نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 ؛ ببین من هیولا نیستم! من فقط یه وضعیت بحرانی‌ام!

اگر روزی هیولاهای بانمک آدم عادی شوند و آدمی عادی هیولا چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر به دنبال جواب این سوال هستید با نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 همراه فیگار باشید تا در خلالِ انیمیشینی سه بُعدی نقد Hotel Transylvania Transformania را پیگیری کنیم.

شروع موزیکالِ انیمیشنی کمیک و جذاب با رقص هیولاهایی دلچسب نویدبخش فیلمِ خوبی است. دراکولا از مشکلاتی که در قسمت‌های یک و دو و سه برای خود، دخترش و هتلش پیش آمده بود خلاص شده و حالا در مهمانی‌ای قصد دارد اعلام بازنشستگی کند. ادامه متن حاوی اسپویلرِ بیشتری است.

در طول جشن صد و بیست و پنجمین سالگرد هتل ترانسیلوانیا میویس از برنامه‌های دراکولا برای بازنشستگی و سپردن هتل به او با خبر می‌شود. او این مسئله را با هیجان به جانی (شوهرش) می‌گوید.

نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4

تحلیل و بررسی محتوایی

فهرست مطالبی که در ادامه نوشتار نقد انیمیشن هتل ترانسیلوانیا 4 خواهید خواند به شرح زیر است:

نقد Hotel Transylvania Transformania
نقد Hotel Transylvania Transformania, نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4

دراکولا که نگران خراب شدن هتل توسط جانی است به دروغ به جانی می‌گوید که یک قانون املاک وجود دارد که فقط به هیولاها اجازه می‌دهد صاحب هتل شوند.

کمدی موقعیت و کمدی کلامی در این انیمیشن به خوبی رخ می‌دهد. خنده را در هیجانی‌ترین لحظات به خوبی می‌گیرد و هیجان را در خنده‌دارترین موقعیت‌ها به خوبی به انسان تلقین می‌کند. این فیلم با تکنیک انیمیشین‌سازی سه بعدی ساخته شده است. پیشتر و در نقد انیمیشین Encanto 2021 به بررسی این تکنیک پرداخته بودم.

ساختار

نقد فیلم هتل ترانسیلوانیا 4, بررسی انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4
نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, بررسی انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4

در هتل ترانسیلوانیا 4 رنگ‌های پاپ آرتِ روشن چشم‌نواز به نظر می‌آیند و توالی الهام گرفته از هنر انتزاعی در سکانس غار کاملا نوآورانه است. در مجموع هتل ترانسیلوانیا: ترانسفورمانیا کمی سرگرم کننده و کمی هنرمندانه است. در ادامه به بررسی این فیلم فانتزی ابرقهرمانی خواهم پرداخت.

در این انیمیشین به غیر از سندلر و کوین جیمز که صداپیشگی فرانکنشتاین را بر عهده داشتند، سایرین نقش‌های خود را تکرار کرده‌اند از جمله اندی سامبرگ (جانی)، سلنا گومز (ماویس)، کاترین هان (اریکا)، جیم گافیگان (ون هلسینگ)، استیو بوشمی (وین، گرگینه)، مولی شانون (واندا، همچنین گرگینه و همسر وین) و دیوید اسپید (گریفین). برایان هال برای دراکولا و براد آبرل صداپیشگی فرانکشتاین را بر عهده می‌گیرند.

این فیلم شاید از بهترین انیمیشن های ۲۰۲۱ محسوب نشود اما در ادامه سه فیلم قبلی و به عنوان یک سریِ 4تایی از بهترین فیلم‌های کارتونی تاریخ محسوب می‌شود. با نقد انیمیشن هتل ترانسیلوانیا 4 همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:

دراکولا آدم می‌شود

تحلیل انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, نقد Hotel Transylvania 2022
تحلیل انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, نقد Hotel Transylvania 2022

ون هلسینگ تصمیم می‌گیرد با استفاده از اشعه‌ای که مردم را به هیولا تبدیل می‌کند و بلعکس به جانی کمک کند. پس از آزمایش آن بر روی خوکچه هندی خود (جیجی) از آن بر روی جانی استفاده می‌کند که به هیولایی اژدها مانند تبدیل می‌شود.

دراکولا با فهمیدم مسئله هیولا شدن جانی سعی می‌کند او را به حالت عادی برگرداند،در بررسی انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 اما به طور تصادفی خود را به یک انسان تبدیل می‌کند ولی کریستال اشعه را می‌شکند.

ون هلسینگ به دراکولا و جانی می‌گوید که آنها هنوز هم می‌توانند با تهیه یک کریستال جدید که در غاری در آمریکای جنوبی قرار دارد خود را به حالت عادی برگردانند، بنابراین دراکولا و جانی برای انجام این کار به آمریکای جنوبی می‌روند.

بیشتر بخوانید:

همه هیولاها آدم شوند!

داستان Hotel Transylvania 4, داستان انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4
داستان Hotel Transylvania 4, داستان انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4

دوستان دراکولا، فرانک، وین، گریفین و موری نیز در نتیجه نوشیدن از چشمه‌ای که توسط اشعه آلوده شده بود به انسان تبدیل می‌شوند. میویس و اریکا پس از اطلاع از مکان دراکولا و جانی در اخبار با ون هلسینگ روبرو می‌شوند.

او در مورد اثرات پرتو به آنها هشدار می‌دهد، زیرا افرادی که تبدیل به هیولا می‌شوند به جهش ژنتیکی خود ادامه می‌دهند و با گذشت زمان وحشی‌تر می‌شوند. در نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 با در نظر گرفتن این موضوع، بقیه گروه به آمریکای جنوبی می‌روند تا دراکولا و جانی را پیدا کنند.

در نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 و در حین سفر در جنگل‌های آمریکای جنوبی دراکولا و جانی شروع به برقراری ارتباط عمیق می‌کنند و دراکولا در نهایت شروع به اعتراف می‌کند که در مورد قانون املاک و مستغلاتِ هیولا دروغ گفته است.

بیشتر بخوانید:

عملیات نجات

نقد Hotel Transylvania Transformania, نقد فیلم هتل ترانسیلوانیا 4, بررسی انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4
نقد Hotel Transylvania Transformania, نقد فیلم هتل ترانسیلوانیا 4, نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4

بقیه اعضای گروه آنها را پیدا می‌کنند. وقتی دراکولا دروغ خود را در مورد قانونِ هتل به میویس و جانی اعتراف می‌کند اوضاع خراب می‌شود. این باعث می‌شود جانی ناراحت شود که دراکولا او را خانواده نمی‌داند و قبل از فرار بیشتر جهش پیدا کند.

در تحلیل انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 میویس برای یافتن جانی می‌رود در حالی که دراکولا و بقیه گروه به دنبال کریستال می‌روند. میویس جانی را پیدا می‌کند اما این دگردیسی او را بسیار بی‌ثبات کرده است.

او را به غار می‌برد که در نهایت کریستال را پیدا می‌کنند. در ادامه نقد Hotel Transylvania 2022 دراکولا در ناامیدی به خود اجازه می‌دهد اسیر جانی شود و به جانی در مورد عشق و علاقه و خانواده می‌گوید و سعی می‌کند اورا قانع کند و در نهایت می‌گوید او را به عنوان خانواده می‌داند. این کار جانی را به خود می‌آورد و او به شکل انسانی باز می‌گردانند. با نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:

همه چیز عادی شد

نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, تحلیل انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4
نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, تحلیل انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4

در داستان Hotel Transylvania 4 با بازگشت دراکولا و دوستانش به حالت عادی آنها به خانه برمی‌گردند و متوجه می‌شوند که هتل توسط جیجی ویران شده است. سپس دراکولا تصمیم می گیرد به Mavis و Johnny اجازه دهد تا هتل را به دلخواه خود بازسازی کنند.

در نهایت یک سال بعد، ماویس و جانی به دراکولا هتل ترانسیلوانیا را نشان می‌دهند که دوباره ساخته شده است و او را خوشحال می‌کنند و داستان انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 تمام می‌شود.

اطلاعات فیلم

نقد Hotel Transylvania 2022, داستان Hotel Transylvania 4, داستان انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4
نقد Hotel Transylvania 2022, داستان Hotel Transylvania 4, داستان انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4

هتل ترانسیلوانیا: ترانسفورمانیا یک فیلم کمدی انیمیشن رایانه‌ای آمریکایی محصول سال 2022 است که توسط Sony Pictures Animation تولید و توسط استودیو آمازون منتشر شده است.

چهارمین و آخرین قسمت از مجموعه هتل ترانسیلوانیا (که در نوشتار نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 بررسی شد) و دنباله هتل ترانسیلوانیا 3: تعطیلات تابستانی (2018) به کارگردانی درک درایمون و جنیفر کلوسکا (در اولین کارگردانی بلند خود) بر اساس فیلمنامه‌ای از آموس ورنون ساخته شده است.

بیشتر بخوانید:

نونزیو راندازو و گندی تارتاکوفسکی (که سه فیلم قبلی را کارگردانی کرد). صداپیشگان اندی سامبرگ، سلنا گومز (که در کنار تارتاکوفسکی و میشل مردوکا نیز به عنوان تهیه کننده اجرایی فعالیت می کرد)، کاترین هان، جیم گافیگان، استیو بوشمی، مالی شانون، دیوید اسپید، کیگان مایکل کی، برایان هال، فرن درشر در این فیلم حضور دارند.

پروسه تولید

نقد Hotel Transylvania Transformania, نقد فیلم هتل ترانسیلوانیا 4, بررسی انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4
نقد Hotel Transylvania Transformania, نقد فیلم هتل ترانسیلوانیا 4, بررسی انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4

در فوریه 2019، Sony Pictures Animation اعلام کرد که فیلم چهارم در حال تولید است. در اکتبر 2019، گندی تارتاکوفسکی تایید کرد که این فیلم را کارگردانی نخواهد کرد.

در سپتامبر 2020، جنیفر کلوسکا و درک درایمون، هنرمند استوری‌برد در دو دنباله اول هتل ترانسیلوانیا و یکی از اعضای سابق باب اسفنجی و Adventure Time به ترتیب برای کارگردانی فیلم تایید شدند در حالی که تارتاکوفسکی فیلمنامه را می‌نویسد.

بیشتر بخوانید:

در آوریل 2021، عنوان فیلم به عنوان هتل ترانسیلوانیا: ترانسفورمانیا مشخص شد و تایید شد که این فیلم آخرین فیلم در این فرنچایز خواهد بود.

در همان ماه، سونی تایید کرد که آدام سندلر نقش خود را به عنوان دراکولا تکرار نخواهد کرد. این نقش پس از صداپیشگی شخصیت در فیلم کوتاه هیولا حیوانات خانگی، به برایان هال داده شد.

در حالی که کاترین هان، استیو بوشمی، دیوید اسپید، و کیگان-مایکل کی تایید شدند که نقش خود را تکرار کنند. ماه بعد، اعلام شد که براد آبرل به عنوان صدای فرانکنشتاین جایگزین کوین جیمز شده است.

نظر منتقدان Rotten Tomatoes

نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, تحلیل انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, نقد Hotel Transylvania 2022
نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, تحلیل انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4, نقد Hotel Transylvania 2022

53٪ از 59 بررسی مثبت هستند. با میانگین امتیاز 5.30/10. اجماع انتقادی این وب‌سایت می‌گوید: “هتل ترانسیلوانیا: ترانسفورمانیا مانند فیلم‌های سه‌گانه‌ای قبلی فیلمی متوسط برای تماشای خانوادگی است. فیلم بد نیست اما در کل نسبتا بدور از خلاقیت است”.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار نقد انیمیشن هتل ترانسیلوانیا 4 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


5 thoughts on “نقد انیمیشین هتل ترانسیلوانیا 4 ؛ ببین من هیولا نیستم! من فقط یه وضعیت بحرانی‌ام!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.