فرادرس

بهترین فیلم های ابرقهرمانی زن محور + [عکس]

بسیاری از فیلم‌های ابرقهرمانی، شخصیت اول آن‌ها زن هستند و گروهی را مدریت می‌کنند. همراه ما باشید تا به بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان بپردازیم.

اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی (قوی ترین ابر قهرمان های دی سی و مارول) بر روی کاراکترهای مرد تمرکز دارند و از لحاظ قدرت و تعداد داستان‌های روایت شده به زنان برتری دارند. ابرقهرمانان زن زیادی هم وجود دارند که می‌توانند تاثیرات زیادی در دنیای سینمایی ابرقهرمانان داشته باشند. معمولاً این دسته از کاراکترها دسته کم گرفته می‌شوند و استفاده مناسبی از آن‌ها نمی‌شود.

بعضی از کمپانی‌های فیلم سازی، قیلم‌هایی با محوریت کاراکتر زن تولید کرده‌اند که بسیار نقش آن‌ها را در دنیای سینمایی ابرقهرمانی (بهترین فیلم ها و سریال های ابرقهرمانی 2021) و… به رخ بیننده می‌کشد. این فیلم‌ها نمونه‌ای از قدرت و شجاعت آن‌ها است که نباید دست کم گرفته شود.

اگر چه از چند سال اخیر به این موضوع توجه بیشتری شده و کاراکترهای زن بیشتری به دنیای ابرقهرمانی اضافه شده‌اند و همچنان فیلم‌هایی با موضوعیت رهبری زنان در حال ساخت است. در این مقاله قصد داریم تا بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

500 سریال جذاب و برتر در دنیای ابرقهرمانی

500 تا سریال های برتر MCU

بهترین فیلم های ابرقهرمانی زن محور

  • ابرقهرمانانی از جنس متفاوت

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان

کاراکترهای زن، در فیلم‌ها و سریال‌های (بهترین فیلم ها و سریال های تینیجری 2022) هالیوود ثابت کرده‌اند که می‌توانند رهبران بسیار خوبی باشند و شروران (بهترین شخصیت های شرور انیمیشن های دیزنی بر اساس IMDB) بسیار سطح بالا را هم شکست دهند. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان را به شما معرفی کنیم.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
ابرقهرمانی ترین فیلم ها به رهبری زنان

در حالی که در فیلم “مردان ایکس: ققنوس سیاه” (بهترین کمیک های مردان ایکس) مردانی نیز در نقش‌های اصلی حضور دارند، کل داستان حول محور ژان گری می‌چرخد. این با ضربه خوردن او توسط یک انرژی شروع می‌شود که به شدت توانایی‌های تله پاتیک و حرکتی او را افزایش می‌دهد. قدرت جدید به سرعت او را فاسد کرد و او به تهدیدی برای تمام بشریت تبدیل شد و این کار مردان ایکس است که او را متوقف کنند.

علی‌رغم اینکه فیلم بر اساس یک خط داستانی کمیک (بهترین فیلم های کمیک بوکی) بسیار محبوب ساخته شده و بازیگرانی عالی از جمله سوفی ترنر، جیمز مک آووی و مایکل فاسبندر دارد، اما فیلم بسیار متوسطی است. با این حال، همه چیز بد نیست زیرا دارای جلوه‌های بصری خیره کننده‌ای می‌باشد. بازی فوق العاده سوی ترنز این فیلم را به یکی از برترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان تبدیل می‌کند.

Wonder Woman: Bloodlines (2019)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
بهترین فیلم ابرقهرمانی به رهبری زنان

انیمیشن‌های دی‌سی به خاطر جلوه‌های بصری زیبا و اجرای صوتی قوی خود شناخته می‌شوند. یکی از این فیلم‌ها “زن شگفت انگیز: خطوط خون” (بهترین کمیک های واندر وومن) است، اگرچه بهترین انیمیشن ماجرایی دی‌سی نیست. این انیمشین در بین فیلم های برتر ابرقهرمانی به رهبری زنان قرار می‌گیرد و قدرت رهبری و شجاعت واندر وومن را به تصویر می‌کشد.

در این انیمیشن، قهرمان در مقابل شرکت ویلینی قرار می‌گیرد که یک دختر جوان را متقاعد می‌کنند تا به هدف آنها بپیوندد. واندر وومن (بهترین انیمه های شونن با قهرمان زن) باید او را نجات دهد و نقشه‌های سازمان شیطانی را متوقف کند. روزاریو داوسون به خاطر ایفای نقش فوق العاده این انیمیشن را جزو جذاب‌ترین آثار دی‌سی قرار می‌دهد.

Birds Of Prey (2020)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
فیلم های برتر ابرقهرمانی به رهبری زنان

مارگو رابی در فیلم پرندگان شکاری در نقش هارلی کویین (بهترین کمیک های هارلی کویین) بازی می‌کند که در آستانه جدایی از جوکر است. او به تعدادی از زنان قدرتمند دیگر از جمله قناری سیاه، شکارچی و رنه مونتویا پیوسته است. تمام زندگی آن‌ها پس از اینکه کاساندرا کاین جوان یک الماس مهم را از رومن سیونیس می‌دزدد، در هم تنیده می‌شود.

اگرچه فیلم “پرندگان شکاری” فیلم کاملی نیست، اما به دلیل صحنه‌های اکشن (بهترین فیلم های اکشن نتفلیکس) سریع و شیک، تماشای آن سرگرم‌کننده است. ناگفته نماند که رابی در نقش کوپید جنایت بسیار عالی ظاهر می‌شود. این فیلم با تمام نقاط ضعف و مشکلاتش جزو بهترین فیلم ابرقهرمانی به رهبری زنان قرار خواهد گرفت، زیرا همکاری و تأثیر زنان در این فیلم به خوبی دیده شد.

Lucy (2014)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
برترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان

لوسی جزو فیلم‌هایی نیست که وقتی به ژانر ابرقهرمانی (بهترین کمیک های غیر ابرقهرمانی) فکر می‌کنیم به یاد آن بیوفتیم، اما این فیلم در مورد زنی با قدرت های مافوق بشری است که از کسانی که به او ظلم کرده‌اند انتقام می‌گیرد؛ بنابراین مطمئناً در این ژانر می‌تواند قرار بگیرد. علاوه بر آن می‌توان این فیلم را جزو ابرقهرمانی ترین فیلم ها به رهبری زنان محسوب کرد، زیرا تمام ماجرا در مورد یک زن روایت می‌شود که به دنبال انتقام است.

با این حال، شخصیت اصلی کل فیلم را صرف مبارزه (بهترین بازی های مبارزه ای بر اساس متاکریتیک) نمی‌کند. او همچنین سعی می‌کند شرایط جدید خود را درک کند در حالی که توانایی‌های جسمی و ذهنی او بسیار فراتر از محدودیت‌های انسانی است. ژانر علمی در فیلم اغلب مورد انتقاد قرار می گیرد، اما این فیلم یک ماجراجویی جذاب با طراحی منحصر به فرد می‌باشد. علاوه بر آن، اسکارلت جوهانسون در این فیلم بسیار عالی ظاهر می‌شود و بازی فوق العاده‌ای را به نمایش می‌گزارد.

The Powerpuff Girls Movie (2002)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان

بلوسام، بابلز و باتر کاپ سه تا از معروف‌ترین ابرقهرمانانی (بهترین فیلم های ابرقهرمانی شبیه بتمن 2022) هستند که از کمیک سرچشمه نگرفته‌اند. این انیمیشن بر اساس سریال کلاسیک Cartoon Network ساخته شده است.

این انیمیشن (بهترین انیمه‌ها و انیمیشن‌ها) داستانی را برای دختران قهرمان روایت می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه آنها به قهرمانان مبارزه با جرم و جنایت تبدیل شده‌اند. صحنه‌های مبارزه در این انیمیشن بسیار هیجان انگیز است و کمدی بسیار خوبی دارد. در واقع، به جای یک انیمیشن، یک قسمت طولانی از سریال به نظر می‌رسد، اما باید این‌گونه باشد زیرا دور شدن بیش از حد از داستان اصلی می‌توانست مشکلاتی را برای این اثر به وجود بیاورد.

The Old Guard (2020)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان

جای سوال است که آیا فیلم “نگهبانانی از دیرباز” باید به عنوان یک فیلم ابرقهرمانی در نظر گرفته می‌شود یا خیر؟ زیرا نویسنده فیلم اینطور فکر نمی‌کند، اما مطمئناً به اندازه کافی با مشخصات این ژانر مطابقت دارد تا یکی از آن‌ها در نظر گرفته شود. این فیلم تیمی از مزدوران را نشان می‌دهد که همگی قدرت یکسانی دارند و نمی‌توانند بمیرند. متأسفانه کسانی در مورد استعداد مخفی آنها پی می‌برند؛ بنابراین آنها باید برای محافظت از آزادی خود بجنگند.

شارلیز ترون در این فیلم در نقش یکی از جاودانه ها به نام اندی بازی می‌کند. این بازیگر در این نقش عالی عمل می‌کند زیرا باعث می‌شود شخصیت یک آدم بد واقعی (شرورترین شخصیت های مارول) در فیلم احساس شود. این فیلم علاوه بر داشتن نقش اول عالی، حاوی سکانس‌های اکشن هیجان‌انگیزی است و قدرت‌های هر شخصیت را به خوبی به تصویر می‌کشد که برای بیننده جذابیت بسیار زیادی دارد.

Captain Marvel (2019)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان

اولین فیلم انفرادی زن دنیای مارول (بهترین صحنه های مبارزه زنان در دنیای سینمایی مارول)، فیلم کاپیتان مارول است. این فیلم داستان یکی از قوی ترین قهرمانان مارول را بیان می‌کند. در این فیلم، او به صورت تصادفی روی زمین فرود می‌آید و به آرامی شروع به بازیابی خاطرات از دست رفته خود می‌کند. در همین حال، یک جنگ کهکشانی بین کری و اسکرول‌ها در حال وقوع می‌باشد.

همانطور که از یک فیلم مارول (تاریک ترین جدول زمانی کتاب های کمیک مارول) انتظار می‌رود، طنز فراوان و سکانس‌های خوش ساختی در آن گنجانده شده است، اما این فیلم نیز طرح بسیار جذابی دارد و در بین فیلم‌های مارول در جایگاه خاصی قرار می‌گیرد. همچنین، بری لارسون به عنوان قهرمان داستان بسیار درخشان است، زیرا توانایی آن را دارد تا در یک لحظه از حالت شوخ طبعی به حالت جدی تبدیل شود.

Ant-Man And The Wasp (2018)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان

یکی از فیلم‌های مارول که دو شخصیت اول دارد، مرد مورچه‌ای (بهترین کمیک های مرد مورچه ای) و زنبورک است. در این فیلم دنیای ماورل، دو شخصیت اصلی تلاش می‌کنند جانت ون داین را از قلمرو کوانتومی به دنیای بیرون بازگردانند. یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم زنبورک می‌باشد که با ایفای نقش اونجلین لیلی ارتباط خوبی با پاول راد برقرار کرده است.

در طول فیلم، این دو بازیگر با هم لحظات خنده دار (بهترین فیلم های کمدی 2022) و خوبی را ایجاد می‌کنند. این فیلم کاملاً کمدی نیست و عمق بسیار زیادی در داستان فیلم وجود دارد. این فیلم روایت گم شدن مادر هوپ را به تصویر می‌کشد که به یکی از غمگین‌ترین سناریوهای مارول تبدیل می‌شود. این فیلم در اکثر مواقع حول محور حضور و اهمیت زنان می‌چرخد که باعث شده در این لیست از آن اسم برده شود.

Wonder Woman (2009)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان

انیمیشن زن شگفت انگیز که در سال 2009 منتشر شد داستان فرار خدای شیطانی، آرس از دنیای آمازونی را روایت می‌کند.این انیمیشن خشن‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید و آن روحیه خشن و لایه‌های بی رحمی ابرقهرمان داستان را به تصویر می‌کشد. این انیمیشن سکانس‌های نبرد بسیار جذابی دارد. واندر وومن در این انیمیشن سعی دارد تا این خدای شیطانی را ردیابی و به زندان برگرداند.

Wonder Woman (2017)

بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان
بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان

فیلم زن شگفت انگیز با کارگردانی پتی جنکینز یکی از فیلم های کمیاب دنیای دی‌سی (بهترین فیلم های دی سی 2022 (DC) ) است که مورد علاقه منتقدان و طرفداران قرار گرفته است. در این فیلم، دایانا خود را در میانه جنگ جهانی اول می‌بیند که سعی می‌کند مکان خدای جنگ، آرس را بیابد و بکشد. داستان این فیلم با انیمیشن 2009 این شخصیت که در بخش قبلی معرفی شد شباهت زیادی دارد.

نقش دایانا را گال گدوت بازی می‌کند که تصویری تقریباً عالی از جنگجوی آمازون ارائه کرده است. این کمک کرد که او چنین شیمی فوق العاده‌ای با کریس پاین، بازیگر نقش استیو ترور داشته باشد. سکانس‌های اکشن (بهترین فیلم های اکشن 2021) نیز به همان اندازه عالی هستند، زیرا علاوه بر مبارزه نهایی، مبارزات اواسط فیلم هم بسیار تأثیر گذار هستند و این صحنه ها را می‌توان جزو بهترین سکانس‌های اکشن دنیای دی‌سی در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های ابرقهرمانی به رهبری زنان سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *