دکتر سیمین ناصری درگذشت ؛ علت فوت دکتر سیمین ناصری + بیوگرافی

خانم دکتر سیمین ناصری درگذشت این استاد برجسته مهندسی بهداشت محیط و عضو وابسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در سن 71 سالگی دار فانی را وداع گفت.

دکتر سیمین ناصری متولد ماه بهمن سال 1330 در تهران، تحصیلات کارشناسی رشته مهندسی شیمی و پتروشیمی را در دانشگاه پلی تکنیک (صنعتی امیرکبیر) گذراند. پس از آن با بورس تحصیلی به فرانسه رفت و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی شیمی و دکتری تخصصی مهندسی شیمی (علوم و تکنیک‌های فرآیندهای شیمیایی) را در دانشکده پلی‌تکنیک شهر تولوز (Toulouse) فرانسه (ENSIGC) اخذ کرد. با بیوگرافی دکتر سیمین ناصری همراه فیگار بمانید.

دکتر سیمین ناصری درگذشت

علت فوت دکتر سیمین ناصری + بیوگرافی

دکتر سیمین ناصری درگذشت
دکتر سیمین ناصری درگذشت , علت فوت دکتر سیمین ناصری, درگذشت دکتر سیمین ناصری , فوت دکتر سیمین ناصری , بیوگرافی دکتر سیمین ناصری

بیشتر بخوانید:

ایشان استاد گروه مهندسی بهداشت محیط دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بود و ضمن همکاری در مدیریت گروه، سالها مسئولیت معاون پژوهشی دانشکده و همچنین ریاست مرکز تحقیقات کیفیت آب پژوهشکده محیط‌ زیست آن دانشگاه را برعهده داشت.

خانم دکتر ناصری در حدود 25 سال پیش در کنار تعداد محدودی از استادان گروه مهندسی بهداشت محیط، انجمن علمی بهداشت محیط ایران را راه‌اندازی کرد و چندین دوره دبیر انجمن و در سال‌های اخیر نیز نایب‌رئیس انجمن بود.

یکی از تأثیرگذارترین نقشهایی که خانم دکتر ناصری در انجمن داشت، شکل‌گیری و انتشار نشریه‌ای به زبان انگلیسی (Journal of Environmental Health Science & Engineering (JEHSE)) بود که مسئولیت سردبیری این مجله را برعهده داشت که این نشریه یکی از  نشریات موفق دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین در سطح ملی است که جوایز متعددی از جمله؛ (جوایز جشنواره رازی، جشنواره ابن‌سینا و …) را اخذ کرده است. با جزییات خبر دکتر سیمین ناصری در گذشت همراه فیگار بمانید.

بیشتر بخوانید:

خانم دکتر سیمین ناصری علاوه بر تألیف و ترجمه 10 عنوان کتاب، بیش از 200 مقاله در نشریات معتبر بین المللی و داخلی چاپ و بیش از 120 مقاله در همایش های بین المللی و ملی ارائه کرد.

دریافت جایزه مریم میرزاخانی در سومین جشنواره زن و علم در سال 1399، دریافت جایزه ملی محیط‌ زیست در سال 1396، دریافت جایزه برترین پژوهشگر آب (در روز ملی آب) در 1395، دریافت جایزه حکیم جرجانی در شانزدهمین جشنواره ابن‌سینا در سال 1393، کسب عنوان استاد برجسته و برگزیده دانشگاه در بخش آموزش

منتخب جشنواره ابن‌سینا در سال های 1380 و 1395، دریافت جایزه برترین نشریه علمی دانشگاه و در سطح ملی در سال‌های 1385 و 1392 از جمله افتخارات ایشان است. همچنین نام دکتر سیمین ناصری در ماه می سال 2020 در فهرست یک درصد دانشمندان برتر پراستناد جهان قرار گرفته است.

استاد دکتر سیمین ناصری از سال 1384 عضو وابسته گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم بود و در سالهای عضویت در فرهنگستان در برنامه ها و فعالیتهای فرهنگستان مشارکت مؤثر داشت. با جزییات خبر دکتر سیمین ناصری در گذشت همراه فیگار بمانید.

بیشتر بخوانید:

ایشان چندین دوره ریاست شاخه بین گروهی محیط زیست فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشت و در سال های اخیر نیز با همکاری دیگر بانوان عضو فرهنگستان علوم، شورای زنان در علم و فناوری را تشکیل داده و در برنامه ها و فعالیت های این شورا نیز مشارکت داشت.

دکتر سیمین ناصری همچنین چندین سال عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی بود و در بخش واژه‌گزینی مرتبط با محیط‌ زیست در آن فرهنگستان فعالیت داشت.

از میان سایر مسئولیت‌هایی که ایشان برعهده داشت می توان به عضویت در شورای عالی و دبیر پژوهشی «شبکه مراکز تحقیقات بهداشت محیط‌زیست کشور»،

عضویت در هیئت تحریریه 5 نشریه بین‌المللی و 3 نشریه داخلی، عضو هیئت مؤسس پژوهشکده محیط‌ زیست (IER)، عضویت در شورای پژوهشی سازمان حفاظت محیط‌ زیست،

عضویت در شورای پژوهشی (کمیته محیط‌ زیست) وزارت نیرو- شرکت مدیریت منابع آب، عضویت در کمیته ملی راهبردی تغییرات آب و هوایی و سلامت، ریاست کارگروه تخصصی «کیفیت آب و بیماری‌های منتقله از آب»،

و نماینده انجمن‌های علمی ایران در کنفرانس آلودگی آب‌های بزرگ (رودخانه آمازون- برزیل)- و دریای سیاه اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار دکتر سیمین ناصری درگذشت سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *