. محمدهادی ایمانیه در این باره اظهار داشت:

به هیچ وجه اجازه هنجارشکنی و رفتارهای خلاف شرع را در شیراز و استان فارس نخواهیم داد و با عوامل و عناصری که به صورت سازمان یافته درصدد ترویج لاابالی گری و فساد هستند، برخورد قانونی می‌شود.

وی افزود:

مجموعه اقدامات سلبی و ایجابی مرتبط با فرهنگ عفاف و حجاب در استان فارس اجرایی شده و دستگاه‌های فرهنگی اقدامات مناسبی را در استان انجام داده‌اند. تلاش شده در حوزه عفاف و حجاب با تدبیر، برنامه‌ریزی و ایجاد آرامش، تذکر در قالب‌های مختلف و طرح‌های ناظر و سامانه مردم رسی انجام شود اما حساب حرکت‌های سازمان یافته یا کسانی که اصرار به قبح شکنی و مقابله با قوانین و مقررات دارند، جداست.

ویدیو خواستگاری در حافظیه

پشت پرده بازداشتی مراسم خواستگاری حافظیه شیراز
بازداشت مدیر مجموعه در حافظیه

ایمانیه تصریح کرد:

وظیفه دستگاه‌های مختلف امنیتی و قضایی برخورد قاطع، مناسب و بجا است و دستگاه اجرایی و قضایی استان فارس برای مقابله با ایستادگی در مقابل قانون مصمم است.

وی ادامه داد:

در ماجرای حافظیه شیراز، براساس تصمیم مقامات قضایی، مدیر مجموعه حافظیه و دو نفری که رفتارهای خلاف شرع و هنجارشکنانه داشته‌اند، امروز تعیین تکلیف خواهند شد و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز تا مشخص شدن پرونده اجازه حضور در محیط اداری را ندارد. کارت قرمز مردم رسی به مدیریت مجموعه حافظیه شیراز با توجه به تخلفات متعدد پوششی در مجموعه حافظیه شیراز و عدم توجه مسئولین این مجموعه به نکات آموزشی ارائه شده و ثبت شکایات متعدد مردم در سامانه مردم رسی، این کارت قرمز مردمی را دریافت می کند. به موجب این کارت مدیر کل میراث تا اطلاع ثانوی به منظور بررسی های تکمیلی توسط مقام قضایی از حضور در محیط اداری منع می‌گردد.

فیلم تحلیلی این خواستگاری در حافظیه شیراز را ببینید:

فیلم ‏رقص و خواستگاری به سبک غربی در حافظیه شیراز که در اینستاگرام منتشر شده است را تماشا کنید.

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص این خبر که بازتاب گسترده‌ای هم در فضای مجازی داشته چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *