آزمون استخدامی آموزش و پرورش ؛ جمعه برگزار می‌شود

چیزی تا برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش باقی نمانده است و شرکت کنندگان آخرین لحظات را سپری می‌کنند. برای اطلاع از روز و ساعت آن، با ما همراه باشید.

در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 24 هزار و 694 آموزگار ابتدایی، 2332 آموزگار استثنایی و 992 نفر آموزگار ویژه مناطق عشایری و مرزی جذب می‌شوند یعنی در مجموع 28 هزار و 18 آموزگار ابتدایی، استثنایی و ویژه مناطق مرزی و عشایری جذب می‌شوند.

به گفته مروتی، معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور، 534 هزار و 404 داوطلب برای آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال 1401 ثبت‌نام کرده‌اند. از این تعداد 454 هزار و 993 داوطلب زن و 79 هزار و 411 نفر مرد هستند.

بیشتر بخوانید:

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جمعه برگزار می‌شود

آزمون استخدام آموزش و پرورش
آزمون استخدام آموزش و پرورش

آزمون استخدامی برای آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی فردا، هشتم اردیبهشت ماه در 385 حوزه امتحانی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و در 232 شهرستان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

آزمون آموزش و پرورش نسبت به آزمون‌های سنوات قبل با تغییرات و تحولات جدی از جمله تغییر در منابع معرفی شده مواجه بود. شرط سنی برای شرکت در آزمون حداقل سن 20 سال تمام و داشتن حداکثر 40 سال تمام در واقع در مقطع لیسانس و فوق لیسانس درنظر گرفته شد و اعلام نتایج اولیه سه تا پنج برابر ظرفیت از بین داوطلبان واجد شرایط، جهت ارزیابی تکمیلی از بین داوطلبان دارای حدنصاب صورت خواهد پذیرفت.

بیشتر بخوانید:

داوطلبان باید در مرحله ارزیابی تکمیلی صلاحیت معلمی توسط مراکز ارزیابی و سایر عوامل مربوط در مجموع حداقل 470 امتیاز از حداکثر امتیاز ممکن یعنی 1000 امتیاز را کسب کنند.

در ارزیابی تکمیلی، کسب حداقل 95 امتیاز از شایستگی‌های عمومی، حداقل 70 امتیاز از شایستگی اختصاصی و 40 امتیاز از شایستگی تخصصی الزامی است.

پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به آموزش وپرورش حداکثر سه برابر در سقف ظرفیت پذیرش و براساس نتیجه امتحان مشترک فراگیر کتبی با وزن 40 درصد و ارزیابی تکمیلی با وزن 60 درصد لحاظ شده و بر اساس اولویت‌های انتخابی حداکثر سه کد شغل محل در مقایسه باسایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب، به تعداد یک برابر ظرفیت صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

مدت دوره یکساله مهارت ­آموزی جزء سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد و صرفا به عنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش­­ و پرورش است. گواهی پایان دوره مهارت ­آموزی، دارای ارزش برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نیست.

محل مهارت ­آموزی دوره یک ساله، براساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی توسط دانشگاه فرهنگیان تعیین خواهد شد. ضمن آنکه پذیرفته شدگان نهایی ضمن شرکت و موفقیت در دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان باید در قالب برنامه سنجش صلاحیت حرفه‌­ای معلمان و در مسیر رشد معلمی در دوره‌های ضمن خدمت پیش بینی شده مطابق ضوابط اعلامی وزارت آموزش و پرورش موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی شوند.

گذراندن حداقل 120 ساعت ضمن خدمت مرتبط با امورتربیتی و مهارت‌های معلمی برای پذیرفته شدگان رشته‌های غیر امورتربیتی در دو سال نخست استخدام الزامی است.

بیشتر بخوانید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *