فیلم هایی از MCU که می‌توانست درجه سنی بزرگسال بگیرد

مارول تا به حال هیچ فیلمی با درجه سنی بزرگسال تولید نکرده است. همراه ما باشید تا به 10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند بپردازیم.

دنیای سینمایی مارول یکی از بزرگ‌ترین دنیاهای ابرقهرمانی در دنیای سینما می‌باشد. این کمپانی زیر مجموعه دیزنی است و با نظارت این شرکت فعالیت می‌کند. شروع دنیای سینمایی مارول از سال 2008 با فیلم مرد اهنی همراه بود که موفق شد شروع خوبی را برای این دنیای سینمایی رقم بزند.

یکی از انتقادهایی که از طرف بسیاری از طرفداران به مارول می‌شود این است که تمام فیلم‌هایش با درجه سنی 13 سال ساخته می‌شوند. مارول پروژه‌هایی مانند دردویل، پانیشر و… را خارج از دنیای سینمایی خود در شبکه نتفلیکس به تصویر کشیده است که با درجه سنی بزرگسال ساخته شده‌اند. آثاری که با درجه سنی بزرگسال ساخته می‌شوند، می‌توانند موضوعات بسیار تاریک‌تر و خشن ‌تری را به تصویر بکشند و در این مورد، دست نویسنده و کارگردان برای ایجاد یک اثر بی نقص بازتر است.

این یکی ضعف‌های مارول (بهترین فیلم های مارول 2022) است که همواره از خشونت و نمایش مبارزات وحشیانه پرهیز می‌کند. این موضوع به این معنی نیست که مارول باید برای همه آثارش درجه سنی بزرگسال در نظر بگیرد، اما می‌توانست برای بعضی از فیلم‌هایش استثناء قائل شود. در این مقاله قصد داریم تا 10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

500 سریال جذاب و برتر در دنیای ابرقهرمانی

500 تا سریال های برتر MCU

فیلم هایی از MCU که می‌توانست درجه سنی بزرگسال بگیرد

  • خشن ترین فیلم های مارول

شما می‌توانید فهرست 10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

محدودیت درجه سنی برای فیلم‌های مارول (ترتیب دیدن سریال های مارول نتفلیکس) همواره به معنی ضعف آن‌ها نیست، اما می‌تواند برای بعضی از آثارش درجه سنی بالای 18 سال را در نظر بگیرد و اجازه دهد تا کارگردان و گروه سازنده بدون هیچ محدودیتی خلاقیت‌ خود را به تصویر بکشند. تا انتهای این نوشتار با فیگار همراه باشید تا به 10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند بپردازیم.

دکتر استرنج در چندجهانی جنون 2022

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
آثاری از Marvel که می توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

قسمت دوم فیلم دکتر استرنج دارای موضوعات ترسناک زیادی است و با حضور سم ریمی بر صندلی کارگردانی، مملو از ترسناک کمدی می‌باشد که با فیلم‌هایی مانند مردگان شیطانی 2 و مرا به جهنم بکشان شناخته شد. با وجود اینکه دکتراسترنج یکی دیگر از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول است، نسخه 2022 کاملاً محدودیت‌های امتیاز درجه سنی 13 سال را پشت سر گذاشت. این کار را به روش‌های هوشمندانه‌ای نیز انجام داد، مانند ریختن روغن ربات‌ها در سرتاسر فیلم، اما بخش بزرگی از قیلم همچنان از این محدودیت رنج می‌برد.

طرفداران دوست داشتند یک دکتر استرنج با درجه بزرگسال را در چند جهانی جنون ببیند. سکانس‌هایی از پشت صحنه این فیلم منتشر شد که نشان می‌داد این فیلم تا مرز اینکه به یک اثر بزرگسال تبدیل شود نزدیک شده بود، اما متاسفانه جزو فیلم هایی از مارول که می توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند قرار می‌گیرد و یک شاهکار سینمایی را تبدیل به یک فیلم بچگانه می‌کند.

مرد آهنی 2 2010

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
فیلم هایی از دنیای سینمایی مارول که می توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

طرفداران فکر می‌کنند که فیلم مرد آهنی 2 می‌توانست از امتیاز درجه سنی بزرگسال بهره‌مند شود. آن‌ها اعتقاد دارند که این فیلم در به تصویر کشیدن یک کمیک بر اساس عدالت موفق نبوده است و تماماً به دلیل وحود محدودیت‌های درجه سنی می‌باشد. در این فیلم تونی به دلیل مشکلات ذهنی خود به مصرف الکل روی می‌آورد، اما به دلیل محمدودست درجه سنی 13 سال به بدترین حالت ممکن به آن پرداخته شد.

سوء مصرف الکل و مواد مطمئناً داستانی نیست که برای درجه سنی 13 سال روایت شود، اما می‌توانست یک داستان فوق العاده را ایجاد کند. اولین فیلم مرد آهنی می‌توانست درجه سنی بزرگسال را نیز بگیرد، زیرا روایت آن به شدت به جنگ عراق گره خورده و نسبتاً تیره‌تر از سایر فیلم های MCU است. این فیلم جزو فیلم هایی از MCU که می توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند قرار می‌گیرد.

ثور: عشق و رعد 2022

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
فیلم هایی از MCU که می توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

طرفداران با فاز 4 دنیای سینمایی مارول مشکل داشته‌اند، زیرا هر فیلم بسیار موفق بوده یا از دست رفته است. متأسفانه اکثر طرفداران و منتقدان فکر می‌کردند که فیلم ثور: عشق و رعد می‌توانست بسیار موفق باشد. بسیاری بر این باور بودند که قسمت چهارم این مجموعه بیش از حد کمدی محور بود و خدای رعد را به یک دلقک تبدیل کرد و همچنین به بدترین حالت ممکن شخصیت گور را به کام مرگ فرستادند.

شخصیت گور خشونت بسیار زیادی دارد و با توجه به گذشته او، کریستین بیل می‌توانست بدون هیچ محدودیت خشونت و قتل عام بی حد مرز این شخصیت را به تصویر بکشد. نکته‌ای که خیلی از طرفداران به آن توجه نکردند این بود که گور تتوهای روی سر خود را که به نشانه اعتقاد به خدایان بود را با چاقو از بین برده بود و جای زخم‌ها همچنان دیده می‌شد. عدم نمایش سکانسی که گور با استفاده از چاقو این بلا را سر خود می‌آورد یکی از ضعف‌هایی است که به دلیل محدودیت‌های سنی به فیلم ضربه می‌زند. قسمت چهارم فیلم ثور جزو فیلم هایی از دنیای سینمایی مارول که می توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند قرار می‌گیرد.

مرد مورچه‌ای 2015

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
فیلم هایی از مارول که می توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

طرفداران فکر می‌کنند که فیلم مرد مورچه‌ای (بهترین کمیک های مرد مورچه ای) یکی از خلاقانه‌ترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول از نظر اکشن و کمدی است و باید دارای درجه بزرگسال باشد. با این حال، احتمالاً فیلم مرد مورچه‌ای نمی‌تواند به عنوان یک فیلم بزرگسال ارائه شود، زیرا دو نمایش کاملاً خانوادگی به هواداران ارائه داد که قابل تغییر نیست.

البته این فیلم پتانسیل این را داشت تا با درجه سنی 18 سال ساخته شود، اما با توجه به تمایل شدید دیزنی به فیلم‌های درجه سنی 13 سال این موضوع ممکن نبود و جزو آثاری از Marvel که می توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند قرار می‌گیرد.

بیوه سیاه 2021

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

فیلم بیوه سیاه (بهترین دیالوگ های بیوه سیاه در دنیای سینمایی مارول) جنبه جاسوسی دنیای سینمایی مارول را که طرفداران در مورد قسمت دوم فیلم کاپیتان امریکا دوست داشتند، بازگرداند، اما آن فیلم هیجان انگیز جاسوسی را که فیلم کاپیتان آمریکا به تصویر کشید، بهتر از این فیلم بود. ساخت فیلم بیوه سیاه برای سال 2021 کمی دیر به نظر می‌رسد، زیرا بعد از مرگ شخصیت ناتاشا رومانوف نمایش داده شد و تمام فیلم یک فلش بک به گذشته ناتاشا بود که باید قبل از انتقام جویان: جنگ ابدیت اکران می‌شد.

فیلم بیوه سیاه (بهترین کمیک های بیوه سیاه) می‌توانست درجه سنی بزرگسال داشته باشد تا خداقل به یک اثر متفاوت و جالب‌تر در دنیای سینمایی مارول تبدیل می‌شد. اگر این فیلم امتیاز درجه سنی 18 سال را دریافت می‌کرد، می‌توانست کاری کند تا واداران از تمامی مشکلاتی که دارد چشم پوشی کنند و آن را به عنوان یکی از آثار متفاوت مارول بدانند.

نگهبانان کهکشان 2014

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

نگهبانان کهکشان مانند فیلم مرد مورچه‌ای به طور مستقیم خانواده را هدف قرار داده است. این فیلم پر از شخصیت‌های بامزه مانند گروت و راکت می‌باشد و قهرمانان به معنای واقعی کلمه با فریب دادن شرور با یک رقص برنده می‌شوند. اما هواداران فکر می‌کند که اگر این فیلم دارای درجه سنی بزرگسال بود، می‌توانست خیلی بهتر باشد، اما همچنان این لحن کمدی را حفظ می‌کند.

جیمز گان با ساخت قسمت دوم فیلم جوخه انتحاری با درجه سنی بزرگسال به خوبی نشان داد که می‌تواند با برداشتن محدودیت‌ها یک شاهکار ابرقهرمانی را به تصویر بکشد. همچنین این موضوع می‌توانست برای فیلم نگهبانان کهکشان هم اتفاق بیوفتد، اما به دلیل سیاست‌های دیزنی این موضوع ممکن نبود.

ابدی‌ها 2021

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

فیلم ابدی‌ها (هر آنچه که درباره فیلم اترنالز باید بدانید) کی از فیلم‌های شکست خورده دنیای سینمایی مارول است که هواداران به هیچ وجه از آن راضی نبودند. این فیلم مشکلات فیلمنامه‌ای بسیاری دارد و یکی از چیزهایی که به شدت از آن رنج می‌برد، بی روح بودن فیمل است. بسیار عقیده دارند که اگر این فیلم با درجه سنی بزرگسال ساخته می‌شد، می‌توانست تا حدودی بهتر باشد.

ابدی‌ها (آیا Eternals واقعاً بدترین فیلم MCU تا به امروز است ؟) تنها فیلمی از دنیای مارول است که در سایت راتن رتبه بسیار مضخرفی دارد. اگر این فیلم با درجه سنی 18 سال اکران می‌شد و نشان می‌داد که شخصیت‌های ابرقهرمانی تا چه حد با خشونت شدید قدرتمند هستند، هیجان زیادی را به فیلم اضافه می‌کرد.

هالک شگفت انگیز 2008

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

هالک شگفت‌ انگیز تا سال گذشته کاملاً فراموش شده بود و بسیاری از طرفداران حتی آن را یک نسخه مناسب MCU نمی‌دانستند. اما از آنجایی که ابامنیشن در فیلم شانگ چی و سپس شی هالک ظاهر شد و اکنون شخصیت لیدر به عنوان شخصیت شرور فیلم بعدی کاپیتان آمریکا معرفی شده است، به مهمترین فیلم فاز 1 تبدیل شد.

این فیلم از نظر بسیاری از طرفداران فوق العاده است، اما با توجه به خشونتی که در آن نمایش داده می‌شود، می‌توانست درجه سنی بزرگسال را دریافت کند. اگر این اتفاق میوفتاد قطعاً هالک ابامنیشن را در انتهای فیلم می‌کشت و حضور او در فاز چهارم مارول غیر ممکن می‌شد.

انتقام جویان: عصر اولتران 2015

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

فیلم انتقام جویان: عصر اولتران اولین ناامیدی بزرگ در دنیای سینمایی مارول پس از اولین انتقام جویان (بهترین کارگردان ها برای فیلم انتقام جویان جنگ های پنهان) بود که استانداردها را بالا برد. بین تیم ابرقهرمانی که صرفاً با ارتشی از ربات‌های بی‌چهره می‌جنگند و با تمام داستان‌های فرعی نامنسجم، این فیلم نتوانست توجه طرفداران را جلب کند.

این فیلم هم می‌توانست با داشتن درجه سنی بزرگسال روی دیگری از تیم انتقام جویان (شخصیت هایی که احتمالاً در انتقام جویان 5 حضور دارند) را به تصویر بکشد و روحیه خشن این تیم را به بینندگان نمایش دهد. همچنین پیامد‌های دسترسی اولتران به اینترنت می‌توانست بسیار بدتر از چیزی باشد که نمایش داده شد.

کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان

10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند
10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند

فیلم کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (بهترین کمیک های کاپیتان آمریکا از نگاه سایت فیگار) یک اثر جاسوسی پر از نبردهای باورنکردنی بود و می‌توانست با درجه سنی بزرگسال ساخته شود. با این حال، کارگردانی دو برادر روسو، در جذاب کردن این فیلم بسیار عالی عمل کرد و سکانس‌های مبارزه‌ای فشرده را خلق کردند که در آن مخاطب تأثیر هر مشت و ضربه‌ای را احساس می‌کند.

با توجه به اینکه فیلمسازان توانسته‌اند به خوبی این امتیاز را دور بزنند، تصور اینکه چگونه یک درجه سنی 18 سال می‌تواند فیلم را بهتر کند، دشوار است. اضافه کردن خون به صحنه‌های مبارزه (بهترین بازی های مبارزه ای بر اساس متاکریتیک) تغییر چندانی نمی‌کند و طرفداران از قبل می‌دانند که استیو راجرز تا چه اندازه کشت و کشتار مخالف است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار 10 فیلم MCU که می‌توانستند درجه سنی بزرگسال داشته باشند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *