بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر از نگاه سایت فیگار

حالا که فیلم اوپنهایمر در سینماها اکران خواهد شد و همه جا صحبت از این فیلم است، بد نیست نگاهی به بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر بیاندازیم.

برخی اکتشافات علمی عواقب ناگواری دارند، مانند اوپنهایمر که هیروشیما و اولین بمب هسته‌ای را ساخت. حالا که صحبت از فیلم اوپنهایمر است، بدنیست نگاهی به برترین فیلم های مثل Oppenhimer بیاندازیم.

چه دانشمندان در زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی یا فیزیک تخصص داشته باشند، طرفداران عاشق دیدن آن نگاه هیجان انگیز در زمانی هستند که یک دانشمند پیشرفت می‌کند. اما این اکتشافات همیشه به اندازه داک براون که مخترع حوبی بود، شادی بخش نیستند و برخی اکتشافات، مانند بمب هسته‌ای، عواقب ناگواری دارند که در ادامه، فیلم های برتر شبیه Oppenhimer را خواهیم دید.

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر از نگاه سایت فیگار

بهترین فیلم مثل اوپنهایمر

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر

اوپنهایمر کریستوفر نولان به طور رسمی در 21 ژوئیه 2023 اکران می‌شود و داستان جی رابرت اوپنهایمر را که در اختراع بمب اتمی کمک می‌کند، را نشان می‌دهد. اگر برای تازه کردن سلول‌های مغز به سینمای علمی تخیلی نیاز دارید، فیلم های شبیه به فیلم اوپنهایمر را در ادامه به شما معرفی کردیم.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های 2023

The Imitation Game

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
برترین فیلم های مثل Oppenhimer

بازی تقلید، یک درام بریتانیایی است که در طول جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و نقشی جادویی توسط بندیکت کامبربچ در نقش آلن تورینگ نابغه معمایی دارد. این فیلم برنده جایزه اسکار جنگ جهانی دوم را از منظر اطلاعاتی به تصویر می‌کشد و می‌گوید که چگونه MI6 رمزهای بدنام نازی‌ها را رمزگشایی کرده است.

تصویر کامبربچ از تورینگ زیبا و در عین حال تراژیک است زیرا می‌بینیم که این شخصیت‌های نابغه مبارزه می‌کند و با شیاطین درونی و بیرونی در انگلستان همجنس‌گرا در سال 1939 مبارزه می‌کند. اگر دوست دارید کاراکترهایی را که تمام شب را در حال بررسی معادلات و معماها می‌گذرانند تماشا کنید، بازی تقلید بهترین آغازگر اوپنهایمر است.

Hidden Figures

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
فیلم های برتر شبیه Oppenhimer

چهره‌های پنهان فیلمی است که سه قهرمان ناشناس آمریکایی را دوباره در کانون توجه قرار داده است. این فیلم که در سال 1962 اتفاق می‌افتد، حول محور پرتاب مداری جان گلن ناسا، و برجسته‌تر از آن، سه ریاضی‌دان زن آفریقایی آمریکایی است که محاسبات و هوششان به انجام این مأموریت کمک کرد.

این داستان که کمتر پیشرفت علمی دارد تا اجتماعی، داستانی است که ارزش تحسین را دارد و با تماشای تاریخ ساز کاترین جانسون، دوروتی وان و مری جکسون هیجان را برانگیخته است. ما گمان می‌کنیم که اوپنهایمر یک ماجرای جشن کمتر باشد، اما Hidden Figures هنوز یک مکمل عالی برای مجموعه فیلم‌های هر دانشمندی است.

The Theory of Everything

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
بهترین فیلم مثل اوپنهایمر

داستان یکی از تاثیرگذارترین افراد جهان، نظریه همه چیز، زندگی اولیه فیزیکدان مشهور استیون هاوکینگ را نشان می‌دهد. با اجرای ادی ردمین، بینندگان می‌بینند که هاوکینگ از مکاشفه‌های علمی لذت می‌برد، اما با تشخیص او اسکلروز جانبی آمیوتروفیک نیز کنار می‌آید.

اگرچه این فیلم تصویر دقیقی از وقایع واقعی نیست، اما همچنان در به تصویر کشیدن مردی که با ساعت، خودش و عشق مبارزه می‌کند، عالی است. مانند جی رابرت اوپنهایمر، استیون هاوکینگ نحوه درک ما از علم و محدودیت‌ها فیزیک را به عنوان یک کل تغییر داد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های علمی تخیلی ترسناک 2023، 2022 و تمام دوران

بهترین ماشین های پرنده در فیلم های علمی تخیلی

Interstellar

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
فیلم های شبیه به فیلم اوپنهایمر

فیلم بین ستاره‌ای، یک فیلم ماجراجویی فضایی و نسبت به اوپنهایمر آینده، یکی از بهترین فیلم‌های نولان است. این یک فیلم بیوگرافی نیست و نه غیرداستانی، اما این فیلم مملو از پیشرفت‌های علمی است که تئوری‌های زندگی واقعی را منعکس می‌کند.

این فیلم با پیروی از فضانوردان کوپر و برند تلاشی علمی برای یافتن خانه جدیدی برای انسان‌ها در میان ستارگان به تصویر می‌کشد. آنچه در پی می‌آید تنها می‌تواند به‌عنوان دلخراش و ذهن‌آمیز توصیف شود، زیرا بینندگان تماشای سفر کوپر از طریق کرم‌چاله‌ها و دست‌وپنجه نرم کردن با پیامدهای شخصی پیگیری اکتشافات علمی هستند، موضوعی که بدون شک در اوپنهایمر سال آینده خواهیم دید.

A Beautiful Mind

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر

این فیلم از راسل کرو، در پایان قرن حاضر، با نمایش زندگی عاطفی ریاضیدان جان فوربس نش جونیور، مخاطبان را به وجد آورد. A Beautiful Mind بیشتر بر سلامت روان تمرکز می‌کند تا جزئیات پیرامون کار او؛ اما داستان او ارزش دیدن را دارد اگر فقط برای آگاهی از این تشخیص استفاده کند. این فیلم فشار موفقیت را نشان می‌دهد، اما همچنین نشان می‌دهد که چگونه خودشناسی به اندازه یک کشف علمی مهم است.

بیشتر بخوانید:

بهترین انیمه های علمی تخیلی تاریخ سینما

بهترین کتاب های علمی تخیلی و فانتزی

The Man Who Knew Infinity

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر

Dev Patel که به خاطر کارش در Lion ،Slumdog Millionaire و The Green Knight شناخته می‌شود، در نقش ریاضی‌دان واقعی Srinivasa Ramanujan از عملکردی نمادین برخوردار است. رامانوجان که در اصل یک شهروند طبقه پایین‌تر از هند بود، برای تحصیل در دانشگاه کمبریج به انگلستان مهاجرت کرد و متعاقباً پیشرفت‌هایی در نظریه ریاضی داشت.

داستان فیلم در طول جنگ جهانی اول اتفاق می‌افتد و مبارزه رامانوجان علیه تعصبات نژادی در کمبریج و بیماری سل را آشکار می‌کند. این یک داستان کلاسیک شبیه به تئوری همه چیز است که بینندگان را در حال و هوای اوپنهایمر قرار می‌دهد.

Radioactive

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر

داستانی که مستقیماً پیامدهای مرگبار اکتشافات علمی را به تصویر می‌کشد. رادیواکتیو درباره زندگی ماری کوری و انتشار پولونیوم و رادیوم در جهان است. موادی که در آن زمان به طور کامل درک نشده بودند، ماری استفاده از رادیوم را بدون اینکه بداند رادیواکتیویته آن باعث مسمومیت کاربرانش می‌شود، ترویج کرد.

فیلم کاملاً مشابه چیزی است که طرفداران از اوپنهایمر انتظار دارند. یک کشف علمی نادرست که مستقیماً باعث مرگ افراد بی‌شماری می‌شود. رادیواکتیو با بازی روزاموند پایک در نقش ماری کوری، یکی از بهترین درام‌های دوره‌ای در چند سال اخیر است که نشان می‌دهد چگونه ماری به وحشت‌هایی که در جهان رها کرده است پی می‌برد.

Arrival

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر

این درام علمی تخیلی با بازی امی آدامز و جرمی رنر، ورود فضاپیماهای بیگانه در سراسر جهان و چگونگی تلاش انسان برای برقراری ارتباط با آنها را به تصویر می‌کشد. این فیلم به کارگردانی دنیس ویلنوو که فیلم Dune (2021) و Prisoners (2013) را نیز کارگردانی کرده است، با رئالیسمی شبیه به فیلم Interstellar به موقعیت نزدیک می‌شود.

چیزی که در این فیلم آشکار می‌شود، مجموعه‌ای از افشاگری‌های تغییر دهنده زندگی برای لوئیز بنکس است که تیم ارتباطی را رهبری می‌کند، زیرا او شروع به گفتگو با بازدیدکنندگان مرموز می‌کند. علی‌رغم اینکه به داستان‌های تخیلی متمایل است، اما Arrival یک فیلم جذاب است که به بینندگان این حس را می‌دهد که انگار در کنار آدامز در حال اکتشافات هستند و در مقیاس بزرگی اجرا می‌کند که طرفداران از اوپنهایمر آینده انتظار دارند.

Tesla

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر

تسلا فیلمی درباره محبوب‌ترین شرکت خودروهای الکتریکی جهان نیست، بلکه یک فیلم زندگی‌نامه‌ای درباره مخترع مشهور نیکولا تسلا است که هدف خود را پیدا می‌کند. مانند توماس ادیسون، تسلا انواع بسیاری از موتورها و ماشین‌های الکتریکی را اختراع کرد که تعداد بسیار کمی از آنها در طول زندگی خود مورد تحسین بین‌المللی قرار گرفتند.

این فیلم با بازی ایتان هاوک، برای دوستداران تاریخ و طرفداران پرستیژ نولان (2006) ضروری است. ممکن است این فیلم پربازدیدترین فیلم در این فهرست نباشد، اما برای اینکه ابزارهای علمی شما درست در زمان اوپنهایمر در سال آینده بچرخند، عالی است.

2001: A Space Odyssey

بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر
بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر

چگونه یک فیلم علمی تخیلی از سال 1968 شما را برای فیلمی در سال 2023 معرفی می‌کند؟ 2001: ادیسه فضایی، یکی از بهترین فیلم‌های استنلی کوبریک است که حول محورهای تکامل، پیشرفت علمی و پیامدهای غرور در مقیاس انبوه می‌چرخد.

به طور خاص، وقتی HAL، یک هوش مصنوعی ، شروع به دشمنی با سازندگانش می‌کند، فیلم با تعلیق تنگ‌تر می‌شود و معمای اعماق فضا که فضانوردان امیدوارند حل کنند ممکن است به قیمت جان خودشان تمام شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های شبیه اوپنهایمر از نگاه سایت فیگار سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *