قدرتمندترین ابر قهرمانان دی سی و مارول از نگاه سایت فیگار

در میان تمام ابرقهرمان کمیک‌ بوک‌های مارول و دی‌سی، قوی ترین شخصیت های کمیک چه کسانی هستند؟ با فیگار باشید تا قوی ترین ابر قهرمان جهان را بشناسید.

مارول و دی‌سی هر دو برای چندین دهه متوالی مشغول خلق ابرقهرمانان مختلف بودند. بدین صورت، کامالاً عادی است که قوی تربن ابرقهرمان دنیا برای مارول و یا دی‌سی باشد. با این حال، با وجود تعداد بسیار زیادی از ابرقهرمانان، انتخاب قوی ترین ابرقهرمان جهان بسیار دشوار خواهد بود.

طرفداران این دو کمپانی همواره اختلافات نظر زیادی در اینکه کدام قهرمان قوی‌تر است داشته‌اند و این موضوع همواره ادامه دارد. در دنیاهای سینمایی مارول و دی‌سی ابرقهرمانان قدرتمند بسیار زیادی به تصویر کشیده شدند، اما بهتر است برای درک اینکه کدام قهرمانان قدرتمندتر هستند، به کمیک‌ها مراحعه کنیم. در این مقاله قصد داریم تا قدرتمندترین ابر قهرمانان دی سی و مارول در کمیک را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

قدرتمندترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول (MCU)

قدرتمندترین جادوگران در دنیای سینمایی مارول

قوی ترین شخصیت های کمیک

 • قوی ترین ابر قهرمان های دی سی و مارول

شما می‌توانید فهرست قوی ترین شخصیت های کمیک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

هزاران ابرقهرمان در دنیای مارول و دی‌سی وجود دارد. با وجود چندین ریبوت و جهان‌های موازی و حتی فیلم‌های سینمایی، دسته بندی آن‌ها براساس قدرت بسیار دشوار است. پس این احتمال وجود دارد که نظرات متفاوتی در رابطه با لیست قوی ترین شخصیت های کمیک وجود داشته باشد. با این حال، ما تلاش کرده‌ایم تا لیست قوی ترین شخصیت های کمیک را با استناد بر اکثر جوانب تشکیل دهیم.

سوپرگرل

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین ابرقهرمان مارول و دی سی

بدون شک سوپرمن یکی از محبوب ترین شخصیت های کمیک است. با این وجود کاملاً قابل پیشبینی بود که دی‌سی به ساخت شخصیت‌هایی مشابه وی روی بیاورد. سوپرگرل نیز همتای مونث سوپرمن و قوی ترین قهرمان زن محسوب می‌شود. البته که او به عنوان یکی زن های جذاب کتاب های کمیک از نیز شناخته می‌شود.

کارا زور ال نام واقعی سوپرگرل است. همچنین او پسر عموی سوپرمن است. قدرت‌های سوپرگرل تقریباً مشابه سوپرمن هستند. با این حال، حتی می‌توانیم سوپرگرل را قوی‌تر از سوپرمن بنامیم. پرواز، آسیب ناپذیری، سرعت فوق‌العاده، دید گرمایی، دید اشعه ایکس، شنوایی فوق بشری و عوامل شفابخش جزو مهم‌ترین قدرت‌های سوپرگرل محسوب می‌شوند. بدون شک سوپرگرل قوی ترین قهرمان زن دی‌سی است.

12 شخصیت زن قدرتمند در MCU

موج سوار نقره‌ای

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین ابرقهرمان دنیا

موج سوار نقره‌ای یکی از قوی ترین شخصیت های مارول است. جک کربی که یکی از بهترین نویسنده های کمیک است، این شخصیت را در کمیک Marvel Fantastic Four #48 برای اولین بار خلق کرد. نورین راد یا موج سوار نقره‌ای، در سیاره‌ای به نام زِن لا متولد شده و یکی از نجیب‌ترین و قوی ترین شخصیت های مارول است.

موج سوار نقره از قدرت کیهان استفاده کرده و به قدرت بسیار زیادی دست می‌یابد. او تقریباً نابود نشدنی است و می‌تواند سوار بر تخته‌اش در فضا پرواز کند. همچنین سرعت حرکت او خیلی بالا است و او حتی قدرت سفر در زمان را دارد. او می‌تواند ماده را به انرژی تبدیل کند؛ این بدین معنا است که موج سوار نقهره‌ای نیازی به غذا خوردن ندارد. بدون شک او می‌تواند جزو قوی ترین ابرقهرمان مارول و دی سی باشد.

برترین ابرقهرمانانی که قابلیت پرواز دارند

کاپیتان اتم

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین ابر قهرمان دی سی

کاپیتان اتم برای اولین بار در ماجراهای فضایی شماره 33 معرفی، و تبدیل به قوی ترین ابر قهرمان دی سی شد. قدرت اصلی او شامل حواس تقویت شده می‌باشد که بیشتر با عنون حواس کوانتومی شناخته می‌شود. کاپیتان اتم زمان را بیسار متفاوت از دیگران درک می‌کند و می‌تواند حال، گذشته و آینده را در یک موجودیت واحد ببیند. او اساساً همه چیز را می‌دانید و می‌تواند آن‌ها را به خاطر بسپارد.

با وجود ظرفیت ذهنی بسیار بالای کاپیتان اتم، او می‌تواند همانند یک کامپیوتر حجم بالایی از داده‌ها را در مدت زمانی بسیار کوتاه پردازش کند. بازسازی ماده از طریق تله‌کینتیک، معلق کردن، تغییر اندازه، ایجاد کلون‌ها از طریق برهم نهی کوانتومی. از دیگر توانایی‌های کاپیتان اتم هستند. همچنین او یک زره قدرتمند است که در سطح اتمی تشکیل شده است. به سادگی می‌توانید کاپیتان اتم را در درسته قوی ترین ابر قهرمان های دی سی قرار دهیم.

معرفی بهترین جهان های موازی دی سی

Molecule Man

 

مرد مولکولی می‌تواند هر کاری انجام دهد. مرد مولکولی (اوون ریس) در نتیجه یک اتفاق تصادفی عجیب و غریب و برخورد با یک دستگاه انرژی اتمی خلق شد. همچنین از عوارض جانبی این اتفاق ناگوار می‌توان به ایجاد یک حفره بین زمین و ابعاد فراتر از آن اشاره کرد اما این موضوع نیاز به یک متن متفاوت دیگر برای بررسی دارد. این حادثه به ریس این قدرت را داد که بتواند مولکول‌های هر چیزی را کنترل کند. البته که اولین غریزه و خواسته او تسلط بر جهان بود.

خوشبختانه این اتفاق نیافتاد. قدرت‌های ریس به دلیل مسائل روانی موروثی مادرش، مختل شد اما از آنجا که همه چیز در کل جهان از مولکول ساخته شده است، مرد مولکولی، در بهترین حالت خود، می‌تواند تقریبا هر کاری را برای هر چیزی یا هرکسی انجام دهد. او اساسا می‌تواند تمام اشکال ماده در جهان یا حتی چندجهانی مارول را دستکاری کند. او می‌تواند اجسام یا موجودات را به سطح اتمی یا زیر‌اتمی تجزیه نماید و در نتیجه یک ماده را به چیزی کاملا متفاوت تبدیل کند. او می‌تواند در سطح مولکولی، شکل اجسام یا افراد را تغییر دهد.

اوون همچنین می‌تواند بر اجسام غول‌پیکر تأثیر بگذارد و در کمیک‌ها یک رشته‌کوه را هم به حرکت درآورده است. او بسته‌های قوی انرژی را شلیک می‌کند و می‌تواند از طریق فضا و در بین ابعاد جابه‌جا شود. به طور کلی، او می‌تواند زمین یا حتی جهان را در هر زمان که بخواهد نابود کند. او در بالای این فهرست قرار دارد، زیرا خود یاتو، خالق اصلی، اعلام کرد که مرد مولکولی قوی‌ترین موجود در چندجهانی مارول است. به نظر می‌رسد که باید حرف او را قبول کنیم.

گرند مستر

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی تربن ابرقهرمان دنیا

گرند مستر یا استاد بزرگ، توسط روی توماس و جان بوسما خلق شد و برای اولین بار در کمیک انتقام جویان شماره 69 ظاهر شد. او یکی از افراد کیهانی است که سن مشخصی نداشته به تقریباً جاودانه است. جاودانگی، شناور شدن، انفجار انرژی و سفر در زمان از قابلیت‌های گرند مستر هستند که او را تبدیل به یکی از قوی ترین شخصیت های مارول کرده است.

گرند مستر در فیلم ثور: رگناروک که یکی از بهترین فیلم های کریس همسورث است نیز حضور یافت. اما این شخصیت در فیلم ثور ظاهری کمی کمدی‌تر داشت و قدرت‌های او نیز مشاهده نمی‌شوند. با این حال، این شخصیت قوی تربن ابرقهرمان دنیا در کمیک است.

بهترین کمیک های ثور

سوپرمن پرایم

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول

اگر شما سوپرمن را قوی ترین ابر قهرمان لیگ عدالت می‌دانید، احتمالاً باید در نظر خود دقت بیشتری کنید. سوپرمن پرایم تمام قدرت‌های سوپرمن اصلی را دارد. اما قدرت‌های او چندین و چند برابر از سوپرمن بیشتر است و تقریبا‌ً هیچکس جلودار او نیست.

او در سال 1998 از طریق سری کراس اوورهای DC One Million که جزو بهترین کمیک های دی سی تاریخ است معرفی شد. این شخصیت در قرن 853 و یا به طور دقیق‌تر، حدود سال 85300 زندگی می‌کند. این شخصیت سال‌های زیادی درون خورشید زندگی کرده به همین دلیل تبدیل به قوی ترین ابر قهرمان لیگ عدالت شده است. همچنین لازم به ذکر است که سوپرمن پرایم هیچگاه پیر نمی‌شود.

بهترین کمیک های سوپرمن

 فونیکس

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین قهرمان زن

اگر سوپرگرل را قوی ترین قهرمان زن محسوب نکنیم، بهترین گزینه جایگزین فونیکس است. فونیکس فرزند کیهان است و طبق افسانه‌ها، در لحظات مرگ جهان قبلی باری دیگر از بیگ بنگ متولد شد. او هنگام تولد با فررون یکی شد و در قالب یک پرنده آتشین ظاهر شد. با این حال، با فونیکس را در قامت ژان گری می‌شناسیم.

پس از اینکه نکروم بخشی از ذات خود را از بین برد، فونیکس مخفی شده و بعداً با ژان گری یکی شد. بدون شک فونیکس فناناپذیر و یکی از قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول است. قدرت بسیار زیادی فونیکس از نیروی حیات تامین می‌شود و به او اجازه می‌دهد تا بتواند هرچیزی را نابود کند. همچنین یکی از بهترین کمیک های مارول تاریخ با محوریت این شخصیت محبوب ساخته شده است.

بهترین کمیک های کراس اور مارول و دی سی

Hulk / Red Hulk / Skaar

 

همه باید تا به حال هالک را شناخته باشند. او همان موجودی است که وقتی دکتر بروس بنر عصبانی می‌شود ظاهر می‌گردد. او اساسا به یک هیولای غول‌پیکر، سبز و غیرقابل توقف تبدیل می‌شود که همه چیز را در مسیر خود نابود می‌کند. این ویژگی هنگامی به این پزشک خوب اضافه شد که او در معرض انفجار بمب گاما قرار گرفت و مقادیر زیادی تابش گاما را جذب کرد. از آن زمان، هالک، بدن بروس بنر را تصاحب کرد و هنگام عصبانی شدن او، یک دانشمند درخشان اما شکننده به یک هیولای غول‌پیکر سبز خشمگین با هوش یک کودک نوپا تبدیل می‌شود. هالک هرچه عصبانی‌تر باشد، قوی‌تر می‌شود. هالک در موارد متعددی، یک وجهه خارجی تقریبا شکست‌ناپذیر از خود به نمایش گذاشته است و قدرتی دارد که با بهترین موارد جهان مارول، مطابقت دارد. او از نظر قدرت، فراتر از کلاس ۱۰۰ (به اندازه کافی قوی برای حمل ۱۰۰ تن) است. این شخص، شهاب‌سنگی به اندازه زمین را با مشت‌هایش نابود کرد. او واقعا تواناست.

آفرینش هالک سرخ، یک اقدام افراطی بود که ژنرال تادئوس راس یا تاندربولت برای مقابله با هالک انجام داد، چرا که همه اقدامات و تلاش‌های دیگر شکست خورده بود. این آزمایش که با کمک نیروی دفاعی آمریکا و گروهی از دانشمندان انجام شد، منجر به تولد فرم هالک سرخ راس گردید. میزان قدرتمندی وی در برابر هالک معمولی هنوز زیر سوال است اما هالک سرخ چند مزیت نسبت به حالت دگرگون بروس بنر دارد. ژنرال راس حتی بدون اینکه بخواهد عصبانی شود می‌تواند فرم خود را تغییر دهد. همچنین او وقتی عصبانی می‌شود تمام هوش و خاطرات خود را حفظ می‌کند.

عصبانیت هالک سرخ، بر خلاف هالک، فقط او را داغ‌تر و دیوانه‌تر می‌کند، نه اینکه قوی‌تر شود. بسته به شرایط می‌توان این را به‌عنوان یک نقطه قوت یا ضعف در نظر گرفت اما اگر او بیش از حد عصبانی شود، هوشیاری خود را از دست می‌دهد. با این حال، او می‌تواند به شیوه‌ای متفاوت، قوی‌تر شود. هالک سرخ انرژی را جذب می‌کند و هرچه بیشتر جذب کند، قوی‌تر می‌شود و اگر به اندازه کافی جذب کند، در نهایت به خطرناک‌ترین حد خود می‌رسد و می‌تواند در شعاع خاصی، به همه آسیب برساند.

حالا باید درباره اسکار صحبت کنیم. اسکار فرزند هالک در واقعیت متناوب است. او به اندازه کافی در آثار مختلف ظاهر نشده است تا آمار او را تجزیه و تحلیل کنیم اما می‌دانیم که قدرت او از قدرت پدر میان‌سال خود بیشتر است. او همچنین دارای یک عامل شفابخش، مؤثرتر از عامل ولورین است. افتخارات وی شامل افتادن به داخل زمین از فضا و زنده ماندن (اگرچه هالک هم در انتقام جویان: جنگ ابدیت این کار را انجام داد) و شکستن زره ظاهرا نشکن جاگرنات با یک مشت و فرستادن او به مدار زمین است. در آخر این که اصلا نباید با این شخصیت درافتاد.

نگهبانان جهان

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی تربن ابرقهرمان دنیا

نگهبانان جهان که معمولاً با فانوس سبز در ارتبابط هستند، برای اولین بار در جلد دوم کمیک‌های فانوس سبز حاضر شدند. آن‌ها که توسط جان بروم و گیل کین خلق شده اند، نژادی از فرازمینی‌ها هستند که در سیاره مالتوس تکامل یافته اند. آنها در حال حاضر به عنوان رهبران سپاه گرین لنترن شناخته شده و جزو قوی ترین ابر قهرمان های دی سی محسوب می‌شوند.

برخلاف دیگر ابرقهرمانان، نگهبانان جهان هیچ قدرت یا توانایی ویژه‌ای برای مبارزه ندارد. در عوض، آن‌ها از مغز خود برای مبارزه و نابودی استفاده می‌کنند. طبق تاریخچه کمیک بوک‌های دی‌سی، تام نگهبانان جهان منقرض شده و تنها گانته زنده مانده است. با این حال، فداکاری آن‌ها منجر به ساخت حلقه‌ای شده است که از هر حلقه دیگری قدرتمند‌تر است.

معرفی عجیب ترین ابرقهرمانان دی سی

ابدیت و بینهایت

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین ابر قهرمان جهان

ابدیت و بینهایت جزو قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول محسوب می‌شوند. بینهایت توسط مارک گرونوالد و گرگ کاپولو ساخته شد و برای اولین بار در Quasar #24 ظاهر شد. ابدیت نیز توسط استن لی (۵ حضور افتخاری استنلی خارج از مارول) و استیو دیتکو ساخته شد و اولین بار در Strange Tales #134 حضور یافت.

بینهایت یک موجود کیهانی است که در کل فضا و ساکنان آن عمل می کند و به همراه ابدیت، تمام آفرینش را در بر می‌گیرند؛ از زمان تا مکان. بینهایت و ابدیت از ابتدای بیگ بنگ وجود داشتند. اما نکته مهم آن است که هر زمان بینهایت و ابدیت با یکدیگر ادغام می‌شوند، تبدیل به قوی ترین شخصیت کمیک می‌شوند.

حقایق دنیای سینمایی مارول

الین بلوک

قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول

الین بلوک اولین موجودی است که توسط یک فرشته ساخته شده است. پدر بیولوژیکی او فرشته مایکل است. او مرتباً در نبرد با مایکل و لوسیفر می‌جنگید. در نتیجه، پس از مجروح شدن مایکل، او قدرت دمیورژیک خود را به الین بلوک داد. این قدرت بی‌پایان الین بلوک را تبدیل به قوی ترین شخصیت کمیک کرد.

به معنای واقعی کلمه، الیک بلوک قدرت‌های خداگونه دارد. او مانند هر ابرقهرمان قدرتمند دیگری نیست و قدرت مطلق و پایان را دارا می‌باشد. او بسیار دانا است و هرچیزی را می‌داند. به زبان ساده، الین نمی‌تواند از چیزی که هست قدرتمندتر باشد. هیچ ابرقهرمان یا شرور دیگری توانایی پیروزی بر الین بلوک را ندارد.

بهترین ایستراگ های فیلم های دی سی

والای همگان

قوی ترین شخصیت های کمیک
قوی ترین شخصیت کمیک

طبق داستان‌های مارول کامیکس، والای همگان تنها مسئول وجود تمام زندگی در جهان‌های موازی است. والای همگان ناظر کیهان است و به عنوان دادگاه زندگی شناخته می‌شود. او برای اولین بار در سال 1977 و در شماره 13 کمیک Eternals حضور یافت.

همانند الین بلوک در دی‌سی، والای همگان نیز از قدرت مطلق بهمند است. او همه جا حاضر است و دانای کل است. او فراتر از تمام قدرت‌ها و نهادها است. بدون شک قوی ترین شخصیت کمیک های مارول در تمام تاریخ، والای همگان است و هیچکس توانایی شکست او را ندارد.

سوتی های فیلم اترنالز (Eternals 2021)

Vulcan

گابریل سامرز، برادر اسکات و الکس سامرز از تبار مردان ایکس، یک جهش‌یافته در سطح امگا و بسیار قدرتمندتر از برادرانش است. او در واقع آن‌قدر قدرتمند است که امپراتوری شیعار را به دست گرفت. ولکان توانایی کنترل آب، باد، زمین، آتش، برق، نور و تاریکی را دارد و می‌تواند این نیروها را در قالب انفجاری با قدرت مرگبار هدایت کند. او در نهایت، حتی آموخت که چگونه از قدرت خود برای تولید میدان‌های نیرو و بلند کردن و جابه‌جایی اجسام استفاده کند. علاوه بر این‌ها، ولکان، برخلاف راگ، گاهی اوقات از نیروی جهش‌یافته‌های دیگر، تغذیه می‌کند.

او همچنین می‌تواند انرژی را از هر منبع در نزدیکی خود تشخیص داده، سرکوب کرده و دستکاری کند. او موجوداتی قوی مانند بلک بولت را شکست داده و هم‌زمان و به تنهایی با مردان ایکس، غیرانسان‌ها و استارجمر‌ها مبارزه کرده است. تصور می‌شد که ولکان پس از یک لحظه نادر قهرمانی که خود را برای نجات برادرش اسکات فدا کرد، مرده است اما در واقع، شایعه‌ها درباره‌ی مرگ وی بسیار اغراق‌آمیز بودند.

Doctor Manhattan

 

دکتر منهتن نام مستعار جاناتان اوسترمن، یک شخصیت خیالی در داستان­های DC است. او اولین ­بار در رُمان مصور Alan Moore به نام Watchman نقش بسزایی در شکل­ گیری دنیای DC داشته است، حتی بزرگ­تر از Presence.

خلقت دکتر منهتن در واقع یک حادثه ناگوار بود که برای جان اوسترمن فیزیکدان رخ داد، زیرا او برای گرفتن روپوش آزمایشگاهیش خود به آزمایشگاه برگشت، او روپورش خود را در داخل یک محفظه آزمایشگاهی جا گذاشته بود، پس داخل محفظه شد ولی درب محفظه برویش قفل شد. از آنجایی که در چنین شرایطی قانون مورفی حاکم می­شود! محققان نتوانستند درب محفظه را باز کنند یا جلوی شمارش معکوس برای آزمایش بعدی را بگیرند، بدن جان هم بر اثر نیروی ژنراتور تکه تکه می­شود. در ماه­های بعد، اوسترمن موفق شد به تدریج خود را بازسازی کند، تا اینکه سرانجام به عنوان مردی با قد بسیار بلند، بدون مو، برهنه و پوست آبی رنگ ظاهر شد که با شعله‌­های فرابنفش می­درخشید. سپس به افتخار پروژه منهتن، او را دکتر منهتن نامیدند و تبدیل به مهره‌­ی دولت ایالات متحده و رهبر Watchmanها شد.

در یک لحظه، او به ابتذال موقعیت خود پی برد و به مریخ رفت و هم نگهبانان و هم زمین را رها کرد. او در مریخ از نقش خود در زمین ناامید شد و بیشتر وقت خود را با تامل در پرسش­های پیچیده متافیزیکی و کشف رازهای زندگی و خلقت گذراند. او نقش پررنگی در توانمند ساختن توطئه‌­ی Ozymandias برای جلوگیری از جنگ جهانی سوم و حتی نابودی Rorschach داشت. بعدها نقش محوری در ایجاد خط زمانی Flashpoint و وقایع New 52 بازی کرد و مرکز رمزوراز کاوش شده توسط بتمن و Flash در طول خط داستانی The Button بود.

او همچنین در Doomsday Clock نیز به ایفای نقش پرداخت، جایی که او یک­بار دیگر تبدیل به ابرقهرمان واقعی شد و در نهایت وجود خودش را از هستی پاک کرد! بی­چون و چرا او قوی­ترین کاراکتری است که تا به حال وجود داشته است، دکتر منهتن همه چیز دارد. عملاً کاری وجود ندارد که او نتواند انجام دهد به جز تغییر اصول بنیادی طبیعت که کاملاً منطقی است و طبق تمامی معیارها غیر قابل تغییر است!

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار قوی ترین شخصیت های کمیک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


29 thoughts on “قدرتمندترین ابر قهرمانان دی سی و مارول از نگاه سایت فیگار

 1. سلام من طرفدار مارولم اما از نظر من والای همگان قویترین شخصیت دنیای کمیک نیست بلکه یک شخصیت به نام پرزنس هستش که قویترین شخصیت دنیای کمیکه که ماله دی سیه و اینکه الین بلوک قویترین شخصیت دی سی نیست بلکه پرزنسه و اینکه به نظرم توی این لیست شخصیت هایی مثل اسکارلت ویچ،لوسیفر،میکاییل رو فراموش کردین.و به نظرم شخصیت سوپرگرل نباید توی این لیست باشه چون خیلی از شخصیت های ابر قهرمان و ابر شرور میتونن سوپر گرل رو بزنن مانند:ثور،کاپیتان مارول،هلا،واندر وومن با لباس اصلیش که تو فیلم واندر وومن پوشیده بود،بتمن،آکوآمن که پادشاه آتلانتیسه و به تمام موجودات آتلانتیس فرمان میده و…..

  1. سلام دوست عزیز. خیلی ممنونم که نظرتونو با ما به اشتراک گذاشتین و قطعاً هر نظری ارزشمنده. همونطور که در مقاله ذکر شده، تقریباً غیرممکنه که یک لیست از قوی‌ترین شخصیت‌های کمیک بوک دقیق و بدون اختلاف نظر تشکیل بدیم. با این حال، باید دقت کنید که شخصیت‌های ذکر شده رو براساس نسخه کمیک بوکی آن‌ها درنظر بگیرید و نه اقتباس‌های سینمایی و تلوزیونی آن‌ها. همچنین تقریباً تمامی مراجع معتبر اعتقاد دارند که One Above All قوی‌ترین شخصیت تاریخ کمیک بوک تا امروزه.

  2. پرزنس اصلا در حد والای همگان نیست والای همگان خودش تجسمی از رایتر مارول هس اگه بخوایم مقایسه کنیم رایتر دیسی برابر هس با والای همگان پرزنس صرفا خدای بهشت و جهنم هست توی کمیک

  3. داداش مگه نمیگی والای همگان اون رو میدونی از روی کی طراحی کردن از روی الله پس اون قدرتش نامعلوم بفهم من هم دیسی فنم هم مارول فن

  1. چی میگی سوپرمن پرایم اصن روش هیچی تاثیر ندارم وقتی هیچی از کمیک نمیدونی نظر نده برو برنامه کودک ببین سوپرگرل آره بهش آسیب میزنه

 2. عزیز دل سوپرگرل شاید به کریپتونایت ضعف داشته باشه ولی سوپرمن پرایم نداره اگه از قدرتاش خبر داشته باشیم میتونه ماده و در سطح اتمی تغییر بده و تکامل پیدا کرده و جاودانس پس ضعف کریپتونایتش هم از بین رفته حتی اگه هنوزم داشتش یک کریپتونایت اندازه یک سیاره نیاز بود تا کمی ضعیفش کنه 😂💥

 3. از نظر بنده رگلاتور تانوس،گوست رایدر کازمیک،فرم اصلی دارکساید هم میتونستن تو این رتبه بندی حضور داشته باشن
  رگلاتور تانوس میتونست دوم و گوست رایدر کازمیک سوم باشه و بعد پرزنس(الین بلک) چهارم
  این نظر بندست و ممکنه اشتباه کنم
  ولی از اینکه گوست رایدر باید سوم میبود شکی درش نیست
  چون فناناپذیر و نامیراست و حتی اگه تا سلول پودر هم بشه باز قابلیت برگشت رو داره درحالی دیگر شخصیت های این رتبه بندی همشون ضعف دارن و یه جوری میمیرن حتی رگلاتور تانوس(البته بحز والای همگان)
  بازم میگم این نظر شخصی منه❤️🌹

   1. درسته گوست رایدر یک آنتی هیرو هست اما جزؤ دسته قهرمان ها حساب میشه مثل ولورین ولی ریگلاتور تانوس و نسخه اصلی دارک ساید ویلن هستند و توی این مقاله جایی ندارن ولی رون کینگ ثور ، کازمیک آرمر سوپرمن و … چندین ابرقهرمان قدرتمند دیگه که در مقاله آورده نشدند به نطر

 4. سلام ببخشید ولی نمیشه والای همگان و پرزنس رو ابرقهرمان درنظر گرفت این ها خالقان و خدایان دنیای دی سی و مارول هستن یعنی همون الله خودمونن

  1. نه داداشم رایتر دی سی راحت می تونه پرزنس رو مچاله کنه چون تجسم نویسنده هست و والای همگان از پرزنس خیلی قدرتمند هستند چون پرزنس خدای تجسمی دی سی هست اما رایتر خودش سازنده ابر متاورس هست و قویترین شخصیت دی سی هست تا کنون و والای همگان هم تجسم نویسنده استنلی و جک کربی هست

 5. بنظرم زیاد مقاله خوبی نبود خیلی ها جا افتادن رون کینگ ثور ،یه نسخه از هالک که اسمش رو یادم نیست که تونسته بود شیش تا واچر رو بکشه ، وید بخش تاریک سنتری که به راحتی سوپر گرل رو می‌کنه تو قوطی ، اسپکتر که میشه قهرمان فرضش کرد چون عضو لیگ عدالت هست ، تازه قویترین نسخه سوپرمن هم کازمیک آرمر سوپرمن هست که بعید می دونم اطلاعی ازش داشته باشید که تونست مندراکی که پرزنس رو کشت و متاورس دی سی رو به نابودی کشوند رو بکشه کلا مقاله خیلی اشتباهات داشت سوپر گرل اصلا حق ندارد تو این مقاله باشه و حتی نسخه ای از واندروومن هست که تو آرک دث متال خلق شد که تونست بتونی که می خندد رو که با قدرت دکتر منهتن و یه موجود کهکشانی ترکیب شده بود رو شکست بده ،رون کینگ ثور هم که با یک ضربه 6 تا بیاندر رو کشت رگناروک رو متوقف و رشته سرونوت رو پاره و چندین مولتیورس جدید خلق کرد و کلی نسخه از ابرقهرمان ها از دی سی و مارول که می تونستن تو لیست باشن و سیلور سرفر هم که ثور در نسخه عادی شکستش داد اصلا نباید تو مقاله باشه

  1. کاملاً حق با شماست و حتی از تعدادی که شما نام بردین هم ابرقهرمانای بیشتر هستن که از لحاظ قدرت میتونستن توی این مقاله جای بگیرن. اما دلیل اصلی که هیچکدوم از این موارد توی لیست قرار نگرفتن این بود که ما نمی‌خواستیم نسخه‌های آلتیمیت و فرعی رو وارد لیست کنیم که کمتر کسی می‌شناسه. تعداد کمی از شخصیت‌های ذکر شده در مقاله آالتیمیت محسوب می‌شن و همون چند مورد هم مثل سورمن پرایم جزو آلتیمیت‌های خیلی مشهورتر هستن که تقریباً اکثر مخاطب‌های کمیک اونارو می‌شناسن.

 6. چرا اینقدر سوتی میدید؟! اکثر متن هایی که خوندم اشتباه تایپی دارن! بعدشم سوپرگرل پسر عموی سوپرمنه؟!!!!😐 داداش سوپرگرل دختر عموی سوپرمنه دقت کن لطفاً. بازم متشکرم از سایت بسیار خوب فیگار و مقاله های کمیکی👍🔥

 7. اولین مقاله ایه که درباره سوپرگرل دیدم
  با اینکه تو فیلم Superman/Batman: Apocalypse بتمن گفت سوپرگرل از سوپرمن قوی تره
  و تو فیلم supergirl ، سوپرگرل سوپرمن رو شکست داد
  بازم تو همه ی مقاله ها مینویسن سوپرمن قوی تره حتی اسمی از سوپرگرل جزو قوی ترین ها نمیزارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *