بهترین ایستراگ ها در دنیای سینمایی مارول

اگر به دنیای سینمایی مارول علاقه داشته باشید، احتمالاً آشنایی با بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول شما را به وجد خواهد آورد.

دنیای سینمایی ماورل، نه تنها منجر به چند داستان مشترک و چند همکاری میان ابرقهرمانان شده است، بلکه باعث خلق بهترین ایستراگ های مارول شده است. این ایستراگ‌ها نقطه اتصال تمامی فیلم‌ها و سریال‌های دنیای سینمایی مارول هستند و جزئیات زیادی را از این فرنچایز محبوب آشکار می‌کنند.

دنیای سینمایی مارول پر از داستان‌ها و شخصیت‌های دوست داشتنی است که مارول از سال 2008 با فیلم مرد آهنی شروع به ساختن آن‌ها کرد و همچنان این دنیای سینمایی را پر و بال می‌دهد. در فیلم‌ها و سریال‌های مارول اکثراً شاهد ایستراگ‌ها و نکات پنهان مارول که هستیم که متوجه آن‌ها نمی‌شویم. در این مقاله قصد داریم تا بهترین ایستراگ ها در دنیای سینمایی مارول را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

ایستراگ های برتر در فیلم های دی سی

ایستراگ ها و اشارات Werewolf by Night

بهترین ایستراگ ها در دنیای سینمایی مارول

  • رازهای دنیای سینمایی مارول که نمی‌دانستید

شما می‌توانید فهرست بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول, رازهای مارول

با وجود اقتباس از بهترین کمیک های مارول تاریخ، دنیای سینمایی مارول راه خود را به سینما باز کرده و بسیار موفق عمل کرده است. همچنین دنیای سینمایی مارول نه تنها محبوب ترین شخصیت های کمیک را به نمایش گذاشته است، بلکه به شناخته شدن شخصیت‌های کمتر شناخته شده نیز کمک کرده است.

ابومیشن در شانگ چی

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
حقایق پنهان مارول

امیل بلومسکی کسی بود که در فیلم هالک شگفت انگیز دنیای سینمایی مارول تبدیل به ابومیشن و شخصیت منفی فیلم شد. یکی از مهم‌ترین رازهای فیلم های مارول مربوط به غیاب ابومیشن در دنیای سینمایی مارول بود. پس از حضور در فیلم هالک در سال 2008، 13 سال زمان برد تا این شخصیت باری دیگر در سال 2021 و در فیلم شانگ چی حضور یابد.

در فیلم شانگ چی، ظاهر ابومیشن تغییر زیادی کرده و بیشتر شبیه به ظاهر او در دنیای کمیک بوک است. با این حال، حضور او در این فیلم یکی از بهترین ایستراگ های مارول را ساخته است. در سکانسی از فیلم شانگ چی ابومیشن درحال مبارزه با وانگ در یک زمین مبارزه دیده می‌شود. البته که در ادامه متوجه خواهیم شد که این مبارزه ساختگی بوده و وانگ و ابومیشن با یکدیگر همکاری کرده‌اند. همچنان باید در ادامه دید که این تغییرات ظاهری و حتی اخلاقی ابومیشن به چه دلیل است.

سکانس های حذف شده فیلم شانگ چی

نقد فیلم شانگ چی (Shang Chi)

چه اتفاقی در بوداپست افتاد؟

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
حقایق پنهان مارول

یکی از بهترین تیم‌ها در دنیای سینمایی مارول، بیوه سیاه و هاکای هستند. هردوی آن‌ها جاسوسانی هستند که سال‌ها برای سازمان شیلد کار می‌کردند و در نهایت عضو گروه انتقام جویان شدند. یکی دیگر از رازهای فیلم های مارول مربوط به گذشته آن‌ها می‌شود.

در سکانسی از فیلم انتقام جویان، کلینت نبرد نیویورک با ارتش چیتاری را با خاطره‌ای مرموز از بوداپست مقایسه می‌کند. مراجرای بوداپست جزو حقایق پنهان فیلم های مارول بود و سال‌ها اشارات زیادی زیادی به آن می‌شد و همچنان این رویدادهای رخ داده در این شهر مشخص نبود. پس از 9 سال و در سال 2021، در فیلم اختصاصی بیوه سیاه بود که بالاخره از این حقایق پنهان مارول پرده برداری شد و ما یک بار برای همیشه روایتی ار اتفاقات رخ داده در بوداپست را مشاهده کردیم.

 نقد فیلم بیوه سیاه

ارتباط با 6 ابرقهرمان

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
حقایق پنهان فیلم های مارول

دنیای سینمایی مارول تنها آثاری نیستند که براساس شخصیت‌های مارول و توسط دیزنی ساخته‌ شده‌اند. در سال 2014، دیزنی انیمیشنی به نام 6 ابرقهرمان را براساس ابرقهرمانان مارول ساخت که ارتباطی با دنیای سینمایی مارول نداشتند. با وجود محبوبیت این انیمیشن، کمتر کسی از ارتباط آن ‍با دنیای سینمایی مارول با خبر است که مربوط به این مورد از رازهای فیلم های مارول است.

تنها یک سال پس از اکران انیمیشن 6 ابرقهرمان، خالق ربات بیمکس در فیلم انتقام جویان: عصر اولتران حاضر شد. در این فیلم جارویس نابود شد و تونی استارک در تراشه‌های مختلف به دنبال یک هوش مصنوعی جایگزین برای جارویس گشت. او در نهایت فرایدی را به عنوان هوش مصنوعی جایگزین کرد. با این حال، در حین جستجو برای فرایدی، می‌توانیم یک تراشه هوش مصنوعی را در دستان استارک مشاهده کنیم که نام تاداشی، خالق بیمکس بر آن نوشته شده است.

فوق العاده ترین انیمیشن های مارول 2021 تا 2024 و تمام دوران

لباس کیت بیشاپ

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
رازهای دنیای سینمایی مارول

سریال هاکای نکات زیادی داشت که در نقد فصل 1 سریال هاکای به آن‌ها پرداختیم.  کیت بیشاپ در این سریال بسیار محبوب شد و توانست طرفداران را راضی کند. با این حال، یکی از مهم‌ترین نکاتی که سازندگان این سریال به آن دقت کردند، نحوه لباس پوشیدن کیت بیشاپ بود.

یکی از لباس‌های کیت در این سریال، پیراهنی است که به لایکا اشاره می‌کند. لایکا نام سگی است که در اکتشافات اولیه فضایی حضور داشت و به فضا فرستاده شد و در این پیراهن، نام او نوشته شده است. این پیراهن مستقیماً از همین پیراهن در کمیک بوک Hawkeye محصول سال 2012 الهام گرفته است. کمیک بوک هاکای که توسط فراکسیون مت دیوید آجا ساخته شده است، یکی از مهم‌ترین منابع الهام این سریال بوده است. شاید این پیراهن را جزو بهترین ایستراگ های مارول محسوب نکنید اما با این حال، همچنان این ایستراگ کوچک و جالبی است.

کوئیک سیلور در وانداویژن

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
حقایق پنهان فیلم های مارول

همواره یکی از حقایق پنهان دنیای سینمایی مارول مربوط به نحوه ورود جهش‌ یافته‌ها به دنیای سینمایی مارول بوده است. در همین حین، شخصیت کوئیک سیلور با بازی ایوان پیترز در سریال وانداویژن حضور یافت و در ظاهر اولین ارتباط بین دنیای مردان ایکس و دنیای سینمایی مارول را رقم زد.

ایوان پیترز نقش نسخه‌ای متفاوت از شخصیت کوئیک سیلور را در فیلم‌های مردان ایکس ایفا کرده بود. با این حال، در پایان سریال وانداویزن مشخص شد که ایوان پیترز تنها نقش یک شهروند عادی را ایفا می‌کند که توسط آگاتا هارکنس کنترل می‌شود و همانند کوئیک سیلور رفتار می‌کند. این اتفاق خشم هواداران را به همراه داشت. با این حال، همچنان ایفای نقش مجدد ایوان پیترز در نقش کوئیک سیلور، یکی از بهترین ایستراگ های فیلم های مارول را به وجود آورد.

پرطرفدارترین فیلم ها و سریال های مارول از سال 2021 تا 2022

زنده باد کاپیتان هایدرا

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
حقایق پنهان دنیای سینمایی مارول

بسیاری از حقایق پنهان دنیای سینمایی مارول در فیلم انتقام جویان: پایان بازی فاش شدند. با این حال، بهترین ایستراگ های مارول نیز در همین فیلم بودند. هنگامی که انتقام جویان به زمان‌های مختلف سفر کردند تا سنگ‌های ابدیت را به دست آورند، کاپیتان آمریکا دچار دردسر بزرگی شد.

او برای به دست آوردن عصای لوکی و سنگ ابدیت درون آن، مجبور بود باری دیگر با جاسپر سیتول و دیگر ماموران شیلد که درواقع عضو هایدرا هستند در آسانسور قرار گیرد. تا همین لحظه نیز یک ایستراگ جذاب به وجود آمده است که اشاره‌ای به نبرد مشهور آسانسور کاپیتان آمریکا با مامورین هایدرا دارد. با این حال، اتفاق جذاب‌تری در این سکانس رخ می‌دهد.

در این لحظه، کاپیتان آمریکا خبر دارد که تمامی افراد درون آسانسور عضو هایدرا هستند. پس او ابتکار به خرج داده و با گفتن جمله زنده باد هایدرا، آن‌ها را فریب می‌دهد تا تصور کنند که او نیز عضو هایدرا است. این سکانس اشاره مستقیمی به کمیک امپراطوری مخفی دارد. این کمیک نسخه‌ای متفاوت از کاپیتان آمریکا را به نمایش می‌گذارد که این بار عضو هایدرا است.

شخصیت های برتر در سه گانه کاپیتان آمریکا

سپر کاپیتان آمریکا در مرد آهنی 2

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
حقایق پنهان فیلم های مارول

پیش از اولین حضور کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول و فیلم اختصاصی‌اش، یکی از بهترین ایستراگ های فیلم های مارول مربوط به او می‌شود.

هنگامی که در فیلم مرد آهنی 2 تونی استارک برخی از تجهیزات قدیمی پدرش را در آزمایشگاه بررسی و استفاده می‌کند، سپر کاپیتان آمریکا چیزی است که در آن میان به چشم ما دیده می‌شود. البته به نظر می‌رسد که این سپر تنها یک نسخه اولیه است. در ادامه مامور کولسون از تونی می‌پرسد که آیا می‌داند این سپر چیست؟ و تونی با بی‌اعتنایی بحث را تغییر می‌دهد. این اتفاق به طور همزمان نشان می‌دهد که تونی حتی از کودکی ارتباط خوبی را کاپیتان آمریکا نداشته است. همچنین باری دیگر به فیل کولسون اشاره می‌شود که طرفدار بزرگ کاپیتان آمریکا است.

دیالوگ‌هایی که داستان زندگی کاپیتان آمریکا را خلاصه می‌کند

واکاندا در مرد آهنی 2

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول, بهترین ایستراگ های فیلم های مارول

سال‌ها پیش از حضور پلنگ سیاه در فیلم جنگ داخلی، اشاره‌ای مهم به سرزمین مادری این شخصیت‌ شده است. یکی از رازهای مارول مربوط به واکاندا است که در فیلم مرد آهنی 2 به آن اشاره می‌شود.

در پایان فیلم مرد آهنی 2، نیک فیوری با تونی استارک دیدار می‌کند و از برنامه‌اش برای ساخت گروهی از ابرقهرمانان سخن می‌گوید. در همین حین، نقشه‌ای پشت سر آن‌ها قرار دارد که مکان‌های مختلفی روی آن علامت گذاری شده‌اند. برخی از این علامت‌ها به هالک یا ثور اشاره دارند. با این حال، مهم‌ترین علامتی که در این نقشه وجود دارد کشور واکاندا است. این سکانس نشان می‌دهد که نیک فیوری از آن زمان از اتفاقات ابرقهرمانانه در واکاندا خبر داشته است. همچنین نحوه خبردار شدن نیک فیوری از واکاندا در این زمان، یکی از رازهای مارول محسوب می‌شود.

بهترین تغییرات مرد آهنی در سینما نسبت به کمیک

مایلز مورالز

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول, رازهای دنیای سینمایی مارول

راه‌های زیادی وجود دارد تا شخصیت محبوب مایلز مورالز وارد دنیای سینمایی مارول شود. با این حال، اولین گام برای حضور این شخصیت در دنیای سینمایی مارول برداشته شده است.

آرون، عموی مایلز مورالز، نقش مهمی در کمیک بوک‌های مایلز مورالز داشته است. همچنین او در انیمیشن سفر به دنیای عنکبوتی نیز حضور پررنگی داشته است. اما در دنیای سینمایی مارول، در فیلم مرد عنکبوتی بازگشت به خانه ما می‌توانیم شاهد آرون مورالز باشیم. او با پیتر پارک صحبت کرده و همچنین به برادرزاده‌اش مایلز اشاره می‌کند.

خفن ترین و بهترین فیلم ها و سریال های مرد عنکبوتی

استن لی

بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول
بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول, بهترین ایستراگ های MCU

بهترین شک استن لی یکی از بهترین نویسنده های کمیک در تاریخ است. امروزه استن لی به عنوان شاه کامئو و حضور افتخاری شناخته می‌شود و در تمام آثا مارول تا پیش از مرگش حضور داشت. او خالق شخصیت‌های محبوب بسیار زیادی از جمله مرد عنکبوتی،‌ مرد آهنی، هالک، ثور و… بوده است. بدین صورت، او در هر فیلم مارول در سکانسی کوتاه حضور یافته و نقشی کمدی را ایفا می‌کند.

در قسمت دوم فیلم نگهبانان کهکشان، حضور افتحاری استن لی به اوج خود رسید. ما در سکانسی از این فیلم استن لی را در کنار واچرها (واچرها در مارول) مشاهده کردیم. این بدین منظور است که استن لی یک خبرچین برای واچرها است و تمام این مدت که در دنیای سینمایی مارول حضور داشته است، درحال انجام وظیفه بوده است. لازم به ذکر است که کامئوهای استن لی تنها مربوط به بهترین ایستراگ های فیلم های مارول نمی‌شود و شما می‌توانید با ۵ حضور افتخاری استنلی خارج از مارول در فیگار آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین ایستراگ های دنیای سینمایی مارول سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی آنلاین مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید از طریق اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


2 thoughts on “بهترین ایستراگ ها در دنیای سینمایی مارول

  1. ببینید مارول برای تمام این صحنه ها و ایستراگها برنامه داشته از چند سال قبل واسه درست کردن اونجرز واسه هر کدوم از قهرمانهاش فیلم جدا ساخت همینطور تو اخر فیلم اشاره هایی به اونجرر میکرد حالا از اینور لیگ عدالت dc را داریم خیلی کشکی تو یه فیلم لیگ عدالت درست کردن در عجبم چقدرم طرفدار داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *