بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022 ؛ بهمراه مهمترین های 2021

ژانر استراتژیک، یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ژانرهای بازی است. پس با فیگار همراه باشید تا به بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022 بپردازیم.

چرا به زمین نبرد می‌روید و در خطرناک‌ترین شرایط با دشمنان می‌جنگید؛ (بهترین بازی های تفنگی اندروید و آیفون 2022) هنگامی که می‌توانید همانند یک افسر متشخص تمام ماجرا را از بالا نظاره کنید و دستورات لازم را به سربازانتان بدهید. بدین شکل، می‌توانید بدون هیچ درگیری مستقیمی، در بزرگ‌ترین جنگ‌های تاریخ پیروز شوید.

بازی‌های استراتژیک کاری می‌کنند تا شما بتواند با استرس نسبتاً کمتری، از ذهن خود استفاده کنید و با استفاده از تاکتیک‌ها و استراتژی‌های منحصر به فرد، در هر نبرد پیروز شوید. سربازان خود زا تعلیم دهید، زمین‌های خود را گسترش دهید و دیوارهای مستحکم‌تری را دور قلعه خود بکشید.

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022

بهمراه مهمترین های 2021

شما می‌توانید فهرست بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022 را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022, بهترین بازی استراتژیک آنلاین, بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022

سال‌ها پیش، کمپانی تازه متولد شده Supercell به تمام مردم جهان ثابت کرد که بازی‌های استراتژی از پتانسیل بسیار زیادی در دستگاه‌های موبایل برخوردارند و می‌توانند طرفداران زیادی داشته باشند. امسال نیز Supercell  بازی‌های زیادی را برای انتشار برنامه ریزی کرده است که به آن‌ها نیز خواهیم پرداخت.

اگر شما نیز به بازی‌های استراتژی علاقه دارید، در نوشتار بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022 با فیگار همراه باشید تا بهترین بازی های استراتژیک اندروید 2022 و بهترین بازی های استراتژیک آیفون 2022 را به شما معرفی نماییم.

Boom Beach: Frontlines

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022, بهترین بازی های آیفون 2022 استراتژیک

همانطور که در مقدمه ذکر کردیم، کمپانی Supercell بازی‌های زیادی را در عنوان بهترین بازی استراتژیک اندروید 2022 و یا بهترین بازی استراتژیک آیفون 2022 منتشر خواهد کرد که اکنون به اولین مورد آن خواهیم پرداخت. احتمالاً بازی محبوب و قدیمی Boom Beach را بشناسید؛ اگرهم آن را نمی‌شناسید، قطعا با دیگر بازی‌های کمپانی سوپرسل از جمله Clash of Clans و یا Clash Royal آشنایی دارید.

بازی Boom Beach: Frontlines یک بازی کاملاً جدید خواهد بود که در دنیای بازی Boom Beach اصلی قرار دارد. با توجه به اطلاعات به دست آمده، این بازی در ژانر RPG مبتنی بر استراتژی خواهد بود. هنوز اطلاعات زیادی از این بازی منتشر نشده است و تاریخ انتشار دقیق آن نیز مشخص نیست. با این حال قطعاً Boom Beach: Frontlines یکی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید آنلاین برای طرفداران سوپرسل خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

Guns Up

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022, بهترین بازی های آیفون 2022 استراتژیک

نسخه کامپیوتر بازی استراتژی Guns Up، محبوب‌ترین بازی کمپانی Valkyrie Entertainment است. اکنون و پس از موفقیت‌های چشمگیر نسخه کامپیوتری این بازی، ساخت نسخه موبایل آن نیز خیلی زود تایید شد تا بتواند تبدیل به بهترین بازی استراتژیک اندروید 2022و یا حتی بهترین بازی استراتژیک آیفون 2022 شود.

ناوگان خود را در انبوهی از موشک اندازها، شورش گران، و یا سربازان هوایی بسازید و کاری کنید که کاملاً در برابر حملات مختلف دشمن غیرقابل نفوذ باشد. اکنون زمان حمله است؛ ارتش خود را آماده کرده و آن‌ها را به سوی دشمنانتان رهبری کنید. برای کسب امتیاز و موفقیت‌های بیشتر یک اتحاد راه بیاندازید و هم‌پیمان‌هایی برای خود بیابید که در نبردها به شما کمک خواهند کرد.

نسخه موبایل بازی Guns Up، در سال 2022 و در قامت یکی از بهترین بازی های استراتژیک گوگل پلی برای کاربران اندروید و آی‌او‌اس عرضه خواهد شد. همچنین این بازی دارای بخش چندنفره به صورت آنلاین خواهد بود که آن را تبدیل به یکی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید آنلاین نیز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

Plants vs. Zombies 3

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022, بهترین بازی های استراتژیک 2022 اندروید

آیا Plants vs. Zombies را به یاد می‌آورید؟ Plants vs. Zombies یکی از جذاب‌ترین و متفاوت‌ترین بازی‌ها در ژانر استراتژیک است که با توجه به گذشت زمانی طولانی از انتشار آن،‌ اکنون یک بازی نوستالوژی نیز محسوب می‌شود. اکنون نیز قسمت سوم این بازی درحال ساخت است تا تبدیل به یکی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید افلاین شود.

بازی Plants vs. Zombies، سبک خاصی از استراتژیک را به همراه تصاویری طنز برای بازیکنان به نمایش در می‌آورد. شما مسئول محافظت از شخصی هستید که زامبی‌ها به منزل  او حمله کرده‌اند تا مغز او را بخورند! اما نحوه محافظت شما است که این بازی را متفاوت می‌کند؛ شما باید گیاهانی را در حیاط بکارید که می‌توانند با زامبی‌ها مبارزه کنند و آن‌ها را از پای در بیاورند!

از زمان انتشار اولین بازی Plants vs. Zombies، نسخه‌های اصلی و فرعی متعددی از آن ساخته شده است؛ اکنون نیز نوبت بازی Plants vs. Zombies 3 تا به عنوان سومین قسمت از بازی‌های اصلی این مجموعه عرضه شود و باری دیگر شما را وادار به کاشت گیاهان مبارز کند. تقریبا تمام طرفداران Plants vs. Zombies اطمینان دارند که قسمت سوم این بازی، یکی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید 2022 و بهترین بازی های استراتژیک آیفون 2022 خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

Clash Mini

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید آنلاین, بهترین بازی های استراتژیک اندروید افلاین

همانطور که بارها ذکر کردیم، سوپرسل برای انتشار بازی‌های متعددی در سال 2022 برنامه ریخته است. بنظر می‌آید که سوپرسل درحال ساخت بازی‌های متعددی است تا بتواند حداقل برای یکی از آن‌ها، لقب بهترین بازی استراتژیک اندروید 2022 و یا بهترین بازی استراتژیک آیفون 2022 را به دست آورد. در این نوشتار با بازی Boom Beach: Frontlines آشنا شدیم اما اکنون قصد داریم تا به بازی دیگری با نام Clash Mini بپردازیم.

بازی Clash Mini، یک بازی رومیزی جدید در موبایل خواهد بود که با شخصیت‌های مربوط به کلش انجام می‌شود. شخصیت‌های اصلی از جمعه بربر کینگ و یا آرچر کوئین به همراه دیگر سربازهای بازی‌ها، در این بازی نیز حضور خواهند داشت. همچنین شما می‌توانید این بازی را به صورت 1 به 1 و یا به صورت 7 نفره تجربه کنید!

همانطور که مشخص است، این بازی کمی با دیگر بازی‌های استراتژی در این لیست متفاوت خواهد بود؛ اما در هر صورت این لیافت را دارا است که از آن به عنوان بهترین بازی استراتژیک آنلاین در سال 2022 نام ببریم.

بیشتر بخوانید:

Frostpunk Mobile

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022, بهترین بازی های استراتژیک 2022 اندروید

مورد دیگری که می‌توانیم از آن به عنوان یکی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید 2022 و یا بهترین بازی های استراتژیک آیفون 2022 نام ببریم، Frostpunk Mobile است. این بازی درواقع نسخه موبایلی یک بازی مشهور و پرطرفدار به همین نام است که برای کامپیوتر عرضه شده است. اکنون، کمپانی چینی NetEase که مهارت بالایی در ساخت بازی‌های موبایل دارد وظیفه ساخت Frostpunk Mobile را برعهده گرفته است تا تبدیل شدن آن به یکی از بهترین بازی های استراتژیک گوگل پلی تضمین شود.

وقایع بازی Frostpunk Mobile در همان دنیای بازی اصلی اتفاق می افتد. در نتیجه یک بلای طبیعی، زمین در زمستانی غیرطبیعی و وحشتناک قرار داده است. کاهش شدید دما تمدن جهانی را نابود کرده و سپس اکثر مردم جهان را خواهد کشت؛ پس پیش از این فاجعه، دولت های آمریکا و انگلیس دستور ساخت ژنراتورها و یا سازه‌های ویژه مولد گرما را در زمین های غنی از زغال سنگ دادند. این ژنراتورها قادرند زمین های بزرگ را گرم کنند و به امکان ساخت شهرک های جدید را فراهم می کنند. وظیفه بازیکن در این بازی، مدیریت یکی از این زنراتورها و ساخت یک شهر در اطراف آن است.

تقریباً تمام کسانی که بازی Frostpunk را تجربه کرده‌اند، یقین دارند که نسخه موبایلی این بازی، جزو بهترین بازی های استراتژیک 2022 اندروید و بهترین بازی های آیفون 2022 استراتژیک خواهد یود.

بیشتر بخوانید:

Company of Heroes

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022, بهترین بازی استراتژیک اندروید 2021, بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022

آیا کسی را می‌شناسید تا با سری بازی‌های محبوب Company of Heroes آشنا نباشد؟ عده زیادی Company of Heroes را بهترین بازی استراتژیک تمام تاریخ خطاب می‌کنند. این سری بازی، شما در نبردی هیجان‌ انگیر و بسیار بزرگ قرار می‌دهد. انیمیشن‌های چشمگیر و طراحی‌های واقع‌ گرایانه کاری کرده‌اند که این بازی لایق تمام نقدهای مثبتی که دریافت می‌کند باشد.

اکنون و پس از سال‌ها، نسخه اندروید بازی Company of Heroes منتشر شده است تا یکی از  بهترین بازی های استراتژیک اندروید 2021 و یا بهترین بازی های استراتژیک آیفون 2021 باشد. این بازی با قیمت 19.99 دلار در گوگل پلی منتشر شده است؛ اما کاربران ایرانی می‌توانند این بازی را از سایت‌های ثانویه به رایگان دریافت نمایند. همچنین این بازی را می‌توان جزو بهترین بازی های استراتژیک اندروید افلاین نیز محسوب کرد.

بیشتر بخوانید:

Civilization VI

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید 2021, بهترین بازی های استراتژیک آیفون 2021, بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022

بی‌شک بازی Civilization VI، بهترین بازی استراتژیک آنلاین و یا حداقل یکی از بهترین بازی های استراتژیک گوگل پلی و یا هر پلتفرم دیگری است. این بازی یک بازی به شدت اعتیاد آور است که یادگیری آن آسان، اما ماهر شدن در آن بسیار چالش برانگیز است.

از زندگی در غار و عصر حجر شروع کنید و  به عصری برسید که انسان به پیشرفت‌های بزرگی در فضا دست یافته است. در طول مسیر، تمام جنبه های قابل تصور یک کشور در حال توسعه از ایدئولوژی‌های سیاسی گرفته تا مجموعه ای از انواع منابع را بررسی خواهید کرد. از تسلیحات گرفته تا مجموعه‌ای از فناوری‌ها؛ این‌ها ابزارهایی هستند که به رشد جهان اطراف شما کمک می‌کنند. به طور کلی، این بازی یکی از عمیق‌ترین بازی‌هایی است که تا به امروز ساخته شده است.

اکنون که نسخه موبایلی این بازی ساخته شده است، به سادگی می‌توانیم آن را بهترین بازی استراتژیک اندروید 2021 و بهترین بازی استراتژیک آیفون 2021 بنامیم؛ البته که اکثر طرفداران ژانر استراتژیک نیز با نظر ما،‌ هم عقیده‌اند.

بیشتر بخوانید:

Plague Inc

بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022
بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022

امروزه که هنوز در قرنطینه شیوع ویروس کووید 19 قرار داریم، تصمیم گرفتیم تا یکی از مواردی که بهترین بازی استراتژیک اندروید 2021 و بهترین بازی استراتژیک آیفون 2021 نام می‌گیرند را در همین رابطه انتخاب نماییم. در بازی Plague Inc. شما وضعیت یک ویروس کشنده و بسیار مرگبار را کنترل می کنید. وظیفه اصلی شما این است که تکامل ویروس گفته شده را از یک میکروارگانیسم نسبتاً بی‌ضرر به یک بیماری آخرالزمانی آسیب ناپذیر تبدیل کنید.

این بازی یک شبیه‌سازی علمی دقیق است که نحوه تکامل و گسترش بیماری‌ها در طول زمان را نشان می‌دهد. با این حال این بازی یک شبیه‌ساز بسیار درخشان و جذاب است. و می‌توان با خیال راحت استدلال کرد که نه تنها نکات ظریفی یک بیماری همه گیر جهانی را به وجود می‌آوردند این بازی را خاص کرده‌اند، بلکه نگاه جذاب این بازی به سیاست نیز بی‌تاثیر از موفقیت آن نبوده است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین بازی های استراتژیک اندروید و آیفون 2022

مورد انتظارترین بازی استراتژیک سال 2022 کدام بازی است؟

بازی Frostpunk Mobile که نسخه موبایل بازی مشهور Frostpunk است، مورد انتظارترین بازی استراتژیک در سال 2022 خطاب می‌شود.

بهترین بازی استراتژیک تاریخ کدام بازی است؟

با توجه به رتبه بندی‌های مختلف، بازی Crusader Kings III بهترین بازی استراتژیک تاریخ نام گرفته است.
{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”مورد انتظارترین بازی استراتژیک سال 2022 کدام بازی است؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”بازی Frostpunk Mobile که نسخه موبایل بازی مشهور Frostpunk است، مورد انتظارترین بازی استراتژیک در سال 2022 خطاب می‌شود.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”بهترین بازی استراتژیک تاریخ کدام بازی است؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”با توجه به رتبه بندی‌های مختلف، بازی Crusader Kings III بهترین بازی استراتژیک تاریخ نام گرفته است.”}}]}


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *