تهدید موشکی سپاه علیه ترکیه ؛ ترکیه در ویدئویی منتسب به سپاه پاسداران تهدید موشکی شد

سفیر ترکیه تلویحا خواستار همکاری مشترک اسرائیل و ترکیه برای مقابله با تهدید اتمی ایران شد. با خبر تهدید موشکی سپاه علیه ترکیه همراه فیگار باشید.

ویدئویی منتسب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که اخیرا منتشر شده تصاویری متعدد حاوی جلوه‌های ویژه از حمله موشکی به ترکیه و جمهوری آذربایجان را در خصوص آنچه که «طراحی نقشه تعدی و تجاوز» به مرزهای بین‌المللی ایران و ارمنستان عنوان شده، نشان می‌دهد و بر «مقابله‌ی با قدرت» با عملی شدن این نقشه تاکید دارد.

تهدید موشکی سپاه علیه ترکیه

ترکیه در ویدئویی منتسب به سپاه پاسداران تهدید موشکی شد

تهدید موشکی سپاه علیه ترکیه
تهدید موشکی سپاه علیه ترکیه

 بیشتر بخوانید:

این ویدیو که ابتدا در اکانت منتسب به سپاه پاسداران در توییتر منتشر شد با پخش تصاویری از حمله شیر به گله کفتارها آغاز می‌شود با نمایش بخشی از سخنان علی خامنه‌ای، رهبر ایران، مبنی بر لزوم رعایت مرزهای بین‌المللی و عدم حضور «تروریست‌ها» در نزدیکی مرزهای ایران، ادامه می‌یابد

سخنانی که همزمان با نمایش کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و منطقه مورد مناقشه در مرز ایران و ارمنستان پخش می‌شود.

سپس ضمن پخش ویدئوی شلیک متعدد موشک‌ از سوی نیروهای نظامی ایران، به نقل از یک مقام نظامی هر گونه تغییر در «ژئوپلتیک مرزها را غیرقابل پذیرش و خط قرمز جمهوری اسلامی» عنوان می‌شود. خط قرمزی که در ادامه این ویدیو به شکل مرز مشترک ایران و ارمنستان نمایش داده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

سفیر ترکیه در واشنگتن در مقالۀ خود گفته است که ترکیه و اسرائیل باید با اتکاء به نقاط مشترک خود گفتگویی پایدار را با یکدیگر سامان دهند و اختلاف نظرهای خود صرف نظر کنند. او گفت نباید منتظر ماند که اسرائیل و ترکیه دربارۀ همه چیز از جمله مسئلۀ فلسطین با یکدیگر به توافق برسند.

دیپلمات ترک در مقالۀ خود تأکید کرده است که منافع ژئواستراتژیک ترکیه و اسرائیل همکاری نزدیک دو کشور را در سطوح مختلف از جمله در زمینۀ مبارزه با تروریسم ایجاب می کند.

او برنامۀ اتمی ایران را تهدیدی مشترک علیه امنیت اسرائیل و ترکیه خواند و افزود که تقویت تعاملات فرهنگی ترکیه و اسرائیل در مقابل اسلام‌هراسی و یهودستیزی دژی مستحکم به شمار می رود.

حسن مراد مرجان در پایان گفته است که ترکیه و اسرائیل در منطقه ای مشترک زندگی می‌کنند و دارای میراث و آینده‌ای مشترک نیز هستند.

بیشتر بخوانید:

تهدید موشکی سپاه علیه ترکیه
تهدید موشکی سپاه علیه ترکیه

درگیری‌های شش هفته‌ای سال ۲۰۲۰ در منطقه مورد اختلاف قره‌باغ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان که بیش از ۶۵۰۰ کشته برجای گذاشت،

ایروان را ناگزیر به واگذاری بخشی از این منطقه به باکو کرد. هفته گذشته نیز دو طرف با میانجیگیری اتحادیه اروپا توافق کردند که مذاکرات خود را برای تعیین خطوط مرزی دو کشور آغاز کنند.

در این میان، مقام‌های ایران همواره نسبت به ایجاد کریدوری با هدف برقراری ارتباط تجاری میان ترکیه و جمهوری آذربایجان با نخجوان که می‌تواند مرز مشترک زمینی فعلی میان ارمنستان و ایران را از میان ببرد،

ابراز نگرانی کرده‌اند. جمهوری اسلامی همچنین بارها نسبت به حضور نظامیان و نیروهای امنیتی اسرائیلی در نزدیکی مرزهای خود در جمهوری آذربایجان و کردستان عراق هشدار داده است.

در تازه‌ترین اقدام عملی برای تلافی حملات اسرائیل، سپاه پاسداران ۱۳ مارس گذشته اعلام کرد که تعدادی موشک به نزدیکی فرودگاه اربیل شلیک کرده و مدعی شد که هدف آنها پایگاه مخفی نیروهای امنیتی اسرائیل بوده است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار تهدید موشکی سپاه علیه ترکیه سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *