بهترین سریال های مارول و دی سی ؛ معرفی بهترین سریال های ابرقهرمان جهان

ژانر ابرقهرمانی سال‌هاست دنیای سینما را تسخیر کرده اما این محبوبیت حال به سریال هم رسیده. در این مقاله قصد داریم بهترین سریال های مارول و دی سی را بررسی کنیم. با ما باشید.

کامیک بوک یا همان کتاب مصور به یکی از محبوب‌‌ترین رسانه‌ها تبدیل شده است. این مدیوم تنها مختص کودکان نیست و شامل گروه‌های سنی مختلف می‌شود حتی بزرگسالان. اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی از این دنیاهای پر جوش و خروش و رنگارنگ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شیفته خود کرده است. البته همیشه موفقیت‌های بزرگ با مخالفت‌های بزرگ نیز همراه است. بسیاری از افرادی که خود را فیلمبازان جدی می‌پندارند عقیده دارند این تولیدات ارزش هنری ندارند و فقط برای فروش گیشه ساخته می‌شوند. یکی از کارگردانان بزرگ قرن یعنی مارتین اسکورسیزی هم همین عقیده را دارد. به هر حال نمی‌توان همه را راضی نگه داشت.

از آن طرف، بهترین سریال های ابرقهرمانی دنیا سال‌هاست روی بسیاری از پلتفرم‌ها در حال پخش هستند. این سریال‌ها سهم بزرگی از تلویزیون و شبکه‌های کابلی چون نتفلیکس، دیزنی پلاس و HBO را دارند. بد نیست چند نمونه از بهترین سریال های مارول و دی سی را بشناسیم. با ما بمانید.

بهترین سریال های مارول و دی سی

معرفی بهترین سریال های ابرقهرمان جهان

در این مقاله ابتدا به سراغ برترین سریال های DC و سپس مارول خواهیم رفت.

بهترین سریال های DC

در مورد بهترین سریال های ابرقهرمانی دنیا، دسته سومی نیز به غیر از عاشقان و منکران وجود دارد. آن افرادی که معتقدند DC و فیلم‌ها و سریال های DC از مارول بهتر است.

آن هم به دلیل فضای سنگین‌تری که بر کامیک‌ها و تولیدات هنر هفتمی این کمپانی اکم است. این که سریال های مارول و دی سی کدامشان بهتر هستند ح سلیقه‌ای است اما می‌توانم بگویم به نظر بنده بهترین سریال DC کدام است. در ادامه لیستی از بهترین سریال های DC را خواهیم داشت. با ما بمانید.

سریال واچمن Watchmen

بازیگران: رجینا کینگ، جرمی آینز، یحیی عبدالمتین دوم، تیم بلیک نلسون

سریال واچمن Watchmen
رجینا کینگ در سریال Watchmen

بعید به نظر می‌رسد وقتی از کسی درباره بهترین سریال های مارول و دی سی سوال می‌شود، واچمن به ذهنش خطور کند. این سریال کمی مهجور است و با وجود دریافت جوایز متعدد بین طرفداران بهترین سریال های ابرقهرمانی دنیا کمتر از چیزی که حقش است شناخته شده. این سریال تقریباً دنباله‌ای بر کامیک بوکی به همین نام محسوب می‌شود. متاسفانه من نیز تا چند سال پیش تنها کاراکترهای لیگ عدالت شامل بتمن و سوپرمن را می‌شناختم و در مورد بیشتر مخاطبان همین مسئله صادق است. واچمن اما شخصیت‌ها و دنیایی مجزا از لیگ عدالت (Justice League) دارد.

این سریال از جایی شروع می‌شود که پلیس زن سیاهپوستی به نام آنجلا را می‌بینیم که رئیسش و همسرش را برای شام به منزل خود دعوت کرده است. آنجلا و همسرش سه فرزند دارند که البته آن‌ها را به سرپرستی گرفته‌اند. همان شب بعد از تمام شدن مهمانی، رئیس آنجلا به طرز مشکوکی به قتل می‌رسد. در ادامه ماجراهای بزرگ‌تری در راه است که دلیل این قتل را مشخص می‌کند.

برای سر در آوردن از این سریال بهتر است به طور اجمالی چهار قهرمان اصلی کامیک بوک را بشناسید. اگر وقت یا حوصله خواندن کامیک بوک را ندارید یک گزینه دیگر برای شما تماشای فیلم سینمایی آن است که با تماشای آن هر آنچه راجع به شخصیت‌ها باید بدانید را یاد می‌گیرید. به عقیده من این مینی سریال نه تنها بهترین سریال های مارول و دی سی و یکی از بهترین سریال های ابرقهرمانی دنیا است بلکه یکی از بهترین سریال‌های تمام ادوار است و تماشای آن حتی به کسانی که از ژانر ابرقهرمانی خوششان نمی‌آید هم توصیه می‌شود.

سریال فلش The Flash

بازیگران: گرنت گاستین، کندیس پتون، دنیل پانابیکر

سریال فلش / سریال The Flash
سریال فلش / سریال The Flash

بری آلن Barry Allen یک دانشمند پزشک قانونی است که در یک حادثه سهمگین، صاعقه به او برخورد می‌کند. بری پس از 9 ماه به هوش می‌آید و متوجه می‌شود مفهوم زمان برایش به کلی عوض شده و می‌تواند با سرعت‌ بسیار زیادی حرکت کند.

این کاراکتر متعلق به دنیای سینمایی مارول است و در فیلم‌ها و سریال‌های لیگ عدالت حضور دارد. همچنین در فیلم جامعه عدالت حضور دارد که به تازگی اکران شده و آنجا می‌فهمیم قابلیت‌های فلش بسیار فراتر از سریع دویدن است. در سریال فلش، نقش اصلی به عهده گرنت گاستین Grant Gustin است.

سریال سوپرگرل Supergirl

بازیگران: ملیسا بنو، شیلر لی، دیوید هیروود، کیتی مک گرت

سوپرگرل Supergirl
سریال Supergirl

سوپرگرل با نام اصلی کارا دنور Kara Danver از فامیل‌های سوپرمن است و به همنی دلیل قدرت‌های سوپرمن را دارد. او مجبور می‌شود برای محافظت از شهر National City محافظت کند و در مقام یک قهرمان ظاهر شود. این سریال 6 فصل دارد و از 2015 شروع به پخش کرده است.

سریال ارو Arrow

بازیگران: استفن امل، امیلی بت ریکاردز، ویلا هالند

سریال Arrow
سریال Arrow

این سریال داستان یک مولتی میلیونر را روایت می‌کند که پس از گذراندن تمرینات دشوار و استاد شدن در کار با تیر و کمان، به شهر برگشته و خود را در قامت قهرمانی به نام ارو (به معنی تیر) پنهان کرده و با جرم و جنایت و فساد موجود در شهر می‌جنگد. نام واقعی این ابر قهرمان اولیور کیین Oliver Queen است و این نقش توسط استفان امل ایفا شده است. سریال ارو در 8 فصل پخش شده و از سال 2012 است که مهمان خانه‌های طرفداران DC است. سریال ارو متعلق به دورانی است که لیست بهترین سریال های مارول و دی سی زیاد شلوغ نبود و توانست طرفداران قابل توجهی به دست بیاورد.

سریال سوپرمن و لوئیس Superman And Lois

بازیگران: تایلر هاچلین، بیتزی تولاش، امانوئل کریکی

سریال بتمن و لوئیس
سریال سوپرمن و لوئیس از جدیدترین سریال های دی سی

تعداد اقتباس‌های سینمایی، سریالی و کارتونی از کاراکتر سوپرمن بسیار زیاد است. با این حال جدیدترین آن‌ها یعنی سریال سوپرمن و لوئیس به گزارش بینندگان از بهترین نسخه‌های آن است. شاید پوستر این سریال زیاد جدی به نظر نرسد اما برخی آن را بهترین سریال DC می‌دانند. فعلا یک فصل از آن پخش شده است و قرار است فصل دوم سریال سوپرمن و لوئیس به زودی ساخته و اکران شود.

احتمال اینکه این سریال با فصل‌های بعدی جایگاه ویژه‌ای بین بهترین سریال های مارول و دی سی پیدا کند اصلاً بعید نیست. باید ببینیم سریال سوپرمن و لوئیس در آینده چه چیزی در چنته خواهد داشت.

در این سریال، نقش سوپرمن را تایلر هاچلین Tyler Hoechlin و نقش لوئیس را بیتزی تولاش بازی می‌کنند. هر کدام از آن‌ها به ترتیب در سریال گرگ نوجوان Teen Wolf و سریال فانتزی اکشن گریم Grimm به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال کارتونی هارلی کویین Harley Quinn

هارلی کویین
هارلی کویین

هارلی کویین معشوقه جوکر، ضد قهرمان و دشمن بتمن است. این کاراکتر همواره از مشهورترین کاراکترهای دنیای DC بوده است اما بین ایرانیان با نقش‌آفرینی مارگو رابی در فیلم جوخه خودکشی The Suicide Squad شناخته شد.

وقتی عبارت بهترین سریال های مارول و دی سی را می‌شنوید، احتمالا سریال‌های لایو اکشن برایتان تداعی می‌شود. این سریال همانطور که گفته شد کارتونی است، اما نباید گول ظاهر این مدیوم را بخورید. سریال‌های کارتونی DC چه بسا از فیلم‌ها و سریال‌های رئال آن بسیار بهتر و با کیفیت‌تر هستند که احتمالاً به دلیل مناسب بودن کارتون برای برگرداندن تصاویر و حال و هوای کامیک بوکی به زبان صدا و تصویر است.

در این سریال، اعلام می‌شود که شهر گاتهم Gotham (شهری خیالی که ماجراهای بتمن و دشمنانش در آن اتفاق می‌افتد) دیگر جزوی از خاک ایالات متحده نیست و Injusice League سعی می‌کنند کنترل اوضاع را با دور زدن هارلی در دست بگیرند.

سریال کارتونی Teen Titans

سریال Teen Titans
سریال Teen Titans

تین تایتنز بخش مهمی از نوستالژی بچه‌های سراسر جهان را تشکیل می‌دهد. این سریال در سال 2003 آغاز شده و 5 فصل دارد. احتمالاً رابین، دست راست بتمن را می‌شناسید. رابین دوستان ابرقهرمان دیگری نیز دارد که با هم در جنگ با شر و دشمنان خبیث شهر ماجراهای جذابی را رقم می‌زنند. از دیگر کاراکترهای مشهور تین تایتنز می‌توان به ریون Raven، استار فایر Star Fire، بیست بوی Beast Boy و سایبورگ Cyborg اشاره کرد. اگر کارتون دوست دارید یا به فضای دی سی علاقه دارید، این سریال می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های ممکن در بین بهترین سریال‌های مارول و دی سی باشد.

در پایان بخش بهترین سریال DC دو سریال از DC داریم که کمتر کسی از اصلیت کامیک بوکی آن‌ها خبر دارد. با ما در ادامه بهترین سریال های مارول و دی سی همراه باشید.

سریال دندان شیرین Sweet Tooth

بازیگران: کریستین کانوری، نونسو آنوزی، جیمز برالین، ویل فورت

سریال دندان شیرین Sweet Tooth
سریال دندان شیرین Sweet Tooth

پیش از این در مقاله نقد سریال دندان شیرین اشاره کرده بودیم که، با اینکه از ظاهر این سریال پیدا نیست اما متعلق به یکی از زیر مجموعه‌های DC Comics است. کامیک بوک Sweet Tooth تحت لیبل DC Vertigo یا Vertigo منتشر شده است. این انتشارات تحت نظر دی سی فعالیت داشته و متاسفانه همین اواخر به فعالیت آن پایان داده شده است. مخاطبان این دسته از کتاب‌های مصور عمدتاً بزرگسالان بودند. کامیک دیگری که در این انتشاراتی به محبوبیت زیادی دست یافته همان لوسیفر است که پیش از این در مقاله نقد سریال لوسیفر به تفصیل راجع به آن نوشته‌ایم.

دندان شیرین دنیایی پسا آخرالزمانی را برایمان به تصویر می‌کشد که در آن دو اتفاق بزرگ برای بشریت رخ می‌دهد: انتشار ویروسی مرگبار که جهان را تکان می‌دهد، و تولد کودکانی که به نظر ترکیبی از انسان و حیوان هستند. قهرمان قصه ما کودکی است که شاخ گوزن بر سرش دارد. عده کثیری از مردم این کودکان را علت شیوع ویروس دانسته و شروع به قتل این بچه‌ها می‌کنند. گاس، نقش اصلی این سریال اما توسط پدرش از همگان مخفی می‌شود ولی بالاخره تصمیم می‌گیرد خانه را ترک کرده و دنیای آن بیرون را کشف کند.

سریال لوسیفر Lucifer

بازیگران: تام الیس، لورن جرمن

سریال لوسیفر اقتباسی از کامیک بوک Lucifer. این کامیک بوک تحت لیبل DC Vertigo منتشر شده است
سریال لوسیفر اقتباسی از کامیک بوک Lucifer. این کامیک بوک تحت لیبل DC Vertigo منتشر شده است

همان طور که در بالا اشاره شد، لوسیفر تحت نام DC Vertigo چاپ شده است و فصل جدید سریال آن همین اواخر به پایان رسیده. طرفداران این سریال برای تمدید فصل جدید و به تعویق انداختن اتمام این سریال امضا جمع کردند و اتفاقاً موفق هم شدند. لوسیفر یک بار دیگر با فصل ششم برگشته و پس از آن تمام می‌شود.

لوسیفر شیطانی است که از جهنم خسته شده و به زمین می‌آید تا کمی تفریح کند. چارچوب ذهنی او اما وقت یبا یک کارآگاه جذاب به نام کلویی آشنا می‌شود برای همیشه تغییری بنیادین می‌کند. این دو با هم به حل کردن پرونده‌های قتل می‌روند در عین حال که رابطه‌ای عاشقانه بینشان شکل می‌گیرد.

لوسیفر بدون شک بهترین سریال DC نیست اما طرفداران سریال‌های پر تب و تاب رمانتیک و عاشقان سریال‌های ماوراءالطبیعه احتمالاً شیفته این سریال خواهند شد. شاید این سریال در لیست بهترین سریال های مارول و دی سی جایگاه بالایی نداشته باشد اما به هیچ وجه بد نیست و ممکن است شما آن را دوست داشته باشید.

خب، نوبتی هم که باشد، نوبت مارول است. ممنون که در مرور بهترین سریال های دی سی با ما بودید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا به سراغ بهترین سریال های مارول برویم و ببینیم از بین جدیدترین سریال های مارول کدام سریال‌ها ارزش دیدن دارند.

بهترین سریال های مارول

مارول در سال جاری بسیار فراتر از انتظار عمل کرده است. سریال های دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۱ خبر از آینده روشن این استودیو در سال‌های آتی می‌دهند. جدیدترین سریال های مارول ورق را برگردانده و بازی را عوض کرده‌اند. سالیان سال ساختن فیلم و تولیدات تلویزیونی در این سریال‌ها به بار نشسته است.

سریال وانداویژن Wandavision

بازیگران: الیزابت اولسن، کاترین هان، پال بیتانی

وانداویژن بهترین سریال های مارول
الیزابت اولسن در نقش واندا در سریال وانداویژن از بهترین سریال های مارول

جدیدترین سریال های مارول بازار سریال را قبضه کرده‌اند. سریال وانداویژن نه تنها به عقیده بسیاری، بهترین سریال مارول است بلکه یک سیت کام ارزنده است که تماشای آن از سوی منتقدان به شدت توصیه شده است. داستان این سریال واندا و ویژن را دنبال می‌کند که با هم یک زندگی بی‌نظیر در مرکز شهر دارند. اما کم کم به بی نقص بودن همه چیز شک می‌کنند و حقیقت بر آن‌ها فاش می‌شود. این سریال با وجود سیت کام بودن، آنجایی که لازم است احساسات شما را نشانه می‌گیرد و تا مدت‌ها در قلب و ذهن شما می‌ماند. کاترین هان اینجا در نقش ویلن ظاهر شده که بسیار قابل قبول است.

سریال لوکی Loki

بازیگران: تام هیدلستون، اوون ویلسون

سریال لوکی Loki
سریال لوکی Loki از سریال های دنیای سینمایی مارول در سال 2021

سریال لوکی نیز بدون شک یکی از بهترین سریال های مارول و دی سی به حساب می‌آید. در این سریال، برادر خرابکار ثور، خدای رعد و برق، توسط یک سازمان دستگیر می‌شود. این سازمان وظیفه نظارت بر انواع خطوط زمانی برای حفظ نظم جهانی را بر عهده دارد. این سازمان توسط سه نفر بنا شده که معتقد بودند باید از خط زمانی “مقدس” حفاظت کنند. وقتی لوکی – طبق معمول – تمام معادلات را بر هم می‌زند، مجبور می‌شود خود در زمان سفر کرده و شرایط را بهبود ببخشد. این سریال از جدیدترین سریال های مارول به حساب می‌آید.

مارول در سال جاری سه سریال پخش کرده که با توجه به کیفیت و نوآوری به کار رفته در آن‌ها جای تحسین دارد. لوکی چهاردهم جولای امسال به پایان می‌رسد و ممکن است تا آن زمان در بین بهترین سریال های دی سی و مارول به رتبه یکم برسد. پیش از این در مقاله نقد سریال لوکی به تفصیل راجع به آن حرف زدیم.

علت تحسین بینندگان و منتقدان درباره لوکی، این است که در این سریال مارول از حاشیه امن خود فاصله گرفته و دست به خلق دنیایی جدید با کاراکترهایی جدید زنده است. سریال های دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۱ به دنبال بازتولید سناریوهای تکراری نیستند و می‌خواهد به مخاطب دلیلی برای تماشا کردن داشته باشند.

سریال جسیکا جونز Marvel’s Jessica Jones

بازیگران: کریستن ریتر، ریچل تیلور، دیوید تنانت

جسیکا جونز سریال Jessica Jones
جسیکا جونز سریال Jessica Jones

جسیکا جونز مدت کوتاهی به عنوان ابرقهرمان فعالیت می‌کرده اما به دلایلی مجبور می‌شود آن را کنار بگذارد و به کارآگاهی روی بیاورد. هدف جسیکا نجات دنیا نیست، بلکه نجات زندگی روزمره خود و حفظ آپارتمانش است در عین حال که باید با سندروم اضطراب پس از تروما کنار بیاید.

سریال دیردویل Marvel’s Daredevil

بازیگران: چارلی کاکس، دبورا ان وول، الدن هنسون

سریال Daredevil
سریال Daredevil، قهرمانی نابینا

مت مرداک در کودکی در اثر حادثه‌ای بینایی خود را از دست داده که باعث شده سایر توانایی‌ها و حواسش تقویت شوند. او از این حواس تیز و قوی در جنگیدن با جرم جنایت حاکم بر شهر پس از غروب آفتاب استفاده می‌کند.

دیردویل، جسیکا جونز و چند قهرمان دیگر (با سریال‌های مستقل) همه در سریال مدافعان Defenders حضور دارند. اگر از دو سریال قبلی خوشتان آمده شاید از مدافعان و سایر سریال‌های مربوطه نیز لذت ببرید.

از بین جدیدترین سریال های مارول، سریال فالکون و سرباز زمستان در رتبه پایین‌تری قرار می‌گیرد چرا که به نوعی ادامه ماجراهای فیلم‌ های سینمایی مارول است و نتوانسته زیاد از آن فضا فاصله بگیرد. اما به جز آن، سریال های دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۱ بسیار موفق عمل کرده و لایق تحسین هستند.

حضور افتخاری: سریال Invincible

سریال شکست ناپذیر/ سریال Invincible
سریال شکست ناپذیر/ سریال Invincible

سریال شکست ناپذیر یا Invincible سریال قابل توجهی است اما جالب است بدانید متعلق به ایمج کامیکز Image Comics است. هر موقع صحبت از بهترین سریال های ابرقهرمانی دنیا می‌شود همه ما بی اختیار به یاد بهترین سریال های مارول و دی سی می‌افتیم، اما گویا رقیب جدیدی برای این دو غول کامیک بوکی پیدا شده و می‌تواند معادله تولیدات ابرقهرمانی را به موازنه تبدیل کند. هر چقدر تعداد رقبا در هر ژانری بیشتر باشد به نفع بینندگان است، حتی در مورد بهترین سریال های ابرقهرمانی.

ممنون که تا پایان این مقاله با ما بودید. منتظر نظرات شما هستیم.

بیشتر بخوانید:


2 thoughts on “بهترین سریال های مارول و دی سی ؛ معرفی بهترین سریال های ابرقهرمان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.